Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:42

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 37  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 19:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.12.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Wiem, dlaczego ten nowy lakier nazywa się Crystal... mieni się milionem odcieni bieli odprysków. Codziennie nowych, już mogę je liczyć w setkach, chyba nagram filmik jak przybywają. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 11:23 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Czyli wychodzi na to, że z roku na rok jest jeszcze gorzej.

Wcześniej czytałem właśnie, że nasza nowa 6 miała zmieniany proces technologiczny jeżeli chodzi o nakładanie lakieru:
https://insidemazda.mazdausa.com/press- ... aqua-tech/
Prawdopodobnie to jest powód dlaczego tak się dzieje z lakierem oraz dlaczego Mazda zaczyna uznawać gwarancję.

Ja niestety jeszcze czekam na opinie rzeczoznawcy ze strony Mazdy i ich opinię. Dałem im spokój ze względu na święta i nowy rok.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 17:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Nadal nie wiele wiadomo o co chodzi oprócz kilku faktów, które udało się już omówić na wcześniejszych stronach tego wątku.

Dzisiaj myłem swoją i potwierdzam to co kilka postów wcześniej napisałem. W pierwszych tygodniach użytkowania powstało najwięcej drobnych odprysków. Jakby w miarę upływu czasu lakier uległ utwardzeniu?!
Obecnie już ich nie przybywa. Nadal mam tylko 8 do 12 mini odprysków, które raczej ciężko dostrzec. Ni cholery nie przypominają one uszkodzeń kolegi który reklamował, identyczne jak moje, Machine Gray z 2018. Zobaczę co będzie po zimie.

Warto żebyście zamieszczali więcej zdjęć. Interesujące jest to co dzieje się z pojazdami z 2019 roku. Mamy za mało informacji.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 18:23 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Odprysków najwięcej jest na początku.
Już 10 lat temu jak było narzekanie na jakość "ekologicznego" badziewia zwanego lakierem czytałem wiele opinii że po położeniu do pełnego utwardzenia się trzeba co najmniej pół roku. Tak jak ze zwykłym lakierem na drewno - po 2h masz suchy, po 4h niby możesz kłaść następną warstwę ale pełna twardość to minimum 72h. Tutaj wszelkie procesy mogą trwać dużo dłużej.
U mnie w pierwsze 3 miesiące dostałem ponad 50% tego co mam po 3,5 roku (odprysków). A to było jakieś 10% obecnego przebiegu.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 19:22 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
W takim razie mamy już jakąś w miarę sensowną teorię. Wszystko się zgadza.

Pozostaje jeszcze wpływ ew. powłoki oraz wosku świeży lakier.
Ja przypominam, że pierwsze co zrobiłem to zawoskowałem porządnie całe auto Collinite 476S jeszcze pierwszego dnia.
Kolega, który ma kłopoty nałożył ceramikę z tego co pamiętam, ale zaznaczyć trzeba że te dodatkowe sprawy mogą być bez wpływu.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 19:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.12.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Myślę, że zwyczajnie w pierwszej kolejności odpadają fragmenty najsłabiej związane z podłożem z czasem zostaje lepiej związany z podłożem lakier. Nie sądzę, że są lakiery, które schną miesiącami, czy latami. Zagaduję, że główną przyczyną oprócz zastosowania wody jako rozpuszczalnika jest sposób nakładania mokro na mokro, bez 'wygrzania'. Podkład nie ma szans na związanie, bo od razu leci mokry lakier. Tym bardziej,że producent blach zaczął je w końcu cynkować, a każdy kto malował ocynk wie jak ważny jest podkład i sezonowanie. Na jakimś forum w USA czytałem, że wskazywaną przez rzeczoznawców przyczyną jest zbyt cienka warstwa lakieru, która nie zapewnia prawidłowego rozprowadzenia ciepła z promieni słonecznych, co prowadzi do powstania naprężeń. Nie znam się, ale się wypowiem ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 22:36 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ale nie chodzi o schnięcie. Tak na szybko poszukałem sobie ile lakier "utwardza" się w pełni. Przy zwykłym lakierze do drewna - może to sięgać dwóch tygodni.
Mowa jest o polimeryzacji i o innych magicznych sprawach o których nie mam pojęcia.

https://www.aquaceramic.com.pl/produkt/ ... -w-plynie/

pełna funkcjonalność po 28 dniach... czyli już dobiliśmy do miesiąca.

