Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 16:14

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 431 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 24 sty 2017, 23:18 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Byłem tam, na razie gość poprawił luty i podziałało dobrze kilka dni... no ale wziął 10 zł i jeszcze się nie zagłębiał w temat. Mam też plan awaryjny ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co do płytek - chętnie bym kupił ale jak to namierzyć?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 00:11 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Tak na szybko poszukałem i chyba to o to chodziło. To cały kluczyk.

http://allegro.pl/kluczyk-pilot-mazda-2 ... 39651.html

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 11:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
No więc do żony Mazdy 2 DE po zepsuciu pilota również robiłem przymiarki z tymi kluczykami z Allegro. To jest tania chińszczyzna, np. oryginalne groty nie pasują do pilotów, płytek nie da się przełożyć, bo są inaczej wykonane, baterie inaczej siedzą itp., mam w domu takie chyba 3 piloty i leżą gdzieś w szufladach. W przypadku jak ktoś chce mieć cały chiński i sobie docinać grot i przekładać płytkę do immo to może zda egzamin, choć z góry mówię, że te co ja miałem w sumie rozpadały się w dłoniach, scyzoryki nie chciały się otwierać itp. (to był dla mnie największy problem). Od razu mówię, że nie wszystkie testowałem, jeśli ktoś znalazł dobrze wykonane to niech się pochwali ;)

Btw. jak rozumiem Mitsubishi (którymi później zastąpili wadliwe Siemensy) nie zadziała z modułem Siemensa w aucie? Zastanawiam się też czy np. przelutowanie chipu i/lub procesora z chińskiego zamiennika nie zda egzaminu? Niestety ciężko stwierdzić co może tu być nie tak, brak o tym informacji w Sieci... <o0>

mały update: dzwoniłem do ASO Mazdy we Wrocławiu próbując zaczerpnąć wiedzy w temacie wadliwych pilotów Siemensa, jest nota serwisowa, która mówi, iż trzeba wymienić zarówno piloty jak i moduł w aucie na Mitsubishi natomiast brak jakiejkolwiek informacji co jest przyczyną powstałej wady (może wiedzą, a nie powiedzą, bo dla nich to zarobek i to nie mały) także od Mazdy się raczej niczego nie dowiemy...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 12:50 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
khad napisał(a):
To jest tania chińszczyzna


khad napisał(a):
ryginalne groty nie pasują do pilotów, płytek nie da się przełożyć, bo są inaczej wykonane, baterie inaczej siedzą


Z tym się trzeba liczyć, jest to zamiennik.

khad napisał(a):
Zastanawiam się też czy np. przelutowanie chipu i/lub procesora z chińskiego zamiennika nie zda egzaminu?


A jest taki sam jak w oryginale ? Może warto spróbować skoro masz dawce i biorce i obaj leżą w szufladzie.

khad napisał(a):
brak jakiejkolwiek informacji co jest przyczyną powstałej wady (może wiedzą, a nie powiedzą, bo dla nich to zarobek i to nie mały)


Takie informacje nie trafiają do serwisu nie są im potrzebne (zresztą nikt się nie chwali wadami produkcyjnymi). Serwis ma naprawiać poprzez wymianę modułów. Żaden serwis oficjalnie nie ma prawa naprawiać modułów. Dobrze, że mają chociaż opcję rozwiązania problemu (pomijam koszty)

Jak dla mnie, w twoim przypadku to problem będzie procesora w pilocie (wspominałeś że dioda nie mruga jak naciskasz jeden z przycisków a przy drugim działa)

