Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 7 sty 2021, 09:42 
Świeżak
Offline
Od: 13.04.2019
Posty: 15
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Witam również miałem taki problem i rozwiązałem go jak kolega Adik955
Napisałem do SINOSMART na ich stronie i chińczyk przysłał dwa linki do plików konfiguracyjnych, podał instrukcje jak to zainstalować i ustawić po wykonaniu czynności wszystko działa jak po zamontowaniu stacji :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2021, 13:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.01.2021
Posty: 9
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: lubuski
Witam, natknąłem się na pewien problem przy montażu androida mekede 200 do mojej Mazdy z systemem Bose, z aliexpress. Radio działa ale nie ma głosu, ani w radiu ani MP3 czy też po próbie nawiązania połączenia telefonicznego.

Podłączyłem wszystko jak powinno być (mam taką nadzieję), jednak została mi wtyczka od anteny(do radia podłączyłem antenę samochodowa) oraz wtyczka przy głównej wiązce przy tej antenowej, która nigdzie nie pasuje.


Prócz niej mam 3 kable i nie wiem czy kuszą być połączone z czymś. Dodam że mam canbus.

-- 8 lutego 2021, o 19:08 --

https://m.fotosik.pl/zdjecie/73a501c63c31ccb6


Obrazek

Obrazek

-- 8 lutego 2021, o 20:43 --

Dodam jeszcze że nie mam odłączony subwoofer ten co jest w kole, montowali mi gaz i nie zdążyłem go podłączyć jeszcze. Ma to jakiś związek ? bo radio fabryczne grało mi normalnie bez niego.

-- 9 lutego 2021, o 13:19 --

Temat zamykam, okazało się że nie mam podłączonego kabelka AMP-C do czerwonego przewodu w głównej kostce.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 lut 2021, 13:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.02.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Witam Wszystkich i pozdrawiam. Mam pytanie mianowicie jak podpiąć kable key1 i key2 aby móc zaprogramować sterowanie z kierownicy? Przy obecnym podłączeniu przez Canbus działa sterowanie ale nie można programować w innej konfiguracji, ażeby chodził przycisk Set jak jest przy oryginalnym radiu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 mar 2021, 22:28 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.02.2019
Posty: 170
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Adik955

Nie da się, tylko wersja WiFi jest kompatybilna. Ekstra o to dopytywałem. Popraw sobie "cyfrówkę" ELM327, nie ELM27.

_________________
Jeśli dbasz o Auto, Ono będzie dbać o Ciebie. Pamiętaj, że za każdym razem gdy do Niego wsiadasz, powierzasz Mu Swoje ŻYCIE.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 maja 2021, 10:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.11.2019
Posty: 8
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Witam, mam pytanie czy panel z andkiem 4core 2G/32G jest wystarczająco szybki ?
https://pl.aliexpress.com/item/32989289924.html

Kamil.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 maja 2021, 11:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.07.2020
Posty: 13
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
Ja mam od EONON i też ma 2GB ramu... i zdecydowanie mógłby działać szybciej.
Dramatu nie ma, ale czasem człowiek się irytuję.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 maja 2021, 16:15 
Świeżak
Offline
Od: 30.11.2019
Posty: 22
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
Region: dolnośląski
A czym się różnią stacje Sinosmarta i np Yunsuna? Z wyglądu takie same, specyfikacje podobne, a reszta - działanie, kompatybilność oto?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 cze 2021, 08:57 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.04.2016
Posty: 237
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
standor Różnią się gwarancją w Europie :)
Do tego Najlepszy Junsun jest na Chipsecie 8259 który nie ma polotów do TS10
Sam robiłem testy wyniki możesz sprawdzić na naszej stronie FB sinosmart polska
Model Junsun 5757pkt v TS10 sinosmart 11517pkt


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 lis 2021, 23:53 
Świeżak
Offline
Od: 25.04.2020
Posty: 18
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jakiego canbusa wysyłacie z Sinosmara jeśli mogę zapytać ? Raise 05 ?


