Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 186  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

administrator
PostNapisane: Pt, 6 kwi 2018, 21:38 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ja tak z ciekawości pojechałem dziś szybciej po autostradzie, ustawiłem 170 km/h i nasłuchiwałem. Jedyny wkurzający szum jaki słyszałem to ten z tylnych szyb. Z przodu jest ok, ciekawy jestem czy w nowym coś właśnie w tyle jest lepiej. :idea:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 kwi 2018, 11:02 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Powiem tak handlowałem autami 15 lat i nie uważam że M6 po 2016 r jest jakoś specjalnie głośne jest normalne jak na tą klasę auta. Stwierdzam że takie Audi A4 czy BMW 3 Superba III ( te ostanie jest okropne moje poprzednie auto ) biorąc pod uwagę cenę są porażką w tej kategorii . Idealnym poligonem jest S8 pokryta betonem na dodatek źle położonym , tam to można sprawdzić poziom wyciszenia i ma M6 jest ok nawet jak poleciałem całkiem przypadkiem 190 słyszałem cały czas głośno i wyraźnie głos żony i nie dlatego że się darła bo przywykła że czasem tam robię sobie testa. Ale m6 2014 była dla mnie wyraźniej głośniejsza ale z kolej nie znam przeszłości auta a wiem jaki to ma wpływ na wszystko.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 kwi 2018, 13:26 
Amator
Offline
Od: 06.03.2018
Posty: 81
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zagranica
To ja jeszcze raz. Dzisiaj skończyłem etap drugi. Jeszcze nie jechałem, ale mam poczucie ze zrobilem praktycznie wszystko aby było ciszej. Koszt to 500zl za materiały.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2018, 19:58 
Bywalec
Offline
Od: 30.12.2016
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Ja dzisiaj zakupiłem okazyjnie rolke filcu poliestrowego ( nie ciagnie wilgoci)700gr/m podobno idealny do wyciszenia wygluszenia podłogi czy drzwi . Będę miał chwilę to zacznę od busów a mazda zostanie jak się nauczę .

Ma może ktoś pomysł jak w pionie przykleić filc do blachy? Myślałem o jakimś kleju na forum forda wyczytałem że kleją na butapren ale może macie jakieś pomysły .

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

_________________
oɔsǝʇ ʍ ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 09:07 
Amator
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 88
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
Uzyj kleju tapicerskiego w sprayu. http://www.tesa.pl/konsument/tesa-klej- ... mocny.html

_________________
2015 ale przed lift,
wersja VISION


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 09:10 
Offline
Luki97 chcesz kleić to bez maty butylowej? Jeśli tak to strata czasu. Sama mata jaką chcesz zastosować pewnie polepsza audio i nic więcej. Jak piankowa.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 09:22 
Bywalec
Offline
Od: 30.12.2016
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Nadkola i podłogę chce w matach wyłożyć ale na ściany boczne przy 3 szt aut koszty po prostu mnie przerosną dlatego chce w tym filcu wyłożyć jest atestowany i nie palny wilgoci nie ciągnie więc nie ma problemu że potem coś będzie rdzewieć

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

_________________
oɔsǝʇ ʍ ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 09:26 
Offline
Tylko co to ma dać?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 12:23 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zmieniłem przedwczoraj opony na letnie, ten szrot turanza, coraz bardziej zastanawiam się czy nie pobawić się w wyciszanie...jinxsior jak wrażenia po wyciszeniu?

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 13:55 
Amator
Offline
Od: 06.03.2018
Posty: 81
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zagranica
Juz sam nie wiem co mam myslec. Ciagle slysze szum i jestem pewny ze jest to szum z uszczelek, tylnych uszczelek. Dzisiaj jak jechalem to specjalnie otworzylem troche okno tylne i wlasciwie nie bylo zadnej roznicy. Ciagle tak samo szumialo. Zamowilem jakies uszczelki do przyklejenia i sprawdze czy to cos pomoze. Widzialem gdzies na forum mazdy 3 ze przyklejaja i ma byc lepiej. Dzisiaj przyszło. Zrobilem tak, jeszcze nie testowałem. Drzwi troche mocniej trzeba zamykać ale uszczelnienie jak w Mercedesie :P
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 15:28 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1019
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Ciekaw jestem o ile ciszej jest na zimówkach. Nigdy takowych nie miałem z racji kraju zamieszkania, ale najcichsze letnie 67db żadnej różnicy nie robią - dziś założone.
A co do szumu, to uszczelki w oknach są problemem. Wystarczy je solidnie zakleić papierową taśmą (do testów oczywiście) i jest ciszej. Zaklejenie wokół drzwi za dużej różnicy nie robi wg. mnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 21:06 
Amator
Offline
Od: 06.03.2018
Posty: 81
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zagranica
To jeśli to uszczelki szyby to może taśma klejąca bezbarwna. Przyklejony na szybie w większej ilości dokładnie w miejscu w którym szyba chowa się w uszczelkę. "Pogrubic" szybę i może nastanie cisza.

