Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 09:20 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Online
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
:lol: Tylko bez zamulania :)

-- Dodano: 28 lutego 2020, o 09:20 --

trochę dojazdów do pracy,trochę po mieście i jest 5,9 :|

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 09:35 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
szymonpoznan1, strasznie wrażliwy na punkcie spalania jesteś... Jakoś nie widziałem, żeby ktokolwiek twierdził, że autostradami jadąc ponad limity jeździ o kropelce... Naprawdę są ludzie którzy na autostradę wyjeżdżają raz na miesiąc i mieszkają w miejscu gdzie takich dróg gdzie można cisnąć 160km/h w miarę bezpiecznie po prostu nie ma...
Jak ktoś jeździ głównie drogami wojewódzkimi 70-110km/h to co się dziwisz, że ma spalanie średnie 5,5-6,0l/100km...
Nie musisz go pobijać, takie ma na takich trasach i nigdzie nie twierdzi inaczej...

Wrzuć wynik jak wrzuciłeś, czyli w takich warunkach i przy takiej prędkości pali tyle i tyle... a komentarze o przymulaniu i tym, że ktoś pisał, że mu na autostradzie pali 5l (chyba, że pisał to zacytuj/zalinkuj, bo ja nie stwierdziłem) pozostaw lepiej dla siebie.

Miłej jazdy o kropelce lub dwóch...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 09:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja nie jestem wrażliwy, choć nie wiem co to znaczy 'o kropelce' to spiąłeś się chyba Ty za bardzo ;)

Dla mnie po prostu ten wątek w przypadku kilku osób jest trochę humorystyczny, a nie informacyjny ;) Większości ludzi M6 pali 7, 8 czy 9 litrów w zależności czy mieszkają w dużym mieście czy na wsi itp., a dwóm użytkownikom zawsze 5-5,5l i próbują wmówić nam że to przy normalnej jeździe, choć jak ostatnio jednak koliber w końcu przyznał to jest jednak 'jazda na wynik już od czasów malucha' czego wcześniej się trochę wypierał :) Nie mam problemu z tym kto ile pali, ale nie lubię zaklinania rzeczywistości, a forum często traktuję jako źródło informacji z pierwszej ręki i jakbym wszedł tutaj kiedyś i przeczytał takie 2 posty że M6 przy 'normalnej jeździe bez zamulania' pali 5,5l, a potem ją kupił i paliłaby 8 to trochę bym się wkurzył ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 10:14 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Moim zdaniem każde spalanie poniżej 6l/100km to jazda "o kropelce"...
Czyli ktoś stara się jeździć b.oszczędnie (jedni mają to już we krwi inni muszą się pilnować) i wcale nie oznacza to zamulania, bo tutaj ważniejsza jest wyobraźnia, umiejętność przewidywania i chęć współpracy na drodze niż sama średnia prędkość...

Dużo zależy od warunków i infrastruktury, oraz innych kierowców, czyli środowiska na które użytkownik nie ma wpływu.
Jak czytasz cały wątek to wiesz, że koliber robi większość przebiegu kręcąc się dookoła komina w okolicach Piły i jest to jazda w rejonach 60-110km/h, bez większych korków i bez butowania powyżej 140km/h...

Kolega Mirek z południa od naszej granicy ma auto 145KM i też na ogół nie jeździ powyżej 120km/h...

Nie ma co się stresować, bo nie są to wyniki niemożliwe... skoro w 2.5 jestem w stanie na długich trasach poza autostradami schodzić grubo poniżej 7l/100km i to z automatem, to nie mam podstaw aby im nie wierzyć...

No, ale sam średnie spalanie mimo takich pojedynczych tras mam około 9l/100km i nie mam z tego powodu stresa, ot Krakowskie korki i A4 robią swoje...

Ot wg mnie zamiast się irytować na te wyniki, powinieneś uzupełniać informacje dot. spalania w określonych warunkach i z określonym stylem.
Wtedy przypadkowa osoba będzie mogła dobrać podane wyniki pod swój styl jazdy i informacje na forum będą najbardziej wiarygodne...

