Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 00:19 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
czacha83 napisał(a):
Po za tym nie wiem czy z przodu i tyłu są głośniki o identycznej konstrukcji.

Czacha, bez bose z przodu masz zwykłe, z tyłu jajka.
czacha83 napisał(a):
Tak fabryczny sprzęt jest chu..

I nie zgodzę się, że oryginalna fabryczne radio jest do d. Moim skromnym zdaniem to BOSE daje bardzo dobry sygnał na wzmaka. Nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o jakość dźwięku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 00:38 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
<oczy> czyli co z przodu mam 16, 5 cm okrągłe a z tyłu 5"x7"? A w Bose przód i tył 16, 5 cm? Swoją drogą to otwory w tapicerce sugerują i chyba pozwalają na zamontowanie 20 cm wooferów ale takie chyba tylko JBL ma w ofercie.
Uciekamy trochę od tematu :-/ warto to odkleić?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 00:54 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Widzisz, mamy teraz dwa tematy, które są kompletnie niezależne, ale tak posklejane, że jak wydzielę ten o głośnikach, to i obecny i nowy będzie bez sensu... bo odnosisz się w jednym poście do obu tematów, dlatego staramy się tego unikać. Podzielenie teraz sensownie jest dość karkołomne.

Jest tak jest jak mówisz. W BOSE masz z przodu i z tyłu takie same 16.5, ale plastik w drzwiach jest tak skonstruowany, że można do niego przykręcić zarówno okrągłe jak i jajka (w mazdach bez BOSE). Różni się to tylko plastikowymi obudowami zastosowanego, fabrycznego głośnika. Rozstaw śrub jest taki sam, różnica w tym co jest wkręcone.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 01:03 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
To tak jak w focusie... podstawa jajo a głośnik okrągły 16, 5cm. Podstawa jest jednocześnie dystansem i z tego co kojarzę w madzi jest tak samo...
Masz racje z tymi tematami. Rozmywamy się i trudno to gdzieś skwalifikować dlatego pytałem jak to ugryźć.

Mała aktualizacja czy też sprecyzowanie:
Ja ORI zestawu audio nie słyszałem. Odkąd kupiłem auto była stacja multimedialna na CE. Moja wypowiedź, że fabryczny osprzęt jest do dupy dotyczyła głośników. Choć to też jest subiektywne, bo wynika z porównań z innymi autami. Jak wymienię głośniki to coś sensownego będę mógł napisać ale jakoś nie klasyfikowałbym też bardzo wysoko mojej czy androidowej stacji... takie mam odczucia.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


Ostatnio edytowano N, 19 sty 2014, 01:39 przez TOMASZ, łącznie edytowano 1 raz
Pisząc z Tapatalk, w celu uzupełnienia wypowiedzi proszę edytować posty.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 01:56 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
No głośniki nie odlatują w kosmos, to racja. A te od BOSE nie są wiele lepsze od standardowych :(

PS. jeszcze dla uściślenia i kompletności tematu: w BOSE jest jeszcze jeden głośnik - centralny, zamontowany ZA wyświetlaczem, przy szybie. Myślałem, że to ściema, ale jak się odłączy gwizdki to się okazuje, że on jednak gra średnie tony :) Ale co to za wymiar to nie wiem... stawiam max 8cm.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 02:12 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
A to jak wyciągniesz wyświetlacz z nawiewem to go nie widać, że rozmiaru nie znasz? Chyba go odłączałeś przy odBose'wianiu?
Dobra, spadam bo powtórka jak Omielańczuka w UFC walczy. :-P

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 02:18 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie wyciągałem go, został tam gdzie był i nawet do niego nie zaglądałem. Wiem, że grał, ale jak wyjąłem wzmacniacz to go zostawiłem w spokoju.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 mar 2014, 21:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.05.2013
Posty: 540
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: łódzki
Panowie wracając do tematu głośników, czy w przednich drzwiach, można zamiast oryginalnych głośników BOSE zainstalować DLS R6A ?
http://allegro.pl/dls-r6a-komplet-woofe ... 56717.html

Czy taki głośnik można spokojnie zainstalować na dokupionych dystansach ? Co w kwestii podłączenia ? W oryginale jest kostka a w takich głośnikach ?

Co myślicie o takiej zamianie ?

