Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:55

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 8 lis 2019, 14:46 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.04.2016
Posty: 53
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Przepraszam. Mea culpa.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 lis 2019, 15:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
@grzesiolak a kiedy kupowałeś auto? Mazde 6


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 8 lis 2019, 16:27 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
AgnieszkaJ, w 2015... czyli wieki temu... ;)

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 lis 2019, 16:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Możesz spróbować zapytać na rabatnaauto . pl albo superauto24 choć tam rabaty co najwyżej rabaty 3-5k max, ale zawsze coś. Jednak kupuje się przez pośrednika. Niestety ten pośrednik który mi załatwił 14k rabatu już nie istnieje :/ Chyba chłopaki przeszarżowali z rabatami :lol:

Ja gdy targowałem Mazdę w różnych ASO to rabaty maksymalnie które można było wyciągnąć to do 2000zł na samochodzie. Z tego co pamiętam było to Nivette.

Gdy wytargowałem u pośrednika 14k rabatu to sprzedawca rozmawiał z dyrektorem salonu o takim rabacie dla mnie i mówił że raczej mogli by to z rabatować (w sensie opłaciłoby im się sprzedać auto za tyle) ale nie mogą bo nie wytłumaczyliby się przed MMPOL.

Jedyna więc opcja na jakiś większy rabat to pośrednicy lub znajomośc kogoś kto ma flotę z Mazdy i przerzucić to przez nich, wtedy jest zupełnie inny cennik...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lis 2019, 22:01 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 49
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Na grudzien podobno nic nowego na 6-stke nie bedzie (tylko to co w listopadzie). Tak twierdzi moje zrodlo. Ktos cos innego moze slyszal?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lis 2019, 09:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Też tak słyszałem. Na wszelki wypadek jednak czekam z odbiorem 6 do grudnia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lis 2019, 11:47 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 49
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dokladnie.

a kiedy i co dobierasz ? planujesz zabezpieczac jakos lakier ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lis 2019, 17:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Czeka na mnie nowa 6. Lakier zabezpieczę tak, jak poprzedniej - powłoką ceramiczną


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 lis 2019, 23:55 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 49
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A cos wiecej: jaka ceramika , jakiej firmy, w ktorym zakladzie robisz ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 09:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Zabezpieczenie ceramiczne - 4nano ROCK 10H & Quantum (ochrona +5 lat, ochrona przed rysami), JK Studio Lublin


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 09:32 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 49
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
I ile placisz za to ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 15:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
(...)wycięto link(...)
tutaj znajdziesz wszystkie informacje


Ostatnio edytowano So, 23 lis 2019, 17:13 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Link do strony konkretnej firmy może zostać odebrany jako reklama i nabijanie pozycjonowania. Wystarczy informacja gdzie sam coś robiłeś. Resztę proszę na PW.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 16:12 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ceny niewygórowane.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 19:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Ja Wam zepsuje nieco humor z tą ceramiką.
Kolega skwarosz nakładał powłokę na świeży lakier z nowej partii pojazdów 2018.
Jak teraz wygląda sprawa z lakierem warto odnaleźć w odpowiednim wątku.
Czy możecie mieć pewność, że świeży lakier nie zareagował z chemią?

Ja nie mam takiej pewności, bardziej się skłaniam ku takiej wersji, sądzę że i Wy nie możecie być pewni.

Przeglądałem dziesiątki wątków o lakierze i odpryskach i charakter tych u naszego kolegi jest wyjątkowy bo powstawały kratery i duże ubytki.

U mnie podobna partia, ten sam lakier Machine Gray i rocznik 2018 i na początku kilka mini odprysków na lakierze jeszcze świeżym. Teraz mikro odprysków już nie przybywa!
Rożnica jest taka, że ja nie nakładałem ceramiki, auto jest tylko woskowane.

Rozmawiałem z kilkoma osobami, różne roczniki, począwszy od 2013 i sprawa małych ubytków na cienkim lakierze jest im znana. Nie jest to wcale domena nowego lakieru od 2018 roku.

