Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 11:54 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
7 marca 2023, o 09:21 Millerek napisał(a):
... Faktycznie zniknęło
Dobrze ze podając VIN zamówiłem dwie sztuki, na lewe i prawe lusterko



...już są dostępne ponownie


Czy to jest cały mechanizm wraz z silnikiem i zębatkami? A obudowa (plastiki) pasuje do FL2?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 13:25 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Panowie - to nie jest żadna promocja. To że jedno ASO naciąga na prawie 400zł za mechanizm na allegro to nie znaczy że 135zł to promocja. To normalna cena jak widać od roku minimum. Nawet jak to zdrożeje to będzie kosztować 140 albo 150zł a nie 1000 zł nagle :lol:

Nie ma się co podniecać i nie trzeba kupować na allegro, ja kupowałem wchodząc z ulicy w Poznaniu i bez problemu mieli na miejscu - to też ciekawe bo jak było robione z gestu to zawsze musieli zamawiać bo niby nigdy nie było :lol: A jak za kase to bez problemu na półce leżało.

Co do Allegro i Aso przy okazji :D Kiedyś do tego samego ASO pojechałem po dywaniki, powiedzieli że chcą 700zł. Podziękowałem. Wróciłem do domu, wpisałem na allegro oryginalne dywaniki Mazda 6 i znalazło za 360zł. Gdzie? W ASO Voyager Poznań. Kupiłem, odbiór osobisty, wracam za 2h do nich - mina kolesia bezcenna :lol: Oczywiście nie jego wina, taka polityka firmy :lol:

Choć to akurat inny przypadek bo oni na allegro mieli taniej, ale w z ulicy ASO nie zawyżali, po prostu nie dawali rabatu jak na allegro. Ale tak czy tak, nie musicie raczej kupował po 50 mechanizmów na zapas bo to normalna cena jak widać, poza jednym ASO które w wała leci ;)

A ze wskazówek, jak się pytacie o cenę mechanizmu (czy czegokolwiek) to nie pytajcie się że tak powiem tego mechanika krawaciarza który przyjmuje wam auto na serwis tylko od razu idźcie na dział części. Tak nikt nie patrzy żeby was naciągnąć na przegląd, oni mają target sprzedać jak najwięcej części i nie będa kombinować tylko z uśmiechem na ustach wam za te 134zł podają mechanizm.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 13:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie mam pojęcia, zważywszy na różne oferty mechanizmu u tego sprzedawcy allegro czyli Bemo Motors, można wnioskować że są dwa rodzaje tychże mechanizmów. Różniące się ceną oraz kształtem na pierwszy rzut oka...
Weryfikacja jest po nr VIN, tak też uczyniłem i po moim nr VIN sprzedawca zweryfikował i złożył ofertę w linkach na allegro do zakupu, tak też uczyniłem.

W rozmowie w serwisie allegro, z pewnością stwierdzam iż nie jest to sprzedawca z przypadku i widać jego doświadczenie oraz rzetelność. Po krótkiej rozmowie mogę napisać że jestem zadowolony.

Jak przyjdą klamoty, to wstawię fotki dla zainteresowanych jeśli są.

Różniącą pomiędzy serwisami jest, a nawet w tym samym serwisie panuje różna pogoda.... co kształtuje cenę ostateczna.

Dlatego serwis w Łodzi jak dla mnie odpadł z ulubionych raz na zawsze. Kwotę jaką mi podali za wymianę obu mechanizmów powaliła mnie z nóg i nie pozwoliła nawet powiedzieć do widzenia czy dziękuję....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 14:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Na zapas za sto parę zł. czemu nie, jeśli są to kompletne z silnikiem i zębatkami mechanizmy, które samemu można wymienić przy kolejnym myciu samochodu. 2 godz. i po sprawie, przy okazji rozpylę śr. konserwujący do wnętrza drzwi. Sprawdzę stan wygłuszenia, osłony przeciwdeszczowej nad głośnikami. Będzie okazja tam zajrzeć. Póki co lusterka chodzą od czterech lat bez większych problemów. Stary środek, w wolnej chwili, rozbiorę, przesmaruję, złożę te wszystkie detale, co zajmuje dużo czasu i jest b. pracochłonne, i odłożę na półkę. Cholera wie, czy to za 5 lat jeszcze będzie, a Europa dawno już zapomni o M6.
Millerek, jak otrzymasz zamówione części sprawdź czy to pasuje do FL 2, może jakaś fotka. Ostatecznie wybiorę się do Bemo.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 15:23 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie wiem czy będzie pasować do FL2....
Tak jak napisałem, powiedziano mi że są dwa różniące się mechanizmy składania tych lusterek.
Do mojego rocznika też są stosowane dwa modele tych mechanizmów, stąd potrzebny był nr VIN do weryfikacji...