Sprawdź te procesory czy są takie same.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 13:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dzisiaj dzwoniłem do tej Enigmy z Krakowa, koleś powiedział, że jeśli jest komunikacja z autem to raczej nie moduł, a w tych kluczykach chipy nie padają, są podobno niezniszczalne, to się nie zdarza. Powiedział, że naprawa polega na bardzo dokładnym sprawdzeniu płytki, poprawieniu lutów czy ścieżek, jest to podobno dość mocno pokomplikowane i wymaga dużej precyzji ale da się to naprawić o ile ktoś wcześniej nie nagrzebał i nie przegrzał lutów itp. No nic, oddałem jeden z pilotów do tego magika z Emel Autoalarmy, sprawił wrażenie osoby rzetelnej i nie próbującej naciągnąć mnie na dodatkowe koszta. Powiedziałem mu żeby się nie śpieszył tylko zrobił to dokładnie, będę zdawał relację na bieżąco, może komuś się przyda. Dzięki za pomoc i wyjaśnienia.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 14:01 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
khad napisał(a):
Powiedział, że naprawa polega na bardzo dokładnym sprawdzeniu płytki, poprawieniu lutów czy ścieżek, jest to podobno dość mocno pokomplikowane i wymaga dużej precyzji ale da się to naprawić o ile ktoś wcześniej nie nagrzebał i nie przegrzał lutów itp.


Każda naprawa elektroniki wymaga precyzji i rzetelności inaczej się nie da.

Płytkę i połączenia mogę sprawdzić. Zawsze, podejrzane ścieżki można na próbę połączyć przewodami aby wykluczyć ich przerwy ujawniające się po naprężeniu płytki.
Człowiek z EMEL-a jest ok i jeśli rzeczywiście będzie się to wiązało z pęknięta ścieżką to uważam że sobie poradzi. Niestety coś mi mówi że to nie będzie takie proste, w takiej sytuacji ASO by wymieniało płytki w pilotach a nie całe zestawy.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 14:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Tak, bo ASO ma listę VINów objętych notą serwisową, która nakazuje wymianę pilotów oraz modułu w aucie (oczywiście na koszt klienta), to oznacza, że były przypadki gdy winowajcą był moduł (nie u mnie) natomiast przemiły Pan z serwisu proponując mi wymianę "dla pewności" modułu w Dwójce nawet nie sprawdził czy VIN jest na liście, a do dziś, po wymianie samego pilota, wszystko działa jak należy. Jeśli gość z EMEL polegnie to się do Ciebie odezwę :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 14:19 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
AAA czyli jednego pilota masz wymienionego w ASO i jest ok. Dobrze zrozumiałem ?

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 15:05 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
No mam dwie Mazdy z tego samego rocznika - dwa piloty w mojej szóstce padły w tym miesiącu, natomiast w żony Maździe 2 pilot padł jakoś pół roku temu (tam zapasowy kluczyk jest bez pilota więc nie było na co wymienić), ale ogólnie objawy identyczne co tu i również Siemens z tym że 2-przyciskowy (bez otwierania bagażnika). Wymienili mi więc tamten w ASO za coś około 1000 zł <o0> no ale to jest najlepszy dowód na to, że wymiana pilota pomogła i nie był to problem z modułem w aucie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 15:08 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
No to może warto zerknąć do pilota żony. Tak czy siak coraz bardziej interesuje mnie ten temat.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 lut 2017, 23:10 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 04.02.2017
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Witam serdecznie po raz 1
i od razu takie pytanie :
bateria w pilocie trzyma ok 1-2 tygodnie
gdzie we Wrocławiu znajdę konkretnego fachowca od pilotów ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lut 2017, 12:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Ja oddałem do tego gościa z Emel Autoalarmy ale dalej trzyma mi ten pilot w naprawie, podobno był chory i stąd ta obsuwa. Natomiast problem baterii padających w Siemensach jest znany i nie wiem czy to będzie prosta albo w ogóle możliwa naprawa bo nie spotkałem się nigdzie z solucją, a przestudiowałem sporo for zagranicznych...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lut 2017, 13:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.03.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Podepnę się pod wątek. Od ok. m-ca mam problem następujący:
1) z kluczyków (żadnego, baterie świeże w obu) nie da się otworzyć bagażnika z przycisku
2) nie da się też zamknąć auta na centralny zamek - tylko z kluczyka przez zamek kierowcy
3) DA SIĘ OTWORZYĆ auto z przycisków obu kluczyków po zamknięciu przez zamek kierowcy
4) tablica rozdzielcza nie sygnalizuje, że któreś drzwi są otwarte
5) otwierałem bagażnik awaryjnie dźwigienką w drzwiach, potem zamykałem żeby potwierdzić czy niedomknięcie bagaznika nie jest przyczyną pkt. 2 - nie jest...
6) przycisk w klapie nie działa od wymiany klapy po stuknięciu ;) ale po tej wymianie przez ok. rok otwieranie bagażnika działało.
Gdzie kontynuować poszukiwania? Nie znalazłem bezpiecznika odpowiadającego za samą klapę bagażnika, chyba nie ma takiego?
PS. Kluczyki 3-przyciskowe: zamknięcie auta, otwarcie auta, otwarcie klapy bagażnika.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lut 2017, 14:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.01.2017
Posty: 1
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam,
Mnie także dopadł problem z otwieraniem z kluczyka. Jednego dnia po prostu przestał działać. Wymieniłem baterię i nadal nie działa. Sprawdziłem zapasowy kluczyk który na 100% działał jeszcze 2 tygodnie temu i także brak reakcji. Próbowałem kodowania wg instrukcji z wątku jednak działa do 5 kroku (nie ma reakcji). Odłączyłem moduł na 10 minut i podłączyłem na nowo i nadal to samo.
Jakieś sugestie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lut 2017, 17:17 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Musisz szukać w dziale GG/GY


