Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 08:15

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 2 lip 2020, 21:34 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wszyscy. Dziś siedziałem i czytałem. Dla mnie to jakieś nieporozumienie. U mnie mleasing / Axa. Ale to z przepisów niby wynika. Zmienia się strona umowy (a raczej znika), jutro będę się pytał czy cesję da się zrobić.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 07:33 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.05.2019
Posty: 44
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
2 lipca 2020, o 13:42 gloxiak napisał(a):
Macie kogoś do polecenia z okolic Rzeszowa, kto byłby w stanie przygotować polisę ubezpieczeniową z dobrą ceną? Niedługo minie rok od zakupu i chciałbym sprawdzić ile mnie może kosztować cały pakiet.

Ja tam sam ubezpieczam i polecam samemu się rozejrzeć, osobiście nie używam żadnych porównywarek. Wybieram kilka towarzystw, na ich stronach wypełniam formularz i mam kalkulacje składki, wraz z podstawowymi informacjami na temat zakresu ubezpieczenie. Wybieram i płacę, w zależności od tego ile towarzystw chce się sprawdzić to i tak raczej zajmie to mniej czasu niż wizyta u pośrednika. Na priv mogę podać za ile i gdzie mi się udało.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 07:44 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wedrowiec, ale to naturalne, że przy wykupie auta musisz zrobić cesje ubezpieczenia AC jeśli jeszcze obowiązuje.
Jak nie wykupiłeś to nie ma dokumentu ostatecznego sprzedaży więc właściciel nadal jest dotychczasowy.

A tak w dniu otrzymania dokumentu sprzedaży masz obowiązek wysłać papiery do ubezpieczyciela i wykonać cesje na nowego właściciela.
Ale o tym powinieneś dostać informacje od leasingodawcy z 2-3 miesiące przed końcem umowy, razem z zasadami wykupu (zwykle wcześniej opłacana kwota kaucji)...

Inna sprawa, że na początku umowy zwykle klienta nie obchodzi nic, a leasingodawca robi wszystko, a na końcu to już leasingodawcy powoli nie obchodzi nic...
Zwłaszcza jak umowa jest z niską kwotą wykupu to klient ma się zatroszczyć o swój interes.

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 08:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Da się zrobić cesję.
Szkoda że nikt o tym wcześniej nie poinformował.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 10:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
gloxiak napisał(a):
Macie kogoś do polecenia z okolic Rzeszowa, kto byłby w stanie przygotować polisę ubezpieczeniową z dobrą ceną? Niedługo minie rok od zakupu i chciałbym sprawdzić ile mnie może kosztować cały pakiet.


Ja ubezpieczam u tego brokera : Expert ubezpieczenia 600744567 Rzeszów Zygmuntowska. Ma kilka towarzystw w ofercie i na pewno Ci porówna , będziesz miał rozeznanie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 11:02 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
dzięki!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 lip 2020, 10:01 
Świeżak
Offline
Od: 25.10.2018
Posty: 28
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Co do wygasania AC z momentem wykupu, to taka informacja powinna być w liście od leasingodawcy z informacjami dotyczącymi wykupu. Zapewne małym druczkiem i schowana gdzieś w jakimś bloku tekstu (jak u mnie), ale jest, więc trzeba tylko odpowiednio się wczytać w dokument.

3 lipca 2020, o 08:44 gzesiolek napisał(a):
Inna sprawa, że na początku umowy zwykle klienta nie obchodzi nic, a leasingodawca robi wszystko, a na końcu to już leasingodawcy powoli nie obchodzi nic...
Zwłaszcza jak umowa jest z niską kwotą wykupu to klient ma się zatroszczyć o swój interes.


Dokładnie tak było u mnie. :) Pisałem maile o cesję ubezpieczenia, dostałem zwrotkę, że czekają na papiery od leasingodawcy, potem znowu pisałem, to wyszło, że powinienem wysłać sam, bo będzie szybciej. Zrobiłem to i znowu przez parę dni cisza, to już się mocno zirytowałem i po prostu kupiłem nowe. Po zakupie nowego napisałem, że już nie chcę cesji i żeby dali sobie spokój, a po dwóch dniach dostałem list z papierami zrobionej cesji. :)

Ostatecznie więc wyszło tak, że przez miesiąc mam dwa ubezpieczenia, ale przynajmniej teraz już wiem, że w takich przypadkach jeśli chce się mieć ciągłość ubezpieczenia, to nie ma co czekać na cesję, tylko samemu trzeba kupować nowe.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 6 lip 2020, 10:28 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zadałem pytanie do mojego leasingodawcy (Impuls Leasing):

