Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:34

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 342 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 29 gru 2013, 18:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Co za dzień.... Dzisiaj robiłem trasę Wawa - Sopot i miałem dość nieprzyjemne przygody z oponami.
Jak co poniektórzy może kojarzą, iż w poście gdzie wzuciłem fotki GJ, pisałem o tym jak walnąłem kiedyś felgą w krawężnik.
Od tej pory jedyne co zrobiłem to pojechałem na prostowanie tej felgi i było ok.
Dzisiaj w trasie (pierwszej dłuższej!) same dziwne rzeczy się działy. Na początek wibracje i telepanie kierownicy po przekroczeniu 140 kmh. Może nie jakieś koszmarne ale wyczuwalne / nieprzyjemne wibracje (drgania). Zakładam że coś z wyważeniem kół. W połowie trasy (gdzieś niedalek Nidzicy) włączył się alarm "check tyre pressure". No i klops. Obszedłem samochód i jedyne co udało mi się wymacać to porównywalnie bardziej miękka opona lewa przednia (ta trafiona kiedyś w felgę i potem prostowana) niż inne. Dojechałem do stacji i dopompowałem do 2.2. 100 km dalej znowu alarm i ta sama opona pokazywała już 2.0 ciśnienie. Znowu dopompowałem. W Gdańsku znowu alarm i znowu 2.1. Czyli jest ewidenty "wyciek" powietrza, ale nie ma śladu. I te cholerne wibracje po przekroczeniu 120 kmh... Anyway trochę się zezłościłem że musze teraz naprawić koła bo nie będe tak wracał do Wawy (z duszą na ramieniu). Czy w Trójmieście warto podjechać do Zdanowicza albo BMG Auto? Przy okazji wylookałem że ktoś mi zaje... zaworek srebrny (kapturek) do wentyla w tym przednim kole. To też muszę kupić bo miałem jakiś gumowy czarny... Z to tylko na pewno kupię w ASO.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 gru 2013, 19:21 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 30.07.2013
Posty: 115
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ktos tu na forum mial chyba podobny problem, chyba kolega ZibiX.
A nie lepiej zamiast do ASO wybrac sie do porzadnego oponiarza?
Z uslug takiego korzystalem:
https://plus.google.com/102659633442501 ... l=pl&hl=en
i chyba moge polecic. I masz od Zdanowicza rzut beretem (tylko trzeba troche pokrecic zeby dojechac).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 gru 2013, 21:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Masz rację. Jutro się widzę z Bespartyjnym który powiedział że się mną zajmie, więc myslę że we dwójkę damy radę wszystko naprawić :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 29 gru 2013, 21:17 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Wibracje mogą być od zlego stanu naszych nowych ekspresowek.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 16:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki pomocy Bespartyjnego jestem tylko szczuplejszy o 50 zeta i mam na nowo wyważone kółka.
Nie wiem jak oni zakładali w ASO przed wydaniem pojazdu zimówki na 17" felgi, ale były różnice rzędu 20 gr w ciężarkach na wszystkich kołach... To nie miało prawa jeździć:) Co ciekawe wycieku powietrza nie ma, felga jest dobrze wyprostowana, więc teraz przekopuję instrukcję US odnośnie tego durnego Tyre Pressure Control. Jak to działa u licha?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 16:22 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
,a nie wibruje już kierownica ?

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 16:50 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Właśnie pisałem na priva - nie wydaje mi się żeby wibrowała. Rozpędziłem się do 100 - 120 kmh (duży ruch był więcej nie mogłem) i jest chyba ok. Także dzięki raz jeszcze za pomoc!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 16:59 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
rees, miałem podobny problem z TMPS. U mnie u wulkanizatora ponownie wyważono wszystkie koła i dopompowano powietrza do 2.4 bara. Od tego momentu jest OK.

