Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:26

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 970 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:07 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Z kierownicy działa mi głośniej ciszej i strzałki na boki w nawigacji przypisane mam do zmiany utworów. set w ogóle nie działa ale mogę go przypisać do dowolnej funkcji np play pauza albo zmiana źródła. Ogólnie wszystkie przyciski mogę programować tylko nie ma do wyboru set w opcjach

Podejrzewam że mogę mieć nie kompatybilnego can boxa albo coś z jego ustawieniami . W ustawieniach po wprowadzeniu hasła jest kilka typów 2 sprawdziłem i nic się nie zmieniło a trochę się boję grzebać .


Ostatnio edytowano Pn, 12 lut 2018, 19:13 przez jarkuw, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:12 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Czyli że przyciski z kierownicy połączone z ze stacją a nie połączone z panelem (wyświetlaczem) oraz klimatyzacją. Takie wnioski sie tylko nasuwają


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:17 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Czyli can box może być nie właściwy bądź kable zamienione ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:18 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Nie mam innego pomysłu. Przecież na starym radiu opcje działały


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:21 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
A mógłbym cie prosić o podejrzenie w ustawieniach sterowania kierownica w systemie Android co masz wybrane dla przycisku SET. Jak będziesz w tym oknie to naciśnij set i zobacz co się podświetli. Oczywiście jak będziesz przy okazji w aucie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:29 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Spojrzę jutro; dzisiaj już nie chce mi się wychodzić z domu, szczerze powiedziawszy to nawet nie wiem czy mam takie ustawienia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:37 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
ok spoko. Ja jak podłączyłem radio to żaden przycisk nie działał i trzeba było programować tylko do set nie mam wyboru. mam radio z tej oferty i tam na zdjęciu widać zakładkę z przyciskami do wyboru. Myślę że u ciebie będzie podobnie

https://m.aliexpress.com/item/328520551 ... fUQAvD_BwE


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 20:13 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Bardzo możliwe, coś mi się kojarzy(przypomina) że jest taka opcja, tyle że moja stacja jest duzo starsza. Zrobię jutro screena i po pracy po 14.00 wrzuce.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 21:19 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Kurcze wiedzę że tam jest przycisk gps może jak go przypisze do set to będzie działał jak twój navi. Nie próbowałem go bo założyłem że mi nawigację będzie uruchamial ale nie wiedziałem że po dłuższym wciśnięciu może sterować komputerem jak to we wcześniejszym poście opisałes. A ty masz na kierownicy przycisk set czy navi? Jutro spróbuję i dam znać


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 21:59 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Przycisk navi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 06:12 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Niestety przypisany przycisk SET do GPS też nie działa. Sprawdzałem jeszcze ustawienia canboxa i tam mam do wyboru wiele rodzai, domyślny był ustawiony RZ... i później MAZDA / i modele do wyboru: 3/5/CX-7 ale nie ma 6 (próbowałem wszystkie 3). Może to jest problem ? Po wybraniu innego typu, ale tam gdzie był dostępny model 6 też nic nie działa gdyż teraz nic się nie wyświetla w zakładce gdzie wcześniej były : SET/HOURS/MIN - także nie widzi w ogóle canboxa (mój z tego co pamiętam był RZ i jakieś tam dalej oznaczenia) chyba w weekend jeszcze raz wyciągnę radio i sprawdzę przewody i dokładny typ.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 06:48 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Rozumiem ze na starym radiu wsysztko bo ok.?
Sprawdz ktore kable ida.z.kierownicy bo na logiczne myslenie powinny byc polaczone z panelem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 10:23 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Tak na starym radiu wszystko działało. Z kierownicy do radia kable działają. Podejrzewam że do obsługi komputera kable idą przez radio. Albo canbus albo oprogramowanie albo kabelki nie tak połączone? W aplikacji nauka przycisków kierownicy wszystkie klawisze z kierownicy są rozpoznawane także do radia komunikacja jest prawidłowa. Z radia do komputera samochodu coś po drodze nie działa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 19:38 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Ok podsyłam zdjęcie z ustawieniami jakie mam w radiu. Niestety nic więcej nie pomogę ponieważ ani nie montowałem radia osobiście ani nie ustawiałem. Mam nadzieje że sobie poradzisz:
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 06:27 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Dzięki za zdjęcie. W weekend chyba się za to zabiorę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 07:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Jezeli nie poradzisz sobie na wiosne jak bedzie juz cieplej moge zdemontowac radio i podeslac fotki z.podlaczenia, sam jestem ciekawy a po drugie zamiezam zrobic obejscie tzn, glosniki pod wzmacniaczem bose a subwoofer pod dodatkowy wzmacniacz, a i bede dokladal oczywiscie kamerke cofania.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 12:36 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Ciągle analizuje to zagadnienie i tak myślę że skoro mogę z kierownicy sterować radiem a z radia zmienić na wyświetlaczu auta z godziny na komputer że spalanie chwilowym to raczej przewody powinny być w porządku. Bardziej podejrzany jest ten can box bo wiele osób ma ten problem albo oprogramowanie. Znalazłem w ustawieniach aktualizacje do can boxa to próbuje w wolnej chwili to zrobić


