Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:08

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 12:14 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Hej, ponieważ jest sporo tematów o dedykowanych stacjach zakładam temat o tych niededykowanych :)

Temat podejmuje, bo trochę zmęczyłem się wyminą maili z Chińczykami dot. ich produktów dedykowanych do Mazd. Myślę, że podobnie jak mnie kuszą duży wyświetlacz i dosyć dobre parametry i wygląd na zdjęciach.

Jednakże, nie jestem usatysfakcjonowany z korespondencji z Chińczykami, funkcjonalność owych urządzeń pewnie rozczarowałaby mnie gdybym je otrzymał. Dochodzi temat cła, gwarancji i odsyłki wiążącej się z ceną wysyłki rzędu 300 zł. Problematycznej zapewne pomocy technicznej.

Jakość dźwięku za pewne pozostawia wiele do życzenia w bezpośrednim porównaniu do np. Alpine, Clariona Pioneera...W końcu tam siedzi często podstawowy wzmacniacz stereo TDA...

Zebrałem kilka ciekawych informacji na temat jednostek 2DIN oraz panelu przedniego umożliwiającego montaż jednostki 2DIN.

Najlepszy moim zdaniem adapter(ramka) 2DIN to:
CT23MZ10 Mazda 6 (po liftingu)
ObrazekObrazek

Natomiast co do stacji 2DIN:

Clarion jak dla mnie odpada, oglądałem kilka filmików na YT i prędkość poruszania się po menu jest jakby z poprzedniej epoki.

Pioneer ma ciekawe rozwiązanie z Mirror Linkiem. Ku temu rozwiązaniu skłaniam się. Bo nasze telefony są przecież bardzo wydajne w wielu przypadkach :)

Temat jednostek 2DIN dopiero zaczynam śledzić bo dotychczas większość czasu spędziłem na chińskich rozwiązaniach.

Sporym minusem jest cena takiego rozwiązania. Jednostka koło 4 tyś. zł Ramka adapter poniżej 300 zł

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 14:01 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Kenwood ma stacje 2din z androidem. Inne stacje przy tych z androidem są bez sensu.

_________________
Optimal Сasual Dating


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 lis 2014, 15:44 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dobry temat, jestem zdania że takie Pioneer czy alpine czy cokolwiek innego będzie lepsze choć w jednej rzeczy niż klony z najlepszymi opisami.
Sam kiedyś w byłej Mazdzie miałem cudo 2DIN, był to produkt w calosci chiński, wygląd jeszcze jakoś uszedł, ale reszta była całkowicie do bani, system Windows 5 ce, dotyk itd. Fajne aplikacje można było używać itd ale dźwięk jak i ustawienia były delikatnie mówiąc do bani.
Później przesiadlem się na jakąś stacje z androidem, było lepiej ale obsługa i cała reszta też nie zadowalająca.
Przyszedł w końcu czas na 2DIN clariona , no i to był skok w przyszłość. Dźwięk, obsługa, moc ustawień, kompatybilność, DVD, GPS wkońcu wszystko działało jak należy. Nacieszylem się dwa sezony i sprzedałem auto bo ta stacja była wielkim atutem, dosłownie .

Więc androida tylko do słuchawki używam, a w radiu takim 2din widzę lepsze możliwości, a może jestem zrazony do chinskich klonów.
Dodatkowo teraz w GH odpuściłem temat bo jest za mocno związany z autem, a posiadając BOSE odpuściłem całkowicie.
Ale temat słuszny, ciekaw jestem bo myślę że się rozwinie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 lis 2014, 20:36 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Damianko napisał(a):
Inne stacje przy tych z androidem są bez sensu.


Nie bardzo rozumiem :) Stacje multimedialne z systemem MirrorLink, AppRadio, Apple CarPlay, są jak najbardziej z sensem.
W chinolach dostajemy Androida 4.4, ale UI tego Androida 4.4 to z z poprzedniej epoki z tego co widziałem na filmach. Ciekaw jestem jak z jego dopracowaniem i funkcjonalnością.