Mało tego....
Okazuje się że wymiana według schematów nie potrzebuje uszczelki.... która to jest na wyposażeniu mechanizmu w pudełku od mechanizmu...
Może to jest problemem właśnie, tak jak u mnie dwa razy wymieniał serwis i żadnej poprawy...., półtora roku i szlag trafia składanie....
Podobno szlag trafia sam silniczek najpierw, później przełożenie napędu i na samym końcu jakaś elektronika silniczka...

Teraz będę mieć trzeci komplet mechanizmów


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 16:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No właśnie, dwa rodzaje mechanizmów. Jak mi w serwisie mechanik wymieniał na gwarancji to sugerował, że te które wstawił są lepsze. Więc nie chciałbym trafić na te pierwsze „oryginalne”, które wytrzymały ledwie 1,5-2 lata. Moja M6 to kwiecień 2017. Obecne tylko szwankują przez krótki czas, jak nie zasłonię dokładnie szkiełek lusterek. Osłona to podstawa właściwej eksploatacji tego wątłego mechanizmu.
Ad. tego co piszesz o przyczynach kolejności awarii. Może nie warto czekać, aż lusterko całkiem stanie bo wtedy wkład mechanizmu to złom. Z drugiej strony dopóki naprawiają w ramach gestu handlowego to nie ma się co przejmować. I ta druga opcja jest lepsza. A zapas na czarną godzinę.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 17:07 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Moja rada, nie kierować strumienia wody na lustro na myjni. Problemu nie ma jak jest ciepło. Jak jest zimno i ktoś nie ma garażu to problem murowany. Ostatecznie jak tylko zaczyna lusterko się zacinać, użyć WD-40. U mnie wymienili na te nowe mechanizmy, jak tylko widziałem, że coś jest nie tak. Potem musiałem po jednym razie użyć WD-40 na lewe i prawe lusterko. Od tamtego czasu spokój. Jak myję auto, staram się uważać. Najważniejsze żeby po myciu wszystko wyschło jak najszybciej. Jeśli w środku zbierze się woda to zaczyna się problem. Też jestem zaskoczony tą różną ceną tych mechanizmów. Odpukać, nie muszę tego naprawiać w serwisie za pieniądze, bo na razie działa. Ale faktycznie, przy dwóch sztukach robi się już konkretna kwota. A mimo to, dalej jest z tym problem, którego do tej pory nie rozwiązali. Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować tych mechanizmów na zapas. Rynek nie znosi próżni, więc jeśli nie oryginał, zaraz się znajdzie jakiś zamiennik, może lepszy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2023, 17:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
7 marca 2023, o 17:07 Pablos napisał(a):
Problemu nie ma jak jest ciepło

A nie. Bo u mnie lusterka się zacinają jak przychodzi upał i samochód stoi na słońcu. W cieniu działają :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 mar 2023, 16:24 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Paczka z serwisu dotarła.
Dwa ładnie zapakowane kartoniki a w nicch mechanizmy, po dwa elementy plastikowe podpory lusterka i samego lusterka oraz podkładka zaciskowa z dwoma..., hmm..., uszczelkami w formie gąbki samoprzylepnej.

