Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:35

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 484 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 17:21 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
To tanio :)
U mnie też małe zmiany dotarły średniaki :)
Obrazek
Obrazek
Oraz nowe tweetery
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 17:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Jestem ciekaw jak to zagra :)
Nie miałem okazji porównać ale podobno jakość bose od 2 lifta roku się poprawiła, nie wiem czy od 2 lifta daja inne głośniki czy tylko inny model wzmacniacza bose.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 17:52 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Dla mnie fabryczne nagłośnienie może zrobić tylko hałas :) Żaden głośnik nie zagra poprawnie bez odpowiedniego środowiska pracy. Dlatego bez wygłuszenia drzwi nie ma szans zagrać :)
Już głośniki się wygrzewają ;)
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 17:58 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Te głośniki są dodatkowe ? oryginalne nie zmieniałeś ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 18:04 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Przeczytaj ten dział trochę wcześniej :) ja dużo pozmieniałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 maja 2020, 23:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.05.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Modyfikacja Bose - made in mexico.
Po 5 latach:
1) przedni głośnik prawy i lewy
2) wyczyść rdzę pomiędzy metalem a membraną głośnika
3) zabezpiecz preparatem - odczekaj 24h
4) użyj kleju guma-metal
5) odczekaj 24h
6) ciesz się


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 maja 2020, 07:22 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 11.07.2017
Posty: 71
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Mam w planie dołożyć głośnik z tyłu (pewnie w bagażniku).
Oczywiście zrobiona będzie dodatkowa instalacje. Przewód zasilający 25mm2 do wzmacniacza zabezpieczony bezpiecznikiem prosto z akumulatora, Sterowanie na oryginalnym radio mazdy , przez konwerter.
Moje pytanie brzmi jak ma się to do gwarancji na samochód. Auto kupione 07.2017 (dokupiona gwarancja na 5 lat)
Czy ja ją stracę całkowicie i bezpowrotnie?
Przypomnę tylko że ja nie robię tego na istniejącej instalacji tylko zrobią będzie nowa. W profesjonalnym zakł…Adzie zajmującym się takimi rzeczami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 31 maja 2020, 21:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Na przeglądzie nie przyznawaj się.
Ja mam taka samy sytuacje.
Jest możliwość że jeśli miałbyś na gwarancji problemy z elektroniką i by szukali przyczynę i by znaleźli jakies dodatkowe okablowanie to by zwalili że była toja ingerencji w elektronikę lub okablowanie i musisz płacić za naprawę.
Jeśli na gwarancji będą u ciebie problemy z tarczami a zobaczą dodatkowe kable car audio to nie stracisz całej gwarancji tylko pewnie cześć związaną z elektroniką, jeśli dobrze to ukryjesz to się nie skapną.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 cze 2020, 06:16 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
U mnie by się skapli ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 cze 2020, 08:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Właściwie a gdyby były problemy z np. przednią kamerą a dodatkowe car audio, ciekawe czy by nie naprawiali wmawiając że ktoś robiąc car audio mogłem coś z kablami zrobić i odmowić mi bezpłatnej naprawy np. przedniej kamery.
Taki przykład. :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 sie 2020, 07:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.09.2019
Posty: 9
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Witam. Mam pytanie odnośnie podłączenia tweeterów. Wymieniłem w przednich drzwiach głośniki na Morel Maximus 602 v2, czy można do nich podłączyć tweetery, czy przy systemie Bose już nie? Lub ewentualnie wymienić je na te w podszybiu od Bose? Z góry dziękuje za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 sie 2020, 14:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Do przednich glośników w drzwiach podłączyłem aktywnego suba, przednie głośnikiw drzwiach maja okrojone pasmo, przez filtr dolno przep. więc nie nadaja się pod głośniki wysokotonowe.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sie 2020, 14:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.02.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Mazda 6 2015, 2,5
Aktualnie Bose
Zmienione: wygłuszono, wymieniono wysokotonowe.

Teraz zaczęły mi pierdzieć głośniki w drzwiach z przodu , zapewne membrana się odkleiła. Przy okazji naprawy chciałbym się pokusić o jakąś modyfikację. Póki co nie za miliony monet.
Czy polecacie wymianę głośników w przednich drzwiach na coś innego/lepszego? Będzie różnica?
Co jeszcze można wymienić? Wiem, że całość jest w 4ohmach co mocno ogranicza pole działania.

