Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:16

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 17 kwi 2016, 17:46 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 05.09.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam. Od niedawna podczas jazdy towarzyszy mi dziwny dźwięk dobiegający z lewego przedniego kola. Pojawia się mniej więcej po przejechaniu 5-10 km i stopniowo się nasila. Występuje on gdy samochód jedzie ze stalą prędkością i podczas zwalniania. Gdy przyspieszam, cisza.
Dodaje dźwięk tego ''skrzypienia''

http://www.wgrane.pl/400743ca4c14272b141e6db86f211f11



Może ktoś wie co to takiego?
Pozdrawiam.

_________________
Mazda 6 2.0(147PS) Nürburgring Nordschleife
https://www.youtube.com/watch?v=jV1L8Peydp0


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 cze 2016, 11:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.04.2013
Posty: 9
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Mazda 6 kombi 2003 r. diesel. Było kilka postów, ale nikt nie opisywał takiego problemu. Otóż w suche, słoneczne dni przy skrętach (w mieście na skrzyżowaniach, parkingu itp) bardzo skrzypi z przodu. Czy skręcam w lewo czy wprawo jest tak samo, Jakby guma o gumę. Rozchodzi się to po całym aucie i wewnątrz i na zewnątrz. Przy hamowaniu również słychać skrzypienie. Co ciekawe, to w normalne dni, gdy jest pochmurno czy pada deszcz (gdy jest większa wilgotność powietrza) lub niższa temperatura tego skrzypienia nie słychać. W słoneczne dni rano gdy jadę do pracy nic nie słychać, a gdy wracam to jest jakaś masakra.
Jeździłem już 3 razy na stację diagnostyczną i niestety żaden diagnosta nie mógł jednoznacznie stwierdzić co to może skrzypieć. Mówili tylko, że w Mazdach jest bardzo skomplikowane zawieszenie i trudno to zdiagnozować.
Nie mam w domu kanału, więc położyłem się pod autem i tam gdzie mogłem dosięgnąć ręką tam wszelkie, widoczne gumy spryskałem smarem w sprayu. Nic to jednak nie pomogło.
Skrzypienie najbardziej słychać gdy kierownicą operuję delikatnie, powoli, bo przy energicznych rurach to skrzypienie jest mniejsze. Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 lip 2016, 11:37 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 30.05.2016
Posty: 103
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zagranica
ZBANOWANY!
Lozysko górne amora jak przy skretach bym obstawial ,wlej oliwy na kielichy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 sie 2016, 10:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.01.2016
Posty: 7
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: dolnośląski
cześć

Chciałbym odświeżyć ten temat, bo mam identyczny problem w mojej maździe 6 kombi 2006, 2.0 diesel, 143hp. Rozwiązał to ktoś z Was?

Pozdrawiam, Bartek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 sie 2016, 23:20 
Amator
Offline
Od: 20.04.2015
Posty: 63
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: świętokrzyski
Witam
U mnie w przednik lewym kole skrzypi gdy się wjedzie w dziurę czy coś podobnego,obstawiam,że jest to wina tego,że podczas ostatniego mycia chyba za bardzo przeleciałem po zawieszeniu myjką.Czy ktoś by był tak uprzejmy i pokazał na zdjęciu czy czymś podobnym gdzie mogę posmarować aby być może ustało to skrzypienie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 wrz 2016, 15:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.01.2016
Posty: 7
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: dolnośląski
Carminek, rozkminiłeś może co to było? Bo ja mam identycznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 wrz 2016, 21:40 
Adept
Offline
Od: 19.08.2016
Posty: 144
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Gumy stabilizatora pewnie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 mar 2017, 22:18 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.07.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Top
Region: śląski
Miałem to samo panowie w swojej 6-tce 2,3 4x4. Doprowadzało mnie to do szaleństwa, wstydziłem się normalnie jeździć tym wozidłem.. :mur:
Po jakimś czasie zawiozłem auto do mechanika, wymienili mi dobre wahacze, bo wg nich były podrdzewiałe (600pln nie moje).. Skrzypienie starego kutra rybackiego nie ustało. Doprowadzony do ostateczności poszedłem do apteki. Kupiłem strzykawkę i kilka igieł. Po powrocie zrzuciłem kółka i uzbrojony w strzykawkę pełną oliwy nie zawahałem się jej użyć wtłaczając w gumowe osłony sworzni wahaczy i przegubów drążków kierowniczych ten cudowny płyn. Do końca mojej przygody z Mazdą nie usłyszałem ani jednego skrzypnięcia. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 mar 2017, 18:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.03.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: świętokrzyski
Witam. Kupilem Mazde okolo tygodnia temu. Mam ten sam problem. Ponizej link do youtube . z gory dzieki za pomoc

https://www.youtube.com/watch?v=wRbemkY-dP4


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 mar 2017, 19:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 04.11.2014
Posty: 752
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
U mnie bylo trochę podobnie, więc zdjąłem koła i wszystkie gunowe elementy popsikałem smarem silikonowym w sprayu. Po tym nastała cisza, obstawiam że u mnie końcówka drążka skrzypiała.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 11:33 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2017
Posty: 53
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Zaczeło grzać słoneczko i zaczął się problem u mnie, identycznie jak w pierwszym poście.

