Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:02

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 37  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 11 sie 2019, 11:39 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Ja zauważyłem dwa kolejne odpryski na masce, samochód ma przejechane 5,5kkm od stycznia, kolor to oczywiście Soul Crystal Red. Co ciekawe te odpryski występuję parami. Mam dwa obok siebie w odległości 0,5cm na środku maski i dwa kolejne w takiej samej odległości od siebie, z boku maski.
Wie ktoś może jak to jest z inspekcją maski przy pierwszym przeglądzie? Są odpryski, ASO to odnotowuje i co dalej, co daje tak naprawdę ta cała płatna inspekcja? Co mi daje, że za to płacę? Jak widać powyżej trzeba mieć lakier zdewastowany żeby mazda zrobiła gest marketingowy bo nie przyzna się, że to wada lakieru. Wiadomo, że nikt nie oczekuje trwałości na 20 lat, ale auto pół roku, przebieg taki, że można powiedzieć auto na dotarciu.
Z auta jestem bardzo zadowolony, ale jakość lakieru katastrofa


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 sie 2019, 12:18 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.08.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: pomorski
Dziś miałem telefon z serwisu - reklamację uwzględnili, powiedziano mi, że w całej Polsce są problemy z tym lakierem (SoulRed, no niemożliwe...) i lakier zostanie położony na nowo. Reklamacja dotyczy tylko maski (pokrywy silnika), rzeczywiście w innych miejscach odprysków nie ma. Serwisant powiedział, że po ponownym lakierowaniu nikt nie wrócił z ponawiającymi się odpryskami. Zobaczymy... :|


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 sie 2019, 12:23 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Uwzględnili reklamację, czy robią to w ramach gestu marketingowego?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 sie 2019, 12:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.08.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: pomorski
No właśnie jasno mi powiedziano, że jest to w ramach reklamacji i gwarancji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 sie 2019, 12:28 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Czyżby Mazda zmieniła podejście w tym temacie.... Ja bym poprosił o odpowiedzi na piśmie. W takich przypadkach dokumentacja istotna na przyszłość

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 12:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.08.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: małopolski
Czytam ten wątek od jakiegoś czasu i jestem lekko przerażony jakością nowego lakieru Soul Red Crystal. Osobiście odebrałem nową mazdę pod koniec maja 2019 również w tym kolorze. Głownie jeżdżę wolno do pracy, wieś/miasto ale po ostatnim pobycie nad morzem gdzie zrobiłem niecałe 1500km po autostradach i ekspresówkach, po dokładnym umyciu samochodu zauważyłem dwa odpryski, i gdzie ?? również na masce. Na całym aucie jest położona powłoka ceramiczna. Na plastikowym zderzaku nie ma nic, z boku i z tyłu również fabryka, również myślałem że te odpryski być może od kamyka, ale one wyglądają nie naturalnie tak jakby nie od uderzenia kamieniem i są wielkości główki od szpilki, obok nie ma ani milimetra rysy, po prostu mała dziurka gdzie widać srebrny podkład. Auto ma przejechane niecałe 4tys km, jeśli będzie się to dalej pojawiać to jade od razu na reklamację. To jest jakieś nieporozumienie że nowe auto z salonu na dotarciu ma problemy z przyleganiem lakieru.

@rajdergda, zgodziłeś się na malowanie? pytałeś jak oni to zrobią, czy tylko będzie malowana tylko maska czy jakoś będzie to cieniowane na bokach auta, czy pokrywają koszt ponownego położenia powłoki ceramicznej jeśli ktoś taką posiada?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 19:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.08.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: pomorski
Koleś zapewniał mnie, ze po ponownym lakierowaniu problemy nie będzie. Generalnie opcje są słabe - albo zrobić to od razu i liczyć ze będzie Ok, albo czekać do końca leasingu i zrobić wówczas ale już za własna kasę (bo w ramach gwarancji mam teraz). Mówił, ze lakier będzie zdejmowany i kładziony na nowo.
Co do ceramiki to oczywiście ze nie pokrywają kosztów, spróbuje natomiast zgłosić ceramikę do ubezpieczalni i może zrobią to w ramach szkody. Jeśli nie to sama maskę trzeba będzie pokarać ceramika z własnej kieszeni.
Już mnie głowa boli jak myśle o doborze koloru... przecież po ceramice kolor wyglada nieco inaczej, teraz będą to rzekomo od nowa lakierować a potem ceramika tylko na maskę... :?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sie 2019, 08:19 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
@rajdergda, powiem tak.
Wszystko na piśmie bo to co mówią to sobie mogą obiecywać , że po nowym lakierowaniu to i będzie auto szybciej jeździło.
Mnie też zapewniali że zeszli do podkładu na całym aucie i pomalowali na nowo.
Okazało się, że nie , mam po prostu nałożoną warstwę (albo i dwie) na stary lakier.
Co do ceramiki to u mnie było o tyle dobrze, że wszystko zostało wliczone w koszta gestu handlowego i miałem nałożoną na nowo , bo przecież to nie moja wina że muszą zdejmować żeby na nowo malować. (ceramika była nakładana w salonie Mazdy od razu po zakupie)
Generalnie u Ciebie sytuacja jest dużo lepsza bo to reklamacja (czyli wychodzi na to, że powoli przyznają się że coś jest nie tak z lakierem ? :idea: )