Podpowiedzcie coś.
Głównie zależy mi na średnich i wysokich zakresach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sie 2020, 17:09 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
A te wysokotonowe na co wymieniłeś??

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sie 2020, 20:07 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
W systemie bose w dzwiach głośniki grają samym dołem a więc wymiana na inne nie poprawi tonów średnich i wysokich :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 sie 2020, 15:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Wymiana niskotonowych w drzwiach jest bez sensu, malo tego ze sa dobre jakosci, graja dobrze to wymiana np, na jakieś mocniejsze nic nie da albo bedzie słabiej bo wzmacniacz bose tego nie pociągnie.
Jak wymiana głośników to od razu i wzmacniacza.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 sie 2020, 18:15 
Świeżak
Offline
Od: 22.08.2019
Posty: 18
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
W 100% zgadzam się z tym co napisał Grek77 :)

_________________
Pomogę z instalacją Android Auto i CarPlay na każdej wersji oprogramowania w tym 59.00.502 i wyższe wersje. Napisz do mnie tutaj

AA ma sporo możliwości m.inGoogle Maps, Spotify oraz inne apki do słuchania podcastów, audiobooków lub radia internet.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 sie 2020, 22:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dodam że jestem pewien w 100% że wystarczyło by wymienić sam wzmacniacz na mocniejszy i zagra to lepiej i mocniej jak sam głośnik wymienić na jakis mocniejszy na więcej rms i zostawić wzmacniacz jaki jest aktualnie w mazdach.
Oczywiście trochę mocniejszy wzmacniacz a nie parę mocniejszy, aby nie przegrzać cewki głośnika.
Sam pamiętam moje początki w car audio, pod radio czyli 4x 50 wat max czyli ( 4x 25 rms ) kupowało się do drzwi lub tylną pułkę głośniki jak najmocniejsze np 300rms i człowiek myślal że to rozwali auto basem i mocą :lol: a było inaczej.

Teraz osobiście prawdziwy głośnik znanej firmy a nie np. boschman z bazaru z realna mocą np 50 rms zasilił bym wzmacniaczem 100 rms i bez słuchania na maxa prędzej padnie głośni z przesterów a nie z tego ze wzmak za mocny. <bach>
Wiele lat miałem np. głośnik power bas s12 300 rms i zasiłałem monoblokiem 500 rms i głośnikowi nic nie było, grało to super bo była super kontrola nad głośnikiem dzięki tej mocy, oczywiście wystarczy full max volume i po 20 sec. cewka już by śmierdziała głośnika ale na co dzień tak głośno nie grałem.
Pamiętam jak najpierw głośnik power bas s12 dostal 220 rms od wzmacniacza carepower i nie tylko to zagrało słabiej ale była slaba kontrola nad głośnikiem, mimo że głośnik w budzie zamknietej był to grał wolniej i mniej precyzyjniej.
Ja zawsze wole mocniejszy wcmak i słabszy głośnik.

W fabrycznych zestawach jak np. Bose w m6 to odpada, wystarczy że ktoś da radio na ful i głośnik spalony, wzmacniacz na 100% jest wiele słabszy od głośnika by to nie spalił Janusz na gwarancji jak da radio na full , dlatego jestem pewien że fabryczne głośniki mają potencjał ale z mocniejszym wzmacniaczem bo ten fabryczny tak dobrany by to grało jak najmniej usterkowo.
Dobre wzmacniacze dobrej firmy są drogie aby pasowały to bose w m6, wolałem kupić aktywny sub 10'' w koło zapasowe jak ładowac kasę w poprawę oryginalnego bose.
Oczywiście podstawa to wygłuszenie drzwi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 paź 2020, 10:47 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam ponownie.
W mojej mazdzie troszkę jeszcze porobiłem .
Wiem ,że to nie dział o wyciszaniu/wygłuszaniu wnętrza, ale to powiązane z akustyką :)
A więc maskę wygłuszyłem oraz podszybie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po wykonaniu tych prac zdecydowanie mniej słychać prace silnika :)