Producenci telefonów komórkowych często interfejsy UI mają bardzo dopracowane - bo więcej jest odbiorców.

Skoro stacja obsługuje MirrorLink, AppRadio, Apple CarPlay wystarczy mi telefon w którym mam wszystko - nawigacje, muzyke, poczte ect.

Więc zamiast kolejnych corów w chińskich stacja i wyświetlaczy x cali, wybieram funkcjonalność, niezawodność i przede wszystkim wyższą jakość i kontrole dźwięku.
W chińskich stacjach jeśli chodzi o dźwięk, to jedyna ich konfiguracja to equalizer :)

-- Dodano: Wt, 11 lis 2014, 21:08 --

Damianko napisał(a):
Kenwood ma stacje 2din z androidem.
pewnie chodzi o model: DNN9230DAB fajna sprawa, cena trochę zabija :)

-- Dodano: Śr, 12 lis 2014, 16:07 --

W przypadku każdej stacji 2DIN, jeśli chcemy mieć sterowanie z kierownicy musimy zaopatrzyć niestety w drogie urządzenie: z odpowiednią wtyczką w zalezności od producenta wybranej stacji.
CTSMZ006.2
Obrazek
koszt ~250 zł (dostępne w Polsce, taniej z przesyłką zza granicy nie znalazłem)

-- Dodano: Cz, 13 lis 2014, 01:08 --

Moje osobiste odczucia po przeanalizowaniu części stacji 2 DIN różnych producentów...

Alpine ics-x8, Clarion FX503E - ascetyczne wyjątkowo powolne menu. Z na YT widziałem, że prędkość urządzeń nie jest powalająca. W Mirror Linku nie ma płynności video, nawigacji, czy też aplikacji. Jak dla mnie urządzenia tych producentów na chwilę obecną odpadają niestety, ze względów funkcjonalności - wszystko działa zdecydowanie za wolno. Szkoda, bo to byli moi faworyci jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Kenwood DNR8025BT Multi touch ns dwa palce. Zdecydowanie płynniejsze MirrorLink oraz całe menu. WiFi. DSP Niestety droższe ~ 4 tyś.

Pioneer SPH-DA120 pojemnościowy ekran, jako że wprowadza funkcjonalność Apple CarPlay, mało jest recenzji z MirrorLinkiem nie wiem jak to chodzi. Design podoba mi się, w Polsce jeszcze nie dostępny.

Gdybym osobiście miał wybierać to pomiędzy, Kenwood DNR8025BT a Pioneer SPH-DA120. Ale tak na prawdę to żadne urządzenie nie przekonało mnie :sad:

-- Dodano: So, 22 lis 2014, 19:55 --

Hello,

2DIN tematu ciąg dalszy....

Niestety, żadna z oferowanych stacji 2DIN takich producentów jak Alpine, Clarion, Pioneer, Sony, JVC. Cóż jestem wymagający :).

Zależy mi na szybkości, jakości dźwięku i funkcjonalności.

Jest jeszcze taka opcja:

Google Nexus 7 w 2 DIN, tutaj przykład
Obrazek

Bardzo ciekawy temat opisujący instalację nexusa w Mazdzie 6

W przypadku Nexusa dochodzi sporo ręcznej robotki. Trzeba rozwiązać problem sterowania z kierownicy (joycon przychodzi z pomocą) Za audio będzie odpowiadał zewnętrzny DAC poprzez OTG. Reszta myśle, że w praniu wyjdzie.