Peace

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 10:51 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Ja się tylko zastanawiam po co podawać spalanie z komputera po resecie i przejechaniu 100 km trasy. Wiadomo przecież, że takie spalanie będzie mało wiarygodne. U mnie po jednym zbiorniku przekłamanie to ponad pół litra, oczywiście komputer pokazuje bardzo optymistycznie. Dopiero po kilku zbiornikach spalanie z komputera jest mniej więcej zbliżone do tego z dystrybutora.
Dlatego ja też z przymrużeniem oka traktuję wpisy w tym wątku. Zapisuję tankowanie od 20 tys. km, w ciągu tego czasu uzbierał się tryb naprawdę mieszany, trasa to głównie tempomat adaptacyjny. I wyszło 7,7 l /100km. Fakt, że 175 koni i skrzynia automatyczna ale nie wierzę, że dwulitrowa benzyna spali na takim dystansie i przy mieszanym trybie jazdy mniej. Mówimy tu także o automacie i poruszaniu się zarówno w mieście, poza miastem oraz na drogach ekspresowych i autostradach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 11:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Online
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Ja notowałem spalanie na motostacie do jakichś 100 tys.km. przejechanych, teraz mi się nie chce a mam prawie 160 tys.na liczniku :)
Podałem ostatnio z trasy po 100 km bo samo się zrobiło tak nisko,że aż się zdziwiłem,w ramach CIEKAWOSTKI i po jakichś 200 km ale generalnie jak dopisuję to po wyjechaniu całego baku a tankuję zawsze do pełna i wychodzi mi podobnie :)
a propos przekłamywania licznika Mazdy 6 to po wieloletnich i wielokilometrowych przelotach i przeliczaniu litrów na km przy porównywaniu z komputerem przekłamanie jest w granicach 0,2 l/100km(więcej) :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 11:22 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Nie wiem, jak jest w benzynie ale u mnie w dieslu Mazda zaniża spalanie i to ostro. Może ma na to wpływ wypalanie DPF. Jedziesz sobie spokojnie, 6 litrów na liczniku i nagle pach, spalanie wzrasta prawie dwukrotnie. I pewnie stąd takie rozbieżności.
No i dodatkowo ten automat, już wcześniej gdzieś było wspomniane, że zżera 1-2 litry więcej.
I jeszcze swoje wciąga tempomat adaptacyjny, nigdy nie schodzi do zera, nawet z górki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 12:14 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ale ten dział służy do takich pogaduszek. I nie ma powodu nie wierzyć przytaczanym tu danym. Jedno jest pewne, że nie mają one nic wspólnego ze spalaniem całkowitym od początku jazdy. Generalnie nie widzę tu danych odbiegających od możliwości silnika 2.0 Mnie zadowala w tym dziale to, że użytkownicy potrafią docenić potencjalną oszczędność tego silnika.
Apropos skrzyni AT. W M6 jest wyjątkowo dobrze skonfigurowana. Przytaczanie niesprawdzonych danych, że zawyża spalanie o 1-2l to nie fer. Ne wydaje mi się żebym na MT (gdyby taka była) miał śr. całkowitą dobrze poniżej 6l.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 13:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Jakie nie sprawdzone dane, przecież w tym wątku był wcześniejszy wpis:

Cytuj:
Ja jeżdzę zastępczym AT 2.0 od półtora miesiąca i zrobiłem 1500km i w mieście dokładnie 2litry na górkę, a w trasie tak pół litra do max litra w porównaniu do mojego manuala.


Zresztą nie wiem, jak u Ciebie wychodzi takie spalanie, jak w podpisie, skoro u mnie w dieslu jest prawie litr więcej. Chyba jeździsz tylko z górki :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 13:29 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Moje średnie spalanie od zakupu, czyli ok 5500 km, to 8.0l/100km. Nie staram się jeździć jakoś specjalnie ekonomicznie, ale też jakoś specjalnie nie szaleję. Generalnie uważam to za dobry wynik. Raz uzyskałem poniżej 6l jak jechałem na narty, ciągnąc się za innymi samochodami na tempomacie aktywnym.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 13:50 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
I takie spalanie to ja akceptuję <spoko>

Zastanawia mnie tylko, jak działa aktywny tempomat w manualu i 2.0. W przedlifcie był dostępny tylko w AT i 2.5 benzyna lub 2.2 diesel.