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 14:26 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 21.04.2017
Posty: 74
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: małopolski
Kolego jarkuw możesz się podzielić wrażeniami na temat tej stacji - pomijając fakt tych przycisków (może napisz do majfrenda to Ci coś podpowie).
Jaka wersje wziąłeś 1GB czy 2, jak z płynnością działania tego. Tez mi wpadła w oko ta stacja ale jakoś ilość zamówień spowodowała ze troszeczkę odwlekam zakup ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lut 2018, 06:46 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Na forum XDA wyczytałem że wersja MCU z informacji o systemie musi być zgodna z ustawianą w fabrycznych ustawieniach tam gdzie brakuje mojego modelu. W info systemowym mam typ FAD a w fabrycznych ustawieniach brak tego typu. I widać że can jest nie rozpoznawany. Napisałem do chińczyka o informacje w sprawie brakujących plików bądź aktualizację, choć wątpię żeby coś odpowiedział. Poniżej zdjęcie z info o systemie i widać wersję MCU i że can jest nieznany.

W kwestii samego urządzenia do tej pory jestem zadowolony nawet gdybym miał nie uruchomić obsługi komputera. W sumie korzystałem zawsze z średniego spalania a do tego dostęp mam. Zegar jest na stacji. Ja brałem od tego sprzedawcy gdyż miał wysyłkę z europy bez cła i podatku i to kurierem ( dokładnie z Holandii szło). Na początku chciałem kupić taką samą ale firmy CHOGAT było tam więcej opinii ale po wrzuceniu niektórych komentarzy po rosyjsku do translatora też spotkałem się z problemem zegara i komputera, także kupiłem tego FUNROWERA w podobnej cenie . Moja wersja to 1 GB ramu i 16 GB pamięci. Jeśli ktoś może dopłacić to 2 GB napewno będzie lepiej ale do nawigacji i słuchania muzyki wystarczy. Po właczeniu teledysku z YOUTUBE w HD obraz był płynny i nie przeskakiwał. 2 USB zamontowałem w podłokietniku i z tego uruchamiam muzykę. WI-FI działa , bluetooth też, kupiłem z mikrofonem w prezencie i przy instalacji przeciągnęłam go przez podsufitkę do panelu oświetlenia kabiny (taka mała kratka) także tylko z tym mikrofonem próbowałem i jakość rozmowy jest dobra (nie mam porównania) wszystko słychać i mnie też słyszą. Dodatkowo zainstalowałem auto mapę choć miałem problemy, gdyż jak włączyłem ją to radio przestawało grać i odtwarzacz muzyki też. Po otrzymaniu kodu od sprzedawcy w firmowych ustawieniach znalazłem dla nawigacji przypisaną IGO (ta działała razem z muzyką) i po zmianie w tym miejscu na auto mapę dział razem z radiem (kwestia uprawnień dla aplikacji). System działa płynnie i po zgaszeniu radia przechodzi chyba w uśpienie bo włącza się w 2-3 sekundy (przy zmianach typu auta w ustawieniach firmowych system się resetował to włączenie ponowne trwało ok 30 s). Po włączeniu odtwarzacz pamięta ostatni utwór i gra go w dalszym ciągu - to było dla mnie ważne żeby nie startować z wyborem źródła i ustawianiem który utwór ma lecieć. Radio nie szumi a sama stacja multimedialna gra jak dla mnie b. dobrze może i lepiej jak oryginała (moje akurat bez BOSE). Jeśli będzie działać bezawaryjnie to polecam zakup. Mnie wyszło ok 720 zł z przesyłką także cena jest przyzwoita jak na takie możliwości - nawigacja (główny plus automapa bądź google ) zestaw głośnomówiący odtwarzacz muzyki z plików - wiadomo wygoda. Można dokupić kamerę cofania - w ustawieniach firmowych widziałem opcję dodatkowych pomocniczych linii (fajna sprawa) - choć myślę że może nie działać ta opcja jeśli w ustawieniach wersja can będzie nie rozpoznawana, gdyż nie będzie dostępu do informacji z czujnika skrętu kierownicy. Nie było w zestawie żadnych blaszek montażowych i ze starego radia też nie było możliwości do przełożenia, także montaż odbył się tylko na zaczepach ale radio dobrze się trzyma i nic nie trzeszczy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lut 2018, 11:20 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 21.04.2017
Posty: 74
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: małopolski