Kolejna: Newsmy Carpad NU3001
Obrazek

Tutaj sporo informacji

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Radio 2din
PostNapisane: N, 21 gru 2014, 13:10 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 19.01.2014
Posty: 82
Rok produkcji: 2007
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Region: małopolski
witam, mam kilka pytań do znawców tematu i do kogoś, kto może miał z czymś takim styczność ;)
a mianowicie, chciałbym wymienić fabryczne radio na coś innego( nie mam nic konkretnego na myśli więc wszystkie propozycje przyjmuje ), bardziej się nastawiałem na radio 2 din (plus ramka do tego http://allegro.pl/ramka-radiowa-mazda-6-typ-gh-2008-2din-i4866723061.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=RTV+i+AGD-10_Sprz%C4%99t+car+audio-709_Akcesoria+monta%C5%BCowe-67156_Kieszenie,+ramki-67157_Ramki+radiowe-67159 ) .

radio niestety nie mam pojęcia jakie wybrać, bo są od kilku stów do ponad 2 koła , więc chciałbym żebyście mi coś doradzili, czy w ogóle taka zamiana ma sens, i jak tak to jakie radio wybrać, powiedzmy że budżet mam 1500zł (im mniej wydam tym lepiej) :)

i czy przy wymianie radia nie będzie żadnego problemu, wystarczy kostkę przepiąć? :) Pozdrawiam i liczę na pomoc i zrozumienie tematu :)

to taki prezent na święta chce sobie zrobić :P

i pozdrawiam wszystkim na południu okolice zakopanego śnieg pada delikatnie, więc jak ktoś planuje urlop to jest szansa że stoki będą dobrze przygotowane ;)

PS. Proszę o przeniesienie tematu do działu GH nie wiem co mnie tak zwiodło, że tu napisałem, przepraszam :)

_________________
Patrzcie, gwiazda... nie, nie to Mazda !!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 sty 2015, 16:29 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Ostatnia na chwilę obecną stacja multimedialna 2DIN warta zainteresowania to:

Parrot smart asteroid:
Obrazek

Moim zdaniem na chwile obecna najrozsądniejsza stacja 2DIN.

Cena coś okolo 2400 zł, można z ebay'a taniej ściągnać coś około 2000 zł.
do tego dochodzi koszt wiązki odpowiadającej za sterowanie z kierownicy ~400 zł

Po przeanalizowaniu tej stacji:

Plusy:
- dobry design
- dobry zestaw wyjść na tylnym panelu
- dobra responsywność urządzenia
- pojemnościowy multidotykowy ekran
- dobra jakość rozmów telefonicznych
- głosowe komendy
- dobre wsparcie techniczne ze strony społeczności
- możliwość root'a

Minusy
- słaby procesor i stosunkowo mało pamięci RAM
- na chwilę obecną brak update do Androida 4.0 (obsługiwana jest obecnie 2.3)
- trzeba dokupić dodatkową wiązkę, aby było obsługiwane sterowanie z kierownicy
- ekran tylko o przekątnej 6,2"
- brak ręcznej regulacji głośności

Kolejnym nowym ciekawym urządzeniem z perspektywy użytkowników Apple jest

Alpine iLX-700

Obrazek

Urządzenie wspiera technologie Apple CarPlay.

-- Dodano: Pn, 5 sty 2015, 12:33 --

W przyszłym roku zapowiedziano nowe urządzenie Parrota:

Parrot RNB 6, zdecydowanie mój typ na chwile obecną, aczkolwiek do tego czasu mogą wyjść inne ciekawe rozwiązania...

Obrazek

prezentacja producenta


Plusy:
- wysoka rozdzielczość ekranu IPS 7"
- Android 5
- obsługa OBD
- WiFi
- Sprzętowa regulacja głośności
- kamera wysokiej rozdzielczości
- obsługa Apple Car play i Android Auto

Minusy
- prawdopodobnie cena
- urządzenie ma być dostępne dopiero w drugiej połowie 2015 roku.

