Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:01

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 26 maja 2020, 21:08 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Nikomu raczej aktualnie nie odmawiają - problem polega na tym że nie potrafią tego pomalować tak jak należy.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2020, 08:39 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
@lennyx

Daj proszę znać jak będzie to wyglądało u Ciebie, bo można powiedzieć, że mamy w identycznych miejscach odpryski. Ja ostatnio zrobiłem 200km autostradą i pojawił się nowy na masce, dwa nowe na zderzaku :<.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2020, 14:10 
Świeżak
Offline
Od: 11.06.2019
Posty: 28
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie wiem jak wy, ale ja poprosiłem o zdjęcia, które zrobili dla własnych potrzeb. Dostałem bez problemu, nawet wyhaczyli jeden odprysk ekstra na tylnych drzwiach. Co ciekawe robili też zdjęcia z pomiarem grubości lakieru. Drzwi kierowcy 96 mikrometrów, słupek 108, drzwi tylne 84, dach 68, przednia maska 98.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2020, 14:31 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
@raffmo

Dostałeś już odpowiedź od Mazdy?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 cze 2020, 15:11 
Świeżak
Offline
Od: 11.06.2019
Posty: 28
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
@gloxiak

Nie. Ale ja jeszcze zgłosiłem 2 kwestie. Jedna z nich to otarcie z mojej winy i pytałem ich ile by to kosztowało jakbym chciał z własnej kieszeni to pokryć. W zależności od kwoty zrobię to ewentualnie z AC. Chciałem za 1 zamachem mieć załatwioną szkodę i sprawę z gwarancji, więc pewnie to wydłuży proces. Ale Wam powiem, że koleżanka kupiła używaną M6 z 2018 Machine Grey też w cętkach i też ma jechać na gwarnacji.

-- Dodano: 15 czerwca 2020, o 16:09 --

Dosłownie pół godziny temu rozmawiałem z szefem serwisu z Łodzi i powiedział mi, że pozytywnie rozpatrzyli moje zgłoszenie w ramach "goodwill". Mają się osobno kontaktować by umówić na termin.
A przy okazji odprysków też zgłosiłem problem z i-stopem, a właściwie zapewne z akumulatorem (na forum jest cały osobny wątek o tym) i nie działającymi w Navi Mazdy usługami online (czyli ruch, ceny paliw etc. - działa to u Was ?). Jak oglądali mi odpryski to podładowali akku.

@gloxiak - wysłałem Ci odpowiedź na priv, ale ciągle wisi mi w skrzynce "do wysłania".


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 cze 2020, 20:36 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
goodwill? :lol: :lol: :lol:

TYLKO reklamacja


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 cze 2020, 07:53 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Dokładnie tak jak mówi szymonpoznan1,
nie daj się naciąć na goodwill, ja to miałem i w razie problemów po wykonaniu ich roboty, nie będziesz miał możliwości dalszej naprawy albo będzie to utrudnione.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 cze 2020, 18:08 
Świeżak
Offline
Od: 11.06.2019
Posty: 28
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
To w takim razie będę musiał to zweryfikować czy goodwill czy reklamacja. Facio niezobowiązująco sprawdził, a czekam na oficjalny telefon. No chyba, że stosują taką taktykę i potem nieświadomych otumaniają goodwillem.

@szymonpoznan1 - robiłeś z goodwill czy z reklamacji ? Jeśli z reklamacji to walczyli mocno ?

@Wszyscy - czy ktoś z Was próbował rękojmi, a szczególnie uprawnienia związanego z odstąpieniem od umowy (bo jest taka możliwość na gruncie prawa cywilnego).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 cze 2020, 18:19 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
To nie jest łatwy temat o odstąpienie od umowy,
zwłaszcza jeżeli dochodzi leasing, wiąże się z tym bardzo dużo problemów jeżeli chodzi o wszystkie rozliczenia itp.
Walcz o reklamację nie o goodwill, dlatego że reklamacja to jest przyznanie się, że jednak jest coś nie tak z lakierem i wtedy jak wystąpi problem ponownie będziesz miał możliwość zareklamowania tego ponownie. Goodwill to mówią na to jednorazowy gest handlowy.
Generalnie dodam tylko jeszcze ze swojej strony, że wysłanie pisma nic nie dało. Zlali temat, kompletnie. Zastanawiam się z uderzaniem w rzecznika i próbą uzyskania pomocy z tej strony.
Moja sprawa w sądzie z salonem niestety utknęła przez coronavirusa więc na razie czekam na więcej informacji ale raczej nie prędko się dowiem nowych rzeczy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 cze 2020, 20:07 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Robiłem z reklamacji i nic nie walczyłem. Po prostu pojechałem na przegląd, zgłosiłem, uznali, upewniłem się ze to na pewno reklamacja i tyle.