Cytuj:
Dzień dobry,

proszę o informację co dzieje się z ubezpieczeniem AC w momencie, kiedy dokonam wszystkich płatności przed terminem upłynięcia umowy - np. do 10.07.2020, ubezpieczenie obowiązuje do 02.08.2020. Czytałem opinie, że umowa ubezpieczenia AC wygasa w momencie wykupu auta i nie jest przenoszona na nowego właściciela (ja) - czy możliwe jest wykonanie cesji ubezpieczenia z Państwa na mnie? Chciałbym jak najszybciej wykupić samochód, jednak nie chciałbym pozostać bez AC przez 3 tygodnie, a zawieranie krótkoterminowego ubezpieczenia jest nieekonomiczne. Dziękuję za informację.


Odpowiedź:

Cytuj:
Dzień dobry,

Aneksem zmieniającym właściciela pojazdu przepisujemy wszystkie ryzyka na polisie.

Z poważaniem


Odpowiedź trochę wymijająca, czy może się mylę i robią cesję na mnie? Dopytałem jeszcze.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 lip 2020, 12:46 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Taaak przepisują jak do nich napiszesz podanie ;)
Ja dziś wysłałem dokumenty.
Generalnie wychodzi na to że nie ma problemu ale trzeba samemu dopilnować tematu.

-- Dodano: 6 lipca 2020, o 13:35 --

Axa direct wyceniła mi na 5 rok na 3300 (ASO, bez udziałów), PZU na 8K.
Natomiast... kwestia zniżek. AXA ma ma opcję pobrania danych z UFG i wyświetliło mi tam lata AC i OC: 14, po jednej szkodzie. Natomiast wg. PZU nie mam żadnej historii zniżek, same zwyżki. Zaraz biorę Axę, mieli dzwonić dziś z PZU i rankomatu, nie zadzwonili. Rankomat Link 4 jak pani opowiedziałem jak sytuacja wygląda pani powiedziała że w takim razie przekieruje mnie do Link 4 żeby sprawdzili historię. Ale miała to zrobić dziś a jest cisza.

-- Dodano: 6 lipca 2020, o 13:46 --

I dostałem właśnie aneks.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 8 lip 2020, 08:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W Impuls Leasing przy wykupie auta z leasingu OC, AC i Assistance automatycznie jest cedowane na wykupującego. Dobre podejście.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 lip 2020, 18:40 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
W październiku 2019 pierwszy raz kupiłem ubezpieczenie AC, wcześniej nie mam żadnych zniżek. Dzisiaj po przyjściu na parking zauważyłem rysy na samochodzie (błotnik), kamer tam nie ma, więc chciałem robić to z ubezpieczenia AC. W salonie mi powiedziano, że polakierowanie tego będzie kosztowało 2500 zł brutto, ponieważ trzeba będzie cieniować na drzwi. Pierwszy cały pakiet ubezpieczenia kosztował mnie 5200 zł, polisa jest na mnie. Orientuje się ktoś może lub miał podobną sytuację, o ile może wzrosnąć koszt ubezpieczenia i czy jest sens to zgłaszać z AC?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 lip 2020, 19:58 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja bym nie ruszał. U mnie po szkodzie skoczyło na 5K z 3,3 jak dobrze pamiętam a i tak po roku - szkoda była w końcówce ubezpieczenia jak już miałem opłaconą polisę na kolejny rok. Czyli wartość auta jeszcze niższa.
Czyli pi razy oko 2450, 3300 (szkoda na koniec), 4K, kolejny rok 5K (tu już ze zwyżką za szkodę). Teraz 3,3K dalej Axa ale już prywatnie, leasing się skończył miesiąc przed ubezpieczeniem. PZU na 8K mi wyliczyło - brak zniżek, zwyżka za szkodę, Axa jakoś magicznie widzi 1 szkodę i 14 lat historii co częściowo jest zgodne z prawdą.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 30 lip 2020, 01:34 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
U mnie drobna szkoda parkingowa OC+AC ( skończyło się wymianą zderzaka). Składka przy kontynuacji wzrosła z 3,2k na 3,7k. Wartość do AC o dziwo niewiele niższa...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 lip 2020, 10:00 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
30 lipca 2020, o 02:34 gzesiolek napisał(a):
Wartość do AC o dziwo niewiele niższa...

Też tak miałem, zależało mi na jak najniższej wartości (mam GAP) i okazało się że wg tabel samochód nie za bardzo traci na wartości i nie dało się zrobić mniej...