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 sty 2015, 01:58 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Na wstępie zaznaczę że nie jestem przeciwnikiem proponowanych rozwiązań ale ... dorzucę łyżkę dziegciu.
Ciekawi mnie jak z dźwiękiem w tych urządzeniach typu Parrot i innych mniej znanych producentów którzy raczej nie są na ryku elektroniki od dłuższego czasu. W związku z tym ich doświadczenie w tej dziedzinie nie jest zbyt duże. Niestety w pogoni za funkcjonalnością i "wodotryskami" zapomina się o jakości dźwięku. Z założenia ma być głośno oraz dużo ustawień które często bardziej szkodzą niż pomagają. Ze swojego doświadczenia wiem, że sprzęt markowych producentów jest bardziej dopracowany, aczkolwiek jego loty w zakresie audio są też coraz niższe bo i wymagania użytkowników skłaniają się bardziej w kierunku uniwersalności i funkcjonalności. Powiedzmy jeszcze, z rozpędu, pewną rolę gra doświadczenie projektantów którzy pamiętają o co kiedyś walczyli w zakresie brzmienia. Sama rezygnacja z napędów CD jest kolejnym krokiem by ludzie zapomnieli jak może dobrze brzmieć muzyka, wystarczy słuchaczy przestawić na mp3 i już nie jest potrzebny wyśrubowany tor audio, wystarczy średniak. Co mnie najbardziej bulwersuje to to że rezygnacja z napędu CD znacznie obniżyła koszty produkcji ale często nie obniżyła kosztu końcowego jednostki.
Kolejnym gwoździem do trumny jest zastosowanie systemów operacyjnych do zarządzania jednostką. Rodzi to kolejne kłopoty i zezwala na niefrasobliwość programistom. Zakłada się że najwyżej wyda się aktualizację z poprawkami jak coś nie będzie działać. W przypadku sztywnego programu zaszytego w procesorze nie było takiej możliwości i urządzenie przed wejściem było znacznie bardziej przetestowane bo o poprawkach nie było mowy. Teraz zakłada się fora i społeczności które są królikami doświadczalnymi i to na nich często spoczywa ciężar raportowania o niedociągnięciach programowych i proszenie się o poprawki. Pominę tutaj sytuację zwiechy systemu i potrzeby resetu.
Reasumując nie wszystko złoto co się świeci aczkolwiek taka funkcjonalność dostępna jest tylko w takich stacjach.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 sty 2015, 02:16 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
airbob napisał(a):
Niestety w pogoni za funkcjonalnością i "wodotryskami" zapomina się o jakości dźwięku.

Tak niestety jest, słyszałem w życiu kilka stacji i muszę przyznać, że masz 100% racji. Decydując się chociażby na stację z Androidem musimy wziąć pod uwagę, że jakość przetworników audio będzie dość niska z powodów przez Ciebie wymienionych. Ktoś pewnie zaraz napisze, że nie jest audiofilem i na pewno nie zauważy różnicy. Otóż różnicę często widać gołym okiem. Słyszałem raz stację, która wprowadzała masakryczną ilość szumu. Pomijając już jakość samego dźwięku, całość po prostu generowała statyczny szum w tle, który było słychać bardzo wyraźnie.

Mimo, że fajnie byłoby mieć więcej możliwości, kolorowy wyświetlacz i odtwarzacz filmów, ja się po prostu boję, że to już nie będzie grało tak jak powinno :\


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 sty 2015, 11:03 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
A ja ze swojej strony napiszę, że wolę Parrota niż chińskie stacje.
Gdzieś czytałem, że jakością dźwięku Parrot nie rzuca na kolana, w porównaniu do Alpine. Ale myśle, że będzie lepiej niż fabryczna jednostka. Czy też typowo chińskie jednostki.
Z drugiej strony zawsze można dołożyć procesor dźwięku albo DAC'a wpiąć pod usb. A oczywistością jest wyjście sygnałem na wzmacniacz.

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 sty 2015, 14:27 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
MichuGdy napisał(a):
Z drugiej strony zawsze można dołożyć procesor dźwięku albo DAC'a wpiąć pod usb