Ostatnio edytowano Pt, 19 lis 2021, 23:53 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 sty 2022, 15:38 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
19 lutego 2021, o 14:08 TomGsm1 napisał(a):
Witam Wszystkich i pozdrawiam. Mam pytanie mianowicie jak podpiąć kable key1 i key2 aby móc zaprogramować sterowanie z kierownicy? Przy obecnym podłączeniu przez Canbus działa sterowanie ale nie można programować w innej konfiguracji, ażeby chodził przycisk Set jak jest przy oryginalnym radiu.


Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem jak trzeba podłączyć przewody, aby przypisać funkcje przycisków na kierownicy wg własnego uznania w konfiguracji stacji multimedialnej.

Połączenie przycisków na kierownicy bezpośrednio ze stacją multimedialną
  • Pin 1N do Key 1
  • Pin 1P do Key 2 (do GND gdy nie ma Key 2 lub nie działa)

Połączenie przycisków na kierownicy poprzez dekoder Can-Bus
  • Pin 1N do dekodera can-bus
  • Pin 1P do GND (masy)

W mojej Mazdzie 6 GH ze stacją multimedialną YT5760B (AC8259) podłączałem przyciski na oba sposoby. Ostatecznie zostałem przy wariancie z dekoderem can-bus, ponieważ pozwala na wybór wyświetlanej informacji z komputera samochodowego (pozostała ilość km, spalanie, zegar, itp.) ale nie pozwala resetować spalania. Natomiast bez podłączenia przycisków do dekodera can-bus wydaje mi się że w ogóle nie dało się sterować co ma być wyświetlane.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 sty 2022, 17:58 
Świeżak
Offline
Od: 30.11.2019
Posty: 22
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
Region: dolnośląski
A czy możesz jeszcze zdjęcie dodać?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 7 sty 2022, 11:53 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
standor
zdjęcia są widoczne. Jeśli ich nie widzisz, zobacz czy Twoja przeglądarka nie blokuje w jakiś sposób wyświetlania obrazów.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sty 2022, 14:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.01.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: lubuski
Witam. Odkopuje temat, bo kupiłem radio
https://allegro.pl/oferta/radio-android ... MmMyNDA%3D
Zleciłem montaż firmie, która się tym zajmuje. Wszystko śmiga, ale nie sterowanie z poziomu kierownicy. Z Waszego forum (z tego tematu) wiem, że trzeba podpiąć sterowanie analogowo. Problem polega na tym, że firma, która mi to zrobiła nie wie, pod który pin w samej instalacji samochodu podpiąć który KEY. Gdzieś wyczytałem, że bez znaczenia czy połączymy Key 1 czy 2 (I że one mają branżowy kolor), ale nie wiadomo, pod który pin go podpiac. Tam nie ma żadnej kostki ISO. Kostki wyglądają tak, jak na moim screenie. Proszę uprzejmie o zaznaczenie na nim który Key podpiąć pod który z tych pinów. Będę mega wdzięczny
https://zapodaj.net/9fc27c14c9987.jpg.html
https://zapodaj.net/710cac3306fbd.jpg.html
https://zapodaj.net/db42b522dab25.jpg.html
Auto to Mazda 6 (GH) liftback 2.0 147km AT rok 2008


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sty 2022, 15:31 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Odsyłam 3 posty wyżej viewtopic.php?p=365625#p365625


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sty 2022, 17:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.01.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: lubuski
piotrmocko napisał(a):
Odsyłam 3 posty wyżej viewtopic.php?p=365625#p365625

