Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:56

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 29 lip 2017, 12:47 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Witam,

Ponieważ nie znalazłem podobnego wątku, a temat przewijał się w wątku "Szybkie pytania - konkretne odpowiedzi" pozwolę sobie wspomnieć o w/w problemie gdyż znalazłem już dwie przyczyny trzeszczenia tylnej szyby w sedanie, które u mnie wystąpiły i udało mi się je usunąć.

Pierwszy problem dotyczy zbyt długich kołków montażowych, które trzeba skrócić i odseparować od blachy - znajdują się one pod podsufitką zaraz nad prawym i lewym górnym rogiem szyby - to jest znane rozwiązanie, a symptomy przypominają dźwięki jakie wydaje niesiona zgrzewka wody mineralnej.

Gdy już udało się usunąć ten problem po półtora roku szyba znów zaczęła wydawać dźwięki, co ciekawe nie na koleinach, kostce itp., a na łagodnych i dość głębokich/wysokich nierównościach, w których to cała karoseria auta pracuje poprzecznie - np. przejeżdżanie progów pod skosem czy wyjazd z garażu podziemnego przy skręcie itp. Przyczyn szukałem dość długo, ale w końcu trafiłem i sprawa okazuje się banalna - pod zewnętrznymi uszczelkami otaczającymi szybę zbiera się piach, błoto, wszelki syf, który spada na auto i pewnie też spływa wraz z wodą. Wziąłem więc starą kartę kredytową, nawinąłem na nią starą mikrofibrę i zrobiłem kilka przejazdów zwilżoną ściereczką pod uszczelkami - ilość "błota", które się zebrało przez kilka lat była dość zaskakująca. Najwidoczniej może to być jakiś błąd konstrukcyjny. Niemniej jednak porządne wyczyszczenie i dodatkowe zabezpieczenie uszczelek od środka silikonem pozwoliły pozbyć się problemu.

Mam nadzieję, że komuś w przyszłości pomoże <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 kwi 2019, 19:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.04.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: lubuski
Witam .
Mamy z przyszła z żoną ten sam problem.
Myliśmy ja na myjące pod wysokim ciśnieniem uszczelki szyby i troszkę pomogło.syfu było co nie miara:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.