Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 13:54

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 15 wrz 2017, 15:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.09.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: łódzki
Witajcie stoję przed ciężkim wyborem zakupu samochodu. Biorę pod uwagę Mazde 6 2.5 i Accorda 2.4 i nie wiem co będzie lepszym zakupem...Moze ktoś z Was również stał przed tym wyborem, Za wszystkie sugestie dziękuję z góry :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 15 wrz 2017, 21:11 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Miałem ten sam dylemat. Jak widać wygrała Mazda, w tej samej cenie możesz kupić dużo lepsze auto.
Honda Accord piękny samochód, bezawaryjny, stylistycznie wyprzedził swoje lata, można znaleźć naprawdę fajnie wyposażoną wersję, ale to auto było projektowane jeszcze w latach 90, początek produkcji 2002, ta konstrukcja jest po prostu stara i to widać. Można to porównać do naszej Mazdy 6 ale I generacji.
II generacja to już powiew świeżości. Trochę nowsze rozwiązania technologiczne.
No i ta cena Honda Accord okropnie trzyma cenę która już powoli mocno zaczyna spadać, bo to auto jest po prostu stare. Za dwa lata będzie warte połowę tego co dzisiaj. Mazda nie straci tak bardzo na wartości.
Dzisiaj cieszę się, że wybrałem Mazdę 6 GH.

To wszystko to oczywiście tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 00:18 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.09.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: łódzki
powiem szczerze że poniekąd również bardziej skłaniam się co do zakupu M6, zgadzam się z Twoim stwierdzeniem ze Acco przy Mazdzie wygląda trochę blado, w szczególności wyposazeniowo... Widzę że posiadasz Mazde z 2008r powiedz jak wygląda u Ciebie sprawa z korozja? Jaki masz przebieg, jakie masz ogólnie zdanie o silniku, zdarzyły się jakieś poważniejsze awarie czy coś w tym rodzaju?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 06:53 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Przyjechała w 2013 roku z Austrii i została solidnie zabezpieczona jeżeli chodzi o podwozie. Nie mam tam problemów z rdza.
Przebieg mam 195kkm, przy 100kkm był założony gaz. Nie mam żadnych problemów, żadnych poważniejszych awarii nie było.
Jak ja szukałem Acco w grę wchodził tylko rok 2006-2008 ostatnie dwa lata produkcji czyli tylko wersja poliftowa na maksie, czyli xenon (bez doświetlania które mam w Maździe, bo Honda go nie miała), navi, klima auto dwustrefowa, skóra, elektryka, oczywiście wszystko czujniki. Taka wersja praktycznie nie istnieje. Jak już coś jest to albo zespawane z dwóch albo jakieś ulepy. Ogólnie takie wyposażenie bardzo rzadko spotykane.
Mazda w silniku 2.5 oferuje to wszystko praktycznie w standardzie do tego możesz dostać nieziemskie zegary i fajne, ergonomiczne wnętrze.
Wiadomo Mazda też posiada biedniejszą wersje wyposażenia tak samo Honda, wybór należy tylko do Ciebie.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 09:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.09.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: łódzki
Poszukuje dokładnie takiego egzemplarza jak Ty poszukiwałes :-) Acco ma być ze wszystkimi dodatkami, a tu jest problem bo zawsze czegoś brakuje albo rocznik stary... W Mazdzie widzę że z silnikiem jakiego szukam wyposażenie dobrane jest już przyzwoicie :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 09:51 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jeżeli szukasz Accorda VII 2,4 poliftowego z full opcja w sedanie to dużo szczęścia potrzebujesz by znaleźć takie auto. Miałem Accorda VII wiec jestem zalogowany na hakp i widzę jak ludzie miesiącami szukają takiego auta. I dodatkowo płaca po ok 40tys za wersje type s. Te auto od 2 lat drożeją... Acha i Accordy tez kradną. VIII bardziej ale VII rownież.

Chociaż auto jest genialne, a silnik 2,4 całkiem pancerny.

VII kombi w 2,0 bedzie nawet dwukrotnie tańsze... A szansa znalezienia auta dużo większa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 13:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.09.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: łódzki
jakie opinie wogole macie na temat silnika 2.5 w Mazdzie, trapia go jakieś problemy itd? O ile 2.4 w Hondzie jest bardzo polecany, zywotny i rzadko coś się dzieje o tyle o 2.5 jest nie za wiele opinii użytkowników....


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 18:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Poczytaj trochę forum w odpowiednich działach wszystko zostało już napisane :)

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 19:26 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 10.08.2017
Posty: 87
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Ja zanim zdecydowałem sie na M6, bardzo mocno rozważałem Accorda VII pewnie gdyby nie to że Honda nie wypuściła liftbacka tylko same sedany i kombi - zostałbym przy Hondzie, no ale wywodze sie z hondziarzy wiec to pewnie tez miało wpływ :) . Jednakże uważam ze M6 dużo świeżej wygląda przy tych samych rocznikach, zgodze sie z tym co napisal dejwid, że to auto bylo projektowane jeszcze w latach 90, no i niestety to widać.
Co do samych wrażeń z jazdy lepiej jakos wg. mnie wypadał Accord (silnik 2.4 vtec, 192KM bodajże a w Madzi z 2.5l mamy 170KM) dynamiczniejszy, mniej palił . Także wg. mnie wizualnie oraz wyposazeniem wygrywa Mazda ( jedynie co w Madzi mnie troche irytuje to krótkie siedzisko w fotelu). Silnik, zabezpieczenie przed korozją przemawia na korzyść Accorda.
Ja ostatecznie kupiłem 6GH 2.0 benzyna :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.