Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:36

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 8 lip 2016, 16:15 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.02.2016
Posty: 159
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
W swojej 6 mam jeszcze fabryczne Bridgestony, wszystkie mają powyżej 6mm, dot 3906... Nie zauważyłem jak na razie żadnych niepokojących objawów w trakcie jazdy (na suchym i mokrym), hałasowania etc. Jedynie, jak widać na zdjęciu, dosyć już mocne spękania. Pytanie: czy takie spękania bieżnika grożą np wystrzałem opony i na gwałt wymieniać, czy można sobie do zimy pojeździć?
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lip 2016, 23:37 
Nowicjusz
Offline
Od: 28.05.2016
Posty: 40
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Jezeli przez 10 lat nic sie z nimi nie stalo i wciaz masz 6mm bieznika to mysle ze przy twoich przebiegach mozesz spokojnie do zimy dojezdzic.

Pamietaj tylko ze te opony stracily juz swoje wlasciwosci sprzed lat i napewno droga hamowania sie znacze wydluzyla


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 10 lip 2016, 07:41 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Dla mnie osobiście opony do wymiany.
Podróżujemy co raz szybciej - z większą prędkością.
PanPawel Twoje opony mogą pojeździć jeszcze dwa lata, a może wystrzelą za 3 miesiące jak się nagrzeją na słońcu.

Cytuj:
Przy właściwej konserwacji i przechowywaniu większość opon szosowych zapewnia okres eksploatacji do 5 lat. Zgodnie z Polską Normą PN-C-94300-7:1997 "Ogumienie. Pakowanie, przechowywanie i transport", za opony pełnowartościowe uważa się opony nie starsze niż 36 miesięcy od daty produkcji.

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/artykul/wiek-opony-poradnik
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.


Mojej dziewczynie opona wystrzeliła na drodze ekspresowej przy 120km/h, na szczęście nic się nie stało.

Pamiętajmy, że opony to jedyny łącznik pomiędzy asfaltem, a samochodem.

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 wrz 2016, 17:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.09.2016
Posty: 4
Rok produkcji: 2008
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Lepiej nie ryzykować i wymienić stare opony.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 wrz 2016, 17:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
10 lat to już sporo jak na opony i najwyzszy czas na przyszły rok coś kupić. Czy wystrzelą czy nie tego nie wiemy, natomiast guma podejrzewam że jest już tak twarda że przyczepnośc w deszczu to abstrakcja.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 wrz 2016, 19:14 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.02.2016
Posty: 159
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Miałem kiedyś w skuterku koreańskie opony 10 letnie i tam faktycznie była guma twarda, przypominała plastik, a nie gumę (w deszczu i tak nie jeździłem). Natomiast w tych oponach nie zauważyłem czegoś takiego, guma jak guma (taka sama, jak co roku :D ). Samochód jeździ jak zwykle, bez poślizgów, bez używania kontroli trakcji - na suchym/mokrym(i ulewie)/przy niskich i wysokich temp... Różnicę bym zapewne zauważył przy awaryjnym hamowaniu/manewrze. Postanowiłem kupić całoroczne (pozbędę się zimowych opon z alusami), lub letnie w przyszłym sezonie (chyba, że będzie krucho z gotówką, to i te zostawię <pirat> ). Swoją drogą mam jeszcze vn900 custom z 2007 roku na oryginalnych też już prawie 10 letnich oponach (choć z małym przebiegiem) - w pierwszej kolejności będę się musiał szarpnąć z wymianą w moto, a tam niestety 2 gumy droższe, niż do mazdy 4 :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 wrz 2016, 19:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Guma jednak traci swoje właściwości i tak jak napisałeś najszybciej to zauważymy w podbramkowej sytuacji i kiepskich warunkach, bo kiedyś jak miałem 20 lat to opony dotąd się katowało aż druty było widac i człowiek nie wnikał :lol: Teraz jednak świadomośc jest już inna. Patrząc na to jak zmienia się klimat, może za parę lat będziemy jeździli tylko na letnich albo na wielosezonowych, bo zimówek nie będzie się opłacało kupować. Powiem Ci że któregoś roku nie chciało mi się zmieniać zimówek bo byłu już na wykończeniu i cały rok przejeździłem, dodam że guma też była juz z 7-8 letnia, to po opadach deszczu spod świateł nie mogłem się zebrać. Chciałem szybciej ruszyc to tylko w miejscu mieliłem.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 wrz 2016, 09:13 
Adept
Offline
Od: 22.04.2016
Posty: 128
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: zagranica
W DE nie zaliczyl by przegladu technicznego, kazal by je zmienic, smigac mozesz ale gumka juz stracila swoje wlasciwosci.

_________________
Mazda 6 Kombi 2016 GJ, manual, SKYACTIV-D 150 i-ELOOP
Mazda 6 Kombi 2017 GL, manual, SKYACTIV-G 165 MZD 74.00.311 EU N


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 paź 2016, 14:35 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.02.2016
Posty: 159
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
adas13 napisał(a):
W DE nie zaliczyl by przegladu technicznego

Adas13 no to mi się upiekło, że nie mieszkam w Afrykańsko-azjatyckiej Republice Federalnej Niemiec <spoko>

-- Dodano: N, 23 paź 2016, 15:35 --

A kupiłem sobie 2 letnie, niewiele używane, całoroczne Hankooki - z wymianą mnie wyszły pół ceny nowych, pół roku gwarancji. Na moje przebiegi ok. 4500km rocznie będą w sam raz :hi:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.