Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 08:57 
Offline
tomekkoko
Według Twojej teorii M6 jest dobrze wyciszona, ale wszystko inne wokół niej może sprawiać ten problem. To jak wytłumaczysz, że w każdym teście tego samochodu M6 jest minusowana za wyciszenie. Chyba że jeszcze nie miałeś okazji jeździć 140km/h. Ba! nawet w wersji GJ skarżą się ludzie że wyciszenie słabe. Moja GY nie jest po dzwonie, przebieg też nie jakiś kosmiczny, zadbany egzemplarz, dokładnie sprawdzony. Opon nie kupuję z najniższej półki, a były zmieniane w tamtym roku nowe zimowe i letnie. Uszczelki nie wykazują oznak zużycia. Też myślisz że zbiegiem okoliczności jest że wsiadam z mojej GY do znajomego też zadbanej GH i jest też uszczelki słabe ? :D

Jednak pod koniec roku szukam Fmk4.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 10:27 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Porównuje ją z samochodami którymi jeździłem lub jeżdżę na co dzień. W porównaniu z nimi u mnie jest ciszej. Nie wiem jak jest w gg. Jak jest w gj/gl bo nimi nie jeździłem. Snuje przypuszczenie czemu miało by być glosniej. Nawet zmiana opon cichszych o 2dB robi ogromną różnicę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 10:29 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
tak do 120kmh przy wlaczaczonej muzyce jest ok

-- Dodano: 4 października 2018, o 11:29 --

4 października 2018, o 09:57 kurczeblade napisał(a):
Moja GY nie jest po dzwonie

Serio?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 12:38 
Amator
Offline
Od: 30.11.2017
Posty: 93
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Przy 180 faktycznie jest głośno, ale 140-150 uważam, że jest całkiem nieźle, teorie że ciężko rozmawiać albo słuchać radia przy tej prędkości są mocno przesadzone.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 12:59 
Offline
Panowie to jest oczywiste że będziecie bronić swoich pojazdów. M6 to świetne samochody, ja w swojej jedynce jestem zakochany od samego początku. Ale nie udawajcie że nie ma problemu. Mazda od samego początku z tym ma problem, i proszę Was, nie zwalajcie winy na opony, bo hałas opon w tym samochodzie to ziarenko w piasku, tu nie chodzi tylko o wyciszenie na nadkolach, problem jest w całej konstrukcji, gdzie brakuję wyciszenia od samego dołu po sam sufit. Tak samo uszczelki, czy dzwony i inne tego typu, problem nie leży w pojedynczych egzemplarzach, tylko w fazie konstrukcyjnej, produkcyjnej.

Nie chce krytykować samochodu, planowałem przenieść się z mojej GY na GH, ale myślałem że problem z wyciszeniem został rozwiązany w kolejnej generacji, że Mazda wyciągnęła jakieś wnioski i chociaż w minimalnym stopniu poprawiła to w GH- ale z tego co się dowiedziałem, olali sprawę i jest jak jest w GH i nie trzeba tak jak ja szukać nawet kogoś żeby sobie przetestować, wystarczy odpalić google i sobie sprawdzić ile jest tematów w którym ludzie narzekają na wyciszenie w tych autach. Dla kogoś to może być obojętne, a dla kogoś może być na tyle znaczące że będzie przeszkadzało na tyle że nie będzie chciał tego samochodu. Opisuję swoje wrażenia, ja rezygnuje z 6 bo mnie drażni to i tyle, z resztą jak sobie poczytacie na googlach dużo osób z tego powodu też rezygnowała z tego auta, więc to nie są jakieś tam moje fanaberie.

mazda w nowej 6tce też olała temat. Gdzieś tam M6 w końcu posłuchała ludu i w 2017 to poprawili.
https://www.youtube.com/watch?v=hp_a1Hrdm7Q


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 14:08 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Tak jak pisałem, GG nie jeździłem, więc nie mam porównania czy poprawili coś pod tym względem. Dla mnie poziom "hałasu" w GH jest akceptowalny. Kiedy wybierałem samochód zastanawiałem się także nad mondeo i tam było dużo ciszej, do tego stopnia, że trudno było wywnioskować z jaką prędkością jedziesz, jeśli nie patrzysz na licznik, i mijane obiekty. Mimo to i tak wybrałem GH, choć jest głośniej w środku.
Natomiast, w porównaniu z autami którymi jeżdżę na co dzień, jak nowy rapid, czy toledo, w GH jest cicho i całkiem przyjemnie. Zrobiłem w wakacje 4tys, po Chorwacji i okolicy. Do 140km/h normalnie da się rozmawiać w środku. Powyżej mija się z celem bo 6 bieg jest tak krótki, że auto dużo pali i ma nieznośnie wysokie obroty.
Rapid/toledo za to ma mega długą 5, ale przy 140km/h nie da się gadać, plus jest mega niewygodny.
To, że w GJ nic nie poprawili, to się domyślam, bo w teścia CX-5 jest tak samo jak u mnie, albo nawet głośniej. Szumią opony (bridgestone) u mnie tak, ich nie słychać (dunlopy)