Co niestety nie znaczy, że wibracje auta (NIE kierownicy) się skończyły. Wg wulkanizatora opony są nierówne. Teraz czekam już prawie 4 tydzień na odpowiedź z oponeo.pl w sprawie reklamacji 4 opon. Jestem ciekawy jaka ona będzie :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 17:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
ress ma proste wszystko ... sprawdzone ... wyważone i musi być dobrze :cool:

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 17:31 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
rees napisał(a):
Dzięki pomocy Bespartyjnego jestem tylko szczuplejszy o 50 zeta i mam na nowo wyważone kółka.
Nie wiem jak oni zakładali w ASO przed wydaniem pojazdu zimówki na 17" felgi, ale były różnice rzędu 20 gr w ciężarkach na wszystkich kołach... To nie miało prawa jeździć:) Co ciekawe wycieku powietrza nie ma, felga jest dobrze wyprostowana, więc teraz przekopuję instrukcję US odnośnie tego durnego Tyre Pressure Control. Jak to działa u licha?


Dyskutowaliśmy trochę na podobny temat przy innej okazji https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=47&t=147&p=29043#p28922. Chyba ZibiX miał problem z komunikatami z TPMSa i jak się okazuje najprostsze rozwiązanie czyli ponowne wyważenie jest najlepsze. I dobrze bo inne mogą się wiązać z wyższymi kosztami.
Taka uwaga techniczna: jeśli mierzysz ciśnienie różnymi manometrami dostępnymi publicznie, to różnica ciśnienia o której wspominałeś czyli jakieś 0.1-0.2 jest w granicach błędu i o niczym nie świadczy. Po prostu te urządzania nie mają aptekarskiej precyzji. Jeśli już robić testa to na jednej maszynie.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 21:55 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Matkowpa, zgadzam sie w zupelnosci. Na 3 stacjach po podlaczeniu 3 roznych kompresorow (reczny, stacjonarny) byly w kazdym kole inne wartosci. Czyli de facto robilem dopompowanie 0,2 - 0,3 atm a tak naprawde za kazdym razem bylo inaczej. Dobrze ze z Bespartyjnym ( jeszcze raz dżiekuje za bezinteresowna pomoc i spedzeniu paru fajnych godzin) zrobilem gruntowny check calosci: wywazenie i napompowanie na rowne 2,3 atm wszystkich kol. Czujnik zresetowany, czekam do czwartku i wracam do Wawy. Modle sie zeby nic nie wylo po drodze. A co jesli znowu wyskoczy komunikat check tyre pressure? Mam sie bac zepsutego ukladu kontroli czy spieprzonego koła? Aha i nowa piękna rysa na drzwiach pasazera sie pojawila dzisiaj - Bespartyjny uważa iż to ktoś życzliwy kluczem / ostrym przedmiotem zrobił sobie odcinek ok 25 cm... Co dalej z tym? Moze wroce do Car Spa zeby chlopaki sie pobawili?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 22:16 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
rees napisał(a):
Modle sie zeby nic nie wylo po drodze. A co jesli znowu wyskoczy komunikat check tyre pressure? Mam sie bac zepsutego ukladu kontroli czy spieprzonego koła? Aha i nowa piękna rysa na drzwiach pasazera sie pojawila dzisiaj - Bespartyjny uważa iż to ktoś życzliwy kluczem / ostrym przedmiotem zrobił sobie odcinek ok 25 cm... Co dalej z tym? Moze wroce do Car Spa zeby chlopaki sie pobawili?


