Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 15:21

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 27 sty 2022, 08:53 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.04.2016
Posty: 237
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Pisałem już wiele razy w temacie. Masz przedliftaglock i zły canbus. Ten cabus obsłuży polifta bez problemu lecz z przedliftem nie bedzie działać komputer pokładowy. (oczywiscie patrząc na zdjęcie wiazki również do wymiany jest wiązka bo jest nie kompletna pod canbus przedliftowy)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sty 2022, 14:40 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
lemon1990 Masz właściwy zestaw lub wiesz gdzie takowy nabyć ? Lub jak powinna wyglądać wiązka.

Czy ewentualnie ten będzie pasował ?

https://allegro.pl/oferta/canbus-adapte ... 365037546#


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sty 2022, 16:42 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
25 stycznia 2022, o 20:49 piotrmocko napisał(a):
glock
Różowy kabel o którym piszesz, musisz podłączyć do dekodera CAN zamiast do Radia, tak jak zaznaczyłem na załączonym twoim zdjęciu. Wówczas powinno działać sterowanie komputerem pokładowym


Załączam nowy plik ze wskazanym właściwym pinem Key 1 w dekoderze CAN. Poprzednio zaznaczyłem w lustrzanym odbiciu. Sprawdziłem u siebie w samochodzie dla pewności. Tym razem powinno działać :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sty 2022, 18:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.01.2022
Posty: 8
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
piotrmocko oto obiecane zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sty 2022, 19:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
vladataGH prześlij jeszcze zdjęcie z etykietą dekodera CAN bus, oraz zdjęcie głównej wtyczki tak aby były widoczne połączenia kabli z dekoderem CAN.

Ewidentnie działa u Ciebie komunikacja poprzez magistralę CAN bo zmieniają się napisy na wyświetlaczu pojazdu oraz możesz ustawić zegarek.

Czy działa u Ciebie jakikolwiek przycisk na kierownicy do sterowania radiem i komputerem pokładowym?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 sty 2022, 10:44 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
piotrmocko Dziękuję za pomoc. Po podłączeniu kabla według Twoich wskazówek mam pełne sterowanie w kierownicy stacją tj. przełączanie stacji w radiu i utworów w odtwarzaczu muzyki. Działa przycisk set, którym mogę przełączać radio, navi, odtwarzacz muzyki, gniazdo aux i video. Nie mam jedynie kontroli nad górnym wyświetlaczem tj. komputerem. Podejrzewam,że to wina canbusa bo dodatkowo wyświetla błędnie czas utworu jak również opis wyboru opcji na stacji. Poniżej foto.. spotify i odtwarzacz.

-- 28 stycznia 2022, o 10:42 --

Znalazłem na Ali taki canbus z wiązką, producent Hiworld.

https://pl.aliexpress.com/item/10050036 ... -recommend

Tutaj opis pinów. w/w canbusa

https://pl.aliexpress.com/item/10050037 ... -recommend


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 sty 2022, 14:21 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Zmiana na inny moduł CAN bus powinien dać inną obsługę przycisków. Rozkład pinów jest identyczny jak w Raise Tech, także wystarczy kupić sam dekoder bez wiązki i będzie pasować


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 sty 2022, 14:45 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
piotrmocko ale za nim kupię ten drugi to poczekam na odp. chińczyka, od którego kupiłem stację. Napisałem reklamację aby wymienił mi can na sprawny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 sty 2022, 18:14 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Najlepiej wymień u sprzedawcy na moduł Raise Tech P/N: MZD-RZ-02 z którym u mnie działa komputer pokładowy


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 sty 2022, 17:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.01.2022
Posty: 8
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
cześć chłopaki
[b] piotrmoko [/ b] oto zdjęcia instalacji elektrycznej, przycisków na kierownicy i filmik
Z dużego gniazdka różowy kabel ze strzałką wchodzi do puszki Canbus, następnie zielony i zielony/czarny idą na tył radia.
Na końcu filmiku możesz zobaczyć, jak ustawiam zegar

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


https://www.youtube.com/watch?v=CEcT4PVGiwM


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 lut 2022, 11:53 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
vladataGH wszystkie przewody są dobrze podłączone u Ciebie, co również potwierdza twoje nagranie. W Mojej Mazdzie mam dekoder CAN bus Raise Tech MZD-RZ-02. Możliwe, że zmiana dekodera coś pomoże. Natomiast skłaniałbym się do wniosku, że to nie dekoder decyduje o tym jakie jest zachowanie przycisków. Raczej działanie przycisków jest narzucone przez producenta oprogramowania stacji multimedialnej.

