Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:57

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 15 lut 2022, 06:30 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.02.2022
Posty: 47
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: mazowiecki
Dziękuję panowie, myślę że raczej od uderzenia minęło max 2tyg. Co do wosku tak była woskowana ale chyba trzeba poprawić i nałożyć na wiosnę nową warstwę. Czyli nie przejmować się, oczyścić i dać zaprawkę i nic nie powinno się dziać? Nie będę ukrywał ostatnio na forum forda mk5 z 2018 r chłopak wrzucil rdzawy nalot ale że na drzwiach co chyba świadczy że ten samochód jest jeszcze gorzej zabezpieczony.
Teraz pytanie czy jest sens koszt nałożenia folii na dach plus maska zderzak słupki A i błotniki to 4300 warto czy nie warto? Jak to ogólnie z tą folia jest, trochę się boję że ktoś mnie przytrze i będę musiał zdjąć ta folię bo będzie mnie wkurzał ślad.
Jeszcze jedno pytanie czym przeczyścić ten odprysk ? Możecie podać jakieś środki?
Z góry dziękuję za pomoc :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 lut 2022, 14:07 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności,
mam niezbyt dużo nowości ale coś jest.
Termin rozprawy mam już wyznaczony na czerwiec (niestety tak długo to wszystko trwa, wiadomo pandemia etc.)
Czy pojawiło się coś nowego?
Nic co rzuciłoby mi się mocno w oczy.
Ale najciekawsze jest to, że mam w końcu opinię od biegłego sądowego, nie mogę tutaj niestety jej udostępnić ale w skrócie wychodzi na to, że
powodem problemów była źle nałożona baza, wygląda na to że w fabryce bo przecież salon nie zdzierał lakieru do gołego.

Co do tych łuszczeń które pokazałem wcześniej, coś poszło dalej ale na szczęście niezawiele.
Na razie tego nie ruszam dopóki nie zakończy się rozprawa.

Teraz pozostaje mi już tylko czekać do rozprawy i nadal jeździć swoją Mazdą.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 15 lut 2022, 15:09 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
13 lutego 2022, o 15:21 Bombel1209 napisał(a):
ale to są jakieś trochę jaja aby 3 letnie auto po uderzeniu kamieniem rdzewiało


Przecież to kwestia uszkodzenia, a nie wieku auta...
Ok, Mazda blach rewelacyjnych nie ma, ale takie same uszkodzenie możesz mieć w pierwszym miesiącu, jak i nie mieć przez 10lat, więc co do tego ma wiek auta nie mam pojęcia...

Ważne jak najszybciej wyczyścić dokładnie i zabezpieczyć, bo im dłużej dajesz pod działanie soli tym ryzyko, że w przyszłości będzie Ci to bruździć, niestety rośnie...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 lut 2022, 16:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.02.2022
Posty: 47
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: mazowiecki
Gzesiolek otóż nie jest to mój pierwszy samochód i akurat uderzenia kamieni były też na nich a mimo wszystko po tych uderzeniach nie pojawiała się rdza co tylko może świadczyć o słabym zabezpieczeniu. Niestety dzisiaj zauważyłem też nalot rdzawy na zawiasach przednich drzwi to też norma miał ktoś taki problem ? To w starej gh taki nalot pokazał się dużo dużo później;)
Wracając do tych odprysków czym najpierw to przeczyścić macie jakieś środki?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 lut 2022, 17:12 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Bombel1209, czytać,czytać i jeszcze raz czytać, 3 osoby Ci odpisały na to,

13 lutego 2022, o 12:20 pbbp napisał(a):
Spróbuj to przemyć rozpuszczalnikiem i zobaczysz czy coś pomogło

np benzyna ekstrakcyjna,

13 lutego 2022, o 13:10 Plichcior napisał(a):
A Jam to ruda to najlepiej chemicznie ja potraktować - fertanem czy innym Brunoxem.