A że malować nie potrafią to inna sprawa ale już tutaj opisywałem ;)

-- Dodano: 17 czerwca 2020, o 21:07 --

@skwarosz - Powiedziałbym więcej o tym goodwill, nie dość że nie ma potem żadnych praw to jeszcze Ci powiedzą że to była ich dobra wola a Ty marudzisz choć Ci się nie należało więc tym bardziej już nic nie poprawią :/

Ja póki co jeżdzę, maska z 3 warstwami się trzyma w miarę ok, ale na słupkach coś mam i na drzwiach ale pojedyncze ale najlepsze jest że mam odprysk jeden na dachu w DOKŁADNIE tym samym miejscu w którym był wcześniej.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 cze 2020, 21:18 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Z informacji, które uzyskałem to nawet pomimo naprawy w ramach gestu handlowego, gdy pojawią się jakieś problemy to można reklamować samo malowanie. To nie jest tak, że oni malują i mogą zrobić na odpierdziel, tylko muszą to zrobić zgodnie ze sztuką.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 00:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.06.2020
Posty: 3
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Czołem Panowie,
Niestety nie mam jeszcze szósteczki. Zajrzałem tutaj, bo przymierzam się do kupienia ładnej (deczko ponad rocznej) używki od Deleara i się trochę przestraszyłem - jest tak ładna że... pewnie była malowana. Co prawda nie wywalę 150k na nowy ale nie uśmiecha mi się ponowne malowanie samochodu za kilka lat. Żona ma innego Japończyka (przez szacunek dla forum nie wymienię nazwy), też bezawaryjny ale po 10 latach nie ma takich hec z lakierem... Wątek wygląda słabo. Czy możecie powiedzieć jak wygląda sprawa innych kolorów? - ten który upatrzyłem to Blue Reflex Mica W tym kolorze też trzeba się podziewać takich hec? Ma ktoś taką?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 08:18 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Nie powinno się patrzeć na starsze auta, bo technologia się zmieniła u każdego producenta ze względu na nowe normy. Znam wiele osób, które w autach dużo droższych niż Mazda maja problemy z odpryskami (Mustang, Giulia, Q3). Jeżeli chcesz kupić auto i zostało pomalowane, to na pewno jest to wpisane w historii serwisowej, więc myślę że tym się nie powinieneś przejmować.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 09:16 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
17 czerwca 2020, o 22:18 gloxiak napisał(a):
Z informacji, które uzyskałem to nawet pomimo naprawy w ramach gestu handlowego, gdy pojawią się jakieś problemy to można reklamować samo malowanie. To nie jest tak, że oni malują i mogą zrobić na odpierdziel, tylko muszą to zrobić zgodnie ze sztuką.


No oczywiście że jak coś robili to muszą dać na to gwarancję, ale oni to naprawiają tak jakby nie uznając swojej winy. Czyli coś w stylu: 'pan sobie sam kamieniami obrzucił samochód ale my jesteśmy fajni i panu go odmalujemy' więc nie mamy żadnych praw reklamacyjnych... :/ Znaczy w odniesieniu do tego malowania może i mamy, ale w odniesieniu do fabrycznej wady lakieru nie mamy nic, a wręcz jakby się uparli to malowali coś co wg nich fabrycznie było dobre a Ty sam sobie uszkodziłeś :/ Zagmatwane ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 12:08 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
eses ależ spokojnie możesz wspominać o innych markach, nikt nie będzie bił jeśli nie będzie to w formie nachalnej reklamy i spamu...