Ja zrobiłem już coś ponad 3k km (od momentu naprawy) i to różnego rodzaju drogami (sporo szybkiego ruchu) i wreszcie mogę spokojnie myć auto i nie martwić się ile to nowych odprysków się pojawiło.Na razie zauważyłem tylko jeden maleńki odprysk dosłownie jak główka od szpilki i tutaj mogę przypuszczać, że to jednak był jakiś kamyk (no ale ja mam prawie potrójną warstwę lakieru na przodzie i ciężko mi powiedzieć czy to właśnie ta grubość lakieru mi pomogła czy ten uelastyczniacz, który rzekomo dodali co mam na piśmie).


Ostatnio edytowano Śr, 14 sie 2019, 08:22 przez skwarosz, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sie 2019, 08:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Pytanie jeszcze czy ceramikę macie od Mazdy czy zakładaną poza Mazdą. Bo zauważyłem że w katalogu 2019 jest możliwość zamówienia ceramiki bezpośrednio w Maździe, wiadomo że robi to pewnie jakieś zaprzyjaźnione studio detailingu, ale wg mnie jeśli coś takiego się weźmie to muszą ceramikę też nałożyć po takim malowaniu, ale jak ktoś ma ceramikę załatwianą na własną rękę to pewnie ciężko...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 15 sie 2019, 08:47 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
14 sierpnia 2019, o 09:20 szymonpoznan1 napisał(a):
w katalogu 2019 jest możliwość zamówienia ceramiki bezpośrednio w Maździe

I ta cena, która zdradza, że ktoś to robi dla nich. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 sie 2019, 09:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.11.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ja odbierałem auto w listopadzie 2018 i wziąłem pakiet od Mazdy... Do salonu przyjechał detailer z Gtechniq i wszystkim się zajął, trwało to jeden dzień i następnego dnia mogłem już odebrać samochód :)

Wziąłem coś takiego, koszt 4000, z tego co wtedy się orientowałem to u dobrego detailera cena wychodziła w miarę podobna a tu miałem już auto zabezpieczone przed odebraniem.

IMG_0243.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 07:17 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
6-go sierpnia cieszyłem się stanem lakieru na mojej Machine Gray.
Po kolejnych dwóch tysiącach kilometrów niestety porażka.

Wczoraj umyłem auto i naliczyłem z dziesięć nowych odprysków. Występują na różnych elementach. Nie są duże ale jednak przybywa ich w zastraszającym tempie.

Nie wiem co ma wpływ na ich powstawanie bo auto jeździło ostatnio w idealnych warunkach, po czystych suchych drogach. Jak zawsze nie trzymałem się nikogo na trasie.

Oczywiście będę zgłaszał problem, nawet tylko w celu odnotowania, później będzie trzeba wnioskować o naprawę.
Nic tu nie da lakierowanie maski, całość jest do kitu. Na razie nie jest to dramat ale będzie już wkrótce i oczywiście jest to już pewne.

W takim tempie po okrągłych dwóch latach auto będzie wyglądać jak biedronka.

Zdjęcia udostępnię za jakiś czas.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 11:04 
Adept
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 109
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zagranica
U mnie cztery odpryski . Przejechane 2800 kolor soul red crystal . Chyba mnie trafi . Nałożyłem twardy wosk dwa tygodnie temu zobaczymy czy znajdę nowe


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 15:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
U mnie po umyciu zauważyłem po jednym odprysku na prawym i lwym błotniku tuż obok maski. Na masce mam minimum 4-5 większych i kilka mniejszych. Więc problem nie dotyczy jednak tylko maski :/ Na zderzaku nadal brak... Szkoda gadać...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 18:29 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Houston, mam poważny problem = kolejny cios dla mojej Mazdy.