"Pełna funkcjonalność jest osiągana po ok 28 dniach od aplikacji – (zgodnie z normą EN 13300), dlatego do tego czasu nie wolno szorować powierzchni ostrymi środkami myjącymi. Przy wyższych/niższych temperaturach powietrza oraz wilgotności powyżej 65% czas schnięcia może ulec wydłużeniu."

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 22:38 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Farba poliuretanowa utwardza się tydzień - dwa. Zależnie od temperatury. Wiem, bo porysowałem sobie burtę za wcześnie wodując jacht :) Po 2 tygodniach była już twardsza. Ale nie mam pojęcia jak to się ma do lakierów samochodowych, a poza tym, to w momencie odbioru auta z salonu, lakier ma już przynajmniej miesiąc...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 22:41 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Generalnie chyba 3 miesiące - tyle płynie statek? Dyskusja była na forum mitsu, ASX który płynął z Japonii około 3 miesięcy, tak jak M6. No i pierwsze 3 miesiące to największy dojazd lakieru. Stąd wniosek 3+3 pół roku.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 11:28 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Mój w momencie odbioru samochodu miał minimum pół roku (odbierałem w maju rocznik 2018) i odpryski są :lol: Choć tu jeśli o to chodzi to pewnie o przerwy między poszczególnymi warstwami... A z tym nikt nigdy nie będzie czekał tydzień czy dwa... Ani w fabryce, ani podwykonawcy ASO przy robieniu tego z reklamacji czy przy likwidowaniu szkód itp... Jakby nie liczyć, ja uważam że jakakolwiek jest technologia, to znaczy czasy schnięcia itp to większość marek sobie z tym poradziła, a Mazda nie... I inne marki raczej nie czekają miesiąc na wyschnięcie... Więc problem raczej nie jest w czasie tylko w lakierze/mieszance/podkładzie/utwardzaczu/czy *ujwieczymjeszcze ;)

-- Dodano: 12 stycznia 2020, o 11:28 --

Pojechałem odebrać moje autko po 3 tygodniach i......... nie odebrałem :]

Niby nie jest źle, na oko takiego laika jak ja na pierwszy rzut wydaje się ok. Ale wziąłem kolegę który temat ogarnia na maxa no i powytykał tyle błędów że nawet ja je zauwazyłem :D Zła struktura lakieru, kilka niedomalowanym miejsc, minimum 2 miejsca gdzie jest kropeczka około 0,5-1cm pod lakierem jakby im coś kapnęło pomiędzy warstwami, źle osadzony zderzak na ślizgach, złe spasowanie maski, i kilka innych pierdół jak syf po piaskowaniu pod maską, plastuki na podszybiu uwalone rozpuszczalnikiem (wg kolegi do wymiany bo niczym się tego nie domyje bo się wżarło) i kompletne pierdoły ale jednak świadczące o ich jakości czyli np jak odkręcali śrubki to je pouszkadzali ale ich uzyki do ponownego montażu zamiast wymienić na nowe.
Wisienka na torcie choć to na samym początku, odbieraliśmy wieczorem, bo tak się uparli że potrzebują auto zastępcze spowrotem, poprosiłem o wjazd na wydawkę żeby choć obejrzeć samochód. Wjechali, ale samochód kompletnie mokry :D Ok niby padało 2h wcześniej, ale mają przecież myjnię :) Poczułem się jak u mirka handlarza na placu gdzie jedzie oglądać się ulepa i choć od 2 tygodni nie padało to mirek akurat minutę wcześniej mył samochód i jest cały mokry - przypadkiem oczywiście :lol: :lol:
Pomijam fakt że w świetle dziennym wyjdzie jeszcze więcej niedoróbek typu złe cieniowanie, odcięcia itp.
Aaaa jeszcze dodatkwo malowane miało być dach, błotniki obydwa i maska. Ten mały pas przedłużenia maski - NIE. Nie było na nim ani jednego odprysku, teraz są ze 3 :D Pracownik kłóci się z nami że to nie było do malowania. A są ślady że było malowane. To oczywiście logiczne że mogli cieniować, ale on nawet takiej wiedzy nie miał :/ A skąd się wzięły odprysku na tym elemencie to już kompletnie pojęcia nie mam.