Owszem można rozbudowywać system o dodatkowe elementy ale płacąc takie pieniądze chciało by się mieć sprzęt który już zadowoli pod każdym względem. Zwłaszcza że zbudowanie przyzwoitego toru audio w dzisiejszych realiach nie stanowi większego problemu. Problemem jest tutaj brak wiedzy i zaangażowania projektantów. Koszt elementów aby coś naprawdę fajnie grało w realiach produkcyjnych to rząd 10-15 $, nie są to takie koszta których nabywca nie uniesie. Ale prościej jest wykorzystać przetwornik C/A zaimplementowany w procesorze niż zastosować zewnętrzny zoptymalizowany pod kontem audio. Prościej wsadzić warstwowe kondensatory smd (jedna linia montażowa do smd) które przy wyższych częstotliwościach wprowadzają duże zniekształcenia niż kilka poliestrowych przewlekanych, w końcowym torze audio. To są naprawdę pierdoły i nie jest to technika z kosmosu. Oszczędności jak dla mnie groszowe nawet przy produkcji wielkoseryjnej, dla mnie to po prostu niewiedza i ignorancja projektantów.
To samo dotyczy się odbioru radiowego, teraz stosuje się rozbudowane systemy antenowe z przełącznymi antenami, systemami diversity i działa to tak sobie. A mam zwykłe radio Kenwooda na kasetę z przed 20 lat bez RDS, które bez problemu odbierało nadajniki na FM z odległości 150km na antenie 30cm bez żadnego wzmacniacza. Dało się ? Owszem dało.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 sty 2015, 10:49 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Trochę z kursu zboczyliśmy :)

Ja myślę, że cięcia na jakości dźwięku to głównie zabiegi marketingowe. Firma zawsze musi dać sobie pole manewru bo przecież nie można stworzyć doskonałego produktu.

Ja wychodzę z założenia, że taka jednostka i tak będzie lepiej grała niż fabryczna. Fakt chciałoby się mieć za takie pieniądze już wszystko w jednym, niestety mi brzmieniowo najbardziej pasowały Alpine z serii CDA. Pamiętam kosmiczną różnicę w jakości dźwięku w porównaniu do fabrycznej jednostki w aucie Mitsubishi, coś ala porównanie mp3 z bitrate 64 kbps do 320 kbps :)

Niestety Alpine obecnie ma w swojej ofercie tylko model obsługujący AppleCarPlay, jestem zwolennikiem Androidów, szkoda mi też kupę kasy na telefon Apple'a. Może z czasem teź Alpine wypości model obsługujący Android Auto.

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 17:54 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Kurcze Panowie, trochę mi zamąciliście w głowie... zacząłem się wstępnie rozglądać za jedną z tych chińskich stacji, a w aucie mam od zakupu Sony XAV-W1. Dodatkowo mam zamontowany przez poprzedniego właściciela sprzęt audio - 8 kolumn JBL + SW, dwa wzmacniacze itp. Choć brakuje mi sterowania z kierownicy i sterowania kompem (to można załatwić adapterem?) oraz GPS to może przy tym zostanę, ewentualnie pomyślę nad wymianą na jakąś jednostkę z GPS jeśli ma mi to słabo brzmieć... sam już nie wiem kurde. Ktoś wie czy ten adapter do sterowania kompem podejdzie? Samemu dam radę to zamontować czy wymaga to jakiejś specjalistycznej wiedzy?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 20:46 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Jak masz tego Sonego to po co chińczyk ? Na pewno nie będzie grał tak jak Sony.
Co do tych adapterów obsługujących kompa to nie miałem z nimi do czynienia. Montowałem tylko kilka adapterów do sterowania z kierownicy, zawsze było z przebojami ale koniec końców coś tam zawsze udało się uruchomić.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 21:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Chińczyk praktycznie tylko ze względu na wygląd - wygląda jak fabryczne, ale masz rację, jak to ma brzmieć beznadziejnie to jest to bezcelowe.
Dodatkowo brakuje mi właśnie GPS, nie działa mi też AUX, chociaż są 3 AUXy AV i nie wiem czemu ktoś tego nie podpiął? Raczej powinno bez problemu podejść? No i bardzo brakuje mi sterowania z kierownicy, znalazłem adapter:
http://www.incaraudio.pl/pl/interfejs-mazda/101-adapter-do-sterowania-z-kierownicy-mazda-pc99-x46.html#/wybierz_mark_swojego_radia-sony

gdzie piszą w wymaganiach "w opisie możliwości radioodtwarzacza na stronie producenta informacja "Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania"

i nie jestem pewny czy to w ogóle na tym modelu pójdzie, może ktoś będzie wiedział... to jest oto ten model: http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-specs/XAV-W1/list

nie jest napisane nic o takiej możliwości...