13 lutego 2022, o 22:35 Kierowca napisał(a):
Przemyć zmywaczem do sylikonu i zrobić zaprawkę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 lut 2022, 17:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.02.2022
Posty: 47
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: mazowiecki
Tak wiem tylko tak jak kolego pisałem wyżej bardziej chodziło mi o dolladna nazwę takich środków. Myślę że są lepsze gorsze a jak już ktoś korzystał to może czymś doradzić. A zawiasy jak zabezpieczyć?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 16 lut 2022, 01:39 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Bombel1209 chodziło mi bardziej o to zdziwienie, że 3letnie... Mazda ma blachy jakie ma... Żadna rewelacja...
Ale nic do tego nie ma czy to będzie auto 1miesieczne, 3letnie czy 10letnie... Uszkodzona powłoka ochronna równa się utlenianie - nic nie poradzisz i wiek nie ma tu nic do gadania...
Wiek może mieć wpływ na niewidoczne gołym okiem uszkodzenia lakieru i takie postępowe ukryte rdzewienie, a nie na uszkodzenia powłoki...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 lut 2022, 06:56 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.02.2022
Posty: 47
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: mazowiecki
Grzesiolek a powiedz mi bo że mnie żaden lakiernik czy też blacharz, jak kupie ten spray brunox epic to mam tylko plikach w mieście uszkodzenia ? Coś się może stać jak wejdę na lakier obok? Widziałem że najlepiej dać 3 warstwy tego na ten odprysk? Czy oprócz zapsikania q potem nałożenia zaprawki powinienem jeszcze coś zrobić?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 lut 2022, 17:38 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jeżeli pytasz o rdzewiejące zawiasy to tak rdzewieją. I tutaj nie masz uszkodzenia mechanicznego to sugeruje zgłosić na gwarancji.

O zaprawkach sugeruje poczytać I popatrzeć na youtubie filmiki. Cała wiedza jest dostępna. Np jest kanał człowieka z Pomorza - Autoaktywni chyba się zwie. Człowiek ma wiedzę i przekazuje ja w sensowny sposób.

Zrobienie dobrej zaprawki wymaga trochę wiedzy, zdolności manualnych i doświadczenia. Ale nie jest to fizyka kwantowa, spokojnie da radę to samemu zrobić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 05:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.02.2022
Posty: 47
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: mazowiecki
A teraz właśnie mam pytanie skąd jest ten problem z zawiasami że występuje na nich rdza, przecież nie mam na nich uszkodzenia a mimo wszystko jest nalot rdzy :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 07:42 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Bombel1209, miałem ten sam problem z zawiasami, post #943, zgłosiłem do ASO, zrobili mi to jako jednorazowy gest handlowy, tzn wymienili na nowe i spryskali jakimś woskiem, później w raporcie DNA pojawilo sie info o uszkodzeniu nadwozia.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 08:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
15 lutego 2022, o 17:42 Bombel1209 napisał(a):
Gzesiolek otóż nie jest to mój pierwszy samochód i akurat uderzenia kamieni były też na nich a mimo wszystko po tych uderzeniach nie pojawiała się rdza co tylko może świadczyć o słabym zabezpieczeniu.


Czy kamień był tego samego rozmiaru? Jego prędkość też? Przecież raz możesz dostać kamyczkiem o średnicy 2mm, a drugi razem kamieniem o średnicy 1cm i to będą różne uszkodzenia na różnej głębokości lakieru.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 09:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Bombel1209, bo zawiasy na przeglądach powinny być smarowane. Jest to normalnie punkt check listy i powinien znajdować się przy nim znaczek klucza. Jeśli jest to robione systematycznie to żadnej rdzy nie ma. I normalnie stałym smarem a nie jakimś psikaniem. Ja tak mam i żadnych oznak rdzy choć auto już wiekowe.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 09:51 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Pablos, to że jest zaznaczone na liście przez ASO, nie oznacza ze fizycznie zostało to zrobione, w moim przypadku było to odznaczone na zielono, a śladu smarowania tam nie widziałem.
dopiero przez przypadek, podczas czyszczenia auta rzuciło mi się w oczy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 10:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
pbbp, nie wiem do jakiego ASO jeździsz, u mnie to robią. Zawsze mogłeś to zareklamować, skoro zaznaczyli a nie zrobili. W końcu za to się płaci. Przegląd to nie tylko wymiana płynów i filtrów ale także inne czynności. Dlatego tyle się płaci bo to zabiera dodatkowy czas. Nie można wszystkich ASO wrzucać do jednego worka, widać, że są takie co ściemniają ale i też takie, które uczciwie podchodzą do swojej pracy. I te drugie mają klientów nawet długo po gwarancji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 10:35 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
oczywiście że zareklamowałem to i zrobiłem małą rozróbę


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 kwi 2022, 08:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.04.2022
Posty: 3
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Witam,

Opisze zwoją przygodę z lakierem w 6 z 2019 roku zakupionej w lipcu 2020.

Przy 10tyś (czerwiec/lipiec 2021) zauważyłem pierwszy odprysk na masce, tuż nad światłem lewym. W tym miejscu widać było już gołą blachę. Przyjrzałem się wtedy całemu autu, niestety odpryski były wszędzie, na prawie wszystkich elementach, oprócz zderzaków i tylnych drzwi. Sprawę zgłosiłem na przeglądzie (listopad 2021). Tam gdzie była goła blacha pojawiła się rdza. Mazda oczywiście zgłoszenie przyjęła. Samochód do lakierni wzięli w połowie marca 2022. Auto odebrałem po miesiącu czyli dokładnie dwa tygodnie temu. Polakierowane zostało wszystko oprócz zderzaków przód/tył i lusterek. Wszystko było by pięknie gdyby nie piękna mora lakiernicza na każdym pomalowanym elemencie. Dodatkowo nieoderwana zamalowana taśma na masce, to że na progach od wewnątrz drzwi nie został spolerowany lakier i widać ślady, już nie wspomnę. Jutro oddaję auto do poprawek. Już się boję co odbiorę.

