Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 20:37 
Świeżak
Offline
Od: 24.09.2015
Posty: 16
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Witam,

Kupiłem klocki ATE i wziąłem się za wymianę, ale po zdjęciu koła, zacisku i starego klocka wygląda, że są nieco za duże, czy to normalne przy wymianie, że kilka dobrych milimetrów trzeba by zeszlifować klocek z dwóch stron? W ogóle ta szczelina między górnym a dolnym "uchwytem" jest jakaś większa. Czyżbym dostał złe klocki? Mam Mazdę 6 GG 1.8 2005, ale wyprodukowana w 2004. Czy były jakieś różnice w kwestii rozmiaru klocków między przed i poliftem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 09:05 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Gdzie chcesz szlifować, w którym miejscu...
Foto wskazówka... :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 sie 2018, 13:16 
Świeżak
Offline
Od: 24.09.2015
Posty: 16
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Sorki, że trochę to trwało, wakacje itp itd :cool:
Zdjęcie w załączeniu i krótki opis co i jak..
Czerwonym zaznaczyłem jak wygląda to wcięcie w moich obecnych klockach(Mintex - angielskie dziadostwo), jest nieco krótsze, niebieskim tak na oko ile bym musiał zeszlifować, żeby ten klocek zmieścić na szerokość, generalnie wydaje mi się, że coś tu jest bardzo nie tak.. znalazłem taki sam model na Allegro(link poniżej) i jakby się czepić szczegółów, to mojego auta tam nie ma na liście.. z GG jest tylko silnik 2.0 i 2.3, pytanie brzmi czy klocki z Mazdy 6 GG silnik 1.8 powinny pasować do Mazdy 6 GG 2.0?? Bo z opisu aukcji wynika, że nie, a raczej nie wynika, że tak :idea: Ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć, że Mazda 6 GG ma takie same rozmiary klocków bez względu na pojemność silnika? Nie wiem czy zwracać te klocki czy kombinować, inna sprawa, że nie mogę znaleźć klocków do silnika 1.8 GG, więc wychodzi na to, że mam dobre klocki ale trzeba się przy nich urobić?! Z góry dzięki za pomoc

https://allegro.pl/ate-klocki-hamulcowe-przod-mazda-6-1-8-2-0-2-3-i6242171519.html

-- Dodano: 9 sierpnia 2018, o 12:16 --

Ktoś pomoże? Bo nie wiem jak z tymi klockami jest? Mam zwrócić czy coś źle robię? Z góry dzięki!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 sie 2018, 18:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.09.2016
Posty: 14
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Nic źle nie robisz ,po prostu klocki od 2.0 nie pasują do 1.8 , przynajmniej u mnie tak jest.
Zaciski mają inne jarzma.Dla przykładu klocki TRW o symbolu GDB3309 są tylko do 1.8.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 sie 2018, 20:02 
Świeżak
Offline
Od: 24.09.2015
Posty: 16
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Super, dzięki za info, no to odsyłam klocki i szukam innych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 mar 2019, 10:26 
Świeżak
Offline
Od: 03.05.2016
Posty: 16
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam,

orientuje się ktoś czy gdzieś mogę kupić 1 klocek hamulcowy? (z firmy Brembo, przedni, Mazda 6 GG 2.0Di 121KM).

Miałem cały zestaw, ale podczas wymiany w garażu u znajomego okazało się, ze cała tarcza jest zniszczona - jeden klocek kompletnie sie zdarł i ocierał o tarcze. Nie byliśmy w stanie założyć 2 klocków i złożyć tego do kupy, wiec włożyliśmy tylko jeden klocek w miejsce tego, który był kompletnie zniszczony, odstawiłem auto do swojego domu i umówiłem się do mechanika na wymianę.
I tu pojawia się moje pytanie - przejechałem tak tylko 20km, czy klocek bedzie do wywalenia, a co za tym idzie cały zestaw pozostałych 3 klocków, czy jest szansa ze po tak małym przejechaniu można zostawić ten klocek i założyć nowe tarcze i będzie to dobrze?


Ostatnio edytowano Wt, 12 mar 2019, 10:26 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.