U mnie na aktywnym, adaptacyjnym tempomacie wydaje mi się, że spalanie jest większe, niż wtedy, gdy sam operuję gazem i hamulcem. Ale za wygodę się płaci :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 14:13 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Działa tak samo jak w AT, tyle, że sam sobie zmieniasz biegi ;) Druga różnica jest taka, że działa od 30km/h. Ja zauważyłem jedno, jak jadę na tempomacie aktywnym to dużo mniej wyprzedzam, bo nie wkurza mnie tak bardzo to, że np. ktoś nie jedzie płynnie, samochód sam utrzymuje odstęp, sam hamuje, ja jestem dużo bardziej odprężony, a nie skupiony na tym, że ktoś co chwila hamuje i przyśpiesza w dziwnych sytuacjach zamiast jechać płynnie. Co też wpływa na mniejsze spalanie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 14:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Ja już wielokrotnie pisałem jak to jest u mnie w 2.0 benzynie. Motostat od początku wpisywane przebiegi. Jazda mieszana, dojazdy do pracy w proporcjach 80/20.
Po przejechaniu 33kkm mogę stwierdzić o błędzie komputera na poziomie 0.2l/100km (zaniża).
Średnie spalanie tak jak się wyświetla.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lut 2020, 16:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
spalanie od zakupu po 92tkm wychodzi 5,8l, z 90% jazda plynna, spokojna i z 95% na tempomat
prawda zwe zona to psuje bo jezdzi 9+9km do pracy , mogla by jezdzic busem :idea:

w trasie bez autostrad to jest od 4,5l-6l ( min 4l a max sie udalo kolo 7 w gorach ), autostrada od 5l-8,6l, miasto niewiem dokladnie, ale zona ma tak miedzi 7-8l na swojej trasie do pracy

niezapominac, ze mam 17 nalato i 16 na zime, ze mieszkam w kraju gdzie mandaty troche kosztuja, mam tutaj kolo sebie plaski teren, nieuzywam klimy na krotkie trasy, na wakacie z 90% jazda przes noc ........ . i stad takie spalanie po 92tkm

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 mar 2020, 22:34 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Bez żadnego zamulania, normalna jazda z rodziną do i z Krynicy Zdroj oraz po okolicy.
Takie hmmm, raczej normalne spalanie. Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 mar 2020, 15:50 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Średnia 7 litrów przy 2.0 to taka norma chyba. Ani zamulanie, ani szybka jazda. Po prostu norma. Przy 17 felach oczywiście.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 mar 2020, 17:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Millerek wykrecil dobry wynik, a mozr i zalal dobre paliwo. U mnie srednia to 6,2 -6,4 i to juz od kilku lat. Zdarza sie ponizej 6 i blizej 7 sle to zalezy od paliwa i earunkow na drodze. Jazda plynna bez zamulania.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 mar 2020, 22:51 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Bardziej mi pasuje dystans na pełnym zbiorniku niż spalanie w litrach na 100km.
Łatwe liczenie, bo ze średniej jak widać 6l/100km, nie powinno się zrobić 850km.
Ogólnie wychodzi u mnie 750 do 850km, na powiedzmy.., 55litrach benzynki, bo tankuje zawsze od rezerwy pod korek na moich wybranych stacjach akurat, oraz dodatek Archoil...
Kiedyś mi się udało tak normalnie akurat, zrobić dystans 900 parę kilometrów.
Jakby się naprawdę postarać, to 1000 można zrobić bez problemów.
W lato, w upały, jadąc do pracy, spokojnie, potrafiła zejść poniżej 5l/100km. Normalna jazda, do 90km/h,bez szaleństw bo akurat brak możliwości na tej drodze ...
No i naładowany akumulator według mojej opinii też robi swoje, czyli przyczynia się do niskiego spalania w jakiejś mierze.
Dla mnie rewacja, patrząc na moje poprzednie diesle