Mazda zdaje sobie sprawę ze złej jakości lakieru i nie robi problemów z reklamacją. Ale jakość naprawy - MASAKRA!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 kwi 2022, 08:35 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
A można wiedzieć gdzie dokładnie robiłeś auto? Jakie ASO?
U mnie w związku z tym malowaniem jest sprawa w sądzie, ze względu na właśnie podobne problemy które Ty masz, pytanie czy zrobią to porządzenie czy nie.
Nauczony błędami, następnym razem bym poszedł z kimś obeznanym, żeby odebrać auto i w razie wątpliwości nakazał naprawę.
Z ciekawości sprawdziłbym też czy nie masz wpisów w serwisach typu autoDNA mówiące o uszkodzeniach auta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 kwi 2022, 09:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.04.2022
Posty: 3
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
W Nivette przy Lotniczej w Warszawie. Ale wiem też, że oni tam nie mają lakierni/blacharni i wożą auto gdzieś indziej. Nie mniej jednak oddałem auto do ASO i oczekiwałem fachowej naprawy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 cze 2022, 12:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Mazur1337, współczuję, ale z własnego doświadczenia (prawie dokładnie to samo! mora, niespolerowany lakier po zabezpieczeniu wnęki, a na dodatek warstwa lakieru na całym aucie (u mnie nie lakierowali tylko klapy i tylnego zdeżaka) waha się od 130 do 460 mikronów) powiem Ci, że z czasem przestanie Cię to aż tak boleć. Oczywiście domagaj się poprawek, bo fuszerka to fuszerka, ale szkoda życia na denerwowanie się morą lakierniczą. Przy okazji kolejnego odbioru wdepnij sobie do salonu i zobacz na lakier na nówkach - tam też jest niezła mora, Mazdy nie wyjeżdżają z "lustrem". I pewnie gdyby nie ta cała akcja z malowaniem to nawet nie zainteresowałbym się tym i nie widział tej mory. Niestety człowiek czasem w takich sytuacjach widzi wszystko w ciemniejszych barwach, niż w rzeczywistości.

A na małą osłodę dodam, że może i mam większą morę niż na fabrycznym lakierze, ale generalnie mam ten lakier dość pancerny :P prawie nic się nie dzieje. A jako wyznacznik "pancerności" dodam, że już po malowaniu całęgo auta (2019) w zeszłym roku zaliczyłem małe uszkodzenie przedniego zderzaka - trochę popękał, trochę się odkształcił - i zrobiłem to z AC, w innym salonie niż malowanie całego auta. Niestety jakość jest dość mizerna - chyba na nowy zderzak nałożyli mi "książkową" warstwę lakieru, może i spartolili coś na podkładzie, no i generalnie łapie tam odpryski dość łatwo. A maska, nadkola, słupki czy rant dachu? W zasadzie nic. A na zderzak zaprawka i jeżdżę dalej... Z odległości metra czy dwóch nawet nie widać :P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 sie 2022, 21:38 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 26.04.2021
Posty: 66
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
siemka ludzie
mam troche maleńkich gniotek i zarysowań na lakierze. mam odpryski na rantach drzwi kierowcy.
proszę o polecenie jakiegoś sprawdzonego lakiernika w okolicy Wrocławia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 gru 2022, 17:12 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Witam wszystkich po długiej przerwie.
Nie pisałem nic nowego jako, że sprawa sądowa była ciągle w toku.
Na szczęście pierwszy etap właśnie się zakończył.
Udało się wygrać sprawę.
Co dalej? czekam czy będzie apelacja , jeżeli tak to znowu będzie pół roku czekania na rozprawę.
Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie to będę w stanie w końcu zamknąć temat i zacząć coś robić z Mazda, jako że nie mogłem jej ruszać że względu na rozprawę.
Planuje wybadać ile mam do zrobienia i na ile to wszystko jest opłacalne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 sty 2023, 20:07 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
hej, pierwszy etap wygrany i do czego zobowiązana została Mazda? Rozumiem że jeszcze apelacja, ale co w pierwszej instancji zostało wygrane?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 sty 2023, 14:00 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Udało się wygrać roszczenia finansowe wobec Mazdy związane z utratą wartości auta po ich "naprawach".
Właśnie czekam jak się dalej sprawa rozwinie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 kwi 2023, 08:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.04.2023
Posty: 1
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Cześć,

czy coś się zmieniło w kwestii lakieru? Złożyłem zamówienie na nową Mazdę i teraz przypadkiem trafiłem na ten temat...