z kolei tutaj: http://www.sonicelectronix.com/item_9838_Sony-XAV-W1.html
piszą: "Steering wheel remote compatible with the PAC SWI-PSv1"
czyli coś takiego: http://www.sonicelectronix.com/item_18027_PAC-SWI-PSv1.html

czy to będzie ten sam moduł co z 1 linka?

:zawrotglowy:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 22:17 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
W opisie tej stacji masz:
"Pilot-joystick (opcja)
RM-X4S"
To taki standard sonego, joystick podłączany jest kablem z tyłu radia, wtyczka jack. Zamiast niego podpina się adapter, który "tłumaczy" z kierownicy na format sonego (udaje joystick).
Czyli musisz szukać adaptera, który ma kabelek zakończony jackiem.
Niestety zawsze istniej ryzyko że nie wszystkie funkcje będą poprawnie obsługiwane lub mogą być pozamieniane, np. nagminny problem w fordach, tam trzeba zmieniać rezystory w fabrycznych przyciskach aby adapter chciał działać, oczywiście producent jest zaskoczony taką sytuacją.
Co do konstrukcji tych adapterów to nie ma to większego znaczenia, nie jest to skomplikowane urządzenie. W przypadku mazdy można by samemu nawet taki adapter zrobić ale więcej z tym zachodu niż to warte (szukanie wtyczek, składanie tego do kupy, szukanie obudowy).
Na twoim miejscu poszukał bym adaptera u polskich dystrybutorów bo w razie jakiś problemów łatwiej zwrócić lub wymienić.

Co do możliwości, konfiguracji i wykorzystania wejść AUX, polecam poczytać instrukcję stacji, taki pobieżny spis nie uwzględnia niuansów.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 22:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
OK, dzięki za wskazówki. Może napiszę tam z zapytaniem czy ten adapter mi to obsłuży zanim zdecyduję się na zakup. Za montaż z adapterem w pobliskim zakładzie, w którym robią Car Audio, krzyknęli mi wstępnie 600 pln z montażem. Nie ukrywam, że cena trochę zaporowa, szczególnie, że sam adapter nawet z US to jest jakieś niecałe 200 zł. <o0>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2015, 22:31 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Trochę przegięli, ciekawe który to zakład, w końcu jesteśmy z tego samego miasta :wink:
Jak nie zapomnę to popytam o taki adapter. :wink:

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 kwi 2015, 07:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
AUTOFiL na Tarnogajskiej. Widać, że się znają i jest b. miła obsługa, ale taka cena dla mnie za wysoka - w sumie ~400 zł za rozebranie tunelu i wyjęcie radia. Jesli faktycznie miałbyś takie dojście i wiedział gdzie to zrobić za w miarę rozsądną kasę to chętnie skorzystam. Najbardziej mnie wkurza brak dostępu do kompa <oczy>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 kwi 2015, 12:34 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Robię dla nich serwis sprzętu. Reszta na PW.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2015, 01:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 25.03.2015
Posty: 631
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Daj znac jak to bedzie wspolgralo z kompem i reszta sterowania radia

Wysłane z mojego GT-I9506


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 maja 2015, 09:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Witajcie, a więc mały update. Nasz forumowicz airbob podjął się wczoraj montażu interfejsu sterowania z kierownicy w mojej M6. Posiadam Sony XAV-W1 i customowy system audio. Pomimo problemów przy montażu z racji wcześniejszych przeróbek - mogę z czystym sercem polecić, bo wszystko gra jak trzeba, mam obsługę radia i komputera z poziomu kierownicy, przy okazji wymieniliśmy ramkę na stację na nówkę i panel klimatyzacji. Także dla osób z Wrocławia i okolic rekomenduję z czystym sumieniem współpracę z kolegą airbob.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 maja 2015, 12:45 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 25.03.2015
Posty: 631
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
To fajnie że się udało. Ja niestety mam troooooche drogi do Wrocławia. Dobrze wiedzieć do kogo udać się po pomoc.
Pewnie w niedługim czasie odezwę się do airboba