-- Dodano: 15 października 2020, o 11:47 --

Kolejnym krokiem było wyciszenie nadkoli oraz wbudowanie suba w boczek. Pierwszy plan to zrobienie odlewu z żywicy, ale po rozebraniu okazało się sporo miejsca :) Więc postanowiłem zrobić z płyt.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wlałem dokładnie 24l wody i odznaczyłem linie cięcia:
Obrazek
I okleiłem materiałem:
Obrazek
Okleiłem również podłogę bagażnika:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miałem okazję jechać na autostradzie w deszczu siedząc z tyłu i efekt jest :) praktycznie nie słychach kół.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 sty 2021, 13:19 
Świeżak
Offline
Od: 02.03.2016
Posty: 32
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
Witam
Zwracam sie z prośbą o informacje w temacie zakupu suba.
Chodzi mi o model Kenwood KSC-SW11, poruszony w tym temacie.. Chodzi mi o trochę wiecej basu w mojej GJ 2014 rok z Bose, i żeby nie trzeba było mocno ingerować w auto, jak najprostszy montaż. Wcześniej miałem GH 2008 z Bose plus fabryczny sub i wszystko mi pasowało, nic nie dokładałem-zmieniałem. Teraz po zakupie GJ (miesiąc temu) brakuje mi trochę basu.
Temat przeczytałem od deski do deski. Planuje wygłuszenie drzwi, podklejenie głośnika od strony drzwi bo charczy i właśnie ten sub pod siedzenie byłby dla mnie najlepszym rozwiązaniem.
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 sty 2021, 09:43 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Pierwszym zabiegiem jaki powinien zrobić to wygluszenie drzwi. Głośniki w drzwiach grają pasmem suba. Mają dużą średnicę. Poprawi się ilość i jakość basu, a dodatkowo komfort podróżowania. Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 sty 2021, 13:01 
Świeżak
Offline
Od: 02.03.2016
Posty: 32
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
OK. Od wygłuszenia na pewno zacznę...czekam na spinki i plusowe temperatury lub ogrzewany garaż:)
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 cze 2023, 07:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Witam,

Przetrząsałem forum i nie potrafię znaleźć odpowiedniego tematu, jeśli takowy już istnieje, przepraszam i proszę o link i usunięcie mojego wątku.
Mam już dość naprawiania odklejających się membran głośników z przodu (bose). Chciałbym zmienić głośniki na inne, w tym wypadku średniotonowe i twetter i do tego aktywny subwoofer ‚pod fotel’.
Moje pytanie brzmi, czy ktoś już takie rzeczy robił i chciałby się pochwalić? Idzie o konkretne sprawy: gdzie zamontować twettery i zwrotnice, jak najlepiej podpiąć sub’a itd…
Może ktoś jest w stanie podzielić się takim ‚krok po kroku’? Jestem totalnym laikiem w temacie, ale lubię dłubać i chciałbym zrobić to sam. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pzdr


Ostatnio edytowano Pt, 23 cze 2023, 07:32 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem. Słabo szukałeś...


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 23 cze 2023, 08:49 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
TobeyBoo
Z Bose to nie jest taki łatwy temat. System ze swoim wzmacniaczem jest "uszyty" pod konkretny zestaw głośników - w tym przypadku woofery są 2 ohm, tweeter + mid połączone równolegle mają 2 ohm, brak zwrotnic, cięcie aktywne.
Najlepsza opcja by pociąć na nowo ch-ki i dopasować czasowo system to montaż procesora DSP ze wzmacniaczem, parę osób ma tak zrobionych. Moim zdaniem to jest system w którym nie ma pół środków, czyli dajesz procka ze wzmacniaczem i robisz to porządnie. Można próbować wymienić same głośniki pamiętając o odpowiedniej impedancji ale trzeba być świadomym, że może zagrać jeszcze gorzej niż jest - takie właśnie jest car audio.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 cze 2023, 10:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
maciekelga

Tu nie idzie właśnie o stricte audiofilską poradę :wink:
Aż tak nie wnikam w jakość dźwięku. Trzy razy naprawiłem już głośniki z przodu (straszna wilgoć jest tu, gdzie mieszkam i klejenie wystarcza na rok). Mam dość. Używany głośnik oryginalny, kosztuje 400pln.
Jak mam tyle wydać, to zamówiłem zestaw głośników Audio System z sub’em aktywnym i chce to póki co, po prostu podmienić 1:1 z seryjnymi głośnikami, plus wpięcie sub’a i podłączyć to do oryginalnej jednostki(w planach także zmiana jednostki, na jak najbardziej kompatybilną z kamerą i sterowaniem).
Pytam dlatego, czy ktoś takie coś czynił i czy się podzieli: idzie mi o jak najbardziej bezinwazyjne zamontowanie zwrotnic i tweterow(brak fabrycznego miejsca) i najlepsze, zdaniem fachowca, miejsce na wpięcie sub’a.