Pracownik ASO chyba pierwszy raz się spotkał z odmową odebrania samochodu i nie wiedział nawet co zrobić.

W tygodniu ma zorganizować spotkanie, ja (i kolega), on, kierownik serwisu (może i dyrektora salonu poproszę) i kolesia z lakierni. I będziemy to wszystko z nimi wyjaśniać i spisywać. Nie wiem czy jutro rano próbować uderzać do MMPOL czy dopiero jak będę miał papierki co dokładnie spieprzyli i do czego się poczuwają a do czego nie.

Suma sumarum, miało być zrobione w 5 dni, po ~4tygodniach niby jest, a nie ma. W tym czasie wyłącznie z tego powodu że urodziło mi się dziecko zrobiłem tylko 1000km. Więc póki co jestem w plecy na samym paliwie (moja ma LPG) 300zł. Gdybym jeździł tyle ile normalnie jeżdzę to już bym był w plecy jakieś 1500zł. Teraz pewnie znowu minimum miesiąc pójdzie i już zrobię 3-4kkm... Wiem że oni mi LPG nie zakładali ale jakby nie patrzeć tracę przez nich jeszcze to i po sprawie też trzeba będzie ten temat ruszyć :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 11:56 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Masakra, nie miałabym takiego poczucia humoru, nawet w piśmie, jak ty to robisz..., podziwiam.

Rzeczoznawca, sąd, MMPOL, TVN, Rydzyk z TVP , wszystko chyba będzie do ruszenia aby na jaw wyszło jaki to salon/serwis/marka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 15:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Szczerze mowiac to spodziewalem sie tego. Przechodzilem to samo w salonie forda ze swoim fokusem. U mnie jeszcze auto bylo zle oklejone i zapruszone farba na przedniej szybie, dachu, lusterkach, pozniej to polerowali. Generalnie dramat, dlatego jak czytam ze ktos oddaje do malowania do aso to na 99,99% tak to sie skonczy. Pisalem wczesniej, ze teraz poszukalbym dobrego lakiernika ktory to dobrze zrobi, a aso ma zaplacic.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 18:03 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja powiem szczerze - nie jest tak źle jak napisałem. To znaczy dla laika nie jest źle, no może poza syfem pod maską który kompresorem wystarczy wydmuchać, spasowaniem i plastikami które muszą wymienić i osobiście im je połamię żeby mieć pewność że ich nie będą picować tylko wymienią ;/ Bo to zobaczy każdy. Reszta to tak naprawdę po wskazaniu przez kolegę palcem staje się widoczna. Raczej nikt nie związany z branżą tego nie zauważy. Niemniej jednak oddając im auto mówiłem że będę na maksa upierdliwy, bo inaczej gdybym 2-letnie auto robił u nich po dzownie a inaczej jak robią mi gwarancję kilkumiesięcznego samochodu gdzie zawiniła fabryka a nie ja... :/ A fakt jest faktem że zrobili to na odpierdo* bo plamy pod lakierem to naprawdę kpina. O skórce pomarańczy nie wspomnę. Może i 99% tego nie zauważy na pierwszy rzut oka ale miało być zrobione porządnie. No i oczywiście w tym tygodniu się okaże co jeszcz - bo będzie światło dzienne. A nie jarzeniówki na wydawce.

