Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:40

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 3 sty 2019, 17:37 
Świeżak
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 20
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Witam wszystkich.

Mam mały problem ze swoim autkiem. Otóż, teoretycznie z autem jest wszystko ok, pali, jeździ, silnik pracuje równo i cicho (no właśnie tutaj małe zastrzeżenie). Bardzo dziwne bo dzieje się to dopiero po rozgrzaniu silnika. Chodzi o bardzo specyficzne metalowe dzwięki wychodzące z okolic silnika. Dźwięk ten przypomina jakby coś latało luzem i obijało się o inny element. Na początku myślałem że to osłona od kolektora wylotowego. Wpada w drgania i obija się o kolektor. W zasadzie dźwięk wydobywa się w okolicy rozrządu. Sprawdziłem wszystko dłonią, i nigdzie nie ma luźnego elementu który powodował by taki dźwięk. A pojawia się on w granicach 1000-1500 obr/min. Ktoś się już może z czyms takim spotkał. Może to być np luźny łańcuch rozrządu? To tak jakby ktoś wrzucił metalową kulkę do żeliwnego pudełka i szybko nim machał. Wiem że to takie trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś już coś takiego doświadczył w tym silniku (lub innym). Narazie nic się nie dzieje z autem ale wolałbym uniknąć poważniejszej jakiejś usterki.

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 sty 2019, 18:11 
Świeżak
Offline
Od: 27.12.2018
Posty: 15
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Cześć. Podłączę się pod temat, ponieważ u mnie taki dźwięk wydobywa się po uruchomieniu silnika, np. odpalę, odśnieżam sobie na zewnątrz czy coś tam robię zanim ruszę i nie jestem w środku i wtedy wyraźnie słychać to 'dzwonienie'. Auto mam od sierpnia, dźwięk nie pojawił się nagle, latem też był słyszalny. Ktoś ma jakieś pomysły? :)

-- Dodano: 5 stycznia 2019, o 18:11 --

Cześć. Podłączę się pod temat, ponieważ u mnie taki dźwięk wydobywa się po uruchomieniu silnika, np. odpalę, odśnieżam sobie na zewnątrz czy coś tam robię zanim ruszę i nie jestem w środku i wtedy wyraźnie słychać to 'dzwonienie'. Auto mam od sierpnia, dźwięk nie pojawił się nagle, latem też był słyszalny. Ktoś ma jakieś pomysły? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 sty 2019, 12:59 
Świeżak
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 20
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Ma może ktoś jakieś pomysły?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 sty 2019, 16:20 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.01.2019
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Też mam taki dzwięk , i wydaje mi sie ze to moze bys albo alternator lub sprzegło przy klimie . Po po pewnym czasie dzwięk znika


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 6 sty 2019, 20:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
To mogą być klapki kolektora ssącego lub to sprzęgło klimy.

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 14:06 
Świeżak
Offline
Od: 27.12.2018
Posty: 15
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
U mnie dzwiek jest slyszalny nawet przy wylaczonej klimatyzacji. Gdyby naprowadzac w sposob prosty na rodzaj dzwieku, to cos na ksztalt 'lyzeczki mieszajacej w metalowym kubku plus lekkie wibracje' :) Na zimnym silniku na pewno, musze sie jeszcze utwierdzic czy na rozgrzanym jest ten sam odglos.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 20:49 
Świeżak
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 20
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Foreigner napisał(a):
U mnie dzwiek jest slyszalny nawet przy wylaczonej klimatyzacji. Gdyby naprowadzac w sposob prosty na rodzaj dzwieku, to cos na ksztalt 'lyzeczki mieszajacej w metalowym kubku plus lekkie wibracje' :) Na zimnym silniku na pewno, musze sie jeszcze utwierdzic czy na rozgrzanym jest ten sam odglos.


Właśnie coś na wzór dźwięku łyżeczki, ale dźwięk ten występuje u mnie jak silnik już jest ciepły i najbardziej podczas ruszania, i zmiany biegu na dwójkę kiedy to silnik ma duże obciążenie. Klimę mam wyłączoną.

