Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 13:01

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 13 paź 2020, 21:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.12.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Cześć, jak jeden z wielu mam problem z tym nieszczęsnym ledem w bagażniku. Próbowałem zamontować żarówkę, która błysła na chwile i już nigdy więcej nie zaświeciła.

Samochod w wersji HB, nie dostaje tez sygnału otwarcia klapy bagażnika, można zamknąć auto z otwartym bagażnikiem.

Myślałem że to ten stycznik (przekaźnik krańcowy) w zamku, kupiłem nowy na internatach. Jakby ktoś się zastanawiał jaki pasuje, Panasonic ASQ19095 to oryginał, może być inny symbol tylko musi być w obudowie z otworem montażowym, wystającymi bolcami, listek metalowy wydłużany z takim „garbem” oraz tryb NC (standardowo zwarte nóżki, po naciśnięciu przekaźnika są rozwierają).
Lista idealnie pasujących przekaźników, jakby ktoś potrzebował:
- do lutowania ASQ10418,
- z przewodami opuszczonymi w dół ASQ10628 lub ASQ10618.

Jak się okazało przekaźnik był dobry, po wymianie na nowy nic się nie zmieniło. Dopiero później sprawdziłem miernikiem czy idzie sygnał na wtyczce z zamka bagażnika, sygnał jest wiec to na pewno zamek jest dobry.
Poszedłem dalej po kablach do jakiegoś modułu sterowania od klapy najbliżej który znalazłem po lewej stronie pod plastikami w bagażniku, pomyślałem ze to się musiało spalić. Kupiłem używkę tego modułu, wymieniłem, ale nic to nie dało.

Co może być walnięte? Chory system w tym aucie, wymienisz żarówkę na LED i cała instalacja leży. Przekaźnik w zamku ma niby 100mA max prąd, także powinien zadziałać jak bezpiecznik - jak widać nie zadziałał.

Miał ktoś może taką przygodę?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.