Generalnie taki wybitny problem z odpryskami dotyczy raczej aut z lakierem premium (3warstwowe: soul red i machine grey) z wybranych serii po ostatnim lifcie... Wcześniej i w innych kolorach lakier jest kiepski, ale na tle np. mojego wcześniejszego Mitsubishi to ten sam poziom marności, rysuje się od samego patrzenia, ale odprysków mam mniej po 5 latach niż niektórzy w nowym lifcie po 5 tygodniach...

Co do malowania to po prostu sprawdź grubość lakieru... Jak malowali kolejną warstwę to będzie to łatwe do wyłapania czujnikiem, porównując np. z innymi w salonie...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 14:53 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
@gloxiak,
oni niestety nie potrafią zrobić tego zgodnie ze sztuką. Mój przykład jest idealny gdzie lakier z błotnika zerwałem i zostawiłem na pamiątkę po ich naprawie
@eses,
tak jak napisał grzesiolek, sprawdź miernikiem lakieru, koniecznie. Jeżeli będziesz miał maskę w okolicach 150 mikronów to na pewno było coś robione.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 20:08 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Dokładnie. Ja też tu pisałem, bo malowaniu niedużej obcierki mora jest. Myślałem dać im do poprawki, ale strach że jak zaczną to polerować, to dopiero wyjdzie nie wiadomo co, przegrzeją lakier albo cokolwiek innego.
No odpryski są, ale jak wymyję moją Magdalenę to jednak ta czerwień w słońcu się prezentuje super.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 22:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.06.2020
Posty: 3
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
No i powiem Wam, że mam zagwozdkę. Mam kolegę z samochodem służbowym (szóstką MachineGrey rocznik 2017) w trzy lata zrobił 80tyś główne w trasach i ma przód mocno obity - pokazywał mi to przez telefon nawet przez telefon widać jak na dłoni białe kropki - wygląda jak klasyczna biedronka od drobnych kamieni, ale z pewnością gęstsza niż na innych markach (porównał i pokazał mi słupki i maskę starszego prywatnego Dodge'a , którego zaparkował obok).

Ale.... przeszedłem się z miernikiem do dealera i mazda którą upatrzyłem wygląda na normalną. Wszędzie w granicach 70-90mikronów (min 60 max 130 na słupkach przednich ale tu miernik nie przylega dobrze bo nie ma powierzchni idealnie płaskiej podobno to może wpłynąć). Na przodzie maski nad zderzakiem nawet 60 mikronów. Na zderzaku widać kilka mikro wgłębień wypełnionych kolorem - pewnie zaprawka. Żadnych odprysków na masce i słupkach (totalne zero) - aż próbowałem sprawdzić czy nie wypatrzę jakiejś zaprawki przepolerowanej i... nic nie znalazłem. Rocznik 2018 Lakier blue reflex a nie eternal blue jak wspominałem.

Ale powiem wiecej.... ponieważ to duży dealer i wynajmuje dla flot to na placu stoi dużo tego towaru po-leasingowego. Sprawdziłem na szybko grubość kilku (może 4) Machine Grey i powiem Wam, że wszędzie grubość na krawędzi maski nad zderzakiem przednim w granicach normy (poniżej 100) i zero odprysków. Dwa inne miało wyraźne uszkodzenia zderzaka (duże obcierki) więc tu lakierowane nie były i zero odprysków na maskach - choć tu nie sprawdzałem miernikiem i dokładnie się nie przyglądałem , ale pewnie biedronkę bym zobaczył, skoro u kolegi przez telefon zobaczyłem. A to z pewnością samochody z 2017, 2018 i max początku 2019 i przebiegami ok 30kkm. Zastanawiam się czy to możliwe, żeby lakier był oryginalny czy lakiernicy jacyś mistrzowie. Jak to mogą robić? Lakierują a potem spolerowują do 70 mikronów?