Właśnie ujawniłem kolejną wadę lakieru, choć sądzę, że zarówno odpryski jak i to co poniżej to po prostu efekt kiepskiej, miękkiej, cienkiej, a co za tym idzie, nietrwałej powłoki.

Miałem już z czymś podobnym do czynienia ale o tym nieco później.

O co chodzi? Poniżej fotka.

Obrazek

Zdjęcie prezentuje drzwi kierowcy. Jak widać krawędź styku wnęki drzwi z uszczelką wygląda na mocno wytartą.

Niestety lakier jest głęboko uszkodzony. :arrow:

W tym momencie są to pojedyncze kratery i głębokie bruzdy ale wiem jak ewoluują takie uszkodzenia bo już to przerabiałem.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


Ostatnio edytowano Pn, 19 sie 2019, 18:38 przez Kierowca, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 18:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
A jak reszta drzwi? Wiadomo, że od strony kierowcy będzie najbardziej wytarte, ale może i u pasażera pierwsze ślady?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 18:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Po stronie pasażera też widoczne już linie, delikatnie mniejsze.
Wprawne oko dostrzeże też początek wycierania na tylnych wnękach drzwi.

Cytuj:
...Wiadomo, że od strony kierowcy będzie najbardziej wytarte...

No wcale, że nie wiadomo. <slabo> Zbyt młode auto na takie kwiatki.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 18:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Ja wciąż czekam na odbiór swojej po malowaniu. Wszyscy (serwis, lakiernia, ludzie "z internetów"), że SRC to najgorszy kolor do malowania ;-) w zeszłym tygodniu nie miała być wydana, ale nie odebrałem, bo dość duża mora na lakierze była i parę drobniejszych defektów. Ale najpewniej już w tym tygodniu poprawią i będziemy robić drugie podejście do odbioru. Grunt, że zdrowo do tego w salonie podchodzą i nie mówią "Panie, lepiej się nie da, tak ja z fabryki to nie da rady", tylko mówią, że spróbują poprawić.

Kierowca, jak rozumiem, teraz chyba prosto do salonu na zgłoszenie reklamacyjne?

Co do "wiadomo, że od kierowcy bardziej...", to chodziło mi o to, że skoro już się wyciera, to u kierowcy bardziej, niż u pasażera, bo zwyczajnie kierowca zawsze do samochodu wchodzi, a pasażer już niekoniecznie ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 19:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Zgłoszę wszystkie swoje zastrzeżenia, bo widzę, że sprawa z lakierem jest rozwojowa. :lol: :lol: :lol:

Na przeglądzie zapłacę za przegląd lakieru w takim wypadku, a miałem tego nie robić, każda dokumentacja i wpis może się przydać.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 19:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ciekawe jak będą reagować na to firmy od wynajmu długoterminowego :] Jak ktoś oddaje auto po 2 czy 3 latach to zazwyczaj robią drobiazgowe oględziny. Ciekawe czy uznają milion odprysków za winę najemcy czy producenta samochodu. Obawiam się że to pierwsze i gruuuubo sobie za to policzą ;/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 19:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Szczerze, to ja myślę, że wobec ewidentnej, w mojej ocenie, wady lakieru, to producent będzie musiał zareagować.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 19:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Tak jak przy ewidentnej wadzie lusterek? :lol: :lol:

A najgorsze jak już czytam takie posty jak kilka wyżej że pomalowali ale źle i poprawiają. Po prostu extra. Nówka auto za 120-160k w zależności od wyposażenia i do malowania przez partaczy po kilka razy. Weź potem sprzedaj takie auto po kilku latach z lakierem o grubości kilkukrotnie wyższej niż powinien być. No i wiem że będzie papier na to malowanie ale mimo wszystko wielu chętnych jak usłyszy że malowane to odpuści :/

Jak dla mnie takie malowanie auta jest równoznaczne z utratą wartości pojazdu i powinno być to od razu egzekwowane tak jak przysługuje to w przypadku naprawy powypadkowej/kolizyjnej.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 20:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Kierowca, ja trochę powątpiewam, żeby zrobili jakąś masową akcję serwisową - to nie wadliwa część, którą można wymienić we względnie ten sam sposób na całym świecie. Musieliby się liczyć z wysokimi opłatami za wynajem samochodów zastępczych, a efekty napraw/akcji mogą być bardzo zróżnicowane nawet w obrębie jednego kraju - co lakiernia, to inny efekt (różni ludzie, mieszalniki do lakieru różnych marek, różne warunki pracy). Za duże koszty.