Na tył myślałem o głośnikach coaxialnych, czyli woofery + tweeker, Kaczor wspominał o FOCAL 165 CV1

Czy takie połączanie ma sens ?

_________________
Właściciel Pięknej M6
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 mar 2014, 21:41 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
DLS ma dobre opinie i podobno gra fajny bas, ale czy pociągnie go wzmacniacz BOSE to nie wiem (PS. oryginalne głośniki mają 2ohm).
kupis99 napisał(a):
Na tył myślałem o głośnikach coaxialnych, czyli woofery + tweeker, Kaczor wspominał o FOCAL 165 CV1

Na tył można o tym pomyśleć, wstawianie odseparowanego zestawu z oddzielnym tweetera na tył jest ryzykowne (trzeba go dobrze umieścić i skierować, żeby nie walił kierowcy po uszach).
Wspominałem o 165CV, nie CV1, ale nie wiem, czy są do dostania... chcę je włożyć na tył, ale przód daje na tyle dobrą scenę, że nie wiem czy w ogóle tył będę rozgrzebywał...
kupis99 napisał(a):
Czy taki głośnik można spokojnie zainstalować na dokupionych dystansach ? Co w kwestii podłączenia ? W oryginale jest kostka a w takich głośnikach ?

Tylko na dystansach, co do podłączenia to albo szukasz gdzieś wtyczek, które wyglądają jak oryginalne gniazda, albo wymieniasz kable, albo wlutowujesz się w oryginalne (ja zastosowałem metodę numer 3. Wlutowałem się w oryginalną instalację, a wtyczek nie obcinałem, tylko zaizolowałem i przyczepiłem gdzieś do plastiku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 mar 2014, 21:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.05.2013
Posty: 540
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: łódzki
Ok, czyli wychodzi na to, że raczej mocniejsze głośniki nie pociągną na standardowym zestawie, w takim razie skupię się na dokładnym wyciszeniu auta i to już powinno dać fajny efekt.

Kaczor, dzięki za pomoc i sugestie.

_________________
Właściciel Pięknej M6
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 mar 2014, 21:56 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Daj znać jak coś pokombinujesz, a przede wszystkim fotki rób do fotorelacji :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 mar 2014, 22:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.05.2013
Posty: 540
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: łódzki
ok, zrobię fotki z wygłuszenia drzwi oraz bagażnika. Jutro postaram się coś wrzucić.

P.S
w drzwiach kierowcy zastosowałem nieco inną metodę wygłuszenia panelu plastikowego,tego w środku, otóż punktowo okleiłem go małymi kawałkami STP, nie tak jak ty po całości i nie od strony zewnętrznej tylko od strony wewnętrznej (od strony blachy). Dodatkowo pianką GMS 02, wykleiłem całą tapicerkę (jeden kawałek), jutro podeslę fotki.

P.S.
Blachę okleiłem możliwie dużymi pasami STP.

_________________
Właściciel Pięknej M6
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 mar 2014, 22:27 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Ja co do tego przyklejenia po całości to nie jestem pewien, czy dobrze zrobiłem. Weź się teraz dostań do środka :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 mar 2014, 23:00 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Celem uzupełnienia Waszych wypowiedzi. DLS R6A mw bardzo dobre opinie ale kupis99 mam nadzieję, że link jest poglądowy bo chyba zauważyłeś, że brakuje zwrotnic i gwizdków?
Myślę kupis99, że wyciszenie da Ci więcej (raczej tylko bas i ogólna dynamika) niż tylko wymiana głośników bez wzmaka. Jak już zainwestowaleś czas i kasę w wygłuszenie drzwi, czy wymianę głośników to dodaj wzmaka. BTW: Głośniki nie ciągną tylko wzmak daje a od jakości zależy co głośniki wypuszczą. :)
Generalnie gwizdki z tyłu są audiofilską pomyłką. Głośniki z tyłu czy co gorsze w tylnej półce też. Ale ja jakoś tą regułę łamię. :-p
Jak jesteś na koncercie, operze czy innym występie to dźwięk dobiega do ciebie tylko z przodu, to nie kino domowe. Dobry system audio ma odtworzyć wrażenia ze wspomnianych koncertów itd., więc bezsensowne jest dawanie gwizdków z tyłu bo pasażerowie będą słyszeć wysokie z przednich słupków i swoich drzwi (w dodatku z przesunięciem czasowym).
Głośniki nisko-średnio tonowe osobiście dopuszczam w tylnych drzwiach celem zwiekszenia basów-midbasów.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2016, 09:23 
Bywalec
Offline
Od: 04.03.2016
Posty: 251
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Region: śląski
ZBANOWANY!
Może komus przyda się taka informacja, przedstawiajaca wymiane glosnikow w przednich drzwiach. Wersja bez dużego wkładu finansowego, pod podstawowe radio ze zmieniarka na 6 plyt. Uzylem oryginalnych ramek z owalnych glosnikow i wstawiłem 13 cm dwudrożne glosniki Herz 4ohmy, 80 Watt .Przod uszczelniony oczywiście.
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano Pn, 28 mar 2016, 12:15 przez christtoph, łącznie edytowano 4 razy