-- Dodano: 12 kwietnia 2018, o 20:04 --

Sorry Panowie ze post pod postem, ale nie dało się juz edytować. Zrobilem kilka przejazdów. Mozecie mi wierzyć lub nie, gdybym mógł cofnąć czas to nie robilbym żadnego wyciszenia. Ta głupia uszczelka kupiona za 6£ spowodowała ze jeżdżę klasą Premium. Nie żartuje. W samochodzie nastala cisza o jakiej marzylem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 21:32 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Super
Ja wypychałem uszczelki wężykiem silikonowym :)
A może warto iść za ciosem i pociągnąć jeszcze po progu?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 21:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.02.2015
Posty: 526
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
12 kwietnia 2018, o 22:06 jinxsior napisał(a):

Ta głupia uszczelka kupiona za 6£ spowodowała ze jeżdżę klasą Premium. Nie żartuje. W samochodzie nastala cisza o jakiej marzylem.


Ale chyba nie na Bridgestone'ach? Ja po zmianie zimowych Yokohama na letnie Turanza jestem zniesmaczony szumem od kół. Różnica jest kolosalna a w poprzednich samochodach to zimowe opony miałem głośniejsze. Trza je szybko zużyć i kupić coś cichszego. A uszczelek nie naklejam bo wicherkow nie ma.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2018, 21:55 
Amator
Offline
Od: 06.03.2018
Posty: 81
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zagranica
Opony mam Micheliny. I żeby była jasność. Ja nie słyszałem u siebie swiszczacego wiatru. I wiem o czym mówicie bo u żony w Astrze J takie właśnie wicherki i przewiewy słychać. Ja u siebie slyszalem taki męczący szum. Jakos oryginalnych uszczelek jest marna, są cienkie kiepsko przylegają i trzymają się na słowo honoru. Teraz po przyklejania tej uszczelki odizolowalem sie od świata zewnętrznego.To coś jak w domu kiedy uszczelnianie okna. Tylne drzwi trzeba teraz naprawde duzo mocniej pchać zeby sie zamknęły. Myślę że teraz całość (wyciszenie matami plus uszcz3lki ) spowodowały mega efekt. Jutro jadąc do pracy na dość głośnym asfalcie zrobie pomiar głośności telefonem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 kwi 2018, 09:08 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
jinxsior może kolega podpowiedzieć skąd zamawiał te uszczelki? Super jakbyś wstawił link do konkretnego produktu.
Ja mam wypchane uszczelki jakimś silikonowym wałkiem. I zmienił się tylko na plus odgłos zamykania drzwi na taki "premium" :) .
To jakbym dołożył twój patent to pewnie będę musiał jeb..ąć drzwiami jak w żuku :lol: .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 kwi 2018, 09:18 
Amator
Offline
Od: 06.03.2018
Posty: 81
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zagranica
Jak w żuku powiadasz :lol: byc może. Ja kupiłem dokładnie te uszczelki https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3371383856
12mm x 10mm
Ale zaraz po zakupie znalazłem prawdopodobnie jeszcze lepsze. Te również kupiłem, ale jeszcze nie dotarly. W ogłoszeniu są pokazane jako typowe do drzwi maski czy innego bagażnika.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 1993725981


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 kwi 2018, 09:27 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1019
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Wtrące swoje 3 grosze. Kolega jinxsior mieszka w UK, wnioskuję po tym, że cenę uszczelki podał w £. A tutaj są inne drogi niż w reszcie EU. Stare autostrady szumią, że łeb urywa. Tylko te, gdzie nawierzchnię zmienili max kilka lat temu przypominają europejskie. Nie mówiąc o limitach prędkości - 110km/h to lekka kpina, a jadąc powyżej 130 i spotykając patrol mamy mandat. Za 160 tracimy prawo jazdy.
Wracając do tematu, w UK problemem jest głównie szum od od kół. A wystarczy wybrać się samochodem na urlop po Europie i potem jeszcze 2 dni w uszach świszczy. Polskie autostrady do wzór do naśladowania jeśli chodzi o gładkość nawierzchni, także nic dziwnego że słychać tylko wiatr.
Oczywiście nie neguję sensu tych uszczelek, w końcu każde nowe auto ma ich dużo więcej niż kiedyś. Nowy CX5 i teraz nadchodząca 6 mają tej gumy dużo więcej niż poprzednie wersje. Ale na eliminację wicherków przy 150km/h bym nie liczył


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 kwi 2018, 09:40 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
jinxsior ile najlepiej zamówić tej uszczelki aby starczyło ? Pamiętasz ?
Będziesz może testował te "lepsze" ? ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 kwi 2018, 21:06 
Amator
Offline
Od: 06.03.2018
Posty: 81
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zagranica
Lepsze bede testował na Astrze. Zamówiłem 8m. Gdybym zamówił wiecej to przykleilbym po całości na około. Wszystko co napisał darecki to święta prawda. Angielskie autostrady to dramat. Jednak w Mercedesie tych gumowych profili na drzwiach bylo ze cztery i tam podróż była przyjemnością. Bo nie o to chodzi żeby robic gosniej radio bo po pewnym czasie i ta muzyka stanie się męcząca. Dzisiaj jadąc 115km/h radio mam na 15 i jest fajnie.