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 30 lip 2020, 20:15 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wracając do mojego leasingodawcy (ImpulsLeasing) :D :D po wykupie kop w dupę ;) wysłałem maila z prośbą o cesję ubezpieczenia na mnie i od 15 lipca cisza :) ani dzień dobry, ani spierd... No nic, nowe ubezpieczenie mam już wykupione od 3 sierpnia, także zostało kilka dni...

Za wcześnie pochwaliłem ten ImpulsLeasing. Mieliście rację, przyznaję :)

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 wrz 2020, 07:50 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja na drugi rok otrzymałem propozycje przedłużenia z PZU (poprzez Mazda Długołeka) na kwotę 4299 zł i w sobotę podpisuje papiery. Uważam, że to dobra propozycja, otrzymałem też nieco tańszą ofertę, ale jednak od mniej pewnego ubezpieczyciela więc wolałem jednak PZU. Dla porównania, od innego agenta spoza salonu otrzymałem propozycję z PZU na ponad 6k.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2020, 13:58 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Rok temu przy zakupie auta za pakiet dealerski wyszło 5200 zł. Teraz PZU przedstawiło mi ofertę przedłużającą na kwotę 11 900 zł, pomimo nie zgłaszania szkody z ubezpieczenia AC - chyba ich pogrzało konkretnie. Salon znalazł mi inną polisę za 8500 zł. Najtaniej wyszła jednak Aviva za 3440 zł, również pakiet serwisowy na oryginalnych częściach, bezpośrednio przez portal Moja Aviva, beż żadnych pośredników - w Rankomat za to samo było już ponad 4000zł, bo też tam sprawdzałem. Zwyżka była pewnie za wiek oraz posiadanie AC tylko od roku.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2020, 15:21 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Całkiem sensowne stawki i bezproblemową obsługę oferuje Benefia. Korzystałem przez ostatni rok i raczej przedłużę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2020, 20:35 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Potwierdzam, też mam Benefię, pakiet dealerski w pierwszym i drugim roku. Nie było żadnych problemów przy naprawie z AC. Cena, w stosunku do rankomatów, agentów itp. też była najlepsza.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2020, 21:47 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czy Benefia w przypadku leasingu dopuszcza rozliczenie na 50%VAT? Bo np. PZU nie, co moim zdaniem jest niezgodne z prawem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 06:28 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Tego nie wiem, nie mam leasingu. Natomiast wszystko zostało bardzo sprawnie załatwione, naprawa była w ASO.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 09:27 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Mnie w tym roku Aviva miło zaskoczyła. Miałem ubezpieczenie u nich dwa lata temu ale przy kontynuacji podwyższyli składkę, więc zrezygnowałem. W tym roku zaproponowali 1,2 tys. mniej niż rok temu. Wziąłem z lepszym assistance, gdzie auto zastępcze jest także przy usterce, a nie tylko stłuczce. Zgodziłem się natomiast na części nieoryginalne. Stwierdziłem, że auto swoje lata ma, na rynku i tak jest mało zamienników, więc nie chciałem płacić większej składki. Na razie jeszcze pojeżdżę a przy odsprzedaży i tak później mało kto patrzy na jakich częściach było naprawiane. Ludzie tutaj kupują ulepy z USA naprawiane po garażach i jakoś się nie przejmują :wink:
Także mi w tym roku pierwszy raz składka wyszła poniżej 2 tys. z czego jestem zadowolony. OC, AC, assistance max, NNW, szyby, opony, jedynie co to zgoda na zamienniki (powyżej 5 lat to już standard w umowie) i wkład własny pięć stów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 10:17 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Niby ok, ale potem będzie płacz jak w wycenie dostaniesz ze na giełdzie w Przeźmierowie masz sobie kupić zderzak za 250 zł od handlarza/złodzieja :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 10:43 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Tak do końca to nie wygląda, pytałem się, zgoda na zamienniki nie oznacza wcale, że nie mogę naprawiać auta bezgotówkowo w ASO. Po prostu mogą być zastosowane części bez firmowego znaczka. Z drugiej strony i tak po kilku latach następuje ich amortyzacja, także robiąc kosztorysowo można dostać niskie odszkodowanie. Jak ma być zrobione dobrze to lepiej oddać bezgotówkowo, wtedy serwis już wycenia naprawę odpowiednio. W umowie nie mam określonego typu naprawy, więc mniemam, że mogę jak chcę. Jedynie to po 5 latach oryginalne części są na specjalne życzenie, ale to kosztuje kilka stów więcej do składki. Zresztą ja zawsze uważałem, że ubezpieczenie kupuje się po to, żeby spać spokojnie, a nie je wykorzystywać. Znam ludzi którzy już po roku od zakupu nowego auta rezygnują z AC, w sumie się nie dziwię przy tych stawkach.

