Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:03

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 10:11 
Świeżak
Offline
Od: 12.04.2019
Posty: 23
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Drodzy,
mieliśmy stłuczkę z winy kierowcy nowiutkiego BMW. Auto jest w warsztacie, kosztorys naprawy na ok 7,5 tyś zł.
W czasie oględzin auta rzeczozwca Allianz, zakwestionował konieczność wymiany przedniego zderzaka (oryginalny kosztuje 1500zł) mimo, że sa zerwane zaczepy.
Pisałem już na ich stronie na faceooboku, odpowiedzieli, że to z powodów technicznych (!!!) -a to prawdziwa bezczelność.
Powiedzcie co robić? Najgorsze okazuje się zderzenie z Allianz...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 12:07 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
Naprawa bezgotowkowa w ASO wchodzi w gre?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 lis 2019, 22:02 
Świeżak
Offline
Od: 12.04.2019
Posty: 23
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Od początku, idąc za radą mechanika i znajomych, postanowiliśmy oddać M6 w ręce serwisu w podkrakowskich Mogilanach.
Sprawa na dziś wygląda następująco:
Auto jest naprawiane z OC sprawcy (Allianz, samochód leasingowy).
Serwis wycenił naprawę i wymianę części na 7,5 tyś zł z groszami. Oryginalny reflektor, błotnik prawy, zderzak przedni i jakieś elementy zapewne mocujące błotnika oraz nadkole. Rzeczoznawca Allianz oglądając auto w serwisie zgodził się na wymianę błotnika na oryginalny ale zakwestionował zderzak.
Serwis więc zaczął pracę, kupił błotnik, przygotował części do lakierowania i... wtedy (wczoraj) rzeczoznawca Allianz przysłał kosztorys, w którym nagle zmienił zdanie - akceptuję wyłącznie naprawę rozwalonego błotnika. Zderzak również do naprawy.
Jutro mamy odebrać auto. Nie zostawimy tego tak, bo jest to wiadomo co, poszkodowany jest serwis (koszt błotnika) i my - zderzak naprawiany nigdy nie będzie nowym zderzakiem. To przecież plastik. Wiem jak wygląda naprawiony zderzak w tym aucie, bo jeździłem poprzednio starą M6 sprzed liftu, która była po przejściach u poprzedniego właściciela i zależnie od talentu mechaników raz zderzak się trzymał, innym razem po wymianie sprzęgła i czegoś tam jeszcze, przejechaliśmy kawałek południa Europy ze zderzakiem w który pod reflektor można by książkę włożyć. (w Niemczech by to nie przeszło, a właśnie wybieramy się do Niemiec i to już w weekend majowy)
Pozostaje złożenie zażalenia w Allianz, Rzecznik Ubezpieczonych, ostatecznie znajomy prawnik - sąd.

P. S. Niestety muszę tutaj wspomnieć o naszej wizycie w ASO w Krakowie. Zostaliśmy potraktowani trochę dziwnie w biurze likwidacji szkód salonu Mazdy przy al. 29 listopada, jako jacyś dziwacy, że w ogóle pytamy o koszta naprawy na oryginalnych częściach, a przecież nasza M6 nie jest nowa... Jeden młody pracownik tego biura próbował być pomocny. Stwierdził, że koszta naprawy po stawkach ASO przewyższą wartość samochodu. To jestem w stanie zrozumieć, nieprofesjonalne zachowanie pani pracującej w salonie - już nie... (dosłownie przewracanie oczami i wysyłanie znaków porozumiewawczych do kolegów pracowników, to chyba nie jest sposób przyjmowania klientów)
Poza tym terminy koszmarne i niestety żaden kontakt. Nikt do nas nie oddzwonił z Mazdy do dziś, a pierwsze kroki skierowaliśmy do nich, w dniu zgłoszenia szkody.

Mam porównanie jak chodzi o zachowanie serwisu ASO i salon Mazdy:
W Banja Luce (Bośnia i Hercegowina) jest serwis, który mogę wszystkim polecić, gdybyście mieli awarię podczas wakacji w Bośni. (Drugi serwis jest w Sarajewie... chyba, że już jest ich więcej)
Przyjechaliśmy nocą do Banja Luki w trybie awaryjnym (koszmar) poprzednią starszą M6, panowie od mechanika po szefa, są kompetentni, uczciwi i starają się nie generować kosztów, szukając optymalnego sposobu na szybką naprawę. Kawa - kto pił w Bośni kawę ten wie o czym mówię - za free do woli, klimatyzowana poczekalnia lub ogródek. Czuliśmy się jak u lekarza, który nie tylko wyleczy ale uspokoi. :)

-- Dodano: 16 listopada 2019, o 21:58 --

Na dziś sprawa wygląda tak, że okazało się, że to na terenie warsztatu doszło do "uszkodzenia" błotnika. Błotnik faktycznie został bardziej zniekształcony niż to miało miejsce w czasie stłuczki, zatem firma Allianz przynajmniej w tym zakresie miała rację... (brak zgody na pokrycie kosztów wymiany błotnika)
W dodatku warsztat zwrócił się o zapłatę różnicy do nas.
Sprawa została przekazana do adwokata i po jego piśmie, w którym również zakwestionował zapisy umowy cesji praw, jako niezgodne z przepisami, jest spokój.
Inną kwestią jest, że montaż reflektora pozostawia wiele do życzenia. Jest duża szpara i trzeba będzie samemu zrobić z tym porządek, a miało być tak pięknie!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 maja 2020, 17:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Cześć .
Dzisiaj miałem lekką kolizje z innym uczestnikiem ruchu. Po krotce koleś mi wyjechał z myjni a ja mu przywaliłem w tylne koło skutkiem czego ucierpiał zderzak i błotnik ale najbardziej dostało koło. Przesunęło się do tylu auta i jak jechałem to ściąga autem w lewo bardzo mocno. Muslalem może ze wahacz sie przesunął lub wygiął ale na pierwszy rzut oka nic nie widzę. I teraz pytanie czy wziąć gotówkę ( ile mogą zaproponować) czy robić bezgotówkowo. Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 10 maja 2020, 17:24 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Ja za zarysowany zderzak i lampę dostałem 2400zł.
Tutaj mogą policzyć szkodę całkowitą, bo zwieszenie uszkodzone i zderzak.

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.