Uszkodzenia jakie pojawiły się u naszego forumowicza tłumaczę właśnie tym, że Mazda ma cienki lakier, który usztywniamy poprzez nałożenie ceramiki.
Co innego wosk, on uelastycznia lakier.
To by było logiczne. Lakier sztywny, twardy z powłoką odpryskuje dużymi kawałkami.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


Ostatnio edytowano Pt, 22 lis 2019, 19:55 przez Kierowca, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 19:52 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
@Kierowca - ja uważam że nie warto nakładać ceramiki bo ona nie chroni przed odpryskami ale raczej daleki byłbym od stwierdzeń że ceramika przyczynia się do odprysków, choć oczywiście wykluczyć tego nie można. Mimo wszystko ja nie robiłem nic na Maździe a odprysków coraz więcej więc raczej to jednak od koloru zależy (czyli Soul Crystal Red najbardziej cierpi) niż od tego czy nałożysz coś czy nie...
No a inna sprawa że IMO to jest wyrzucanie kasy w błoto. Chyba że ktoś robi to w Maździe (ale tam jest 2x drożej) przy zakupie (bo od tego roku mają to oficjalnie w katalogu, chyba na podstawie umowy z Gtechniq) to wtedy może po malowaniu wnioskować o darmowe nałożenie na nowo w ramach gwarancji bo Mazda sprzedaje z powłoką więc muszą ją nałożyć po malowaniu. Ale przy nałożeniu w zewnętrznym niepowiązanym studiu detailingu potem będzie płacenie po kilkaset złotych za element ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 19:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Taka jest moja teoria. Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że pojawią się obrońcy powłok, bo to w tym momencie jest to bardzo dochodowy biznes.
Chodzi mi wyłącznie o to że może tu być pewien zbieg okoliczności. Mało która marka ma tak cienki lakier. To połączenie może być po prostu złe.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 20:37 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jeśli chodzi o ceramikę. Okazuje ze w pewnym zakładzie u mnie w mieście pracuje mój stary znajomy.
Oddaje tam czasami moje autka, i zagadalem o ceramikę którą na potęgę nakładają, o reszcie środków które utwardzaja lampami nie wspomnę.
Niestety nie dostałem propozycji położenia ceramiki na mojej GL. Wręcz odradzono mi położenia ceramiki mówiąc delikatnie...., nie masz za dużo pieniędzy?, oddaj biednym...., lepiej zainwestujesz.
Dalsze poprawki, uzupełnienia, co parę lat, dwa trzy a często osłabienie powłoki następuje po roku.

Jedynie woski są lepsze dla właściwości lakierów.
Tak mnie upewniano, i zapewniano o zbytnio wielkich chwalebnych słowach przytaczanym ceramice.

Ja się nie znam, nigdy ceramiki nie miałem i chcieć już nie chce. Jakoby wcześniej zastanawiałem się dość mocno, tak teraz wiem że tego nie położę, nie chce.
Nie chodzi tu o wiarę, to nie kościół, i nie wnikam,..., wierzącym...
Owszem, ceramika jest świetna jako efekt końcowy lakieru. Pięknie wygląda i świetnie się patrzy na samochód. Pomijam fakty co to są za środki i ile się na tym zarabia, to jest w modzie a nazwa ceramika dominuje w całym ogólnym rozumieniu, jednokierumkowo.

Stosuje od dawien dawna tylko i wyłącznie woski, wszelkiej maści, twarde na pół roku czy chwilowe do "drugiego mycia".

Nie mam nie miałem żadnych oprysków ani na GL czy na poprzednich moich M.

Owszem mój rocznik nie kwalifikuje się do wad lakieru jak 2018, aczkolwiek powinienem się cieszyć ale nie bardzo mogę patrząc na wpisy innych kolegow


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 21:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
22 listopada 2019, o 19:58 Kierowca napisał(a):
Taka jest moja teoria. Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że pojawią się obrońcy powłok, bo to w tym momencie jest to bardzo dochodowy biznes.
Chodzi mi wyłącznie o to że może tu być pewien zbieg okoliczności. Mało która marka ma tak cienki lakier. To połączenie może być po prostu złe.