W Avivie wygląda to tak, że ubezpieczenie obejmuje m. in.:
- Naprawę auta w wybranym przez Ciebie serwisie (współpracującym z Avivą, ASO lub dowolnym innym) albo zwrot kosztów na podstawie naszego kosztorysu
- Naprawę na częściach oryginalnych do 5 roku eksploatacji auta
- Zwrot kosztów fotelików dla dzieci (maksymalnie dwa, do 300 zł za każdy)
- Zwrot kosztów za wyposażenie dodatkowe np. zamontowany na stałe sprzęt audio (do 2000 zł)
- Wyrobienie nowych kluczy i sterowników po zgubieniu lub kradzieży
- Wyrobienie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego w razie zniszczenia


Ostatnio edytowano Pt, 25 wrz 2020, 10:56 przez Pablos, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 10:52 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
szymonpoznan1 napisał(a):
Niby ok, ale potem będzie płacz jak w wycenie dostaniesz ze na giełdzie w Przeźmierowie masz sobie kupić zderzak za 250 zł od handlarza/złodzieja :/



Takie rzeczy to tylko przy naprawie typu - biorę gotówkę z wyceny TU i naprawiam po swojemu , czy nie naprawiam w ogóle bo da się jeździć z wgniecioną blachą itp.
Oddając bezgotwkowo żaden serwis nie będzie po giełdach latał, biorą części z hurtowni z fakturą bo muszą mieć przecież żeby ubezpieczycielowi przedstawić.
A faktycznie zamienników raczej za wiele nie ma - lampy ? blachy ? zderzaki ? no szyby może są ale i to muszą być odpowiednie dla czujników/kamery itd.
Tak ze jest to jakaś opcja o ile dane TU oferuje zniżkę za tzw nieoryginalne części.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 11:00 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Andrzejsr, dokładnie, jak napisałeś. A po 5 latach i tak oryginalne części są opcją, za którą trzeba dodatkowo dopłacić do składki. Tak jak udział własny, niby 500 zł a dopłata za to 400 zł. Więc gdzie jest sens znosić udział własny, no chyba, że zamierzamy w roku auto kilka razy naprawiać na koszt ubezpieczyciela.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 11:30 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No jak bezgotówkowo to ok - inna sprawa.

25 września 2020, o 11:43 Pablos napisał(a):
- Zwrot kosztów fotelików dla dzieci (maksymalnie dwa, do 300 zł za każdy)


Tu bym się jeszcze lekko doczepił. Oczywiście jeśli nie masz dzieci to problemu nie ma, ale jeśli ktoś ma i mu na nich zależy to te 300zł to kpina :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2020, 12:00 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
No fakt, nie jest to zawrotna kwota za te foteliki ale lepszy rydz niż nic :-P
Tak, jak napisałem wcześniej, z ubezpieczenia lepiej nie korzystać wcale, nigdy to nie jest przyjemne doświadczenie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 wrz 2020, 15:55 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Moja umowa z bankiem (Santander Consumer Bank) posiada zapis dotyczący ubezpieczenia autocasco: "AC w pełnym zakresie na wartość nie niższą niż wartość rynkowa pojazdu". Kontaktowałem się z bankiem w celu potwierdzenia, czy chodzi o wartość rynkową pojazdu z dnia zajścia szkody lub kradzieży, czy o wartość rynkową z dnia zakupu polisy ubezpieczenia. Bank niestety nic nie wie i nie są w stanie mi na to odpowiedzieć. Polisa, którą chcę kupić w Aviva zawiera zapis, że suma ubezpieczenia to wartość rynkowa pojazdu, a w OWU jest informacja, że chodzi o wartość rynkową z dnia zajścia szkody. Orientuje się ktoś jak to wygląda?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 wrz 2020, 09:59 
Świeżak
Offline
Od: 28.08.2019
Posty: 24
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Niedługo mija mi pierwszy rok od zakupu auta. Od Deleara dostałem ofertę na przedłużenie z PZU za 4462 zł i tańszą opcję z Generali 3508 zł.
Od agenta gdzie od lat ubezpieczałem stare auto dostałem ofertę z AXA na 2919 zł.
Oferta z AXA jest na OC/AC/NNW/Assistance w wersji max. u nich (Prestiż) na Polskę i Europę.
Dodatkowo naprawa bezgotówkowa w ASO na częściach oryginalnych, amortyzacja zniesiona, bez udziału własnego.
Zaznaczę, iż mam komplet zniżek za bezszkodową jazdę. Więc chyba się skuszę na tą AXA ofertę. W Generali jest minimalnie lepszy Assistance ale to nie warto chyba 600 zł dopłacać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.