Lewe lusterko ma inny numer od prawego
Lewe GRYO-69-16ZC data pakowania 2022.07.01
Prawe GRYO-69-15ZC data pakowania 2023.02.01

Pochodzą z różnych lat produkcji
Lewe 2021.09.30
Prawe 2022.03.03

Zdjęcia dla wnikliwych

W niedługim czasie wymiana

Obrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 mar 2023, 17:44 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.03.2020
Posty: 154
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Millerek to krótki tutorial z montażu byś wrzucił dla potomności ;)

_________________
wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

Mazda 6, 2016 FL2, 2.5 AT, SkyPassion - Dark Shadow ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 mar 2023, 21:16 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kupiłem te mechanizmy bo moje lusterka nie składają się jakieś trzy miesiące, aż do dzisiaj..... podłe ustrojstwo

Tak więc.... Poczekam z wymianą na odpowiedni moment


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 kwi 2023, 08:10 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 17
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie (koncówka 2016 LIFT) lusterko od kierowcy zostało ukrecone :)
Rozebrałem i silnik rozwalony oraz wewnętrzny stelarz.
Obrazek

Silniczek mozna kupić za 130zł na allegro, stelarz chodzi po 150 +40 wysyłka tez na allegro.
Poczytałem tu i uwdzie, zaryzykowałem i zamówiłem nowe lusterko od mazdy 3 :) za 299zł
Jak przyjdzie to powiem czy bebechy od 3ki pasują. Wizualnie bedą pasowały. Mają wybite te same znaki.

-- Dodano: 25 kwietnia 2023, o 07:53 --

Hej!
Lusterko przyszło. Lusterko z mazdy 3. BSR1-69-181 BSR169181 Mazda 3
U mnie w samochodzie jest takie GRK8-69-180 GRK869180 Mazda 6
LusterkoM3_sticker_141411.jpg

Jak pisałem wczesniej wizualnie rama oraz wnetrze jest takie same jak w lusterku z Mazda 6
Wiązka wewnetrzna piny oraz kolory przewodow sa takie same.
Lusterko_M3_141348.jpg
Lusterko_M3_tył_141407.jpg

Jedyna różnica to "stopa", która ewidentnie jest inna - i przystosowana do konkretnych drzwi
Pozostaje tylko przełożyć stope ze starrego lusterka, załozyć szkło i cieszyć sięlusterkiem :)

Porównanie wiązki:
Obrazek

Przymierzamy kierunek:
Obrazek

Porównanie stóp:
ObrazekObrazek

Lustro:
Obrazek
Obrazek

Podsumowując - wszystko jest takie samo za wyjątkiem stopy.
Po załozeniu ładnie wszystko działa.
Miłego!!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 wrz 2023, 10:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.09.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
czołem, mam uszkodzone plastiki w lusterku w mazdzie 2015 elektrycznie składane, z alazłem lusterko bez tego mechanizmu dużo taniej i pytanie brzmi, czy da rade przełożyć bebechy z mojego i żeby wszystko działało? czy elementy tych lusterek są ze sobą kompatybilne na taką przekładke?? robił to ktoś?
dzięki za wszelkie podpowiedzi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 lis 2023, 13:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.11.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: lubuski
Witam Panów.
Mam pytanie odnośnie lusterka lewego. Muszę je wymienić numer OEM 024038. Chciałbym kupić na allegro oryginalne pytanie dotyczy pinów. Są lusterka z różną ilością pinów. Interesuje mnie podgrzewanie, elektryczna regulacja, podgrzewanie, kierunkowskaz i co najważniejsze asystent martwego pola. Czy lusterko 8+2 piny posiada wszystkie te udogodnienia czy muszę szukać lusterka z większą ilością pinów? wiem, że sa chyba 14 pinowe ale to juz na kamere.

Mazda 6 2017 rok

Dziękuję za pomoc!


Ostatnio edytowano Wt, 28 lis 2023, 13:00 przez basyl, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu. Zapoznaj się z tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 gru 2023, 19:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.12.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
14 listopada 2022, o 22:13 szymonpoznan1 napisał(a):
Za montaż chcieli 400zł, ale wymieniłem w warsztacie za 100zł.