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lut 2017, 18:35 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 04.02.2017
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Byłem tam , Pan zapytał z daleka czy mazda 6 i nawet nie chciał kluczyka do ręki ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lut 2017, 18:48 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 212
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
Bezpiecznik klapy bagażnika masz w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika.
Pierwszy bezpiecznik od dołu ( trzeci rząd od lewej ) 25 A


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lut 2017, 22:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Hehe może walczy z moim i powoli się poddaje ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 lut 2017, 18:32 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 04.02.2017
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Najważniejsze żeby cos wywalczył :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 lut 2017, 20:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.10.2016
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Gizmo napisał(a):
Bezpiecznik klapy bagażnika masz w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika.
Pierwszy bezpiecznik od dołu ( trzeci rząd od lewej ) 25 A


A w środku po lewej stronie pod kierownica tez jest bezpiecznik ale przycisku klapy bagażnika - czy to są 2 osobne rzeczy? bo mi otwiera z kluczyka wszystkie drzwi oprócz bagażnika. Dopiero jak włożę kluczyk do stacyjki i raz przekręcę (nie na zapłon) to wtedy mogę otworzyć klapę. Chyba tak nie powinno być??? Proszę o podpowiedź.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lut 2017, 14:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Mówił dziś że od kilku dni sprawdza i działa więc jutro jadę odebrać. Koszt 40 zł :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

-- Dodano: Śr, 8 lut 2017, 14:04 --

No więc odebrałem od tego pana z EMEL Autoalarmy we Wrocławiu. Zapłaciłem faktycznie 40 zł i faktycznie pilot na ten moment działa (czas pokaże jak długo, bo być może problem został wyeliminowany całkowicie - oby). Co zostało zrobione to dokładne przelutowanie wszystkiego, posprawdzanie. Kilka dni pilot leżał u gościa i testował go co jakiś czas.

No a teraz mały bonus czyli alternatywa dla tych co mają już dość problemów z tymi nieszczęsnymi pilotami. Otóż można w Polsce dostać chiński zamiennik, który znalazłem po numerze części podmieniając ostatnią literkę z E na F, kosztuje to coś około 100 zł. Co najlepsze - pasuje do scyzoryka i bez problemu się z nim spina, wygląda jak oryginał, w dotyku jest jak oryginał. Co do wykonania to plastik obudowy jest OK, pod przyciskami zamiast tej mlecznej gumy jest taki przezroczysty plastik, a sama płytka jest o wiele mniej wyrafinowaną elektroniką niż oryginalnie, ale DZIAŁA (może prostsze rozwiązania są lepsze i trwalsze?), co więcej - bez problemu się paruje z autem, a do tego bonusowo zasięg pilota jest z 2-3 większy niż w oryginale. Ogólnie ja postanowiłem korzystać z tego zamiennika póki nie padnie żeby oszczędzać oryginalny pilot.