Pzdr


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 23 cze 2023, 10:27 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Dlatego napisałem, że z Bose może nie być łatwo z 1:1, to nie jest standardowe audio niestety.

Jakiej impedancji masz nowe głośniki? Woofer bose ma 2 ohm, mid i tw maja chyba 4 ohm co w połączeniu równoległym daje 2 ohm na wejściu wzmacniacza.

Do subwoofera nie ma dedykowanego wyjścia, możesz użyć konwertera (jest podobny wątek o wersji non-bose, popatrz tam chłopaki dodawali suba) ale pamiętaj że taki zestaw z dodatkowym subem może się rozjechać czasowo - tak było, np. w poprzedniej generacji gdy dodałem suba bez czasówki.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 cze 2023, 13:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Audio System – Carbon 16.5cm 2w component speaker + tweeter (2pc)
* Power: 80Watt RMS
*120 watt piek
* D. 61MM
* Imp. 4.0 ohm

Subwoofer Audio System US08
* underseat
*Active Subwoofer with mono amplifier
*Amplifier power: 200Wrms; 250W Max
*Frequency Response: 25Hz – 150Hz
*Passive diaphragm on both sides
*2 ohm resistor
*Bass Boost: 0-18 dB at 50 Hz
*Special clipping circuit
*RCA input
*high-level input with automatic turn-on
*Dimensions: 345 x 250 x 70 mm
Phase Shift: 0 or 180°
*Dimensions: L x W x H mm


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 23 cze 2023, 15:27 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
TobeyBoo
czyli wymienisz tylko tweeter i woofer a mid-range chesz zostawić? Nie wiem jak w przedifcie ale w polifcie na tweeter i mid-range jest jeden kanał ze wzmacniacza, na woofery drugi. Tweeter i mid-range są połączone równolegle aby zbić impedancję.
Nowy woofer ma 4 ohm, stary ma 2 ohm. W teorii możesz podłączyć woofer bezpośrednio a zwrotnice użyć tylko do tweetera, ale jak pisałem to takie dziwne rozwiązanie, będziesz ciął już pocięte pasmo. Pamiętaj też że nowy woofer ze względu na wyższa impedancje będzie grał ciszej.

Sub ma wejście High Input więc tu nie powinno być problemu, sporo jest opisane w wątku który przytoczyłem. Pozostaje tylko pytanie o rozjazd czasów - możesz mieć tak, że najpierw usłyszysz bas z drzwi a potem z bagażnika...
Nie wiem też na ile inteligenty jest wzmacniacz Bose, czy nie będzie wymagał ADEP po stronie suba.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 cze 2023, 20:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
maciekelga

Dokładnie tak jest w schemacie połączenia, żeby tweeter połączyć do zwrotnicy a woofer bezpośrednio. Niejasne jest dla mnie natomiast, czy ja mam odłączyć stary tweeter, czy po prostu dołożyć ten nowy (jestem laikiem jeśli chodzi o audio ale mechanicznie sobie radzę i myślałem, że to ogarnę), bo w schemacie są dwie opcje połączenia (z tweeterem w drzwiach, albo z tweeterem właśnie na podszybiu).
Ja bym chciał podmienić te tweetery i nowy zamontować w miejsce starego, na podszybiu, tylko wtedy będzie trzeba polutować i przedłużyć kable i poupychać je w oryginalne tunele i nie wiem, czy to też nie wpłynie na jakość drastycznie…
Oglądałem filmy, gdzie montowano tego sub’a w innych autach i opóźnienia nie było… dlatego myślałem, że ktoś robił już coś podobnego u siebie… ehh
Chyba tego nie ogarnę sam…
Dziękuje Ci za sprowadzenie mnie na ziemie :) dzięki za zaangażowanie.
Pzdr

-- Dodano: 24 czerwca 2023, o 20:41 --

Może ktoś ma schemat audio bose gj przed liftem?
Pzdr


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 30 cze 2023, 13:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Poszukam w poniedziałek, jak będę miał to podeślę.
Spoko, chciałem tylko dać znać, że niestety ale poprawa audio przy takich systemach nie jest łatwe. To nie czasy gdzie można było dowolnie instalować dobry sprzęt, niestety ale w wielu autach procek DSP to wymóg aby jakoś to grało.

Z subem może być różnie, zależy kto co słyszy, akurat moje ucho wyłapuje opóźnienia dość mocno.


EDIT

Nie mam schematu.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 484 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.