Możesz się podzielić informacją w jakim warsztacie wymieniałeś mechanizm? ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 gru 2023, 10:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.09.2020
Posty: 6
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: podlaski
Czy mechanizm po 2017 roku jest taki sam jak ten z 2015 roku ? Chodzi mi o sam mechanizm a nie caly stelaż. Mam uwalony ten metalowy wieniec z ząbkami. Silniczek i tryby są dobre. Ktoś złożył na siłę lusterko i teraz lata a silniczek cały czas kręci.
Przed litem 350 zł a po lifcie 130 zł. Jest różnica.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 lut 2024, 18:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.02.2024
Posty: 3
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Problemem w większości przypadków nie jest sam mechanizm składania lusterka (jako całość) tylko znajdujące się w nim zębatki, a konkretniej mówiąc materiał z jakiego są wykonane - plastik który z wiekiem po prostu jest bardziej podatny na ścieranie. Pomijam przypadki gdy ktoś po prostu na parkingu dobrodusznie złoży lusterko bo mu przeszkadza w przejściu koło auta ;(( Wtedy też często dochodzi do wyłamania zębów w zębatkach. Generalnie w większości przypadków wystarczy wymienić samą zębatkęi problem jest rozwiązany.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 lut 2024, 18:19 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Problemem nie są zębatki. No może jedynie w przypadku składania siłowego i ich połamania . To co głównie powoduje usterkę to brud dostający się do przekładni i zwiększający opory. To z kolei jest odbierane przez układ sterowania jako dojście do krancowego polozenia i silnik się zatrzymuje. Przy lekkiej pomocy palcem działa :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 lut 2024, 08:37 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.04.2019
Posty: 58
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Przy ostatniej wymianie pan w ASO twierdził, że problemem jest wilgoć wnikającą w wiązkę kabli. Podobno teraz zakładają teraz już trzecią wersją, która ma mieć już to naprawione.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 lut 2024, 09:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Moim zdaniem to problem mechaniczny. To nawet słychać jak silnik się bardziej męczy, bo napotyka większy opór. Co ciekawe, u mnie pojawia się problem przy wyższych temperaturach. Na zewnątrz ok, a wjeżdżam do ciepłego garażu i nie rozkłada się jedno do końca. Także w upały na ostrym słońcu jest problem, którego nie ma w cieniu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 lut 2024, 09:18 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.04.2019
Posty: 58
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Pojeżdżę z 2 lata i się przekonamy czy rozwiązali sprawę ;)

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 lut 2024, 09:43 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Nic nie zostało rozwiązane. Pięć lat temu miałem wymieniany mechanizm w lewym lusterku, a cztery lata temu w prawym. W międzyczasie jedno i drugie miało problem ze składaniem lub rozkładaniem. Zazwyczaj pomagało psiknięcie WD-40. Aż do teraz. Wróciłem z ferii i musiałem porządnie umyć samochód. Chyba trochę wody się dostało bo lewe lusterko zaczęło głośno chodzić, ale działało. Psiknąłem prewencyjnie WD-40 i nie wiem, czy to nie była nadgorliwość. Kilka dni lusterko ładnie, cicho działało, składałem je tylko przy wjeździe do garażu i na parkingu pod pracą. Aż w sobotę nie rozłożyło mi się pod sklepem, mimo, że było słychać silniczek. Dopiero jak je uniosłem ręką to otworzyło się. Przestało działać składanie, mimo, że silniczek pracował, działało normalnie rozkładanie. Pod domem psiknąłem jeszcze raz WD-40. I po jakimś czasie lusterko całkowicie zablokowało się w pozycji otwartej. Co ciekawe teraz silniczke pracuje non stop w obu pozycjach przełącznika a lusterko ani drgnie, nawet ręką nie można go przestawić. Pytałem się w serwisie i wymiana mechanizmu lub wiązki to teraz około 700 zł, część z robocizną. Z tego co widzę to są dwa mechanizmy, do rocznika 2016 za około 350 zł, a powyżej za około 150 zł. Jak mniemam, do mojego rocznika musiałbym kupić droższy mechanizm. No i jeszcze sporo z tym zabawy jeśli chciałbym to sam wymienić. Także jestem lekko wkurzony na tą sytuację, mam jeszcze nadzieję, że może to lusterko przemyśli swój błąd i zacznie normalnie działać :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 lut 2024, 10:40 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Z tego, co piszesz masz mechanizm sprzed 5 lat. Ja też jestem sceptyczny co do twierdzeń, że coś poprawili, ale skąd Twoja pewność, że nie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 lut 2024, 15:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Już wtedy jak wymieniałem pierwszy mechanizm, gdzie oryginalny wytrzymał 5 lat, zapewniono mnie, że to jest już poprawiona wersja. Dodatkowo lusterko było podobno ekstra uszczelniane. Jak widać, na niewiele to się zdało. Kupię jeszcze jedną puszkę WD-40 i wypsikam do środka na weekend. Jeśli to nic nie pomoże, to będę wtedy myślał co dalej, samodzielna naprawa, czy zdanie się na serwis.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 lut 2024, 07:22 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
nie ma co się łudzić, że cokolwiek zostało poprawione.
teksty i zapewnienia o poprawionych wersjach lusterek słyszałem w 2018r jak kupowałem samochód, również to samo przy kolejnych ich wymianach - 2 lub 3.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 lut 2024, 07:59 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Dokładnie. Mnie tylko zastanawia dlaczego są dwa różne mechanizmy, różniące się ceną o około 200 zł. Zapewne ten tańszy od rocznika 2016 nie będzie pasował do mojego auta. Zastanawiam się jeszcze o co chodzi z tą wiązką. Nie wygląda na taką żeby coś się miało w niej uszkadzać. Zwłaszcza, że słychać jak silniczek pracuje. Jedynie co, to z tego co widziałem na niektórych filmach, woda może się przedostawać właśnie poprzez dławiki, którymi wiązka jest wprowadzana do środka. Jak dla mnie to wszystko jest źle zaprojektowane i zawsze będzie z tym problem. Najgorsze, że w miarę nowych autach naprawiają to jeszcze w ramach gestu, starsze jak moje widać już nikogo nie interesuje.