U mnie, przy pomocy przycisków na kierownicy nie można zmieniać źródła dźwięku (radio, odtwarzacz muzyki, wideo, AUX, itp.). Aby zmienić stację radiową lub odtwarzany utwór na następny, muszę nacisnąć strzałkę w prawo dwa raz (aby przesunąć kursor na wyświetlaczu), a następnie do góry lub na dół. Dzięki temu że strzałki w lewo i prawo nie służą u mnie do zmiany utworu na następny, tylko do przesuwania kursora, to mogę ten kursor przesunąć w lewo i zmienić temperaturę AC lub maksymalnie w prawo aby następnie kursorem góra/dół zmieniać funkcje komputera pokładowego. Przycisk SET służy u mnie do uruchomienia kursora lub jego wyłączenia. Ale strzałki w prawo i lewo też uruchamiają kursor.

Ustawianie zegarka u mnie to koszmar. Też odbywa się poprzez aplikację. Natomiast nie można zmieniać godziny i minuty o jedną cyfrę, tylko po wciśnięciu przycisku Minuty rozpoczyna się pogoń za właściwą minutą. W ciągu 15 sekund zmieniają się minuty od 0 do 59 w pętli i trzeba wcisnąć ponownie przycisk na ekranie gdy akurat wyświetla się właściwa minuta.



-- 8 lutego 2022, o 12:53 --

Załączam lepsze zdjęcie z oznaczeniem pinów


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 lut 2022, 23:27 
Świeżak
Offline
Od: 06.08.2018
Posty: 17
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Witam, zamontowałem stację multimedialna tylko nie wiem jak z poziomu kierownicy ustawić zegar w formacie 24h a nie 12h


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 lut 2022, 23:34 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Nie ma na to reguły. Zależy od producenta stacji multimedialnej. W mojej nie można zmienić na 24h.

Do tego celu podpinam stare radio, aby przestawić na 24h i ponownie podpinam nową stację. W moim przypadku demontuje tylko daszek z nawiewami i już mam wystarczający dostęp aby podłączyć oryginalne radio


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 lut 2022, 23:37 
Świeżak
Offline
Od: 06.08.2018
Posty: 17
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
V&S Nawigacja Mazda 6 Android R - Line + PL - takie coś zamontowałem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 12 lut 2022, 08:29 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Najczęściej, w stacji multimedialnej jest aplikacja, która pozwala ustawić minuty i godziny. Jeżeli nie ma ona opcji zmiany rodzaju godzin na 24h, to bez podłączenia starej się nie obejdzie. Na szczęście wystarczy to zrobić raz, no chyba że często odłączasz akumulator.

Jeszcze kilka osób wspominało, że stosują trik ze zmianą stacji na oryginalną, także chyba brak możliwości wyboru 24h jest popularny.

Dopytaj jeszcze sprzedawcę, ale pewnie nie będzie wiedział.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 lut 2022, 17:53 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
U mnie jest aplikacja do ustawiania godziny, ale tylko w 12 godzinnym formacie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 lut 2022, 22:05 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.02.2019
Posty: 170
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Tylko z fabrycznego radia da się zmienić format godziny na 24h. Z poziomu stacji multimedialnych jest to niestety niewykonalne. Można sobie tylko ustawić godzinę w formacie 12h.

