Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 02:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 30 mar 2020, 11:30 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
u mnie na razie nie zauważyłem takiego czasami mam inny jak zostawię na wolnych czy czasami przyhamuję przed skrzyżowaniem to potrafi przełączyć na benzynę i wyrzuca wtedy błąd po ponownym odpaleniu problem znika jak będę miał przegląd instalacji to im zgłoszę niech zobaczą w błędach co tam się działo ale z odpalaniem jeszcze nie miałem za bardzo problemu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 12:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.01.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: śląski
Witam, przejechane już 30tys na LPG - po za jednym zdarzeniem nie odnotowałem problemów z autem. Raz pojawił mi się problem że za pierwszym wcisnięciem START/STOP auto nie odpaliło, za drugim już tak. Wystarczyłio przejechać 100 km na PB z dodatkiem do czyszczenia wtryskiwaczy i wiecej sie to nie pojawiło. Z resztą raz na 10tys tak robię żeby PB stare nie było :) profilaktycznie. I to tyle, nadal bardzo mało pali - 10l/100km średnio (LPG). Najważniejsze jest to że naprawdę nie ma potrzeby serwisować tej instalacji!!!!!!!!!! Tam nie ma czego serwisować!!!! jedynie w wersji DLM 3.0 jest dołożony filtr lPG który sam wymieniam co 20tys km - BARDZO PROSTE !!!! Nie ma żadnych ustawień komputera - bo całość jest sterowana oryginalnym sterownikiem z Mazdy. Jestem bardzo zadowolony z instalacji!!!! Genialnie prosta i dzieki temu BEZAWARYJNA!!!! (oczywiscie jak pompa w butli nie padnie )


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 maja 2020, 13:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Dzięki wszystkim za informacje o tym jak spisuje się instalacja Prins DLM :-)
W ostatni weekend nabyłem M6, z silnikiem 2.5 :D Będę instalował LPG, choć może przy obecnych cenach Pb nieco się wstrzymam...
Mam jeszcze dwa pytania:
- jaki zakład w okolicach Katowic, montujący Prins DLM, możecie polecić.
- jakim olejem zalewacie silniki pracujące na LPG (szczególnie 2.5)?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2020, 07:45 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
olej zalewam taki jaki zaleca instrukcja 0w20 tylko przeszedłem z mazdowskiego na Amsoil Signature Series 0w20 od kolegi czarnepaliwo


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 maja 2020, 08:57 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Silesia-cars.pl

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2020, 08:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Po krótkiej analizie tematu LPG dla silnika 2.5 SkyActiv-G, pomimo początkowego przekonania do Prins DLM, teraz nieco się waham :-) Przy niższych obecnie cenach paliwa zwrot inwestycji wydłużył się do 80 tyś km, co samo w sobie jest do przyjęcia, zakładając duże przebiegi, a poza tym tylko patrzeć jak ceny wzrosną. Ale skłoniło mnie to do przyjrzenia się instalacjom z dotryskiem, o połowę tańszych przy zakupie, a przy eksploatacji niewiele droższych. Przynajmniej teoretycznie...
I właśnie o konfrontację teorii z praktyką chciałem zapytać. Brakuje jednak w miarę rzetelnych opinii i danych o spalaniu. Czy ktoś, kto użytkuje instalację LPG zasilaną gazem w fazie lotnej z dotryskiem benzyny, w silniku 2.5 SkyActiv-G, mógłby coś napisać o faktycznym spalaniu LPG i Pb, ile procentowo jest tego dotrysku? Czy są jakieś różnice w tych proporcjach latem, a zimą, w mieście, a w trasie?
No i przede wszystkim jaka to instalacja. Np. wynalazłem gdzieś, że ktoś instalował Alex Idea, generalnie bardzo chwalona instalacja. Ale na oficjalnej liście silników nie ma tego silnika (jest za to Skyactiv-G + ECOMODE). Na pewno można KME NEVO-SKY DIRECT, ale znów brak rzetelnych danych o tym jak to się spisuje.
Gdyby ktoś mógł napisać coś z własnego doświadczenia, byłbym wdzięczny :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2020, 08:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Wejdz na forum LPG i dowiesz sie wszystkiego. Monterzy polecaja NEVO SKY DIRECT ze wzgledu na najwieksze mozliwosci ingerencji w ustawienia sterownika. Spalanie tak jak pisales zalezy od kilku czynnikow.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2020, 09:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Nigdy nie dowiesz się wszystkiego... Mnie chodzi o ten konkretny silnik 2.5 SkyActiv-G, a o tym jest tam niewiele. Wiem, że spalanie zależy od kilku czynników, chciałbym je poznać i związane z nimi realne spalanie. Bo teoretycznie piszą przy niektórych instalacjach o dotrysku 5%, 15, 20, a potem wychodzi 30 albo więcej %. A to jest różnica. No i na coś się w końcu muszę zdecydować :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2020, 11:12 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Przy tych dotryskowych sam producent (np Stag) deklaruje minimum pół litra na cylinder czyli 2 litry... W praktyce wychodzi często 3 a po mieście nawet i 4 litry dotrysku... Dla mnie to jest kpina. Ok - teraz PB95 jest tańsze, ale i gaz jest tańszy więc to nie jest tak że nie opłaca się montować LPG. Prawie zawsze od kilku lat jest tak że LPG jest prawie 2,5x tańszy niż PB95, zimą zazwyczaj ta różnca zmniejsza się do 2x.