Oto link (trzeba założyć tam konto):

http://harkan.pl/pilot-mazda-6-5wk43449 ... p-537.html

no to zamawiajcie <metal>

P.S. To jest wersja do sedana (otwieranie bagażnika), więc szukajcie swoich, powinny być w tym sklepie, a jak nie to może mogą sprowadzić.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lut 2017, 18:27 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 1178
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Dzięki khad. Może się przyda, choć mam nadzieję, że nie.

Nakryklołch żech ze mobilnioka (Xiaomi Mi Max)

_________________
Ruch Chorzów - Legenda bez końca, nigdy nie zginie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lut 2017, 21:26 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kolego khad, a jak sprawa z transporderem? Podmieniles tylko elektryke tak, a grot jest stary?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lut 2017, 22:06 
Amator
Offline
Od: 31.12.2015
Posty: 94
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
a ja zamówię w następnym tygodniu i sprawdzę


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lut 2017, 23:18 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
No więc grot cały z plastikiem (tj. scyzoryk) jest stary ori (łącznie z kostką od immo), pilot z kolei cały jest chiński ale jest tak zbudowany, że pasuje do oryginalnego scyzoryka - tam jest taki zatrzask i idealnie pasuje. Innymi słowy CAŁY nowy pilot wpinam do starego scyzoryka i jest komplet, bez przekładania płytki itp (i tak się nie da, nawet bateria w chińczyku jest montowana odwrotnie). Na koniec procedura kodowania tj. 3x kluczyk on-off na otwwrtych drzwiach kierowcy plus 3x zamknąć i otworzyć te drzwi po czym wcisnąć jakikolwiek przycisk na pilotach (max. 3 piloty) i hula jak marzenie :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 lut 2017, 11:01 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
No tak właśnie myślałem, starą ory cześć pilota z grotem z transporderem do nowej części pilota zamiennika, tak?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lut 2017, 09:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dokładnie :)

-- Dodano: Wt, 14 lut 2017, 09:09 --

Mały update z mojej strony. Pilot po naprawie przestał wczoraj zamykać. Gość wszystko przelutował, posprawdzał, działało chwilę. Konkluzję mam jedną: naprawa nic nie daje, piloty są wadliwe, wada wychodzi po kilku latach (u mnie w ciągu roku w 3 pilotach w tym samym wieku). Jedyną alternatywą dla wydania tysiąca za pilot w ASO zdaje się być zakup chińskiego zamiennika za ok. 100 zł, ale nie mogę zagwarantować, że wszystkie zamienniki będą pasowały do scyzoryka.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lut 2017, 14:11 
Amator
Offline
Od: 31.12.2015
Posty: 94
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
Ja kupilem zMiennik ze stronki ktora podales ale nie moge go zaprogramowac niewiem czego

wyslane z es6 za pomoca palcow


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lut 2017, 14:35 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
rozdziel pilot od scyzoryka (tak jak przy wymianie baterii) i zobacz od wewnetrznej strony (tej ktora sie styka z czescia ze scyzorykiem - tam sa napisy) czy masz pilot tego samego producenta (siemens) i zgadza sie numer czesci (na koncu moze byc litera E zamiast F). Jesli tak to procedura programowania jest prosta:

1. kluczyk w stacyjce (wylaczony)
2. drzwi kierowcy otwarte
3. przelacz 3x kluczyk z wylaczonego na wlaczny (2 skoki) - ostatecznie ma zostac na off
4. 3x zamknij i otworz drzwi kierowcy - ostatecznie maja zostac otwarte
5. nacisnij w pilocie jakikolwiek przycisk

Dodam, ze auto w trakcie tej procedury komunikuje programowanie kilkukrotnym ryglowaniem i otwieraniem drzwi

Jesli nie jestes pewny to wrzuc zdjecia napisow na obu pilotach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lut 2017, 19:03 
Amator
Offline
Od: 31.12.2015
Posty: 94
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
a gdzie te napisy znajde


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 431 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.