Rano auto zimne - cisza. Postoi cały dzień na parkingu, termometr pokazuje 27C na dworze w słońcu i podczas obracania kierownicą skrzypi coś jak stare drzwi od stodoły.
Później nachodzi noc i rano auto jedzie cicho jak makiem zasiał... i tak w kółko.
Przy deszczowych zimnych dniach tego nie było.

Ktoś z Was rozwiązał problem definitywnie? Nie chcę, żeby mi mechanicy pół auta wymienili.

Akurat problem wyszedł po wyjeździe z serwisu, robiłem wymiany eksplatacyjne, poduszkę silnika i rozrząd, więc pomyślałem, że coś zepsuli. Pojechałem rano, a tu cisza, bo auto zimne. Zagadka.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 21:44 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 110
Rok produkcji: 2002
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
wysuń kierę na maksa i wsuń z powrotem jeżeli przez kilkanaście kręceń będzie ciszej to przesmaruj wielowypust

_________________
Sti Prodrive limited
Albo Grubo Albo Wcale


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 kwi 2018, 13:27 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2017
Posty: 53
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Dobra, temat rozwiązany.
Prawy zacisk złapał tarczę, mimo że mechanicy na przeglądzie 3 tygodnie temu go czyścili i miało być super ;)
Jak zimny to nic nie słychać. Przejadę z 10km i trzeszczy jak w tej reklamie co palcem po patelni jadą :D

-- Dodano: Pn, 5 cze 2017, 11:07 --

Jednak nie rozwiązany. Spokój był parę dni.
W sobotę przyświeciło słońce, ale jeszcze rano był spokój. Pojechał nad jezioro, auto się wygrzało na słońcu i już wracałem jak na drzwiach od stodoły. Trzaski, chrobotanie, skrzypienie.

Stanąłem, pobujałem autem. Ewidentnie prawa przednia strona skrzypi jak się pobuja autem. No i wczoraj spadł deszcz, zrobiło się chłodno, dziś rano miałem podjechać do mechanika, a tu cisza jak makiem zasiał. Auto jedzie płynnie i cicho jak wcześniej.
<boisie> <o0>
Tracę cierpliwość już na to

-- Dodano: 27 kwietnia 2018, o 14:27 --

wracam do tematu po czasie. Była zima, był spokój. Przyświeciło słońce i znów skrzypi i trzeszczy. Ale tylko po południu, kiedy samochod się nagrzeje od słońca.
Byłem już u trzech mechaników i akurat problem się nie ujawnił.
Wstrzyknąłem olej we wszystkie możliwe miejsca z prawej strony. Nic się nie zmieniło.

Słychać trzeszczenie jak kręcę kierownicą, albo pobujam autem, Najmocniej na wysokości prawego koła.
ktoś ma pomysł? Będę jechał do mechanika wkrótce, ale obawiam się, że znów problem nie zostanie wykryty a idą ciepłe dni.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 kwi 2018, 14:10 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Poczytaj more to to ??
viewtopic.php?f=83&t=1396&p=60399#p60746

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 maja 2018, 12:46 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2017
Posty: 53
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Dzięki za podrzucenie tematu, ale to nie to. Przesmarowałem sobie profilaktycznie bo nawet nie wiedziałem, że tam może coś się dziać.

Ale trzaski dalej się pojawiają kiedy auto się nagrzeje. W zimne dni cisza. Czekam aż będą upały i jadę prosto do fachowców od zawieszeń.

Czy może to być łożysko górne amortyzatora?
Tam nie udało mi się nic napuścić, ani nasmarować.
No i trzeszczy jak stara szafa, ale kiedy jest 15c na dworze to cisza, spokój, nic nie puka, luzów nie widać w zawieszeniu...
Jak rozwiążę tą zagadkę to chyba zrobię poradnik :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 paź 2018, 22:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.10.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Mam to samo, tylko troche ciszej. Ktos sie z tym spotkal? Mozliwe ze lozysko?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 paź 2018, 08:09 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.04.2017
Posty: 237
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: mazowiecki
W mojej opinii nie jest to łożysko, bardziej bym obstawiał w amortyzator ale też nie mam pewności