Nie martw się na zapas, skoro masz już wszystko ustawione i sprawdzone to co ma się wydarzyć? Wszystko będzie dobrze. A rysa jest na czarnym czy do podkładu? Jak to pierwsze to nie ma się czym przejmować - da się wypolerować u specjalistów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 22:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Thx tombien. Do podkładu tzn czy widzę metal surowy w środku? Jutro obadam w ciągu dnia ale chyba nie. Przez powłokę w końcu drogocenną kosmiczną przeszła;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 23:02 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 30.07.2013
Posty: 115
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
No wlasnie czegos takiego obawiam sie najbardziej w posiadaniu tak ladnego samochodu - ze ktos zyczliwy pozazdrosci ze nie ma a jak nie ma, to porysuje sobie chociaz, zeby ten co ma, to nie mial juz tak fajnie.
Dlatego obawialem sie koloru czerwonego ktory rzuca sie w oczy. Nie spodziewalem sie jednak, ze czarny tez bedzie prowokowal...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 gru 2013, 23:05 
Offline
rees napisał(a):
to ktoś życzliwy kluczem / ostrym przedmiotem zrobił sobie odcinek ok 25 cm...
- sorki ale muszę - na skurwysyństwo jest tylko jedna metoda - gumowy wąż i lać, lać, lać i wodą polewać żeby nie puchło... <baseball> <baseball> <baseball> nie ma słów na takie zachowanie :mad:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 gru 2013, 09:45 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
rees napisał(a):
Bespartyjny uważa iż to ktoś życzliwy kluczem

nie ... ja tak nie powiedziałem ... rysa jest nisko i wygląda ,że . nie wiem ... nie wiem jak mogła się zrobić :? , ale wkurwia takie coś ... w Car Spa spolerują i nie będzie śladu . Nie martw się ress "shit happens" .

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 gru 2013, 14:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Bespartyjny, jakoś tak mi utknęło w pamięci, nieważne :) Spoko, umówiłem się na przyszły tydzień i tyle. Co zrobią to zrobią, nie będę rozpaczał. Ale zaworek ozdobny zamówiłem do wentyla bo przecież też zaiwanili mi jeden - całe 30 zeta przeżyję :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 gru 2013, 15:41 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
<spoko> szczęśliwego Nowego Roku Tobie i wszystkim Kolegom <urodziny>

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 gru 2013, 20:09 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dziękuję, również Wszystkiego Najlepszego i spełnienia wszystkich planów na 2014 i dużo zdrowia!
Koledzy również! Zaraz nas ktoś z adminów przerzuci do działu z życzeniami ale co tam :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2014, 19:51 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dobra, chyba po problemie. Dzisiaj wróciłem z Sopotu, gnałem A1 i nieukrywam trochę się pobawiłem kickdownem iw zakresie 140 - 200 kmh żadnych drgań i wibracji kierownicy nie było. TPMS też milczał całą drogę, więc problemem były źle wyważone koła przez ASO...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2014, 20:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
No to OK
cieszę się .

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 kwi 2014, 11:39 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Doradźcie mi co mam robić. Opisywałem już kiedyś mój problem z kołami po zakupie auta w ASO Nordic motor w Bydgoszczy. Problem po wyjechaniu z salonu dotyczył drżenia kół i zgłaszałem jeszcze w trakcie jazdy z salonu do domu. Kazali się pojawić i pojawiłem się u nich. Pani z serwisu jaja sobie robiąc stwierdziła,że ,,to specyfika auta i zawieszenia". Po wielkich bojach i kilkukrotnych pobytach,jazdach próbnych dali mi inne felgi z demo(nie nowe) i reklamowałem Brdgestony Turanzy , jedną oponę uwzględniono. Zostawili mnie na moich zimówkach Nokianach i było dobrze. Przyszła wiosna zmieniłem opony na letnie i problem powrócił-znowu drży. W zakładzie oponiarskim próbowano wyważyć ale nadal jest problem. Jestem w takiej desperacji ,że zadzwoniłem i powiedziałem,że im te opony rzucę na biurko i podpalę. Tak na prawdę to brak mi sił już. Doradźcie co mam począć ?????????

