Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:12

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 28 mar 2017, 21:16 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 196
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ja wczoraj miałem taką akcję:
otwieram bagażnik, wrzucam kurtkę, w niej kluczyki, zamykam klapę idę do drzwi i zonk - nie da się otworzyć. Wracam do klapy, zamknięte. Musiałem dzwonić po fachowca. Nie kumam czemu klapa była zamknięta skoro kluczyki były w bagażniku...

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 mar 2017, 21:30 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.11.2016
Posty: 152
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
To auto jest po prostu niedopracowane pod względem większości funkcji. Nie mówcie już tak , że takie coś nie mogło wystąpić - owszem mogło , przypomniało mi się jak ok rok temu nie mogłem dostać się do środka , przycisk na klamce nie działał , kluczyki w środku - niestety już nie pamiętam jak się tam dostałem . Ogólnie rzecz biorąc , to auto gdyby było wyposażone w funkcje które prawidłowo działają byłoby sporo tańsze . Moja już będzie mieć 4 lata , a o tym co się zużyło w ciągu 2 lat dużo by pisać :) No ale coś za coś , silnik za to bez zarzutu :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 mar 2017, 16:49 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 18.11.2016
Posty: 91
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
eftrzy napisał(a):
ja wczoraj miałem taką akcję:
otwieram bagażnik, wrzucam kurtkę, w niej kluczyki, zamykam klapę idę do drzwi i zonk - nie da się otworzyć. Wracam do klapy, zamknięte. Musiałem dzwonić po fachowca. Nie kumam czemu klapa była zamknięta skoro kluczyki były w bagażniku...

Wyczytałem w instrukcji że w sytuacji kiedy kluczyk znajduje się w środku a auto zostało zamknięte to klucz zostaje wyłączony aby zapobiec kradzieży auta. Ok rozumiem, ale w jaki sposób może się zamknąć?

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 mar 2017, 18:20 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 23.01.2015
Posty: 98
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Też miałem sytuacje latem byliśmy nad wodą i nagle nadeszła burza to się szybko zwinęliśmy wrzuciłem rzeczy i ciuchy do bagażnika i odwróciłem się po dziecko i w tym momencie klapa opadła i się częściowo przymknęła, okazało się że kluczyki zostały w bagażniku z resztą rzeczy otworzyć auta nie mogę a na dworze nadciąga burza a dzieciaki na zewnątrz ani telefonu żeby pomoc wezwać bo też w aucie tragedia :mad: pierwsze co pomyślałem to żeby bić szybę ale po chwili szarpania za klapę udało się otworzyć <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 29 mar 2017, 18:24 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Rozumiem, że drzwi były zamknięte (zamki w drzwiach) a jedynie klapa została otwarta i opadła?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 mar 2017, 18:42 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 23.01.2015
Posty: 98
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Dokładnie tak było i dobrze że złapało tylko za 1szy rygiel


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 mar 2017, 20:41 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 196
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie też zamki zamknięte, nie zdążyłem otworzyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 mar 2017, 07:55 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
tomala napisał(a):
częściowo przymknęła, okazało się że kluczyki zostały w bagażniku

tomala napisał(a):
dobrze że złapało tylko za 1szy rygiel

Miałem dokładnie taką samą sytuację, szykowałem się do powrotu 300 km do domu, od razu poziom stresu w górnych granicach. Na szczęście po chwili szarpaniny z klapą ta odpuściła :rozejm:

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 mar 2017, 14:58 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 23.01.2015
Posty: 98
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Całe szczęście że klapa puściła bo inaczej szyba by poszła,a teraz pytanie którą najlepiej żeby mogli by stawić nawą najszybciej?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 mar 2017, 15:43 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ja ostatnio przewoziłem dokumenty firmowe z KRK do Poznania, w tych dokumentach były m.in. zapasowy kluczyk i pastylka do immo. Gdy włożyłem do bagażnika (drugi kluczyk w kieszeni) i odszedłem auto wydało z siebie pisk, którego nie wydaje w żadnej innej sytuacji. Oświeciło mnie, że powodem są kluczyki z immo w teczce, wyjąłem, włożyłem do kieszeni i się normalnie zamknęło.