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2016, 09:41 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Jakoś tak mam mieszane uczucia odnośnie tej "skrzyni rezonansowej" z taśmy. Obkleiłeś całe głośniki z tylu, przez co zapewne bedą słabiej pracowały, nie mówiąc już o pojemności skrzyni rezonansowej, w której powinny pracować.

Słyszysz poprawę jakości dźwięku po takim zabiegu? Czy jest po prostu głośniej? Co z basem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2016, 09:44 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Za małe pieniądze mogłeś kupić dedykowane dystanse z mdfu pod te głośniki. Nie musiałbyś rzeźbić, wyglądałoby porządnie, a i zagrałoby dobrze. Teraz to one się duszą... :-/

klepnięte z P8

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2016, 15:11 
Bywalec
Offline
Od: 04.03.2016
Posty: 251
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Region: śląski
ZBANOWANY!
Kaczor napisał(a):
Jakoś tak mam mieszane uczucia odnośnie tej "skrzyni rezonansowej" z taśmy. Obkleiłeś całe głośniki z tylu, przez co zapewne bedą słabiej pracowały, nie mówiąc już o pojemności skrzyni rezonansowej, w której powinny pracować.Słyszysz poprawę jakości dźwięku po takim zabiegu? Czy jest po prostu głośniej? Co z basem?

Po twoim poscie postanowiłem zdjąć boczki , usunąć czesc wygłuszenia z tylu i przyznaje ze teraz wali jak w centrali, graly ale cos mi w nich nie pasowalo i caly czas myslalem ze radio do d...y teraz bas jak mlot ,nie jestem ignorantem i musialem sprawdzić , jest lepiej dziekuje

TOMASZ napisał(a):
Za małe pieniądze mogłeś kupić dedykowane dystanse z mdfu pod te głośniki

miałem problem ze znalezieniem na allegro a po sklepach nie było czasu szukac , dziekuje

dziś jak już odpinalem przednie boczki to od razu tylne glosniki wymantowalem, ten sam badziew papierowy, przy okazji możecie poradzić czy wsadzić te same herz-e czy może jakies basowe , jak dostane dystanse wloze z dystansami jak nie to zrobie z 13 cm glosnikami tak samo
Obrazek

-- Pn, 28 mar 2016, 13:27 --

może te będą dobre na tyl tylko czy 120 W nie za mocne bez wzmacniacza ? http://allegro.pl/boschmann-2-glosniki- ... 36074.html i pytanie pomocnicze, gdybym zdecydowal sie na woofery z tylu czy podpiac je szeregowo przez zwrotnice ? Czy poprostu uzyc glosnika mniejszej mocy np 30 W lub 40 W ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 wrz 2016, 12:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.06.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Jeżeli ktoś ma nie potrzebne głośniki 1 przód, 1 tył do Mazdy 2008 to chętnie kupię. Moje stare już trzeszcza i nie da się słuchać


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 14 lis 2016, 19:40 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.10.2013
Posty: 29
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Witam.Mam na zbyciu głośnik tył Bose.Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o info <zadzwon>

-- Pn, 14 lis 2016, 19:39 --

I jeszcze a propo głośników Bose.....w naszych 6 GH głośniki Bose są inne z przodu i inne z tyłu....Przednie są większe niż tylne ,mimo że obudowy są takie same..... :pilot:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.