Wybrałem lakier Machine Gray, ale serce cały czas się kłóci aby zmienić na Soul Crystal Red - choć po zobaczeniu tego wątku mam duże obawy co do tej zmiany.

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 maja 2023, 09:16 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Jak dla mnie Machine Gray oczywiście ładniejszym kolorem ale to kwestia gustu,
co do tematu, jak widać nie jest to tak, że każdy będzie miał ten problem.
Na Twoim miejscu po kupnie auta, zabezpieczyłbym przynajmniej front maski folią, wtedy odpryski nie będą Ci straszne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lip 2023, 09:32 
Świeżak
Offline
Od: 02.01.2015
Posty: 15
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Cześć
Zgłosiłem odpryski na masce, dachu, drzwiach, błotnikach tylnych. W ramach gestu handlowego ( bo uszkodzenia mechaniczne...:) ) mazda oferuje mi ponowne lakierowanie zakwalifikowanych elementów.
No i teraz mam dylemat. Co robić, marzy mi się auto beż białych plam, ale...czy faktycznie po nałożeniu kolejnej warstwy jest dużo lepiej z tymi odpryskami, niby maja szlifować do podkładu ale jakoś w to nie wierzę.
Jak finalnie będzie tak samo jak teraz to lepiej zacisnąć zęby i żyć z tymi plamami.
Jak to u was wygląda? Jesteście zadowoleni?
Czy ten lakier faktycznie utwardza się 2 miesiące? Jak to przekłada się na codzienne użytkowanie w tym czasie?

Czy ktoś z was robił taka naprawę u Drywy w Trójmieście?
Z góry dzięki za wszelkie opinie.
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 lip 2023, 16:20 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Ciągle tylko gest handlowy gest handlowy i niby uszkodzenia mechaniczne,
to jest baaardzo dziwne, że aż tylu użytkowników miało takie same uszkodzenia ale nie przyznają się do tego.
Co do robienia tego to decyzja tylko pozostaje po Twojej stronie, musiałbyś wybadać jakie są opinie na temat tego ASO,
czy może ktoś już u nich robił w przeszłości.
W moim wypadku nie wyszło to dobrze ale u kogoś w innym mieście już było ok,
za 3 razem już aż tak odpryski nie wychodziły ale za to lakier gruby :D
Coś za coś niestety.
Co do utwardzania to faktycznie może tak być ale tak naprawdę ciężko w to uwierzyć.
Czy spolerują do podkładu? Raczej wątpię ale kto wie, bardziej prawdopodobne jest, że po prostu walną drugą warstwę.
Najlepiej będzie jakbyś poprosił ich o dokumentację zdjęciową z tej naprawy gdzie faktycznie pokazują etapy naprawy, wtedy można im uwierzyć i też to będzie przydatne w razie ew. sprzedaży.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 wrz 2023, 15:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.09.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
Witam Wszystkich

Również mam spory problem z odpryskami kolor: Machine Grey samochód z 2020r aktualnie przejechane 85 tys. Ilość odprysków na masce błotnikach i drzwiach jest nie wyobrażalna zgłaszałem na serwisie, oczywiście nie uznali, później próba w ramach gestu handlowego również odmowa, następnie posty na Facebooku Mazda się odezwała i poprosiła o kontakt w wiadomości prywatnej w celu weryfikacji sprawy. Po wszystkim zaproponowali 10% rabatu na pokrycie kosztów malowania.... (zostawię to bez komentarza) ilość odprysków cały czas rośnie.. za kolejne 80 tys. zastanawiam się czy będzie jeszcze lakier. Część odprysków już zaczęła korodować. Odpowiedz z Mazdy to cały czas " w tym przypadku mamy do czynienia z działaniem czynników zewnętrznych i niema podstaw do pokrycia kosztów naprawy"

Poradzicie co można jeszcze zrobić gdzie to można dalej zgłosić? Jakiś może rzeczoznawca? Czy sprawa nie do wygrania...??

Z tego co czytam niektórym się udało i wyegzekwowali malowanie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 wrz 2023, 20:35 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Trzeba ich cały czas atakować na fb pokazywać jak auto wygląda po przejechaniu etc.
To jest dokładnie ten sam problem, który u mnie się pojawił.
Rzeczoznawca może pomóc, natomiast problemem może być udowodnienie co tak naprawdę powoduje ten problem.
Widocznie boją się naprawiać ten lakier przez salon bo po prostu tego nie umieją robić ...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.