A poczucie humoru musi mi zostać. To tylko samochód, ale nie odpuszczę w imię zasad.
Najbardziej wkurzyło mnie palenie głupa przez pracownika ASO który dotąd wydawał się bardzo konkretny. Wypierał się wszystkiego (to znaczy udawał że nie wie o co nam chodzi) dopóki nie skapował z kim przyszedłem. To znaczy nadal nie wie (i to go najbardziej wkurza) ale zauważył że to jest ktoś kto ogarnia temat. Doszło nawet do tego że ten pracownik ASO zaczął radzić się mojego kumpla w sprawie swojego prywatnego samochodu :lol: :lol: Zobaczymy co wyjdzie w tygodniu i dam znać. Póki co jeźdzę ich Madzią w sedanie, ale prawdopodobnie zrobię też syf że chcę wymiany na kombi, jeśli to ma się ciągnąć w nieskończoność, bo specjalnie pod dziecko brałem kombi, a dziecko od tygodnia jest na świecie i zaraz zaczną się wycieczki... :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 18:27 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja dzisiaj myłem samochód i zrobiłem kolejne oględziny, nadal bilans to 0 odprysków. Mam wrażenie, ze to zależy od tego kto akurat był na zmianie w fabryce i ustawiał maszyny xD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 19:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
peterpl jaki masz kolor? Czerwony i szary ponoc sa najgorsze.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 20:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Wystarczy kliknąć w przycisk 'Moja 6' pod jego postem. On ma szary 3 warstwy. Też podatny ale dużo mniej. Nie wiem czy to prawda ale podobno pod tym szarym podkład jest czarny, a nie biały jak pod naszym... Jeśli to prawda to w sumie z odpryskami nawet nie wyglądałoby to tak źle... Ale może ktoś potwierdzi/zaprzeczy...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 20:37 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Ja w piątek jadę na pierwszy przegląd. Przy przebiegu 10k km mam na masce 6 odprysków, dużo czy mało to sprawa dyskusyjna, dla mnie dużo, o 6 za dużo. Co ciekawe wszystkie odpryski występują parami w trzech różnych miejscach na masce, czy u kolegów z tym problemem też tak było?
Wracając do przeglądu to zastanawiam się czy zgłaszać te odpryski na reklamację. Pofantazjuję i powiedzmy że uwzględnią mi malowanie tej maski. Jak czytam to co piszą koledzy po malowaniu, to zaczynam się obawiać, że odbiorę auto w gorszym stanie niż im oddam
Kolor to C.R.S......nie wiem co robić, chyba zgłoszę to jako reklamację i zobaczymy co powiedzą


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 20:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Zgłaszasz - masz uznanie i decydujesz. Problem w tym że masz opcję malować lub nie malować :D I Ty masz zdecydować. Mnie już raz podkur**ł Pan w ASO tekstem że 'przecież to pan decydował że malujemy'... Jak malujesz to mają na to 30 dni (znaczy się pewnie żeby rozpocząć). Jak powiesz ze nie malujesz to sobie zapiszą i będzie po temacie, że odmówiłeś.
Jak nie zgłosisz to oni pewnie sobie autko obejrzą i zrobią fotki i jak zgłosisz za pół roku to Ci pokażą i powiedzą że nie zgłosiłeś w terminie :D
Podsumowując, chcesz malować - zgłaszasz. Nie chcesz - nie ma po co zgłaszać, a jednocześnie jest duże ryzyko że już więcej nie pomalujesz jak oni sobie odpryski odnotują.

Co do miejsc. U mnie różnie, choć 4 odpryski miałem idealnie na przedniej krawędzi maski w różnych miejscach. A to dość trudne do złapania przez 'kamyszek' miejsce, zwłaszcza tyle razy... przecież to tyle co grubość blachy...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 21:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.08.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: pomorski
Witam
Swego czasu pisałem co nieco o problemach z lakierem mojej szóstki SoulRed - w dużym skrócie mnóstwo odprysków w krótkim czasie (ok 1,5-2mce) po odbiorze.
Ostatecznie zdecydowałem się na malowanie maski (powiedziano mi, że w ramach gwarancji), po odebraniu auta we wrześniu maska wyglądała naprawdę OK, nie miałem do czego się przyczepić. Powiedziano mi, że po takim malowaniu u innych nigdy nie było konieczności poprawek...
Ale niestety - od września 2019 do teraz (styczeń 2020) znowu na masce pojawiło się mnóstwo odprysków, w tym jeden naprawdę olbrzymi.
Wrzucam fotki z września 2019 sprzed malowania gwarancyjnego maski i ze stycznia 2020. Masakra... :arrow:
Oczywiście odpryski są rownież na dachu i nadkolach, ale tam jeszcze ich nie malowano.
Sam nie wiem co z tym dalej robić, znowu malować? Czy poczekać do końca leasingu (3 lata) i sprzedać? Jak myślicie, jak to może wpłynąć na spadek wartości auta po 3 latach? Czy lepiej dla potencjalnego kupującego, żeby widział oryginalną, pierwszą warstwę lakieru z odpryskami, czy już drugą lub trzecią warstwę też z odpryskami (bo tak na 100% będzie)??? :mad:
Przyznam, że chyba nie zdecydowałbym się na zakup, gdybym wiedział, że nowe auto za taką kasę może mieć lakier jak farbki akwarelowe...

