Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:35

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 21 wrz 2016, 12:42 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
To chyba prościej i taniej dołożyć wzmak z bose

_________________
Optimal Сasual Dating


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 wrz 2016, 20:23 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
To chyba najprostszym rozwiązaniem będzie wyprowadzenie wyjść rca i podłączenie zewnętrznego wzmacniacza.
Owszem można by się pokusić o dołożenie końcówki mocy tak jak jest fabrycznie ale trzeba by mieć schemat tej nawigacji albo mieć taką drugą w końcówką mocy, na wzór.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: słaby ten BOSE
PostNapisane: Wt, 27 lut 2018, 09:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.02.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Hejka jestem szczęśliwym posiadaczem 6-tki 2008R. z fabrycznymi głośnikami Bose.
Szczerzę mówiąc jestem zawiedziony w poprzedniej Mazdzie 5 miałem zwykłe nagłośnienie fakt był taki ze basu to za wiele nie było ale czystość dźwięku była lepsza chodzi mi dokładnie o "cykacze"
W 6-tce jest tak ze basu jest wystarczająco nawet muszę go zmniejszać do 2+ ale sopran jest na 6+ i ciągle mi mało .
I teraz moje pytanie czy to coś z moimi głośnikami może jakieś ustawienia czy jeszcze coś innego
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Wt, 27 lut 2018, 09:26 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 paź 2018, 19:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.12.2017
Posty: 14
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam wszystkich.
Na wstępie chciałbym się przywitać, Cześć! Z forum korzystam od niedawna. Wielki szacun za pomysł i włożony wysiłek aby to dobrze funkcjonowało. Już sporo razy zdążyłem skorzystać z pomocy i rad osób, które się tu udzielają - dzięki :)
Nie chciałem zakładać nowego tematu. Jeśli źle trafiłem to przepraszam. Chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość wymiany wzmacniacza i subwoofera na inne bez potrzeby wymiany radia, głośników czy czegokolwiek? Znalazłem ciekawy zestaw do kupienia (skrzynia basowa jbl 1000w wraz ze wzmacniaczem Sony). Miałem okazję sprawdzić jak to gra i byłem zadowolony lecz nie mam pojęcia jak z podłączeniem tego do samochodu z BOSE. Przy wyższym ustawieniu głośności przednie głośniki mocno dudnią, takie puste dźwięki. Może problem z głośnikami czy samym wzmacniaczem? Chyba że w tym BOSE to normalny objaw?
Być może pytanie banalne ale kompletnie się nie orientuję w temacie.
Pozdrawiam i dziękuję za rady.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 kwi 2019, 21:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.04.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam posiadam mazde 6 2.5 sport 2010 rok wersja UK i mam pytanie, czy mozna zastosować jakies inne głosniki z przodu oprócz tych bose ? bo nie mogę nigdzie oryginalnego znaleść a mam do wymiany z lewej strony. Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Cz, 25 kwi 2019, 21:33 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 kwi 2019, 22:41 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.12.2016
Posty: 151
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Przestał działać całkowicie!? Jakiś czas temu patrzyłem na eBay i były może że dwie aukcje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 kwi 2019, 23:30 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
W Polsce na portalach aukcyjnych da się znaleźć bez większego problemu oryginalne głośniki bose.
Oczywiście można zastosować inne głośniki tylko trzeba się liczyć z dodatkowym nakładem pracy aby je zamontować (dystanse) i z tym że impedancja głośników zazwyczaj jest 4ohm a te bose mają 2ohm. Efekt może być taki, że będzie trochę ciszej grało ale to nie reguła. Jest jeszcze drugi parametr tzw. skuteczność (dB/W). W przypadku głośników bose jest on nieznany. Im ten parametr jest wyższy tym głośnik jest głośniejszy. W ten sposób można nadrobić część strat po przejściu na głośnik 4ohm.
Oczywiście aby równo grało należy wymienić głośniki z obu stron.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 lis 2022, 15:49 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.01.2018
Posty: 157
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Panowie, u mnie w aucie siedzi stacja od Pawła z której jestem zadowolony. Oczywiście pod bose. Ale jakość dźwięku trochę mnie rozczarowała. Wygluszylem drzwi i zmiana głośników na Hertz dsk 165. Dalej jakość dźwięku na minus. Czytając dalej forum wyszło że ten zestaw głośników potrzebuje trochę więcej mocy gdyż te "cudo" pod fotelem jest słabiutkie. Kupiłem wzmaka cruncha gpx 1000.4. podlaczylem przednie głośniki i w końcu grają czysto tzn. lepiej niż pod wzmakiem bose. Teraz się zastanawiam czy podłączyć przód i tył czy przód i kupić jakiś subwoofer do bagażnika. Może ktoś poradzić jaki zestaw byłby lepszy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 lis 2022, 16:06 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ja bym dał suba.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 lis 2022, 16:40 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.01.2018
Posty: 157
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Też tak myślę. Zwłaszcza że brakuje mi miękkiego basu. Nie chce mieć tłuczenia kotletów jak co niedzielę. Poszukam jakiejś używki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.