Znam wiele osób mających ceramikę na samochodach od 100 do 500k wartości. Różne marki: BMW, Toyota, Mercedes CLA czy GLE Coupe i kilka innych. Nikomu ta ceramika nie zaszkodziła na lakier. Jak widać po autkach też na portfel za dużo nie zaszkodziła :lol: :lol:
Tak więc nie usprawiedliwiałbym wady lakieru Mazdy całą tą ceramiką.

A co do tego co pisze Millerek to święte słowa, choć ja nie jestem ani za ani przeciwny ceramice czy czemukolwiek. Niemniej jednak zrobiłą się zbyt duża moda na to i to jest za drogie. Już gdzieś kiedyś pisałem że 4 lata temu mogłem okleić całe auto folią bezbarwną za 2000-2500zł. Teraz przy Maździe ledwo by starczyło na zderzak, maskę, lampy przód i próg z tyłu klapy. Teraz wyceny oklejania całego samochodu oscylują w granicach 7000-10000zł.
Tak samo z ceramiką. Kiedyś to było kilkaset złotych w porywach do 1xxx PLN. W tym momencie jak widzę ceny typu 2500-4500 to się nóż w kieszeni otwiera. Nie jest to warte swej ceny, chyba że ktoś ma za dużo kasy.
Ale nawet mając za dużo kasy to do M6 2018+ naprawdę nie ma sensu kłaść nawet taniego wosku za 300zł :D Tu oczywiście przesadzam, bo powiedzmy na te pół roku niech sobie jest a potem malowanko :D Ja właśnie czekam na decyzję co do moich odprysków ale to nie temat na tutaj ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 21:40 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jakby nie patrzeć, jest to mocna zagwozdka dla kupujących nową M6.

Też miałem taki dylemat.

Niemniej jednak, pozostawiam ten wybór szczęśliwcom czekających na swoją nową bryke


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lis 2019, 22:43 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No ja sam się bardzo biłem z myślami i wtedy nawet nie wiedziałem o odpryskach ale i tak olałem temat. Natomiast dla ludzi zastanawiających się a raczej takich którzy i tak chcą robić to powiem że nie polecam nakładać nic na koła... W sensie takim że mam dziwne wrażenie że na felgach jest jakaś fabryczna impregnacja czy wosk bo ja od nowości praktycznie cały czas mam ładne kropelkowanie i nawet jak bardzo ubrudzę koła to w zasadzie zimna woda na bezdotykowej myjni załatwia sprawę :)
A za same koła często za ceramikę doliczają dobrego tysiączka.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lis 2019, 10:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.11.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ja kładłem ceramikę od razu w salonie i nie żałuje. Po zimie na masce miałem jeden większy i jeden mikro odprysk. Zrobione zaprawką. W tym tygodniu byłem ma rocznym przeglądzie powłoki, auto było porządnie umyte i dokładnie przejrzane - nic nowego nie pojawiło się a powłoka cały czas ładnie funkcjonuje. Dałem jeszcze teraz na zimę Gtechniq C2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lis 2019, 16:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
To interesujące, Panowie, co napisaliście o powłoce ceramicznej. Zasialiście w mojej głowie trochę wątpliwości.
Moja 6 niedługo po zakupie została zabezpieczona powłoką z gwarancją na 5 lat. Do dzisiaj na samochodzie
powstał jeden odprysk (tylny błotnik). Przejechałem 30 tys. kilometrów, samochód jest garażowany.
Moim zdaniem, do niewątpliwych zalet powłoki trzeba zaliczyć łatwość utrzymania auta w czystości.
Myję Mazdę w myjniach bezdotykowych, używając tylko wody "demineralizowanej" i to wystarcza.
Co 6 miesięcy oddaję ją na przegląd do zakładu, który aplikował powłokę i do tej pory słyszę komentarze, iż nic nie trzeba poprawiać.
Nowe Suzuki mojej Żony także otrzymało powłokę, która podkreśla piękno białej perły.
Czy dobrze zrozumiałem, że lakiery samochodów po 2018 są jeszcze cieńsze i bardziej podatne na uszkodzenia? Hm.. moja kolejna Mazda stoi na placu u dealera. Czasem się zastanawiam, czy jej tam nie zostawić...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lis 2019, 16:34 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Przejdź do wątki o odpryskach na lakierze - tu nie ma co śmiecić. Ale w największym skrócie problem główne w Soul Red zwłaszcza 2018-2019 więc jak już chwalisz brak odprysków warto wspomnieć o kolorze ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lis 2019, 16:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Rzeczywiście, odeszliśmy od tematu. Kolor mojej Mazdy to Sonic Silver.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lis 2019, 17:27 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
23 listopada 2019, o 16:34 szymonpoznan1 napisał(a):
Przejdź do wątki o odpryskach na lakierze - tu nie ma co śmiecić. Ale w największym skrócie problem główne w Soul Red zwłaszcza 2018-2019 więc jak już chwalisz brak odprysków warto wspomnieć o kolorze ;)