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2015, 09:40 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.09.2013
Posty: 27
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Hej, widzieliście tego blaupunkta z androidem?
http://www.blaupunkt.com/pl/nc/produkty ... gle/11779/

wersja bez mapy (world) kosztuje 3500zł.
Ciekawe czy można instalować inne apki z marketu?
Czy będzie współpracować z bose i kierownicą?
No i z gwarancją nie powinno być problemu jak w przypadku chińczyków na andku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2015, 12:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 25.03.2015
Posty: 631
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Nie wiem jak jest z blaupunktem ale do pioneer, jvc musisz dokupić specjalny interface do kierownicy, niby są problemy ze sterowaniem komputera.
Najlepiej zapytaj producenta jak to wyglada.
Moim zdaniem stacją godna polecenia jest pioneer
http://www.pioneer.pl/pl/products/archi ... /page.html
Podpinasz smartfona specjalnym kablem i masz aplikacje calego androida na stacji, ale zawsze jest ten problem że trzeba tel podpiąć


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2015, 16:24 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Czy to czasem nie jest to samo rozwiązanie co w tym: http://allegro.pl/pioneer-sph-da-120-montaz-gratis-i5367372070.html?

Gdzieś coś słyszałem, że można do tego swoje mapy doinstalować...nie jestem pewny, bo oryginalnie są Google Maps, no ale cena super za to.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2015, 17:05 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 25.03.2015
Posty: 631
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Ten model nie posiada czytnika optycznego


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 cze 2015, 23:43 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Dla mnie na chwile obecną są dwa słuszne wybory: SPH-DA120 dla użytkowników Apple oraz AVH-X8700BT wspierające Android Auto.
Przyszłość dla takich urządzeń to jest jak największa funkcjonalność (sterowanie głosem), kamera wsteczna, intuicyjne menu...Przyszlosc takich urzadzen to na chwile obecna Apple CarPlay i Android Auto i urządzeń wspierających te standardy powinniśmy szukać w rozsądnych pieniądzach, bo nie ma sensu kupować droższych niż 2,5 tys bo technologia za szybko zmienia się...

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 cze 2015, 08:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Czyli bez smartphone'a / tabletu te urzadzenia nie maja za wiele do zaoferowania? Czyli np. korzystam z Google maps ale stacja korzysta z mojego transferu w telefonie czy musze kupowac karte SIM? Jak to jest, bo ogolnie SPH-DA120 wydaje sie byc fajnym rozwiazaniem jak dla mnie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 cze 2015, 10:41 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
bez Iphone'a do SPH-DA120 nie masz nawet co podchodzic...za droga zabawka na podstawowa funkcjonalnosc sluchania radia :)

Osobiscie czekam, jak AndroidAuto trochę rozpowrzechni sie, aby nie placic podatku od nowosci i nie byc tez testerem :)

Swoja droga podziwiam kupujacych chinskie stacje, wydaja 2 tysiace, stacja ma pelno bugów, wiecej jest ustawiania i kombinowania niż samej funkcjonalnosci, a i jak sprzedasz Mazde to co z ta stacja zrobisz... oddasz nowemu wlascicielowi za darmo, czy sprzedasz za 1/5 ceny ? Stacja 2 DIN est zdecydowanie lepszym rozwiazaniem, takie moje zdanie :)

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 cze 2015, 10:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Poprzedni właściciel mojej Mazdy tą chińską założył i w końcu wyrzucił, bo stwierdził, że może ładnie to wygląda, ale mega słabo gra. Po wsadzeniu kilku tys. w nagłośnienie to mu się nie dziwię. Potem chciał sprzedac za 800 zł, jak te na Windowsie chodza już na Aliexpress za 650 zł plus wysyłka. <nie>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.