A niestety, nie ma się co łudzić, nowych samochodów czy preferencyjnych odkupów raczej nie zaoferują - za dużo "premium-lakierów" się już nasprzedawało.

szymonpoznan1, skwarosz rzeczywiście miał dwukrotnie malowany, u mnie tylko raz - póki co, te poprawki to ścinanie/ściąganie części bezbarwnej lakieru i ponowne polerowanie - morę da się tak ściągnąć (https://www.youtube.com/watch?v=iL3owd1rPFs - ale nie wierzę, że poświęcą na to aż tyle czasu, takiego efektu na pewno nie będzie). Ktoś jeszcze z forum miał naprawiane?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 20:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Muszę stwierdzić, ze kto będzie kupował Mazda używaną, będzie omijał te dwa kolory szerokim łukiem :(. Ja np, jak będę zmieniał moja GH z góry zakładam, ze soul red i machine gray odpadają, mimo ze mi się strasznie podobają .....;(

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 20:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Na białym 2018 też słyszałem o odpryskach. Innych kolorów mało jeździ, kto wie.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 sie 2019, 20:52 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
U mnie z malowaniem była taka sytuacja, że po pierwszym malowaniu problem nie ustąpił bo odpryski i tak się pojawiały. Natomiast podczas mycia auta lakier mi odpadł xD.
Mam filmik na youtube wrzucony (był kilka postów wcześniej) ale na razie zdjąłem go na prośbę salonu.
Z tego powodu auto miałem malowane po raz drugi.
Ale, zarówno za pierwszym jak i za drugim razem nie zrobili tego o czym mówili tj. zejście do podkładu i ponowne pomalowanie, tylko po prostu położyli kolejną warstwę (oczywiście miałem ceramikę więc i ją musieli zdjąć). To samo zrobili za drugim razem, dlatego teraz mam prawie, że potrójny lakier.
Dlatego doradzam od razu sprawdzić przed odbiorem z malowania jak wygląda kwestia grubości lakieru malowanych elementów oraz nie malowanych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 wrz 2019, 08:40 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
W sobotę umyłem auto, 4tys przebiegu, 3 miesiące użytkowania. Jedna (!) trasa autostradowa Katowice-Wrocław. Naliczyłem 10 odprysków w tym dwa olbrzymie na przodzie maski. Lakier tragedia, robię zdjęcia, dokumentuje i robię zaprawki. Nie chce jeździć z żółtymi plamami. Na przeglądzie po pierwszym roku będę to reklamował. Do tego czasu podejrzewam ze będzie z 30 odprysków.

Najgorsze ze odpryski są wszędzie - 5 na masce, 3 na słupkach, 3 na drzwiach tylnich, 1 na przednich, 2 na błotniku tylnym (okolice wlewu paliwa).

Nie odpuszczę i na samą maskę się nie zgodzę. Raz - mam dokument ze w dniu odbioru auta już były odpryski na masce - czyli auto bez przebiegu miało już odpryski - odpada argument ze to tylko kwestia uszkodzeń mechanicznych, dwa nie pozwolę na malowanie samej maski bo odpryski są wszędzie!

Poza tym auto nie może mieć na masce 200 mikronów a na drzwiach 30... ma być równomiernie pomalowane i kropka.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 wrz 2019, 11:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Proponuję to zgłosić. Będą mieli odnotowane w systemie. Powinni to udokumentować w ASO. Za pół roku taka sama procedura, udokumentowanie kolejnych odprysków. Potem trzeci i czwarty raz. Po roku, półtora masz ładną historię i skierują całą do malowania.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 wrz 2019, 12:23 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Już raz zgłosiłem (podczas wymiany oleju przy 2.5tys). Teraz jadę na serwis na usunięcie szkody (pani mi delikatnie w „pupę” wjechała wczoraj, mam kilka rys na zderzaku - maja wymienić cały), to zgłoszę kolejne. Mam zamiar wszystko dokumentować. Za bardzo mi na tym aucie zależy, za dużo mnie kosztowało żebym olał sprawę.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 wrz 2019, 21:44 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Mały update,
dzisiaj był u mnie rzeczoznawca.
Opis będę mieć prawd. w przyszłym tyg.
zmierzył bardzo dokładnie miernikiem lakier.
Jest masakra, niektóre miejsca mają nawet 350 mikronów, nie ma ich za wiele.
Natomiast na całym aucie są "placki" , w jednym miejscu mam 120 mikronów żeby centymetr obok mieć już 160.
Maska to już powyżej 200.
Jak będę mieć opis to dam znać.
Jeżeli chodzi o spadek wartości auta to mam mieć to policzone od momentu odebrania auta po 2-giej naprawie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.