Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:51

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 21 cze 2013, 10:47 
Offline
Witam, kupilem niedawno mazde 6 z 2010 roku zamiana z audi a4 b7 samochod duzo lepszy jak na pierwsze testy, zastanawia mnie tylko jedna rzecz bo przyzwyczajony jestem do dobrego naglosnienia a w tym samochodzi jakos tylne glosniki graja cichutko jakby ich nie bylo, przelaczam na tylne i slychac bardzo bardzo cicho czy to oznacza ze sa jakies slabiutkie czy cos jest zepsute????pzdr4all


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 21 cze 2013, 11:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Dobrze by bylo jakbys dal znac jaka masz wersje GH to wiadomo bedzie jaki masz zestaw audio


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 21 cze 2013, 12:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Te głośniki już takie są ze grają jakby chciały a nie mogły więc wszystko u ciebie ok. Jeśli szukasz dobrego grania to raczej zainwestuj w poprawienie przodu. Pisałem już w którym wątku ze jak podmienilem na szybko tweetery to gitara W mtv unplugged Nirvany zagitarzyła tak ze miałem ciarki na plecach.

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 4

_________________
Optimal Сasual Dating


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 cze 2013, 12:26 
Offline
a wymiana tylnich nic nie zmieni??


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 21 cze 2013, 16:39 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
krisjaworski napisał(a):
a wymiana tylnich nic nie zmieni??

Na pewno będzie głośniej ale bardziej jakościowo od takiego manewru się nie zrobi.


Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk

_________________
Optimal Сasual Dating


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 mar 2016, 01:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.03.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
krisjaworski mam podobny problem ,u mnie przednie graja cicho a tylnie dobrze I na pewno tak nie powinno byc jest to moja droga mazda gh rowniez ze standarowym radiem I z cala pewno pewnoscia moge powiedziec, ze w pierwszej gh wszystkie 4 glosniki graly tak samo sprawdzilem wszystkie wtyczki I jest ok ,nie wiem gdzie jest problem :(


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 mar 2016, 23:51 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Haco3333 napisał(a):
ze w pierwszej gh wszystkie 4 glosniki graly tak samo


Słoń Tobie na ucho nadepnął :wink: nie spotkałem jeszcze GH co by tył grał tak samo jak przód. Tył gra ciszej i obciętym pasmem. Jest to celowy zabieg aby scena dźwiękowa była z przodu auta i ma to sens.

Co do twojego problemu to zakładam że regulację F/R masz odpowiednio ustawioną. W takim razie wygląda na jakąś usterkę w radiu aczkolwiek nigdy nikt się do mnie nie zgłosił z takim problemem.
Może coś było rzeźbione w instalacji albo głośniki z przodu się przegrzały i magnes się rozmagnesował. Tam jest malutki magnes neodymowy na plastikowym koszu który nie znosi zbyt dużych temperatur bo traci swoje właściwości.
Tak czy inaczej coś by trzeba było posprawdzać. Chyba najprościej radio przetestować jego wszystkie kanały jednym głośnikiem aby wykluczyć głośniki.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 mar 2016, 01:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.03.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
airbob zaden slon mi na ucho nie nadepnol w kazym razie graly 4 glosniki normalnie byly slychac I prod I tyl w mojej kolejlnej gh tak nie jest ,tak czy niaczej dzieki za pomoc pzdr


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 mar 2016, 11:06 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
No to nie wiem, wszystkie radia z GH jakie do mnie trafiały tylne kanały miały "okrojone". Może i są jakieś wyjątki których nie spotkałem chociaż rocznik 2007 był eksperymentalny, może miałeś auto z tego rocznika.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 06:36 
Bywalec
Offline
Od: 04.03.2016
Posty: 251
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Region: śląski
ZBANOWANY!
podepnę się , radyjko ze zmieniarka na 6 cd/mp3, z przodu już glosniki wymienipone 2x 80 W herz graja super. z tylu już wyjęte stare i chce wstawić jakies woofery basowe tylko ale nie mam pojęcia ile jeszcze zapasu mocy ma radyjko, dodam ze bez wzmacniacza. Mam na oku takie 30 W boschmany lub 70 W ? Może ktoś powiedzieć ile mocy wyjściowej ma radio. Nigdzie w necie nie znalazłem info a nie chce z tylnymi glosnikami przekombinowac, oryginaly były owalne wszystkie 4 x 25 W Papierowe u charczące jedynie. Dzieki