Np w tym roku PB95 było w granicach 4,6-4,9 a tlenek biedy po 1,85 do 2,40 zimą.
Teraz PB95 kosztuje 3,5-3,7 a gaz 1,4-1,7.

Czy te czy tamte ceny ja wychodzę nadal z założenia że przy M6 albo Prince albo nic ;) Zabawa w dotryski i awaryjną instalację jest bez sensu, zwłaszcza w Maździe gdzie jak spojrzysz do paliwowego wątku to dwóch takich udowodni Ci że jak odpowiednio zamulisz to spalisz 5l benzyny :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2020, 11:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
20 maja 2020, o 12:12 szymonpoznan1 napisał(a):
pół litra na cylinder czyli 2 litry


To ja może swoją historię opowiem.
Założyłem DLM 2.0 przy przebiegu 5 000 km. Teraz mam 180 000 km i jestem po wymianie wtrysków. Nie dało się jeździć na gazie w lato. Nie mogłem odpalać na gorącym silniku (na benzynie wszystko było zawsze OK).

A co do dotrysku to jest on teraz w DLM standardem. Nowy soft z automatu dodaje dotrysk.
Przy analizie opłacalności proszę zatem dołożyć wymianę wtrysków ok. 6 000 i wtedy sprwdzać opłacalność.
Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 maja 2020, 11:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Piszesz, że na benzynie zawsze było OK. Do końca, nawet tuż przed wymianą wtryskiwaczy? A LPG nie dawał rady? I założone zostały oczywiście standardowe, nie tam jakieś ekstra do LPG? To cóż im się podziało? Jakoś to serwis określił konkretnie?

Może to wina tego, że przez większość czasu faktycznie nie widziały benzyny i ten choćby minimalny dotrysk nie doprowadziłby do tego?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 maja 2020, 19:25 
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Do końca było OK, i w zimę też było OK. Problem stanowi gorący silnik, gdzieś uciekał gaz.
Było sprawdzane na 100 sposobów i nikt nic nie znalazł.
Nie ma innych wtryskiwaczy do Mazdy w systemie DLM. Wtrysk jest oryginalnymi.
Instalacja była i jest reklamowana jako bez dotrysku benzyny i mnie nikt nie powiedział aby ją "przedmuchiwać".

Ale tak po prawdzie przy przebiegu 180 tyś to może koszty tego dotrysku zrównały by się z kosztami nowych wtrysków :)


Ostatnio edytowano Cz, 21 maja 2020, 19:25 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 maja 2020, 22:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Moze jakosc gazu?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 maja 2020, 08:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Tyko jeden rodzaj stacji (podpisana umowa) ORLEN (niektórzy powiedzą, że dziadostwo.
Czasami z braku miejsca SCHELL lub BP.

Zobaczymy co będzie teraz jak mam dotrysk.


Ostatnio edytowano So, 23 maja 2020, 18:48 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 maja 2020, 09:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Jeżeli z grubsza oszacujesz ile procentowo jest tego dotrysku to daj znać.

A ten problem z LPG na gorącym silniku dotyczył samego uruchamiania czy jazdy? Zimą, jak silnik popracuje, to też jest gorący, a jednak było ok, czemu...?

Jak długo, tak w ogóle, trwa przełączanie Pb/LPG?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 maja 2020, 09:36 
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Dotrysku jest ok. 1 bak na 10 000 km
W zimę też występował ale w ograniczony sposób bo silnik szybko stygnie. Np. wejdziesz do sklepu na 20 min. i silnik jest zimny, w lato już tak nie jest.
Nie ma żadnego przełączenia silnik zapala na gazie zawsze, jest stały dotrysk.


