Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 11:50 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2016
Posty: 17
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Witam, mam M6 z 2008 roku wersja angielska TS2 bez Bose z radiem na 6 płyt. Chcę podłączyć do tego mój wzmacniacz US BLASTER 1390 i skrzynie basową Hertz. Czy mogę wpiąć się w przewody z radia do tylnych głośników i z nich wziąć sygnał gdyż to radio nie posiada RCA? Czytałem trochę o tym, że jakość dźwięku będzie gorsza, bo zniekształcona przez końcówki mocy z radia ale audiofilem nie jestem tylko chcę mieć bas w bagażniku. Zestaw gra bardzo dobrze bo woziłem to od lat w trzech poprzednich autach. Czy takie rozwiązanie będzie ok? Nie chcę lutować nic w aucie czy dokładać konwertery. Czy z radia da się wziąć sygnał Remote do wyłączania wzmacniacza razem z radiem? Proszę także o schemat wtyczki z radia które to przewody wychodzą na tylne głośniki i który przewód to remote. Jeszcze nie dobierałem się do radia. Z góry dziękuje za pomoc.

Zapomniałem dodać pytanie w którym miejscu przeprowadzić kabel od akumulatora do kabiny?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 12:47 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Maxis1982 napisał(a):
Czy takie rozwiązanie będzie ok?

Nie będzie. Tzn. możesz tak podpiąć, ale nie zagra to tak jak powinno. Powodem tego jest to, że tylne kanały mają obcięte pasmo (jeśli się nie mylę to i z dołu i góry). Ja nie byłem zadowolony.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 16:57 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Potwierdzam, tylne kanały mają obcięte pasmo.
Aby bezpośrednio wziąć sygnał z głośników, nie stosując adaptera rca trzeba mieć wzmacniacz z wejściem Hi. W przeciwnym wypadku tylko adapter albo wyprowadzenie RCA z radia.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 20:31 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2016
Posty: 17
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
No mój wzmacniacz ma tylko wejście RCA. Brak wejścia Hi. W takim razie może wziąłbym sygnał z głośników przednich? Nie chcę za dużo kombinować a sprzęt mam mocny, 350W w RMS i nie słucham głośno muzyki, tylko zależy mi na mocniejszym basie z bagażnika. A co z remote? Jeżeli radio fabrycznie nie ma wyjścia na wzmacniacz to czy posiada taki przewód?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 21:25 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Skoro wzmacniacz nie posiada wejścia HI, to pozostaje zastosować konwerter RCA, najlepiej pod przednie kanały.
Co do remote, to jest możliwość podpięcia się pod któryś kabelek we wtyczce przy radiu. O ile dobrze pamiętam to chyba pod zasilanie wzmacniacza antenowego.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 22:58 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2016
Posty: 17
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Czyli jeżeli zastosuję ten konwerter a potrzebne mi tylko niskie pasmo bo chcę zasilić tylko subwoofer to mogę się podpiąć jednak pod tylne głośniki? Chodzi mi o to, że będę miał wtedy jakąś kontrolę z poziomu radia podczas jazdy odejmując lub dodając mocy na tylne głośniki a co za tym idzie na suba a przednie by grały z takim samym poziomem. Jeszcze jedno pytanie, na konwerterze są zazwyczaj pokrętła gain. Mniej więcej na jaki level to ustawić? Zapytam raz jeszcze - opcja obcięcia RCA i wlutowanie się w kostkę czy bezpośrednio w przewody głośników przednich czy tylnich odpada całkowicie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 23:33 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Tylne głośniki są okrojone z basu. Bierz sygnał z przednich głośników. Poziom głośności suba wyregulujesz na wzmacniaczu. Nie będziesz miał opcji regulacji w każdym momencie ale poprawnie zestrojony system nie wymaga notorycznej zmiany ustawień.

System audio mazdy robi się aktywny po przekręceniu kluczyka, niezależnie czy radio jest on/off. Ma to na celu poprawną pracę innych bloków funkcyjnych np. zestawu głośnomówiącego. Jak radio jest off to i tak system jest aktywny. Remote jest dostępne na głównej kostce radia, ale też je można wziąć z zapalniczki, która się zachowuje tak jak remote. W necie bez problemu znajdziesz rozpiskę głównej kostki.

Maxis1982 napisał(a):
na konwerterze są zazwyczaj pokrętła gain. Mniej więcej na jaki level to ustawić?


Ogólnie na słuch. Dajemy na radiu 90% głośności i kręcimy od min do max w momencie jak słyszymy że coś się dzieje z sygnałem (np. charczy) to cofamy trochę w kierunku minimum i tak zostawiamy. Taka sama zasada jak w regulacji czułości na wzmacniaczu.

Maxis1982 napisał(a):
Zapytam raz jeszcze - opcja obcięcia RCA i wlutowanie się w kostkę czy bezpośrednio w przewody głośników przednich czy tylnich odpada całkowicie?


Taka opcja nie wchodzi w grę. Sygnał z końcówki mocy w radiu jest symetryczny (RCA jest asymetryczny) i ma składową stałą na poziomie 6V którą należy odfiltrować. Bezpośrednie podłączenie wyjścia końcówki mocy do masy RCA spowoduje uszkodzenie końcówki mocy w radiu. Jak by to było takie proste to by się nie robiło wyjść RCA i adapterów RCA dla amatorów.
Chcesz założyć wzmacniacz i suba, pociągnąć chyba sensowne zasilanie (innej opcji nie rozważam) to już dość dużo roboty a z sygnałem chcesz rzeźbić w g... Nie rozumiem.
Zainstaluj konwerter lub zleć wyprowadzenie RCA z radia i masz otwartą drogę do zabawy w audio.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 sty 2017, 23:25 
Świeżak
Offline
Od: 02.11.2016
Posty: 17
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Dzięki wielkie za odpowiedź. Ja zasilanie zawsze podłączałem z akumulatora, więc teraz też oczywiście to zrobię. Konwerter kupiony, przekonałeś mnie. Jeszcze pytanko, którędy przeciągnąć kabel z komory silnika do wnętrza auta?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 kwi 2018, 10:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.04.2018
Posty: 10
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam ,podłączę się pod temat.
Czy jest jakaś instrukcja jak dostać się do wzmacniacza bose pod fotelem pasażera?
Trzeba odkręcić fotel czy cuś? :?
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 kwi 2018, 11:42 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Operacja jest wyjątkowo prosta. Jedna śruba na klucz 10 z przodu fotela. Następnie dwie takie same z tyłu fotela. Nie trzeba demontować fotela tylko jeździć nim do przodu i do tyłu.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 wrz 2020, 19:18 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.09.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem Mazda 6 sedan 2008 rok II gen

temat który mnie intryguje, to czy istnieje możliwość podłączenia subwoofera do nagłośnienia ?
nadmienię, że brak emblematów na głośnikach typu BOSE... :(
w bagażniku zauważyłem dwie złączki do podłączenia...
jedna w tylnej desce na środku, a drugi po lewej stronie, tuz za siedzeniami od strony bagażnika na dole?

proszę o info

pozdro
baddomel


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 wrz 2020, 20:31 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Bez systemu bose nie ma prostego sposobu. Tylko dodatkowy wzmacniacz i sub ewentualnie aktywny sub.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.