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 07:59 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nadmiar mocy głośnika nie przeciąży radia i nic mu nie zrobi. Zwróć uwagę na skuteczność głośnika, im większa tym głośnik będzie grał głośniej przy takiej samej mocy dostarczonej.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 10:28 
Bywalec
Offline
Od: 04.03.2016
Posty: 251
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Region: śląski
ZBANOWANY!
https://naforum.zapodaj.net/dbf8206908bc.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/73f3025e602f.jpg.html takie z przodu zamontowałem oczywiście po poprawkach kolegow z forum oklejone z przodu tylko i wygłuszone drzwi, rypia az milo, teraz zastanawiam się czy z tylu te herze dwudrożne czy same woofery basowe takie do 80W JAK MOWISZ ZE NIE MA SIE CO OBAWIAC ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 11:38 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przeciążyć wzmacniacz można jedynie podłączając głośniki o zbyt niskiej impedancji, np. przy łączeniu równoległym kilku głośników nisko czy średnio tonowych. Impedancja wypadkowa będzie dążyć wtedy ku co raz mniejszym wartościom, co równoznaczne może być w pewnym momencie ze zwarciem wyjścia wzmacniacza. Oczywiście łączenie ze sobą głośników wysoko i nisko tonowych to zupełnie inna para kaloszy (impedancja głośnika nie jest stała i zależy od częstotliwości). W drugą stronę może dojść do przeciążenia, gdy do głośników dostarczymy zbyt dużą moc i uszkodzona zostanie cewka lub wydmuchana membrana.
Niestety, to na co się rzadko zwraca uwagę, to wspomniana przez airbob'a skuteczność głośników. Wszyscy patrzą na moc, nie co mniej na impedancję (akurat przy car-audio i tak operujemy skrajnie niskimi impedancjami głośników, żeby przy stosunkowo niskim napięciu zasilania móc uzyskać duże moce wyjściowe wzmacniaczy), a prawie nikt na skuteczność. Jest ona wyrażana zazwyczaj w dB/W. Tak jak było powiedziane powyżej, im wyższa ta wartość, tym większe wytworzą ciśnienie akustyczne przy danej mocy. Zastosowanie głośników o niskiej skuteczności może spowodować, że wzmacniacz będzie musiał generować większą moc, co idzie w parze z większymi zniekształceniami harmonicznymi (THD), co z kolei przedkłada się na słyszalne zniekształcenia dźwięku. Z drugiej strony głośniki o dużej sprawności również wnoszą zniekształcenia dźwięku i kółko się zamyka. Dlatego do uzyskania wysokiej jakości dźwięku i o dużym poziomie potrzebne są zarówno dobre głośniki, jaki i mocny wzmacniacz. A tutaj z kolei pojawia się problem z niskim napięciem zasilania, z którym też trzeba sobie jakoś poradzić. (wzmacniacze BTL, wzmacniacze klasy H i D, przetwornice napięcia). I tak w kółko Macieju...

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 12:43 
Bywalec
Offline
Od: 04.03.2016
Posty: 251
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Region: śląski
ZBANOWANY!
shutter super <oczy>
a tak na poważnie :wink: zamontować takie same glosniki z tylu jak w przodzie czy można o tej samej mocy ale jednodrozne basowe <spoko> i tak nie ogarniam tak gleboko elektroniki, mocuje glosniki pod oryginalne wtyczki w drzwiach, nic nie przerabiam, plus, minus i gitara tylko jeszcze musze się dowiedzieć czy plus to rozowy czy fioletowy <disco>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 13:44 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nie a sprawdź czy tylne głośniki w ogóle grają basem bo np. w systemie bose sygnał ma tylne głośniki jest pozbawiony basu i nie ma żadnego "kopnięcia" i wymiana głośników nic w tym zakresie nie zmieni. Nie jestem pewien jak jest w systemie bez bose.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 14:02 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Co do podłączania głośników: znakomita większość wzmacniaczy mocy ze względu na wspomniane wcześniej niskie napięcie zasilania, w celu uzyskania większej mocy pracuje w układzie mostkowym BTL. Przy takim rozwiązaniu nie da się przy pomocy miernika sprawdzić która końcówka jest "minusem" (ma połączenie z masą) a która "plusem". W zasadzie jest to z punktu głośnika obojętne, pod warunkiem że wszystkie głośniki są podłączone tak samo, czyli pracują w tej samej fazie. Poprawność podłączenia głośników przetestować można w prosty sposób przy pomocy odpowiedniego nagrania:
http://sound.eti.pg.gda.pl/student/elearning/lekcje/mm/szum_faza-przeciwfaza.wav
Pierwszy szum powinien być słyszany po środku sceny stereo, drugi na zewnątrz.