Ale żeby nie było tak fajnie, znalazłem jeden czerwony (jakiś mniejszy chyba Mazda 3) "w białą biedronkę" na przednim błotniku i... braku odprysków na ładnej masce (różnica miedzy błotnikiem w biedronkę i maską kolosalna i oczywiście widoczna gołym okiem). Tu to po prostu wygląda na jakąś fabryczną wadę położenia lakieru na błotniku a nie tylko na jego "delikatność" i piaskowanie. W tym egzemplarzu nie zdążyłem sprawdzić miernikiem pięknej maski nie wiem czy była przelakierowana - wyprosił mnie strażnik, bo chodziłem po placu już po zamknięciu salonu. Nie chciałem mu robić nieprzyjemności - zaprosił na jutro... może pojutrze sobie sprawdzę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 09:09 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jeżeli pytasz czy da się malować pod miernik to odpowiedz brzmi da się. Lakiernicy potrafią. Są zagłębia magików typu Radom gdzie wychodzą prawdziwe perełki.

Miernik to nie wszystko kiedy przychodzi do oceny stanu lakierniczego.

Odpryski zależą również od trybu użytkowania auta. Mojej żony auto ma super delikatny lakier i po 9 latach nie ma ani jednego odprysku na masce. A moja jak wyglada masz opis kilka postow wcześniej....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 12:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.02.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Wydaje mi się że wszystko zależy od użytkowania, u mnie Mazda6 z kwietnia 2019 i jeden odprysk przy 15tys przejechaniu - kolor soul red crystal


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 13:51 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Skoro w większości przypadków wszystko jest OK z lakierem i nie łapie odprysków z niczego, to widać definitywnie, że jest to wina Mazdy.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 17:18 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
eses dużo zależy też gdzie się autem lata i po prostu od szczęścia (do egzemplarza i trafień kamyczkami). Co do magików i lakierowania pod miernik to może i można, ale jakoś nie wierzę aby im się chciało malować masowo używki poleasingowe... Bo zysk z tego będzie niewielki chyba, że rzeczywiście lakier byłby aż tak uszkodzony, że aż niesprzedawalny...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 cze 2020, 09:21 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Jeżeli miałbym się zdecydować na taką mazdę to nie w kolorze premium (soul read, machine gray) oraz obłożyłbym ją folią.
Przynajmniej maska i elementy przednie.
W innym przypadku, nie pchałbym się w to mając świadomość, że ten lakier to loteria.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 cze 2020, 17:59 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja mam soul red i kłopoty znikome ( mikro odpryski tak małe że ledwo widoczne ) natomiast auta z rocznika 2018 to inna sprawa tam coś ewidentnie spaprali .
Nie zmienia to faktu że o lakier trzeba należycie dbać wosk 2x w roku.
Folia to dobre rozwiązanie miałem ją w poprzednim Superbie ( maska, 2x błotnik ,zderzak ) i to świetne rozwiązanie .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 cze 2020, 23:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.06.2020
Posty: 3
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
No i kupiłem szósteczkę - po-leasing - po lift - produkcja 2H/2018 w lakierze Blue Reflex. Nie miała żadnych uszkodzeń (no może minimalne dwie kropki na masce znalazłem). Lakier wg miernika fabryczny.

Po tym co wyczytałem tu deczko się obawiałem, ale ma nią jeździć żona głównie po mieście, więc może się tak nie wypiaskuje. To moja pierwsza Mazda, choć wcześniej miałem inne "japońskie" marki (no dobra powiem, podobno nie bijecie) w tym co najmniej Toyot i nigdy mnie nie zawiodły a i żal nie było jak się je przerysowało. No, ale po skasowaniu Avensisa brak alternatywy dla samochodu typu Mazda 6. Poza tym jakieś silniki dzikie wymyślają...hybrydy itp. tfu... ;) dla hipsterów...

Zobaczymy na razie wygląda że "szóstka" jeździ - do przodu i nawet to tyłu też... :)... Zrobiłem od wczoraj zrobiłem ponad setkę po mieście i na autostradzie i już lepiej wiem co mi się podoba a co nie... ale.. to chyba nie ten wątek...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 lip 2020, 14:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.08.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: małopolski
27 maja 2020, o 09:39 gloxiak napisał(a):
@lennyx

Daj proszę znać jak będzie to wyglądało u Ciebie, bo można powiedzieć, że mamy w identycznych miejscach odpryski. Ja ostatnio zrobiłem 200km autostradą i pojawił się nowy na masce, dwa nowe na zderzaku :<.