-- Dodano: 7 stycznia 2019, o 20:49 --

mclmcl

Mam taki sam dźwięk właśnie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 20:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.06.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
wymieniłem tylko napinacz paska osprzętu i przeszło, był mocno już wyrąbany, dostęp jest dobry po zdjęciu koła


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 20:55 
Świeżak
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 20
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Powiedz mi czy trzeba ściągać cały pasek by to wymienić? Bardzo mi to przybliżyłeś więc przynajmniej wiem gdzie szukać. A jak do tego doszedłeś że to napinacz?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 21:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.06.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
wystarczy zdjąć pasek z jednego koła, a po wymianie napinacza go założyć w odrotnej kolejności, mi było najwygodniej założyć na te duże koło napędowe obok napinacza :)

napinacz luzuje się w prawo kluczem 14 lub 15


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 21:11 
Świeżak
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 20
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Powiedz mi tylko jeszcze czy warto od razu wymienić też i pasek skoro i tak będzie trzeba go zdjąć. I przy okazji powiedz mi jak spisuje Ci się ten 2.3 litrowy motor w LPG. Faktycznie bierze trochę oleju?


Ostatnio edytowano Wt, 8 sty 2019, 08:34 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 21:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.06.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
a w dobrym stanie masz pasek ? <hahaha>
jak w dobrym to nie wymieniaj :wink:

-- Dodano: 7 stycznia 2019, o 21:19 --

mój 2,3 lubi sobie łyknąc i widzę że jest wrażliwy pod względem oleju


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sty 2019, 21:21 
Świeżak
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 20
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Ok dzięki za wskazówki. Powiedz mi tylko jeszcze jak wpadłeś na to że to wina napinacza.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 09:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.06.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
mój mechanik wpadł ten pomysł po odsłuchaniu pracy podczas dodawaniu gazu, ale nie miał czasu mi tego zrobić, wiec zrobiłem to sam.

daj znać czy to ten napinacz czy może coś innego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 15:11 
Świeżak
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 20
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Dam znać. Dzięki za wskazówki.


Ostatnio edytowano Wt, 8 sty 2019, 15:11 przez victor, łącznie edytowano 3 razy
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).Następny raz będzie ukarany już warn-em.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 sty 2019, 20:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.02.2017
Posty: 4
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Panowie chodzi o odgłos przy gwałtownym przyspieszaniu słychać tylko podczas jazdy, założony nowy rozrzad który w tym nic nie zmienił, odgłos od strony pasażera.



-- Dodano: 10 stycznia 2019, o 20:36 --

Ktoś coś?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 sty 2019, 23:22 
Świeżak
Offline
Od: 27.12.2018
Posty: 15
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
To u mnie nic takiego nie ma, nic nie dzwoni podczas przyspieszania. U mnie podczas postoju slysze dziwne obijanie blachy czy cos. Najsmieszniejsze, ze nie zawsze. Na przykład dziś, przy temp -2'C slyszalem, a 2 dni temu przy temp powyżej zera było cicho. Może jutro nagram i wrzuce. Być może jakiś banal na zasadzie luźnego elementu czy cos.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lut 2019, 08:17 
Świeżak
Offline
Od: 17.04.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: łódzki
Witam, od jakiegoś czasu podczas opalania samochodu po dłuższym postoju słychać dziwne terakotanie w końcowej fazie rozruchu. Dokładnie jak na tym filmie


Dźwięki jest dość charakterystyczny. Może ktoś kto się zna będzie wiedział co może być nie tak.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Pn, 25 lut 2019, 13:13 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Poprawa linku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 25 lut 2019, 13:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.02.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: śląski
Witam od jakiegoś czasu mam problem z dziwnym dźwiękiem np przy ruszaniu dokładnie taki jak na tym filmiku w 1:18



Będę wdzięczny za naprowadzenie mnie co to może być ...