_________________
Jeśli dbasz o Auto, Ono będzie dbać o Ciebie. Pamiętaj, że za każdym razem gdy do Niego wsiadasz, powierzasz Mu Swoje ŻYCIE.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 lut 2022, 15:07 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Jak pisałem wcześniej znalazłem can bus Hiworld, który zakupiłem wraz z wiązką. Po podłączeniu go mam sterowanie na panelu górnym t.j wróciła funkcjonalność jak przy oryginalnym radiu. Mogę sterować komputerem pokładowym, ale nie działa resetowanie i nie mogę ustawić zegarka. Jest lepszy od Raise Tech jest bardziej rozbudowany i funkcjonalny.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 lut 2022, 15:43 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Czym różni się ten can bus od raise? W sensie w czym jest lepszy? Bo jeżeli chodzi o te funkcjonalności, które wymieniłeś to w raise też to wszystko działa. Też nie da się skasować spalania i zegarka ustawić. Ale zegarek da się ogarnąć z androida, musisz poszukać gdzies głębiej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 lut 2022, 16:16 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
lapa678 Ja mam radio Isudar, które słabo współpracuje z RaiseTech dlatego zdecydowałem się na zmianę canbusa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 mar 2022, 18:12 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Panowie, podpowiecie jak podłączyć stację do auta z Bose? W samochodzie bez Bose działa jak należy, a z Bose jest cisza. Nie ma żadnego dźwięku z głośników, nie słychać nawet szumu. Czy faktycznie potrzebne jest inne radio pod to nagłośnienie? Oglądając wiązkę znalazłem wolny przewód podpisany jako chyba Amp coś tam. Wydaje mi się, że cos kiedyś czytałem o tym,że może służyć do aktywacji wzmacniacza, ale nie wiem gdzie trzeba go podłączyć. Może ktoś z Was coś wie na ten temat i może podpowiedzieć?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 mar 2022, 19:11 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
lapa678 nie mam radia z Bose, ale wg schematów elektrycznych Mazdy, system Bose wymaga dodatkowych przewodów. W najlepszym wypadku to tylko kwestia wiązki w najgorszym wypadku oprogramowanie w stacji też musi być odpowiednie pod Bose. Załączam schematy z wtyczką radia z Bose 0920-301A i bez 0920-201A. Masz tam dodatkowy niebieski kabel z czarnym paskiem (1J), ale nie wiem jak jest jego rola. Oraz jest żółty kabel z czarnym paskiem (Shield, 1T), ale ten jest podłączony po stronie auta i raczej nie musi być podpięty nigdzie do radia z Androidem.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 mar 2022, 19:19 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Dzięki Piotrek za odpowiedż i przy okazji za żarówkę wstecznego - teraz jest jasno podczas cofania.
Widziałem, że kilka osób pisało na ten temat i udąło im sie cos połączyć tak by radio grało.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 mar 2022, 19:49 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
lapa678 cieszę się że wsteczny w końcu i u Ciebie daje radę, u mnie też :)

Sprawdziłem właśnie drugą wiązkę, którą mam do radia. Ten kabel niebieski z czarnym paskiem wystaje u mnie luźno z wtyczki i nie jest nigdzie podpięty po stronie stacji multimedialnej. Jest na nim etykieta AMP-CON.

Natomiast na rozpisce gniazd po stronie stacji multimedialnej, w gnieździe A, jest pin A10 z oznaczeniem AMP_+12V. I nie jest to zasilanie do wzmacniacza anteny FM, bo do tego jest inny pin w głównej wtyczce, który jest podłączony. Zgaduję, że pin A10 powinien być połączony z kablem niebieskim z czarnym paskiem i stanowi zasilanie dla wzmacniacza audio BOSE. Ale najlepiej sprawdź opis gniazd u siebie, bo teoretycznie może być inny.

-- 24 marca 2022, o 20:41 --

Znalazłem też rozpiskę np. dla stacji Sinosmart na AliExpress u oficjalnego sprzedawcy, gdzie jest w tej samej wtyczce, ale inny pin opisany jako Subwoofer https://www.aliexpress.com/item/1005001620551909.html

-- 24 marca 2022, o 20:49 --

glock ma radio Isudar z BOSE wg jego wcześniejszy wypowiedzi. Na jego zdjęciu widać, że ma kabel niebieski z czarnym paskiem po stronie auta, a niebieski z białym paskiem po stronie wtyczki, z czymś połączony po stronie radia :) viewtopic.php?p=367434#p367434