Ostatnio edytowano So, 23 maja 2020, 18:48 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 maja 2020, 10:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Wnioskuję, bo nie napisałeś tego wprost, że problem dotyczył tylko ("tylko" :wink: ) uruchomienia silnika?

Szkoda, że nie można ręcznie wymusić przełączenia, bo przecież mechanizm takiego przełączenia być musi, choćby w sytuacji gdy braknie LPG. Wiadomo, że jeżeli zatrzymaliśmy się jadąc na LPG, to układ jest wypełniony gazem i przełączenie na PB nic by przy odpalaniu nie dało. Ale teoretycznie tuż przed zatrzymaniem można by samemu przełączyć na PB, przynajmniej potem z odpaleniem nie byłoby problemu...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 maja 2020, 18:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Dokładnie tak się ratowałem, przełączałem na benzynę przed zatrzymaniem, ale w gorące lato i tak był problem, a ja nie lubię problemów.


Ostatnio edytowano So, 23 maja 2020, 18:48 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 07:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.11.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
LPG: Tak
Region: pomorski
Cześć, posiadam w M6 instalacje KME Nevo Sky Direct, pytaliście o dotrysk Pb, w moim przypadku dotrysk jest na poziomie 1.1-1.3l Pb na 100km, minimum dla tej instalacji to 0.8 l Pb ale podobno lepiej jak jest więcej. Spalanie LPG na poziomie 8 l przejechane około 20kKm i póki co wszystko ok, zobaczymy jak będzie dalej.
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 sie 2021, 15:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Pokoloko napisał(a) napisał(a):
Cześć, posiadam w M6 instalacje KME Nevo Sky Direct, pytaliście o dotrysk Pb, w moim przypadku dotrysk jest na poziomie 1.1-1.3l Pb na 100km, minimum dla tej instalacji to 0.8 l Pb ale podobno lepiej jak jest więcej. Spalanie LPG na poziomie 8 l przejechane około 20kKm i póki co wszystko ok, zobaczymy jak będzie dalej.
Pozdrawiam


Kolego ale powiedz może jak liczysz ten dotrysk , w sensie jaki typ jazdy czy liczysz to po mieście czy w trasie czy to średnia taka wychodzi ? Słyszałem , ze w trasie dużo mniej pobiera PB niż w mieście , jaka cena ci wyszła i kiedy montowales ?


Ostatnio edytowano Pn, 2 sie 2021, 15:26 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Usunięto dubel.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 sie 2021, 20:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.11.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
LPG: Tak
Region: pomorski
Cześć, montowałem instalację w styczniu 2020, koszt około 4600 ale nie pamiętam dokładnie, samochód przejechał już koło 50 tyś i wszystko ok jak na razie, spalanie Pb liczę tak że na baku paliwa przejeżdżam 4000-4500 km, szczerze powiem, że nie przyglądałem się jakoś wybitnie temu spalaniu ostatnio ale na baku tyle na pewno przejedzie. Podczas instalacji gazu można było ustawić mniejszy dotrysk Pb ale zysk niewielki a silnikowi lepiej podobno przy wyższym dotrysku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 wrz 2021, 16:09 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
ptomek69 napisał(a):
20 maja 2020, o 12:12 szymonpoznan1 napisał(a):
pół litra na cylinder czyli 2 litry


To ja może swoją historię opowiem.
Założyłem DLM 2.0 przy przebiegu 5 000 km. Teraz mam 180 000 km i jestem po wymianie wtrysków. Nie dało się jeździć na gazie w lato. Nie mogłem odpalać na gorącym silniku (na benzynie wszystko było zawsze OK).

A co do dotrysku to jest on teraz w DLM standardem. Nowy soft z automatu dodaje dotrysk.
Przy analizie opłacalności proszę zatem dołożyć wymianę wtrysków ok. 6 000 i wtedy sprwdzać opłacalność.
Pozdrawiam.


