Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:23

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 22 wrz 2018, 09:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.02.2017
Posty: 4
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Witam.Mam problem z drzwiami kierowcy,nie można ich otworzyć w żaden sposób.Słyszałem że to jakaś sprężynka w zamku najprawdopodobniej pękła .Tylko jak się tam dostać?Może ktoś na forum miał podobny problem i sobie z nim poradził. Z góry dzięki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 paź 2018, 10:47 
Świeżak
Offline
Od: 10.10.2018
Posty: 15
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: podlaski
Miałem identyczny problem. Na zamkniętych drzwiach i maksymalnie cofniętym fotelu udało się zdemontować boczek (nie uszkadzając spinek). potem zerwanie izolacji i łapiąc za cięgna otwierasz drzwi. Powinienem nawet gdzieś na komputerze w domu mieć fotorelacje z tego zabiegu. Dokładnie co i jak żeby dostać się do tej sprężynki. Zainteresowany?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 paź 2018, 17:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.10.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Również miałem ten sam problem. Znalazłem gdzieś fotorelacje, gdzie było opisane wszystko krok po kroku, lecz nie widziało mi się demontować fotela kierowcy, ani na siłę wyszarpywać wygłuszenia przy zamkniętych drzwiach. Przy otwartym oknie, rozchyliłem lekko otwór gdzie chowa się okno w drzwiach. Widoczna tam jest skrzyneczka z mechanizmem zamykająco-blokującym. Pęknięta sprężynka powoduje całkowite zamknięcie się drzwi i zapadka za to odpowiedzialna nie ma jak się ruszyć/odblokować podczas otwierania. Wystarczyły odpowiednio wyprofilowane dwa długie druty spawalnicze, które włożyłem w w/w otwór i do wnętrza skrzyneczki z mechanizmem (odpowiednio wystarczyło podwadzić zapadkę). Po otworzeniu drzwi, demontaż wygłuszenia i dalsza praca jest bezproblemowa. Trochę to przypominało otwieranie wkładki wytrychem ale udało się :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 maja 2022, 22:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.01.2014
Posty: 10
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Pany sorka za odkopy, ale potrzebował bym porady.
Nie jestem w stanie w żaden sposób, otworzyć drzwi przednich prawych. Prosił bym o poradę jak zdjąć boczek jeżeli drzwi są zamknięte, bądź kogoś z okolicy Katowic znającego dobrze temat.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.