Starsi wiekiem pewnie pamiętają takie taśmy:
https://www.youtube.com/watch?v=AlJaYMkHVxg

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 10 cze 2016, 10:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.01.2015
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Jak w temacie.Potrzebuję zdjąć i wyczyścić tylną maskownicę.Czy da się zdjąć samą maskownice czy trzeba całą tapicerkę drzwi ?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 cze 2016, 20:08 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Musisz zdjąć cały boczek. Maskownica jest przymocowana do boczka poprzez roztopione plastikowe bolce.

klepnięte z P8

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 cze 2016, 21:30 
Bywalec
Offline
Od: 04.03.2016
Posty: 251
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Region: śląski
ZBANOWANY!
tak da się zdjąć sama maskownice, zdejmij tapicerke, jest przymocowana do niej od srodka. :hihi:

-- N, 12 cze 2016, 22:30 --

shutter napisał(a):
Starsi wiekiem pewnie pamiętają takie taśmy:https://www.youtube.com/watch?v=AlJaYMkHVxg

Co do podłączania głośników: znakomita większość wzmacniaczy mocy ze względu na wspomniane wcześniej niskie napięcie zasilania, w celu uzyskania większej mocy pracuje w układzie mostkowym BTL. Przy takim rozwiązaniu nie da się przy pomocy miernika sprawdzić która końcówka jest "minusem" (ma połączenie z masą) a która "plusem". W zasadzie jest to z punktu głośnika obojętne, pod warunkiem że wszystkie głośniki są podłączone tak samo, czyli pracują w tej samej fazie. Poprawność podłączenia głośników przetestować można w prosty sposób przy pomocy odpowiedniego nagrania:http://sound.eti.pg.gda.pl/student/elearning/lekcje/mm/szum_faza-przeciwfaza.wavPierwszy szum powinien być słyszany po środku sceny stereo, drugi na zewnątrz.Starsi wiekiem pewnie pamiętają takie taśmy:https://www.youtube.com/watch?v=AlJaYMkHVxg

ja ci dam starsi, godo się starsza mlodziez , a u mnie w lapku nawet z YouTube to działa :hihi:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 cze 2016, 21:47 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
christtoph napisał(a):
tak da się zdjąć sama maskownice, zdejmij tapicerke

Czytasz czasami to co napisałeś?

klepnięte z P8

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 lis 2016, 15:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.11.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Witam wszytskich !
Mam problem z podlaczeniem tylnych glosnikow do mazdy. Problem w tym ze nie wiem ktory kabel to Plus(+) i Minus(-) ??
jest tu jakis spec ktory podlaczal juz glosniki i wie ktory kable to plus i minus ??
Najlepiej by bylo jak by ktos posiadal caly opis kostki od radia ułatwilo by mi to bardzo wiele spraw :)
Mam zamiar wymienic wszystkie glosnik w mazdzie oraz podlaczyc suboofer i wzamcniacz a do tego przydalby mi sie schemat kostki :)
Mazda w wydaniu bez naglosnienia Boss.. Prosze o pomoc z gory dzieki.. PzDr


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 cze 2018, 13:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.11.2014
Posty: 5
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: świętokrzyski
Podpinam się, też potrzebuję schematy (wszystkie linki wygasły). Głównie chodzi im o tył też bez Bose. Z góry dzięki


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.