A jakie to wtryski wymieniałeś kolego , w silniku mazdy czy wtryski LPG od prinsa? Ja po montażu KME mam spalanie lpg takie jak ze wskazań kompa plus 0.4 dotrysku PB mi wychodzi , ale nie wiem czy to za mało - oczywiście 0.4 dotrysku to wychodzi na trasie , miasto to nie wiem bo nie interesuje mnie jazda po mieście , przy koszcie instalacji około 5.000 z dotryskiem uważam , ze bez sensu jest instalowanie prinsa za dwa razy więcej skoro efekt finalny finansowy ze spalaniem jest podobny


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 wrz 2021, 09:15 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
DLM nie ma wtryskiwaczy wszystko odbywa się przez magistralę benzynową sam mam DLM i powiem że instalacja jest rewelacyjna najważniejsze żeby od czasu przejechać się na PB z środkiem do czyszczenia wtryskiwaczy ja na razie jakiś niepokojących objawów w pracy czy odpalaniu nie widzę chociaż od montażu zrobiłem już prawie 50 tys. km


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 wrz 2021, 09:23 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
kachel1 napisał(a):
DLM nie ma wtryskiwaczy wszystko odbywa się przez magistralę benzynową sam mam DLM i powiem że instalacja jest rewelacyjna najważniejsze żeby od czasu przejechać się na PB z środkiem do czyszczenia wtryskiwaczy ja na razie jakiś niepokojących objawów w pracy czy odpalaniu nie widzę chociaż od montażu zrobiłem już prawie 50 tys. km


Czyli kolega wymieniał wtryski benzynowe za 5 kola


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 wrz 2021, 11:29 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Czy jest tu ktoś kto ma Prince w 2.0 165KM w GL 2018+? Ciągle nie mogę dogadać się z princem o to żeby po każdym zapaleniu aktualizował się stan paliwa, kiedyś ktoś kto ma 2,5PB potwierdził że u niego działa, ale potrzebuje kogoś z 2.0 kto montował to w PL i potwierdzi mi to żebym miał podkładkę... Niby pierdoła, ale wkurza zwłaszcza że u innych niby działa, a ja jeżdzę z leżącą wskazówką pomimo pełnego baku.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 sty 2022, 21:24 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Koledzy , przejechałem już około 20.000 km na lpg z dotryskiem KME sky nevo - odczucia pozytywne. Na trasie jaka codziennie jeżdżę 60 km w jedna stronę wychodzi 6.5 litra LPG plus 0.7 dotrysku benzyny. Wcześniej dotrysk był mniejszy przez zastosowanie emulatora - około 200 ml na 100 km, ale zwiększyłem dla bezpieczeństwa i zdrowia silnika. Na trasie przy wysokich i niskich prędkościach dotrysk wychodzi taki sam - Ok 700 ml na 100 km.Jestem zadowolony, instalacja w 50% się zwróciła , śmiga elegancko . Cieszę się , ze nie założyłem prinsa za 10.500 zł tylko tą KME z dotryskiem wachy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 lut 2022, 13:48 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
24 września 2021, o 10:23 mxostry napisał(a):
kachel1 napisał(a):
DLM nie ma wtryskiwaczy wszystko odbywa się przez magistralę benzynową sam mam DLM i powiem że instalacja jest rewelacyjna najważniejsze żeby od czasu przejechać się na PB z środkiem do czyszczenia wtryskiwaczy ja na razie jakiś niepokojących objawów w pracy czy odpalaniu nie widzę chociaż od montażu zrobiłem już prawie 50 tys. km


Czyli kolega wymieniał wtryski benzynowe za 5 kola

nic nie wymieniałem bo nie mam na razie takiej potrzeby co jakiś czas przejeżdżam na benzynie ze środkiem czyszczącym wtryskiwacze i na razie jakiś niepokojących objawów nie zauważyłem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 lut 2022, 14:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.12.2021
Posty: 6
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: pomorski
Czy może ktoś jeszcze wypowiedzieć się na temat instalacji KME? Przymierzam się do montażu takiej instalacji, ale chciałbym wcześniej poznać opinie doświadczonych użytkowników. Jak wygląda spalanie gazu? Jaki dotrysk? Czy nie występują problemy z wtryskiwaczami po przejechaniu kilkudziesięciu albo ponad 100 tys. km.?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 09:37 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
na twoim miejscu bym założył bym prinsa z dotryskiem dedykowana do tego modelu wiem że jest droższa ale dostajesz gotowy zestaw z mocowaniami wgranymi mapami pod ten model samochodu tylko dobry warsztat musi być do założenia a przedstawicielstwo masz blisko bo w Słupsku razem z warsztatem motującym


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 18:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
kachel1 napisał(a):
na twoim miejscu bym założył bym prinsa z dotryskiem dedykowana do tego modelu wiem że jest droższa ale dostajesz gotowy zestaw z mocowaniami wgranymi mapami pod ten model samochodu tylko dobry warsztat musi być do założenia a przedstawicielstwo masz blisko bo w Słupsku razem z warsztatem motującym


A czemu akurat prinsa z dotryskiem a nie Alex lub KME ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.