Witam ponownie

Dzisiaj dostałem odpowiedź od Anndora Krakow o przyznaniu reklamacji na malowanie mojej maski. Termin w przyszłym tyg. muszę zostawić auto na 2 dni. Jeśli chodzi o technologie, zapewniano mnie ze serwis używa teraz twardszego lakieru i grubszego niż fabryczny, przed malowaniem stara powłoka będzie zeszlifowana do podkładu, wiec finalnie nowa powłoka będzie grubsza ale na pewno nie 2 razy. Zapewniano mnie że będzie pomalowane tak że nie zauważę różnicy. (kolor Red Soul Crystal). Mogę mieć to odnotowane w książce serwisowej ale nie muszę, wiec nie wiem co doradzacie. Przynajmniej miałbym podkładkę w przyszłości jakby przyszły nabywca miał wątpliwości co do grubości powłoki na tym elemencie. Podczas kolejnego mycia ale już po 1 przeglądzie kiedy zgłosiłem maskę zauważyłem dwa odpryski na dachu, ale na razie go odpuszczę, bo dach nie rzuca się tak w oczy, ewentualnie potraktuje go zaprawką w przyszłości.

Zadzwoniłem również do AST Kraków odnośnie położenia powłoki ceramicznej na ten pomalowany element, powiedziano mi że powinienem spytać dealera o partycypację w koszty ponownego nałożenia ceramiki (koszt 500zł) ale coś mi się wydaję że wątpię żeby na to się zgodzili, w końcu to było robione prywatnie po kupnie auta (aczkolwiek firma z ich polecenia). Również jest opcja nałożenia przeźroczystej folii poliuretanowej o grubości 200um, co jest napewno zdecydowanie lepszą ochroną niż ceramika, koszt nałożenia tylko na maskę 1600zł. Muszę się zastanowić czy iść w folie, co jest zdecydowanie droższe, aczkolwiek daje na pewno więcej spokoju na przyszłość. Ceramikę jak i folię można nakładać ok. 1 miesiąca od pomalowania elementu, gdyż świeży lakier musi dobrze wyschnąć i pooddychać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 lip 2020, 17:04 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
@lennyx

czyli tylko na malowanie maski się zgodzili? co z pozostałymi elementami?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 lip 2020, 19:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.08.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: małopolski
1 lipca 2020, o 18:04 gloxiak napisał(a):
@lennyx

czyli tylko na malowanie maski się zgodzili? co z pozostałymi elementami?


Maska będzie tylko będzie malowana.
Na zderzaku, słupkach i błotnikach nie mam nic, na dachu zauważyłem podczas mycia po zgłoszeniu reklamacji, wiec nie zgłaszałem ich wtedy, ale tam są może dwa odpryski, wiec trudno nie będzie to robione w ramach tej reklamacji. Z drugiej strony nie chce żeby malowali mi pól auta, tylko maskę bo ona najbardziej jest narażona. Generalnie rozmawiałem z doradcą w studiu detailingowym i niestety historie z lakierami i odpryskami są teraz codziennością, smutne to ale prawdziwe, można mieć auta za 700tys i ten sam problem, zmieniła się technologia tych lakierów i są coraz delikatniejsze i chyba trzeba z tym żyć, jedyna ochrona to folia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 lip 2020, 21:16 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
lennyx jeżeli chodzi o wpis w ASO o malowaniu to zdecydowanie poproś o taki i jeszcze dokument z tego wpisu.
Co do twojej reklamacji, to masz na papierze, że zrobią to w formie reklamacji, a nie gestu handlowego czy marketingowego? Ja przez covid i dużo zajęć odpuściłem na kilka miesięcy walkę z moim lakierem. Ale mi wmawiają, że nikomu w PL nie robią naprawy lakieru na gwarancji tylko w ramach gestu i też tak mój mogą naprawić


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 17:48 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Orientuje się ktoś może, jak w przypadku ponownego malowania jest z ocynkiem?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.