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 mar 2022, 10:14 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
lapa678 Kabel amp-con jest do podłączenia Bose, uruchamia wzmacniacz więc musisz go podłączyć i wszystko będzie hulać. Musisz obydwa połączyć ze sobą ten z radia i ten z auta. Są dwa niebieskie przy wiązce razem z radiem ( u mnie bynajmniej tak jest ) drugi wychodzi o ile dobrze pamiętam z wiązki RCA. Obydwa niebieskie były opisane jako amp-con i je połączyłem ze sobą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 mar 2022, 16:41 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Dziekuję Panowie za informacje. Wg Waszych opisów wszystko powinno się zgadzać. Jutro będę montować i napiszę jak sprawa wygląda. Pozdrowienia!!

-- 26 marca 2022, o 17:41 --

Udało się podłączyć tak jak mówiliście i działa z Bose jak należy. Ale w mom radiu pojawił sie problem tego typu, że nie działa sterowanie głośnością z kierownicy i ogólnie chyba żadną funkcją w radiu. Da się tylko zmieniać informacje na wyświetlaczu nad radiem. CHyba jakies wybrakowane radio trafiłem bo nie ma tam nawet w menu żadnej opcji wyboru radia. Może podpowiecie co trzeba byłoby doinstalować żeby to działało? Nie wiem, może zmiana całego softa? Radio jest na androidzie 11. Napisałem do mainfrenda, ale jak mi się uda z nim dogadać, tego nie wiem...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 mar 2022, 17:27 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
lapa678 Musisz znaleźć aplikację do ustawień sterowań w kierownicy. U mnie jest osobna aplikacja z logiem kierownicy i w niej przypisuję funkcje. Ewentualnie musisz wejść w ustawienia canbusa i tam poszukać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 mar 2022, 17:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
lapa678 przeczytaj też moje posty w tym wątku począwszy od viewtopic.php?p=365625#p365625


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 mar 2022, 18:44 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Spróbuję w tej apce z kierownicą. Ale w drugim radiu które mam ( słabsza wersja ) nic nie trzeba ustawiać, wybrałem tylko mazdę 6 w ustawieniach samochodu i wszystkie przyciski działają jak należy. W tym radiu o którym piszę jest chyba jakaś okrojona wersja androida bo niektóre funkcje po kliknięciu ikonki nie włączają się i pojawia się tylko informacja: Can not find instructions albo Sorry, can not start this aplication. Cos ewidentnie jest z systememn nie tak. Zastanawiam sie czy nie da sie po prostu doinstalować brakujących aplikacji.

Piotrek, mam taką samą stację jak Ty tylko z literą L na końcu AC8259L. Nie wiem czy ta litera coś zmienia, ale poprzednie radio podłączyłem wg schematu jaki podałeś wcześniej, czyli z canbusem tak by dzialał wyświetlacz nad radiem. Tam wszystko było ok, a z tym nowym ( takim jak Twoje ) nie działa. Co dziwne, zmienia rzeczy na wyświetlaczu, ale sterowania samą stacją nie ma. Dodam, że próbowałem na dwóch wiązkach i dwóch canbusach i jest to samo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 mar 2022, 16:01 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
lapa678 proponuję rozważyć aktualizację oprogramowania zgodnie z następującą stroną którą spisałem z innym użytkownikiem forum XDA https://sites.google.com/view/yt5760bac ... h6nbb2d4ar Podeślij mi na email szczegóły twojej stacji z aplikacji Aida64.

Wyświetlacz nad wentylacją jest kontrolowany poprzez moduł CANBUS. Także sam dekoder zdecydowanie działa prawidłowo.

W przypadku niedziałających przycisków kierownicy są możliwe trzy przyczyny 1. błędnie połączone kable, 2. piny we wtyczkach nie stykają, 3. MCU w stacji multimedialnej nie obsługuje instrukcji otrzymywanych z modułu canbus po przetłumaczeniu sygnału z przycisków kierownicy.

Żeby użyć aplikację w stacji do programowania funkcji przycisków, musisz odpiąć kable przy module canbus odpowiedzialnych za przyciski z kierowcy i połączyć je bezpośrednie ze stacją. Wówczas jednak odpada możliwość sterowania komputerem pokładowym.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.