No już jestem mądrzejszy :) CHOGAT tez był ciekawy bo trochę ruskich tego kupiło ale niebieskie podświetlanie przycisków mnie zraziło, tu wg. zdjęć jest czerwone - możesz to potwierdzić? Wogóle jakbyś wrzucił kilka fotek jak to wygląda w rzeczywistości w samochodzie byłbym wdzięczny ewentualnie na priv.
Wg. opisu Android 8? Działanie aplikacji w tle tzn. uruchamiam radio żeby grało w tle, a korzystam np. z przeglądarki - działa? I jeszcze jedna istotna jak dla mnie rzecz multiwindow - uruchomienie dwóch aplikacji z podziałem ekranu, od androida 7 jest taka opcja tylko pytanie czy działa to w tej stacji. Ja chce kupić wersje 2GB i mam nadzieje że nie będzie to wtopa ;)
I jeszcze jedno pytanko na oryginalnym wyświetlaczu coś Ci się wyświetla czy staje się on martwy - tam gdzie informacje z radia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lut 2018, 14:28 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Potwierdzam że mam czerwone podświetlenie. Jest opcja wybrania automatu i w dzień się nie świecą a o zmierzchu zapalają (godziny zmierzchu i świtu można zmieniać), Podświetlenie chyba działa z automatem do świateł który mam, nie pamiętam bo rano jadę do pracy i późno wracam. Sprawdzę to. Jak kupowałem był tylko android 6 i taki mam, widocznie musiała być zmiana w ofercie ale pewnie to na plus. Jak włączę radio to mogę wchodzić w różne ustawienia w tym internet i muzyka gra. Nie wiem jak wygląda sprawa gdy na stronie będzie jakiś filmik z dźwiękiem. Sprawdzę to . Co do 2 ekranów to nie widziałem takiej opcji . Wyświetlacz wyświetla informacje. Jak gra radio to pokazuje częstotliwość, jak muzyka z USB top pusty i napis MD małymi literami. Jak nawigacja to wyświetla NAVI SYSTEM.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lut 2018, 17:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.01.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
witam a udało się wam może rozwiązać problem z nieregularnym pikaniem podczas jazdy?zdiagnozował ktoś problem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lut 2018, 20:40 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Jeszcze nigdzie dalej nie jechałem także nie wiem o jakie pikanie chodzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lut 2018, 22:47 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 21.04.2017
Posty: 74
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: małopolski
A napewno to pikanie masz ze stacji? Moze ostrzezenia o niskiej temperaturze na zewnatrz? Pika jak jest 4 stopnie na plusie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lut 2018, 12:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.01.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
nie chodzi o stopnie pika mi tak już od roku i niema reguły czasem raz na godzinę czasem co 10-15 min piknie. trochę mnie to wkurza bo człowiek odrazu luka na wskaźniki czy jakiś check nie wyskoczył


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lut 2018, 12:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Mi też raz po raz coś piknie ale jakoś przyzwyczailem juz sie, ale fakt rozglada sie człowiek wtedy po wskaźnikach


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lut 2018, 17:21 
Amator
Offline
Od: 12.05.2017
Posty: 94
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Podrzucam zdjęcia z nawigacji. Testuję aplikację car launcher - fajna sprawa.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lut 2018, 18:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.07.2017
Posty: 13
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Bardzo fajnie to wygląda. Też zamierzam zakupić stację i mam dylemat...
A przyciski dotykowe działają sprawnie czy trzeba kilka razy przycisnąć żeby zaskoczyło?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lut 2018, 21:27 
Amator
Offline
Od: 30.01.2018
Posty: 73
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
spoko wygląda - jaki koszt takiego urzadzenia?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lut 2018, 23:51 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 21.04.2017
Posty: 74
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: małopolski
Przeczytaj sobie kilka postow wyzej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 970 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.