_________________
Brzydki, zły i szczery.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 paź 2018, 12:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.10.2018
Posty: 13
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Amrotyzatory miałem wymieniane rok temu.
I to nie jest dzwiek na dziurach czy nierównościach tylko jest on cały czas. Nawet jak po garażu podziemnym jeździłem to było go słychać. Myślałem że może tarcza jest krzywa i coś trze, ale przy hamowaniu nie ma żadnych wibracji czy drgań na kierownicy ani na pedale.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 paź 2018, 14:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: wielkopolski
Witam mam taki sam problem. wszystko zaczęło się po wymianie łożyska w przednim prawym kole po 2-3 dniach wydobywał się dźwięk skrzypienia z lewego przedniego koła i nasilał się. Słychać było dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów na "rozgrzanych"częściach trwało to ok 2-3 tyg. oczywiście byłem u mechanika i wszstko było ok. Po tym okresie samo przestało, ale zmieniła się pogoda i przez dwa tyg był spokój i dziś znów zaczeło skrzypić więc podjechałem do mechanika i stwierdził że to może być tuleja wahacza ewentualnie łącznik stabilizatora. Ktoś coś wie na ten temat czy to może być to i jaki jest koszt naprawy mniej wiecej ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 paź 2018, 09:27 
Bywalec
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 278
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: śląski
Gdyby to był łącznik stabilizatora to na dziurach byś słyszał stukanie.
Obstawiał bym prędzej gumę stabilizatora.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lis 2018, 13:09 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.01.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: małopolski
Nagrany przez Ciebie dźwięk przypomina mi ten,. który występował u mnie.
Był słyszalny w suche, bezdeszczowe dni zwłaszcza przy małych prędkościach przy pokonywaniu różnych parkingowych nierówności niezależnie, czy kręciłem kierownicą czy też nie. Jak był na zewnątrz mokro, czy panowała poranna rosa dźwięku prawie nie było lub w ogóle zanikał i nie dało się dojść skąd dobiega. Natomiast nasilał się znacznie, jak auto wygrzało się na słońcu. Kilku mechaników nie mogło zlokalizować problemu. Wina leżała po stronie wahaczy dolnych. Teraz nie pamiętam już które były walnięte, ale przy okazji rozbierania poleciłem wymianę czterech dolnych (po dwa na stronę). Górnych nie ruszałem. Przed wymianą wahaczy wstyd było kręcić po parkingu, bo Mazda skrzypiała jak stare drzwi od stodoły, a teraz cisza i mam wrażenie, że prowadzenie jest bardziej precyzyjne, ale to może być tylko autosugestia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 lis 2018, 06:29 
Bywalec
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 278
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: śląski
W takim wypadku jaki miał kolega Lord najpierw pojechał bym na stacje diagnostyczną sprawdzić czy to na pewno to i czy jest konieczna wymiana wszystkich 4 wachaczy. Jest to znaczny koszt , poza tym są tam takie tulejki których nie mam w zamiennikach.
Są dostępne tylko w ASO, i w wypadku kiedy starych nie da się już uratować jest to 140zł a mamy 4 wachacze.
Warto to dobrze sprawdzić.
Zobaczyć czy gumy nie są popękane przy sworzniach bądź wymienić same tuleje wachacza - w wypadku kiedy są dostępne.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 lis 2018, 12:30 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.01.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: małopolski
Na dwóch stacjach kontroli pojazdów (na szarpakach i ręczne sprawdzanie luzów "podważając" przeguby łapką) nie stwierdzili żadnych luzów. Warsztat samochodowy, który naprawia różne auta, również nie znalazł przyczyny. Wymienili mi jedynie gumowe tuleje stabilizatorów (te spłaszczone od dołu), ale niestety nie pomogło.
Dopiero Serwis Samochodów Japońskich w Krakowie zdiagnozował właściwie przyczynę skrzypienia i stukania.
Winne były wahacze - po jednym z dolnych wahaczy po każdej ze stron. Drugie z dolnych wahaczy jeszcze były w miarę ok. Jednak jak już było rozbierane zawieszenie z każdej strony to stwierdziłem, że wymienię od razu oba wahacze (prosty i gięty), bo bo i tak płacę za robociznę i tak, a przynajmniej za jakiś czas nie będzie trzeba znowu wszystkiego rozbierać.

Zamówiłem modele z górnej półki (Lemförder i Swag) w hurtowni, bo serwis miał w tej cenie znacznie słabsze modele i za radą mechanika, że jak mam dojście do tańszych części to żebym przywiózł swoje. Tak też zrobiłem i warsztat wymienił bez problemu. Od tamtej pory spokój.

Natmiast co do wymiany tulei w wahaczach mechanik stwierdził, że cena za robociznę praktycznie taka sama, a nie wiadomo na jak długi czas będą się sprawowały. Wolę raz wydać pieniądze, a później mieć spokój. Na razie jestem zadowolony. Przejechałem na razie od wymiany ok 4-5 tys. km.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 gru 2018, 19:06 
Świeżak
Offline
Od: 31.08.2018
Posty: 25
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witam Panowie
Podczas obciążenie lewej osi auta ( np stając własnym ciężarem ) słychać skrzypienie z lewego tylnego koła . Jest to szczególnie dobrze słyszalne przy odciążeniu lewej osi
Słychać je również przy ruszaniu. Podczas jazdy nie słychać
Jaka może być przyczyną ? Dziękuję za wszelkie rady


Ostatnio edytowano Wt, 18 gru 2018, 19:06 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.