Teraz jest N, 7 cze 2020, 02:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 25 mar 2019, 15:04 
Świeżak
Od: 28.04.2018
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zachodniopomorski
Witam

Mam problem z otwieraniem i zamykaniem klapy bagażnika w GH Kombi tj.

- nie działa otwieranie/zamykanie klapy z przycisku
- nie działa otwieranie/zamykanie klapy z pilota

Rozebrałem całą osłonę klapy, odpinałem przycisk żądania jak i blokowania niestety w ciągu dalszym jest problem, zastanawia mnie tylko dziwne napięcie wchodzące na czarnym i brązowym przewodzie tj. około 11,60V, po naciśnięciu otwierania i zamykania spada do około 11V

Czy aby przetestować siłownik zamka czy jest sprawny mam podać napięcie na brązowy i masę na czarny, mikrostyk w zamku jest ok, bo po otwarciu zapala się lampka bagażnika.

Wszystkie objawy wskazują na uszkodzony silnik zamka, albo zacinający się ale obawiam się aby to nie był BCM, bo klapa z niego też jest sterowana :(

Ostatnio edytowano Pn, 25 mar 2019, 15:04 przez dejwid, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.

PostNapisane: Pn, 25 mar 2019, 23:36 
Wtajemniczony
Od: 19.09.2017
Rok produkcji: 2008
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Wersja: Top
Region: małopolski
W gh kombi chyba nie ma otwierania z pilota. Tylko szeroki guzior, który jak pęknie guma to nie otwiera klapy właśnie. Rozwiązanie: wymiana guziora.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Cz, 4 kwi 2019, 19:16 
Świeżak
Nie działa otwieranie z przycisku jak i otwieranie czyli odblokowanie zamka z pilota. Guzik jest ok.

PostNapisane: Pt, 5 kwi 2019, 06:58 
Wtajemniczony
Od: 19.09.2017
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Wersja: Top
Region: małopolski
Pokaż ten pilot, jak chcesz klapę w kombi otwierać z pilota?
Klapę otwiera się tylko tym wielkim guziorem. Ten mały jest tylko do zazbrajania alarmu, nie da się nim otworzyć ani rozbroić alarmu.

PostNapisane: Pt, 5 kwi 2019, 11:24 
Świeżak
Dałeś mi trochę do myślenia, dzisiaj odepnę przycisk i zrobię przejście na krótko i zobaczę czy otworzy się klapa. Choć przycisk wygląda prawie jak nowy ale może mikrostyk pod gumką już walnięty jest.

PostNapisane: So, 6 kwi 2019, 11:03 
Amator
Od: 29.01.2014
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Wersja: Exclusive
Region: śląski
jetrules ile masz przycisków na pilocie? jeśli 2 albo 3
to raczej nie masz otwierania klapy bagażnika z pilota.

PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 06:32 
Świeżak
Dokładnie tak jak piszecie nie mam otwierania z pilota, otwieranie jest tylko z przycisku na klapie, po sprawdzeniu ponownym wychodzi że przycisk, w Czwartek będę miał nowy, gdyby ktoś miał problem z otwieraniem, piszcie postaram się pomóc :)

PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 08:19 
Bywalec
Od: 14.11.2016
LPG: Tak
Polecam zrobić guzik otwierania bagażnika w środku. Ja zrobiłem taki patent i jestem mega zadowolony. Guzik ma podświetlenie odpalające się w momencie załączenia świateł. Naprawdę fajna sprawa ;)

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 06:31 
Świeżak
Po zmontowaniu nowego przycisku i zobaczenia że działa i klapa ożyła :), pomyślałem o takim samym guziku jaki masz zastosowany u Siebie, ten guziczek zostawiałeś z tyłu czy dociągałeś do przodu do deski rozdzielczej ?

Ostatnio edytowano Wt, 16 kwi 2019, 06:31 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).

PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 08:57 
Bywalec
Od: 14.11.2016
LPG: Tak
Ten guzik kupiłem nowy i zamiontowałem. Montując go sprawdziłem jaki kolor przewodów leci do knyfelka i wpiąłem się w wiązkę biegnacą obok bezpieczników we wnętrzu ;)

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 12:40 
Bywalec
Od: 01.03.2018
Region: podlaski
jdman93 możesz wrzucić fotkę pokazującą jak u Ciebie wygląda ten guzik?

PostNapisane: Śr, 4 wrz 2019, 22:07 
Nowicjusz
Od: 15.10.2018
Wersja: Exclusive Plus
Region: podlaski
Szanowni. Mój problem wygląda w ten sposób, że nie działa od jakiegoś czasu otwieranie bagażnika na pilocie. Dioda się nie zapala i brak jakiejkolwiek reakcji. Pozostałe przyciski otwieranie/zamykanie działają ok. Oddałem kluczyk do serwisu i właśnie dostałem telefon, że się poddają bo wszystko rzekomo sprawdzili i jest bez zarzutu i ogólnie to nie wiedzą czemu nie działa. Pytanie zatem do Was co może być przyczyną i jak laik może to zweryfikować? Na marginesie w drugim pilocie wszystko działa ok ale widać, że był już kiedyś naprawiany dlatego wolałbym używać tego, o którym mowa wyżej.

Ostatnio edytowano Wt, 3 wrz 2019, 17:28 przez dejwid, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So, 29 lut 2020, 02:07 
Wstydliwy
Od: 16.12.2019
Wersja: Comfort
Region: łódzki
Witam wszystkich. Niedawno nabyłem sobie kolejną madzie tym razem padło na mazdę 6 II generacji kombi z 2009. Oczywiście po kilku dniach padł przycisk od otwierania klapy bagażnika. Po pewnych kombinacjach udało się przywrócić sprawność staremu przyciskowi bez demontowania go z klapy. Na razie działa, naprawa chyba szczelna więc mam nadzieję, że będzie ok. Ale mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Kombi nie dość że nie ma otwierania klapy ze środka samochodu nie ma też z kluczyka oraz z pilota (nie ma przycisku na pilocie) a czy jak zakupię pilot z elektroniką odpowiednią do modelu sterownika czyli z otwieraniem klapy z pilota, to da się go zaprogramować w opisywany na forum sposób i będzie otwierał zamek od bagażnika? Czy też oprócz właściwego pilota niezbędna jest wymiana sterownika od zamków.
Gdzieś na rosyjskim forum jest opisane że został zakupiony kluczyk i po zaprogramowaniu go wszystko hula tak jak powinno. Próbował to ktoś z Was?
Nie ukrywam, że otwieranie klapy bagażnika tylko z tego przycisku w klapie jest trochę stresujące, bo nigdy nie wiem czy akurat mu się nie odechce działać.
W starej maździe 323 mam otwieranie bagażnika z pilota z klucza i zamek w klapie oraz jest cięgno przy siedzeniu kierowcy.

PostNapisane: Cz, 19 mar 2020, 10:09 
Wstydliwy
Od: 16.11.2014
Rok produkcji: 2007
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Wersja: Active
Panowie a ja przyłączę się do tematu może lekko nie konkretnie na temat jak w wątku ale:
Mazda 6 GH Hatchback. Pilot z dwoma przyciskami otwieranie, zamykanie auta i trzeci przycisk do otwierania bagażnika.
Przestał działać przycisk do zamykania samochodu, wg nie generuje mrugania leda na pilocie jak to ma miejsce przy otwieraniu auta i bagażnika. Musimy zamykać z kluczyka.

Dziś to pomierzę jeszcze multimetrem (styk przycisku), ale możliwe że jakoś głupio elektronika w pilocie siadła?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1