To tylko moja opinia, subiektywna. Musiał bym porównać na podobnym dystansie auta ze stawki, by była bardziej obiektywna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 15:51 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dobra, żeby nie pie@%olić o bzdurach bo się zaraz zacznie to co w GJ/GL.

Jak Jest głośno to jest głośno, pierunsko głośno, diabelsko głośno.

Cinco nie słyszą to są glusi, ci co słyszą mają super ucho.

No, to co tam dalej w temacie?

;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 18:28 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Tak, 6 jest głośna na tle konkurencji. Ale ocena natężenia hałasu to sprawa indywidualna. Jednemu bardziej przeszkadza hałas z nadkoli, drugiemu z uszczelek, a trzeciemu jeszcze z innego źródła. Dlatego własnie prawdopodobnie są różne głosy na temat hałasu w tym aucie.
Taka ciekawostka - kiedyś kolega wsiadł do mojej GH i mówi: "Noo, cichutko. Jak to w japończyku." Hahah, a ja to auto odbieram zupełnie inaczej. Fakt, kolega jest młody, za wiele aut w życiu jeszcze nie objeździł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 18:54 
Offline
Wcześniej nie przeszkadzało, bo w większości miasto i krajówki, a autostrada sporadycznie, wtedy nawet bym nie pomyślał że jest głośno. Problem zaczął się w momencie jak zacząłem śmigać notorycznie po autostradach i robić dłuższe dystanse. @lapa678 to że kolega wsiadł i przejechał się kilka minut po mieście, to mógł tak sądzić, proponuję spędzić trochę więcej czasu z tym samochodem na autostradach. Po dłuższym czasie robi się męczarnia. Tyle.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 paź 2018, 19:04 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Zgadza się kurczeblade. Przeczytaj przedostatnie zdanie, które napisałem w poprzednim poście.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 paź 2018, 08:29 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
kurczeblade ale czy ty przypadkiem nie miałeś przekładki z angola może coś poknocili? I czy słuchasz muzyki w samochodzie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 paź 2018, 20:45 
Amator
Offline
Od: 29.01.2014
Posty: 94
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
może czas skończyć :wink: ciszej przez to nie będzie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 paź 2018, 11:32 
Offline
5 października 2018, o 09:29 neo1977 napisał(a):
kurczeblade ale czy ty przypadkiem nie miałeś przekładki z angola może coś poknocili? I czy słuchasz muzyki w samochodzie?


Może zmień profilowe, bo chyba się rozpraszasz przez te cycki i ciężko Ci idzie czytanie ze zrozumieniem. :) Głównie pisałem o wrażeniach z jazdy GH - a były już dwie przetestowane(PB i ON) i jest słabo moim zdaniem.

Generalnie nie ma sensu dalej wałkować tematu, bo decyzja już podjęta. Przetestowałem ostatnio Mondeo, jest dużo ciszej i dużo wygodniej na trasach, dlatego zacząłem już poszukiwać forda. Chociaż Mazda GH bardziej mi się podoba i bardzo chciałem M6, to poziom wyciszenia w GH jest na tyle irytujący, że jednak będzie ford. Wyciszenie to może szczegół dla niektórych, ale dla mnie to szczegół z którym będzie miało się codziennie styczność. Myślałem że jestem przewrażliwiony, ale osoba która udostępniła GH, też na to narzeka. Ale jeszcze nie mówię "nie" bo może trafi się jakaś w dobrej kondycji GH. Na razie poszukiwania zaczynam od Forda, a w między czasie będę zerkał w stronę GH.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 paź 2018, 12:20 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Zawsze możesz sobie ja sam wyciszyć matami. Ja po wyciszeniu nadkoli zauważyłem znaczna poprawę, zwłaszcza w trakcie deszczu ;).

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 paź 2018, 18:42 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Lucasbadboy, jaką masz wersję nadwozia? Wyciszyłeś tył czy przód? Od środka czy z zewnątrz?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.