Jadąc z KRK do domu pod Poznaniem w Rawiczu oświeciło mnie, że nie wziąłem kluczy do domu (była godzina 0:18). W związku z tym czekała nas nocka w hotelu. Auto stało sobie pod chmurką na parkingu niestrzeżonym, rano przychodzę, a karta z kodem PIN do immo w koszulce w kieszeni przy fotelu pasażera (wyjąłem całą koszulkę z teczki w bagażniku i włożyłem do kabiny, kluczyki i pastylkę wziąłem do kieszeni, a papier został). Szczęśliwie auto na mnie czekało. :-)

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2017, 22:18 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Pytanie do koleżanki, która rozpoczęła wątek. Czy jak wrzuciłaś tą torebkę z kluczykiem i zamknęłaś drzwi to auto zapipczało?

Jak się zamknie samochód z kluczykiem w kieszeni to nie zamyka się od razu. Jest pipnięcie, chiwla przerwy i drugie podwójne pipnięcie z ryglowaniem zamków.

W teorii jak wrzucisz torbę z kluczem to nie ma opcji, żeby się od strzała auto zablokowało... Musiało pipnąć. Jak pipło trzeba było szybko drzwi otworzyć... Chyba, że nie pipło i zaryglowało - w co nie wierzę...

Od roku tak robię, że torbę z kluczem kładę na tylne siedzenie, zamykam tylne drzwi i dopiero wsiadam. Nigdy nie miałem takiego problemu... :wstyd:

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 sty 2019, 15:02 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 20.03.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Momika76- istnieje jeszcze możliwość że w torbebce kluczyk dotknął coś innego i nacisną się przycisk zamykania
Ze środka można zamknąć auto, tak robi mój 8 letni syn jak np. na stacji paliw idę zapłacić- wtedy zostawiam kluczu a syn zamyka sieę od środka. Próbowałem otworzyć z zew. i nie można, dopiero jak naciśnie otwieranie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 mar 2022, 21:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.03.2022
Posty: 1
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Zostawiłem kluczyki w środku, ponieważ przy wychodzeniu z nimi przy sobie auto pipczy. Rozmawiałem ze znajomymi, po chwili chciałem wrócić do auta i nie mogłem, jak kilka postów wyżej strzelam w słabą baterię. Ciekawe, przetestuję na świeżej.
Znajomy przywiózł mi zapasowy klucz 10 km.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 maja 2022, 23:04 
Świeżak
Offline
Od: 01.01.2015
Posty: 24
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Wrzuciłem bluzę na tylną kanapę i zacząłem myć auto pod domem. Zdziwiłem się jak próbowałem je otworzyć ( kluczyk był w aucie w bluzie. Zadziałał dopiero zapasowy kluczyk. Niedopracowane systemy to widzę standard w 6. E-dtop działa jak chce pomimo że miernikiem sprawdziłem aku i daje 90% sprawności ( 600A ) a teraz jeszcze trzeba uważać albo dezaktywować samozamykanie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 maja 2022, 12:16 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Przecież auto nie powinno się zamknąć zaliczyliśmy w srodku. Ja mam gh się zapomniałem, zostawiłem kluczyki w srodku próbowałem zamknąć auto i die nie dało.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 maja 2022, 14:32 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Normalnie się nie da. Również jak w bagażniku kluczyk zostawisz. Ale nie wiem co się będzie działo, jak np. bateria w kluczyku będzie bardzo rozładowana. Myślę że opisywane tu przypadki to takie właśnie sytuacje, że bateria na wykończeniu, albo coś metalowego przysłoniło kluczyk itp itd.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 maja 2022, 21:06 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Ostatnio również miałem przyjemność zamknąć kluczyk w bagażniku ( przy zamkniętym aucie)
4 piknięcia a może nawet więcej w sumie nie wiem po co chyba tylko w celu informacyjnym.
Drugi kluczyk uratował szyby :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.