Ostatnio edytowano Pn, 25 lut 2019, 13:13 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 lut 2019, 08:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.09.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Witam jestem posiadaczem swojej Madzi od pół roku niestety stała już 2 miesiące u mechanika gdzie został wykonany szlif głowicy i wymiana wszystkich zaworów . wszystko było fajnie przez 3 dni bo po tym czasie zaczęło coś stukać odgłos dochodzi z silnika od strony paska klinowego słychać go w środku i na zewnątrz auta. Jest on cykliczny i ścisłe powiązany z obrotami najlepiej go słychać na stałych obrotach, wraz ze wzrostem obrotów dźwięku nasila swa częstotliwość moje pytanie jest takie czy w okolicy Wrocławia jest ktoś kto by mógł mi pomóc bo mój mechanik tak trochę chyba nie do końca wie co robi od razu mówi koło faz rozrządu ale chwiał bym aby ktoś to zweryfikował ktoś kto się zajmuje takimi autkami :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 lut 2019, 09:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.12.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zachodniopomorski
Witam niedawno usłyszałem dziwny dźwięk od strony rolek alternatora wymieniłem rolke od napinacza i ta pod nią(prowadząca ) została mi tylko ta od alternatora do wymiany i teraz chwilowo zwlekam z tym bo dostęp trudny jak i cała procedura .. i teraz pytanie czy to na pewno ta rolka czy może coś poważniejszego pacjent Mazda 6 gy 2004 diesel rf5c załączam filmik z yt mam taki dam dźwięk jak na filmie po odpaleniu(to terkotanie)



Ostatnio edytowano Śr, 27 lut 2019, 09:04 przez victor, łącznie edytowano 3 razy
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 mar 2019, 21:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Witam
Po tankowaniu ON i odpaleniu auta po przejechaniu 50m zacząłem słyszeć taki oto dźwięk spod maski:



Co to może być ? Jest słyszalny po stronie rozrządu.
Auto ciągle jeździ normalnie.
Na luzie po dodaniu gazu dzwiek przyśpiesza wraz z obrotami.


Ostatnio edytowano N, 10 mar 2019, 21:20 przez dejwid, łącznie edytowano 2 razy
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 kwi 2019, 20:07 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 27.10.2014
Posty: 176
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: zagranica
Foreigner napisał(a):
U mnie dzwiek jest slyszalny nawet przy wylaczonej klimatyzacji. Gdyby naprowadzac w sposob prosty na rodzaj dzwieku, to cos na ksztalt 'lyzeczki mieszajacej w metalowym kubku plus lekkie wibracje' :) Na zimnym silniku na pewno, musze sie jeszcze utwierdzic czy na rozgrzanym jest ten sam odglos.
Kolego Foreigner. Czy znalazłeś przyczynę?
U mnie dźwięk chyba był taki sam jak u Ciebie.
Moja Madzia to 6 GH 2.0 benzyna 147KM 2008 rok
https://www.youtube.com/watch?v=TYqnMzRl3Fw
Wczoraj naprawiłem. Powodem był złamany uchwyt osłony alternatora tj. odłamała się nakrętką przyspawana oryginalnie do uchwytu
Obrazek

Naprawa w moim przypadku polegała na tym że: najpierw odkręciłem dwie nakrętki 10mm mocujące osłonę alternatora i zostawiłem ja na osłonie dolnej silnika.
Obrazek

Następnie odjąłem przewód(żółty), odkręciłem dwie śruby trzymające uchwyt(zielony) przyciąłem dużą podkładkę do kształtu(niebieski) bo tylko to znalazłem, i przymocowałem jednym wkrętem do uchwytu(czerwony).





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Montaż w odwrotnej kolejności.
Teraz jest cisza
Wiem że to dział GG/GY, ale jeśli pomogłem, to się cieszę.
Pozdrwawiam.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 gru 2019, 00:04 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.12.2019
Posty: 45
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Cześć mniej więcej w zaznaczonych miejscach słyszę dziwny stukot/ocieranie tego paska o coś. To moja pierwsza mazda nie bardzo wiem co to może być i na jakie koszty się nastawiać.

Mazda 2.0 diesel 143 km. 2007 rok


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano Pn, 23 gru 2019, 00:04 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 23 gru 2019, 00:05 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
szymonq jeśli jesteś w miarę pewien, że to z tych rejonów to prawdopodobnie napinacz.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 sie 2020, 18:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.08.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Witam,
Od jakiegoś czasu mam problem ze swoją M6. Główny to szarpanie przy przyspieszeniu oraz zgodnie z tematem piszczy coś i syczy w okolicy przepustnicy.

Dorzucam film:
https://www.youtube.com/watch?v=hMsUMXH ... e=youtu.be

Problem z tym dźwiękiem jest taki ze podczas jazdy przy delikatnie wciśniętym gazie (np. wolna jazda przez osiedle), pisk jest taki jak od paska klinowego.