Zdjęcie sprzed malowania maski:
https://ibb.co/JrVYmvP

I po 4 miesiącach od malowania maski:
https://ibb.co/m5DvMQH

Tutaj zbliżenie na największy i najmniejszy odprysk:
https://ibb.co/CHnKWj2
https://ibb.co/Cnysxch


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 21:11 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Chyba masz rację, trzeba zgłosić i zobaczymy co się będzie działo.
Ciekawi mnie, czy salon będzie ściemniał i udawał, że nie zna tematu, czy stanie na wysokości zadania :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 23:10 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
@rajdergda,
Jak tak patrzę na te odpryski to wyglądają bardzo podobnie co u mnie było.

Co do ich występowania były i takie występujące grupami, po 3 bardzo blisko siebie.
Co raz bardziej przekonuje się do tego, że to jednak lakier jest kompletnie skopany, źle nałożony.
Czekam na pismo od mecenasa, który reprezentuje ASO Mazdy ale coś czuje w kościach, że będą się wypierać etc.
Prawdopodobnie nadal będę się bawić z nimi.

@szymonpoznan1,
widzę, że nie ma znaczenia gdzie to pójdzie do malowania, ASO nie da rady dobrze tego ogarnąć niestety.
Ale widzę, że się wycfanili, bo jak malować i źle zrobią to przecież sam Pan chciał, jak nie to zgłoszone że odmowa malowania i sprawa załatwiona ...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 sty 2020, 23:26 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No tekst że 'ja pytałem czy chce Pan żeby było malowane' rozbawił mnie kosmicznie :lol:

To tak jakby był zatarty silnik z winy producenta, a oni mi się pytali: czy Pan chce żebyśmy wymienili go na nowy czy może jednak postawi Pan tą nową furkę za 120k sobie w salonie obok kominka i będzie delektował się jej wyglądem :D

Zobaczymy co będzie jak się spotkamy, może będzie miło, a może będą cfaniakować... W sumie to może Pan Krzysztof czyta nasze forum :lol: więc w razie czego pozdrawiam i podtrzymuję że do końca będę upierdliwy na maxxxxa :lol:

Wkurza też fakt że ja przy 'decydowaniu' pytałem ich 100 razy czy potrafią to zrobić jak trzeba czy mam szukać innnego AS(S)O. 'Zrobimy Panie Szymonie - nie ma problemu, wiemy co to za lakier, znamy problem' - pierd*lenie o szopenie generalnie. I co? I gunwo :/ Rzeźbi to pewnie jakiś Mirek z Przeźmierowa, a nie lakiernia po szkoleniach na SCR jak zapewniali :/ Z resztą rozmawiałem z kolegą który temat ogarnia i jest lakiernia która to zrobi ale tam bez minimum 6-8k za te 4 elementy nie ma co podchodzić :) I ktoś tu wyżej pisał że może by walczyć z nimi o malowanie w lakierni którą ja załatwię... Niby ok, ale to też chyba bez sensu i nawet jakby to wywalczyć w co wątpię to zamyka pewnie wiele furtek później, przy np innych elementach, bo przy innych moga już nie uznać reklamacji wiedząc co będę chciał itp... Ogólnie na razie bez spiny, walczę i będę zdawał relację.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 12:29 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Dokładnie, też pisałem o tym. U mnie była mała obcierka i niestety przy tym lakierze trzeba było i ja nietknięte drzwi wchodzić i cieniować. W ASO oczywiście, że śladu nie będzie. I co? Morka jest. I co, dać im do polerki. Strach co zrobią. Odpuściłem, to tylko samochód, pewnie z zewnątrz nikt na to uwagi nie zwróci.
Ale na ASO z lakierowaniem czerwonego bym uważał.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 12:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Przy obcierce jakoś mniej bym się czepiał w ASO. Bo powiedzmy że obcierka to moja wina (choć często cudza), ale w sensie że nie wina ASO/producenta. Ale tutaj? Powiedzieli że będzie tip-top to ma być. A jak nie potrafią malować to niech mi zapłacą za utratę wartości auta poprzez takie malowanie jak zrobili z 15kpln i mogę jeździć z kropeczkami pod lakierem :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 14:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.12.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Jak czytam Wasze komentarze jak te 'jak nowe' auta wyglądają po 'naprawie' to zaczynam się zastanawiać nad rzeczoznawca, prawnikiem, rękojmią i żądaniem odstąpienia od umowy/wymiana samochodu. Myśleliście o jakimś zbiorowym podejściu do problemu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 15:01 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dobry pomysł. Raczej pomyślałbym o odstąpieniu, bo jak na razie generalnie nie widać poprawy w kwestii lakieru. No można jeszcze wybrać kolor z bardziej trwałym lakierem, nie mającym przypadłości „odprysków masowych”.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 17:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Myślę że ciężko będzie coś takiego ugrać a już chyba napewno nie zbiorowo... Znam kilka osóļ które bez większych problemów i sądów wyegzekwowały wymiany samochdów na nowe ale był to mercedes i BMW i problemy raczej bardzo nietypowe - jednostkowe. Merc czasem nie odpalał rano po prostu i ni cholery nie potrafili zdiagnozować :D a BMW miała fabryczną wadę kolumny kierowniczej i też nie potrafili tego naprawić po kilku wizytach w ASO. W obydwóch przypadkach auta w konfigach 300k+ i wymianki na nowe. Ale to inne marki, problemy raczej jednostkowe, a u nas? Mazda lusterek nie umie ogarnąć od lat gdzie idzie o pewnie 50zł za mechanizm, a co do piero lakier. A jak raz komuś zwróciliby hajs (o wymianie nie ma mowy bo problem trwa cały czas w fabryce) to setki/tysiące ludzi rzuciłoby się po kasę... :/ Przecież blisko 3/4 Mazd 6 to SCR lub MG....