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 mar 2020, 23:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Faktycznie nie wiem, jak Wy to robicie. U mnie po ostatnim tankowaniu wyszło 7,5 l/100km w trybie mieszanym. Ale wydaje mi się, że wpływ tu ma skrzynia automatyczna, i to duży. Ostatnio zauważyłem, jeden przejazd przez miasto, bez korków 6,7l, powrót z lekkimi korkami 7,4l.
Wydaje mi się, że jakbym się postarał to zszedłbym do wyników Pb 165KM MT. Ale u mnie przy 175KM, turbinie i AT komfort nieporównywalny. Kiedy wciskam gaz to jadę. A wczoraj na Carrefour tankowałem diesla i 4.55 za litr. Taniej niż benzyna :D Nic tylko zwiedzać Europę teraz, ups, chyba nie, bo jakiś wirus panuje :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 mar 2020, 04:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Diesel a tym bardziej w AT, mocniej jednak się odpycha i to korci do mocniejszego ruszenia itd.
Ruszając Z miejsca będziesz pierwszy na następnych światłach niż ja w benzynie w MT. Tutaj żeby jakoś Tobie dorównać musiałbym już mocno kręcić ale takiej frajdy i tak nie uzyskam.
Nasza (moja) benzyna, takim traktowaniem aby dorównać dieslu, normalnie nie kalkuluje się już absolutnie.
I tutaj mamy pierwszy i zasadniczy powód.
Drugi, patrząc na dystans, to masz jeszcze wypalanie DPF, dodatkowe litry i krótszy zasięg jazdy. Te dwie podstawy, robią różnice.
No i oczywiście AT też swoje zabiera, troszkę ale jednak coś.
2.0 w GL nie porywa jak 2.5 czy diesel, nie ma sensu drzeć kapcie aby być szybszym czy żwawszym, po mieście.
No i mamy za i przeciw które jakoś normalnie przyczyniają się do dobrego spalania i sporego zasięgu mając zwykle toczydło 2.0 PB.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 mar 2020, 14:15 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Co racja, to racja. Nawet ktoś dobre porównanie spłodził w linku poniżej, u mnie w zasadzie autostrada albo miasto, więc spalanie by się zgadzało.

https://autokult.pl/36809,co-to-znaczy- ... cia-paliwa


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 mar 2020, 12:13 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Panowie,

Czy ktos moze dla mnie zrobic testa ? :wink:

Jakie bedzie srednie spalanie na autostradzie jadac do 100 km na godz - MAZDA 6 2.0 skrzynia manual, felgi 19 cali.

W NL od kilku dni obowiazuje nowe ograniczenie predkosci na autostradach tzn w godzinach od 6 do 19 do 100 km na godz.

Z gory dzieki <nuta>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 mar 2020, 12:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
W mojej wychodzi około 5 do 5.5l/100km


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 mar 2020, 13:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Potwierdzam, grubo ponizej 6l/100 km (jedna i druga).

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 mar 2020, 14:47 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2104
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Ja tak też raz jechałem dłuższy odcineki do ok 100-120/h i właśnie blisko 5 litrów było spalanie (2.0 165koni AT, 19", ale felgi to w zasadzie są bez znaczenia bo i na 17 i na 19 calowych jest ta sama serokość opony i powierzchnia styku z asfaltem, może jedynie większa masa do rozpędzania i hamowania , ale to znikomy wpływ jadąc stabilnie na autostradzie).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 mar 2020, 15:07 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Zweryfikowane empirycznie - przy jeździe w dwie osoby, przepisowo, spalanie na poziomie 6 - 6,2 to żaden problem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 mar 2020, 08:25 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Online
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Dłuższy odcinek? chociaż żeby kilkaset km. a najlepiej średnia z całego baku :) :)
u mnie teraz 6,3 ale nie tylko ja jeździłem bo i reszta domowników bo wszyscy są (w związku koronawirusem) :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 mar 2020, 09:01 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Trzeci bak już z takim spalaniem idzie. Nie zamulam, nie popędzam - przepisówka taka 10km/h plus ;), bo jestem do grudnia zmuszony solidnie trzymać się znaków drogowych. :cool:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 mar 2020, 18:32 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Online
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Lexus ogłasza się,że dzięki 15 lat doświadczeń na ich silnikach hybrydowych na jednym tankowaniu można przejechać nawet 900 km <hahaha> <hahaha> <hahaha>
u mnie to standard i to bez hybrydy :D <pucugg>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 mar 2020, 19:08 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Przejedź choć 500km w korkach w mieście w dużym mieście to będziesz miał się czym chwalić ;) A Lexem w hybrydzie czy Toyotą zrobisz te 900km na luzie :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.