Dość sporo czasu poświeciłem na szukanie jakiejś dziury na przewodach podciśnieniowych itp. ale nic nie znalazłem, wydaje mi się ze dźwięk wydobywa się z przepustnicy, a dokładniej ośki do której przymocowana jest sprężyna / klapka. Dodatkowo czuć delikatny luz na tej osi, a nie wiem czy tak powinno być i czy poza gwizdem ma to wpływ na szarpanie przy przyspieszeniu.

Zanim kupię inną przepustnicę wolę się podpytać czy ktoś miał do czynienia z podobnym problemem i czy już szukać przepustnicy czy jeszcze zwrócić uwagę dodatkowo na coś jeszcze.

Z góry dzięki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 paź 2020, 10:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: mazowiecki
7 stycznia 2019, o 19:52 mclmcl napisał(a):
wymieniłem tylko napinacz paska osprzętu i przeszło, był mocno już wyrąbany, dostęp jest dobry po zdjęciu koła


Czy to moze podobny dźwięk?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 maja 2021, 20:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.05.2021
Posty: 2
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: wielkopolski
Witam

Moja Mazda 6 (2004r. 2.0 DI 89kw) wydaje dziwne dźwięki kiedy spadają obroty. Dźwięk jakby tarcia metalu o metal, niezbyt głośny (przy włączonym radiu ciężko usłyszeć). Dzieje się to podczas jazdy przy zmianie biegów jak i na biegu jałowym. To może być turbina czy coś innego?
Dodatkowo po odpaleniu, na zimnym silniku, na niskich obrotach przy dodawaniu gazu silnik dość mocno klekocze (tak od ok.1000-1500 obrotów). Klekotanie ustaje po ok. 5 minutach. Jest to normalne, czy powinienem się tym przejmować?

Jestem nowy na forum, jeżeli takie posty już były, proszę o podlinkowanie. Z góry dzięki :) .


Ostatnio edytowano Pt, 28 maja 2021, 20:21 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 lip 2021, 05:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: podlaski
Kuber80 napisał(a):
7 stycznia 2019, o 19:52 mclmcl napisał(a):
wymieniłem tylko napinacz paska osprzętu i przeszło, był mocno już wyrąbany, dostęp jest dobry po zdjęciu koła


Czy to moze podobny dźwięk?

Kolego,mam dokładnie tak samo i nikt nie może rozkminic co to jest.rolks napinacza wymieniona,rolla prowadząca też,nowe łożyska w alternatorze i dalej to samo .co u Ciebie wyszło?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 wrz 2021, 09:52 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 01.08.2021
Posty: 5
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Witam wszystkich :-)

Opis zdarzenia...

Moja 6 pije olej ... jak najgorszego sortu menel. Każde ilości, każdego rodzaju... średnio na 3/4 tyg przepala 4-5l... trasa Zawiercie Rzeszów sprawia, ze olej z maksa znika do 0... dosłownie zapala się kontrolka od ciśnienia :-)

Została podjęta udana próba wymiany uszczelniaczy zaworowych niestety z marnym skutkiem, bo olej nadal przepala. Następne w kolejności do wymiany będą pierścienie i pomiary tuleji czy coś takiego :-)

Problem pojawił się po odebraniu auta ... falują obroty - co podobno jest winą silniczka krokowego, który kosztuje w Mazdzie tyle co 1/3 Mazdy :-)
Wyczyszony silniczek, egr, przepistnica + zrobiona adaptacja ... nic nie dało. Na wolnych obrotach faluje, ale silnik pracuje po włączeniu klimy obroty tak wariują, że auto gaśnie.

Drugi problem i to z nim się zwracam to ten dźwięk. Słyszany tylko w momencie kiedy jest ruch gejem od gazu. Na postoju, i w trakcie jazdy. Brzmi złowieszczo.
Czy ktoś z obecnych może mnie nakierować co to może być??
Panewki ... źle ustawiony rozrząd?

https://www.youtube.com/watch?v=8EYffDCYrT4

Będę dziko wdzięczny, za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam Bartek


Ostatnio edytowano Śr, 22 wrz 2021, 10:15 przez bargaw3181, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.