Z tego co widzę to dotyczy raczej głównie Soul Red Crystal niezależnie od rocznika, czyli tej poprawionej wersji Soul Red, dostępna chyba od 2017. Problemy ma też sporo osób z tych samych roczników z drugim kolorem trójwarstwowym z oferty, czyli Machine Grey, chociaż ja osobiście po przejechaniu ok 1700km nie mam zadnego odprysku na tym lakierze.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lis 2019, 17:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Za mało kilometrów zrobiłeś jeszcze by być pewnym (choć i po tym przebiegu bywały spore odpryski) natomiast masz kolor którego problem też trochę dotyczy ale nie tak bardzo jak czerwonego.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 gru 2019, 22:28 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 49
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
19 listopada 2019, o 22:01 macieq112 napisał(a):
Na grudzien podobno nic nowego na 6-stke nie bedzie (tylko to co w listopadzie). Tak twierdzi moje zrodlo. Ktos cos innego moze slyszal?


I tak jak mowilem, na grudzien na 6 ni ch..nic nowego nie ma (choc na 3-jke dolozyli lakier na 999 pln) %$#^£¥^/₩¥9


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 09:21 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Ciekawe jak wogóle wygląda obecnie sprzedaż M6. Dla mnie pewnym wyznacznikiem są oferty na znanym portalu. Cały czas widzę te same sztuki z 2019, jest ich sporo.
Co gorsza wiszą też niezmiennie niedobitki z 2018.

Uważam, wobec powyższego, że jakiekolwiek podwyżki cen w przyszłym roku uśmiercą rynek nowych samochodów. Teraz już są zdecydowanie zbyt drogie.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 10:37 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Kierowca, przecież u nas rynek nowych samochodów dla osób prywatnych już dawno jest martwy i jest realizowany tak jakby przy okazji sprzedaży dla firm... Nawet marki które stosunkowo dużo sprzedają procentowo dla zwykłych ludzisk (jak np. Mazda czy Honda) i tak ponad 50% sprzedają dla firm/działalności...

A w przypadku firm bardziej się liczy wielkość raty leasingu/najmu i jej rozliczanie, niż sama cena auta...

Ale tąpnięcie będzie i wg mnie jest nieuniknione...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 10:42 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Szukałem informacji odnośnie nowego swifta i znalazłem takie coś
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... olska.html

Cytuj:
Okazuje się, że kierowcy nad Wisłą nie chcą sedanów segmentu D (np. VW Passat czy Mazda 6) i kompaktowych vanów (m.in. Renault Scenie lub VW Touran) – obie te kategorie po dziewięciu miesiącach zaliczyły największe spadki, odpowiednio o 25 proc. i 31,5 proc.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.