-- Dodano: 13 kwietnia 2018, o 20:05 --

Ale spamuje temat :) Skoro wszyscy zgodnie mówicie ze to uszczelki szyb a temat z przezroczysta taśma odpadł. Postanowiłem zrobić kolejny eksperyment.
Jutro jade na lotnisko zobacze czy coś to zmienia.
Obrazek
Odchylilem uszczelkę i wsadzilem do środka rurkę taką do akwarium. Chciałem aby uszczelka lepiej przylegają do szyby.
Obrazek
Obrazek
Rurka jest miękka i elastyczna i chyba spełnia moje założenia. Zobaczymy czy przełoży się to na efekty słuchowe.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 kwi 2018, 21:45 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Też tak robiłem ale z 6 mm płaską pianką :) tymczasowo do testu użyłem zielonej i tak jeździłem 3 lata ateraz smiga z nią szwagier :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 kwi 2018, 10:04 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Uszczelki zostały zmienione i dodano laminowane szyby boczne w 2017 i ja efektu otwartego okna nie mam nawet jadąc 200 . Może warto sprawdzić czy na szrocie nie mają , i czy pasują bo powinny. A idealnym porównaniem jest Skoda Superb III która podobno jest lepiej wyciszona ale jadąc 140 ciągle miałem odruch domykania szyb i tam na forum to samo jak tu płacz że nie tak jak w Mercedes-Benz Klasa S nie ta cena nie te wyciszenie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 kwi 2018, 14:28 
Offline
W arteonie też ''świszczy'' ale nie we wszystkich .


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 kwi 2018, 18:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 838
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
no jak?
Arteon to wg niektorych prawie premium przy mazdzie 6
tylko plastiki w srodku powinno sie chyba obic
jakas gabka bo mozna sobie np. o tunel srodkowy
siniakow ponabijac :) ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 kwi 2018, 19:06 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
14 kwietnia 2018, o 15:28 niko123 napisał(a):
W arteonie też ''świszczy'' ale nie we wszystkich .

Ten świst to odgłos ssania oleju <hahaha>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 kwi 2018, 19:18 
Offline
Wiele ludzi ma te problemy ale nie wszyscy, pewnie wady fabryczne albo maretiałowe.
Już było ale jeszcze raz :).
https://www.youtube.com/watch?v=2qcUyNI ... e=youtu.be

Sa wyniki ankiety - problem ma 40%

https://vw-arteon.pl/forum/viewtopic.ph ... 1&start=50


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 kwi 2018, 21:13 
Amator
Offline
Od: 23.03.2018
Posty: 67
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
jinxsior napisał(a):
Odchylilem uszczelkę i wsadzilem do środka rurkę taką do akwarium. Chciałem aby uszczelka lepiej przylegają do szyby.

Rurka jest miękka i elastyczna i chyba spełnia moje założenia. Zobaczymy czy przełoży się to na efekty słuchowe.


I jak efekty?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 kwi 2018, 10:41 
Amator
Offline
Od: 06.03.2018
Posty: 81
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zagranica
Rurka nic nie zmienila. Moze nawet glosniej. Musze sie przejachac jako pasazer na tylnym siedzeniu i wtedy poszukac gdzie to szumi :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 maja 2018, 18:13 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 20.04.2016
Posty: 38
Rok produkcji: 2023
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Koledzy ile wychodzi wygłuszenia na drzwi podłogę i bagażnik? Może ktoś już pisał, ale tak na szybko przeleciałem posty i nic nie znalazłem, też mam w planie pogrzebać z wytłumieniem tylko nie chce ani za dużo, ani za mało kupić dzięki za info.

_________________
Byłe Mazdy to: 323-C BA '93rok, 626-GE FP '94rok, 6-GY RF7J '07rok, 6-GL PE01 '17rok, 6-GL 2.0 165KM AT Exclusive-line '23rok :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 maja 2018, 18:30 
Offline
Nadkola to tylko cienki plastik, watro od zewnątrz też np . pianką kauczukową 8mm . - nie słychać odbijąjących się kamyczków w deszcz i są mniejsze szumy od opon. ( nadkola koło 3 - 4 m2. ) Kolega w m6 2014 wyklejał wnęki i naklejal dodatkowo piankę na same plastikowe natkola. - miał piankę 10 mm i były problemy potem z zapinkami na nadkola, bo pianka 10mm jednak za gruba, więc lepiej 8mm.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 186  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.