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 kwi 2014, 11:48 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
koliber1960 u wulkanizatora na wyważarce wszystko wyszło OK? Byłeś u innego wulkanizatora?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 kwi 2014, 11:57 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 23.03.2014
Posty: 104
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja bym zaczął od ściągnięcia letnich opon i sprawdzenia samych felg na wyważarce
Jeżeli z felgami będzie wszystko ok, to znaczy że to może być wina opon

Jeszce myślałem o samych piastach tzn. że one mogą mieć bicie ale skoro na zimowych nie bije to raczej odpadają

Ja bym znalazł b.dobry zakład wulkanizacyjny gdzie najpierw sprawdzą same felgi (po ściągnieciu opon) a następnie (jeżeli z felgami będzie wszystko ok) wykonają optymalizację opon do felg, czyli takie ułożenie opon na feldze dzięki któremu mamy bardzo mało odważników (a czasem wcale) i wtedy koła nie biją.
Wiadomo że każda felga i każda opona ma jakieś tam nie wielkie bicie, jeżeli te bicia "nałożą się na siebie" wtedy mamy drgania, dlatego warto przeprowadzić tzw. optymalizację opony do felgi

_________________
2.2d 175 AT skypassion :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 kwi 2014, 13:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
miałem podobnie, drżenie 110-120km/h, z tym, że w 17" Toyo, na zimówkach spokój;
znając życie jest problem opon, moja jedna szt. na próbie dynamicznej miała coś tam nierówno, więc wulkanizator się męczył i przesuwał oponę względem felgi aż się jakoś udało...
jedni mówią, że stoją długo na zbyt napompowanych w "magazynie" auta inni że niedopompowanych, ale gość stwierdził, że jest problem opony... w ASO stwierdzili, że nie wiedzą, co zrobić i jak akurat reklamować te opony... panie jest problem hmmm ;)
dobiję te Toyo i zmienię obuwie na inne

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 kwi 2014, 13:15 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Polecam Ci zaklad w Dziekanowie Polskim, mają zajebiaszcze maszyny z czujnikami laserowym. Są w stanie wskazać wadliwą oponę, bo często to robią.Firma nazywa się viptyre. Jedna uwaga, tani nie są.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 kwi 2014, 08:33 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
koliber1960 napisał(a):
Co z tego ,że sprzedawcy mili, jak serwis do dupy i do dzisiaj czyli od września ubiegłego roku walczę z nimi z powodu drżenia kół w nowej M6-ASO Nordic Motor z Bydgoszczy.

Koliber1960, juz Ci pisałem o wulkanizacji w Dziekanowie Leśnym. Może jednak warto się przejechać? Dodatkowo, w wątku o polecanych warsztatach, koledzy piszą o innym serwisie w Warszawie, przy ul . Fieldorfa.
A potem przedstawisz rachunek w swoim Aso. :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 kwi 2014, 11:20 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Qźwa gdzie ja z Piły do Wa-wy lub okolic. Czekam aktualnie na reakcję ASO na mój list-reklamację na koła z tytułu rękojmi (bo w leasingu i nie można inaczej) Tak na prawdę to już mi to wszystko obrzydło,dobrze ,że auto piękne i jakoś się kulam ale nie za szybko bo wpadam w drgawki.

-- Dodano: Pt, 25 kwi 2014, 11:22 --

Chyba coś to cholerne ASO z Bydgoszczy musi zrobić , do czegoś tam są zobowiązani chociaż się nie poczuwają.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 kwi 2014, 12:43 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Takim pięknym wozem, to myk i jesteś (jakby ASO nie dało rady) :)

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 kwi 2014, 21:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 1
Kolego czy koła drżą ci cały czas podczas jazdy, czy tylko podczas hamowania? Mazda 6 GJ ma problem z tarczami i klockami hamulcowymi, które się przegrzewają. Łaski Ci nikt nie robi, że to sprawdzą i wymienią. W moim przypadku komplet tarcz i klocków na przedniej osi wymieniono juz dwa razy. Tym razem jest ok. Jeśli koła wibruja Ci cały czas podczas jazdy to może być dwa powody - niedowazone koła lub wyzabkowane opony. Przy obreczach 19" wystarczy niedowazenie 5 gram i przy prędkości powyżej 100km/h koła będą wibrowac.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 342 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.