Ostatnio edytowano Pt, 9 lut 2024, 08:50 przez Pablos, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 lut 2024, 08:49 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
A robisz przeglądy w ASO ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 lut 2024, 08:58 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Tak, robię cały czas serwisy w ASO. Wcześniej nie było problemu, napisali do Mazdy i mimo, że auto było po gwarancji to wymienili najpierw jeden mechanizm a potem rok później drugi. Mam nawet zdjęcia w historii serwisu w aplikacji. Widocznie dla 10-letniego auta importer już nie ma interesu dopłacać do interesu. Albo ASO nie opłaca się, bo z tego co wiem, to importer daje część a serwis musi to zamontować bez zarobku. Trochę jestem zły na siebie, że psiknąłem to lusterko prewencyjnie. Trzeba było nie ruszać póki działało. A tak teraz nie wiem, czy faktycznie jest w nim tyle wilgoci, czy pomagając kilka razy ręką czegoś nie uszkodziłem. Jeszcze na dodatek pogoda taka, że nie ma szans na odparowanie wody ze środka, nawet w garażu, gdyż nie mam tam żadnego ogrzewania.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 lut 2024, 09:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
To niefajnie ze strony ASO...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 lut 2024, 09:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
9 lutego 2024, o 08:58 Pablos napisał(a):
czy pomagając kilka razy ręką czegoś nie uszkodziłem.

Ja zawsze pomagam ręką i jest OK. Tyle że u mnie po prostu silniczek nie daje rady i się zatrzymuje. Jak mu się lekko pomoże, to jedzie dalej.
Jednak Twój objaw jest teraz inny, skoro silniczek chodzi a lusterko się nie rusza, to zapewne połamane zębatki, bądź zębatka kręci się na osi. To już raczej samo się nie naprawi.
Ciekawa jest sprawa różnicy w tych mechanizmach, owszem, lusterko po 2016 r ma inny kształt kierunkowskazu, ale nie myślałem że mechanizm jest inny. Na Alle mechanizmy "po 2016" są po 130 zł. Możesz kupić i porównać ze swoim, który będzie widoczny jak zdejmiesz obudowę lusterka i szkło. Ponieważ sprzedaje to ASO, to zawsze możesz zwrócić.
Ewentualnie dopytał bym się jeszcze w innym ASO czy na pewno nie podejdzie ten tańszy mechanizm.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.