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 sty 2020, 09:49 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Eh to forum, wyrzuciło mi całą poprzednia wiadomość.
A więc update.
Dostałem pismo od dealera,
tak jak się spodziewałem auto jest zrobione idealnie.
Powłoka lakiernicza jest cytując "Zdaniem opiniującego, powłoki lakierowe przedmiotowego pojazdu, nałożone są prawidłowo i równomiernie, jakością, rozlewnością, barwą i połyskiem, odpowiadają, podobnym pojazdom, tej marki i tego typu".
Postawmy dwa auta obok siebie i ciekawe czy nie byłoby widać różnic. Tak samo jak miałem porównanie jak przyjechało auto zastępcze.
Jeżeli chodzi o równomierne rozłożenie lakieru to:
- błotnik, przedni lewy od 175 do 231
- błotnik, przedni prawy od 209 do 237
- drzwi, przednie lewe od 122 do 163
- drzwi przednie prawe od 133 do 189
- drzwi tylne lewe od 135 do 151
- drzwi tylne prawe 124 do 163
- błotnik tylny lewy od 153 do 201
- błotnik tylny prawy od 194 do 271
- pokrywa komory bagażowej od 80 do 165
- pokrywa komory silnika od 217 do 287
- dach od 108 do 146
- poszycie ramy boku lewego od 110 do 294 !!!
- poszycie ramy boku prawego od 172 do 244
- poszycie ramy obsadzenia drzwi przednich lewych od 61 do 74
- poszycie ramy, osadzenia drzwi przednich prawych od 63 do 76
- poszycie ramy, osadzenia drzwi tylych lewych od 58 do 79
- poszycie ramy, osadzenia drzwi tylnych prawych od 50 do 73
- poszycie ramy, osadzenia pokrywy komory bagażowej od 39 do 53

Auto oczywiście jeździło w zróżnicowanym terenie i zróżnicowanych warunkach. (jak to stwierdzili w opinii)

Pozostaje batalia sądowa, nie ma innej drogi.

Generalnie po tym wszystkim powiem jedno, nigdy więcej Mazdy.
To jest kpina z klienta i bezczelne kłamanie w oczy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 sty 2020, 16:12 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Katastrofa jakaś. Ja jutro jadę do ASO, mam 7 odpryskow na masce i 3 na dachu, zobaczymy jaka będzie atmosfera przy składaniu reklamacji. Zastanawiam się właśnie czy skladać na zasadach reklamacji czy rękojmi

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 sty 2020, 19:02 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Reklamacje składa się z tytułu gwarancji lub rękojmi.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.