Dzięki wielkie, tylko jest jeden problem
"Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu."
Zależy mi na tym schemacie. Możesz wrzucić gdzieś jego na host I dać mi link? Będę mega wdzięczny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 sty 2022, 13:51 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Hej!
Możecie mi powiedzieć, czy z tą stacją działa u Was wejście usb i aux w podłokietniku?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 sty 2022, 15:53 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.02.2019
Posty: 170
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
lapa678 Ja u siebie wywaliłem port AUX, USB sam montowałem więc działa.
Hdreality9 podłączasz dowolny brązowy przewód z radia za pomocą przedłużonego przewodu do rózowego przewodu w module Bluetooth znajdującego się za poduszką pasażera tuż nad schowkiem - trzeba go calkowicie otworzyc naciskając blokady po bokach i odpinając teleskop. Jeśli masz przedlift, to masz tylko jeden różowy. Jeśli masz polift, to masz 2 różowe kable i wtedy podpinasz oba Key'e każdy pod jeden różowy kabel. Następnie programujesz w aplikacji radia przycisk odbierania połączenia.
Wtedy odbierasz i rozłączasz się z kierownicy.
Natomiast jeśli nie działa Ci sterowanie ogólnie z poziomu kierownicy, to oznacza brak lub niewłaściwy moduł CanBus.

_________________
Jeśli dbasz o Auto, Ono będzie dbać o Ciebie. Pamiętaj, że za każdym razem gdy do Niego wsiadasz, powierzasz Mu Swoje ŻYCIE.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 sty 2022, 10:24 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
piotrmocko Jaki masz canbus i w które miejsce w canbusie podłączyłeś Key 1 ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 sty 2022, 11:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.01.2022
Posty: 8
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Cześć chłopaki, niedawno zainstalowałem Junsun V1 Pro 4 / 64GB 4G dla mojej Mazdy 6 GH.
https://www.aliexpress.com/item/32989289924.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.2cc04c4dX3pVIG

Jak widzę z tematu inne osoby też mają problemy z przyciskami na kierownicy. W tej chwili działają tylko w radiu i nie mogę nic zmienić na komputerze pokładowym (odczyty paliwa, zegar). U mnie kod Canbus to 145. Kable KEY1 i KEY2 nie są nigdzie podłączone, jeśli podłączę je zgodnie z opisem piotrmocko to czy będę mógł sterować komputerem pokładowym?
Przepraszam za tłumaczenie, używam google
Pozdrowienia z Bułgarii

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 sty 2022, 11:56 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
vladataGH Ogólnie odczytami na wyświetlaczu nie da się sterować, ale info o radiu i poziomie głośności działa. Ponadto u siebie godzinę na wyświetlaczu mogę ustawić z poziomu radia. Sprawdź czy podłączyłeś dobrze canbus a jeśli chodzi o sterowanie z kierownicy to musisz przyciski przypisać w aplikacji, która jest w radiu. Bynajmniej tak jest u mnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 sty 2022, 15:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.01.2022
Posty: 8
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
glock normalne zachowanie przycisków na kierownicy jest takie samo jak na filmie.
https://www.youtube.com/watch?v=0nqy_P2SoUs&list=PLsD31zZ9Yue1EktI0CNc0WpYOw58cmfCd&index=8
Po zamontowaniu nowego radia przyciski sterują tylko funkcjami radia (wzmocnienie, zmniejszenie i przód/tył). Montaż samego radia jest prosty, przejściówka Canbus też jest na gnieździe, wszystko ma gniazda na konkretne miejsca i nie ma co się pomylić. Tylko KEY1 i KEY2 nie są nigdzie połączone, ale z tego co wiem są używane w starszych samochodach. Przeczytałem cały temat i zobaczyłem, że inni koledzy mają podobne problemy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 sty 2022, 22:47 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
glock mam dekoder CAN bus Raise Tech jak u vladataGH.

Wariant 1.
Kabel CAN L (1Q) i CAN H (1O) z pojazdu podłączamy do dekodera CAN bus, a z dekodera kable CAN RX i TX do radia. Kabel 1N (Key 1) z pojazdu podłączamy też do dekodera, a kabel 1P (Key 2) z pojazdu do masy. Nie podłączamy wówczas kabli Key 1 i 2 po stronie radia. Po poprawnym połączeniu dekodera CAN bus możemy sterować komputerem pokładowym o ile oprogramowanie nie jest przestarzałe. U mnie tylko nie działa kasowanie średniego spalania. Jest to wina radia lub dekodera. Po aktualizacji firmware radia zaczęło mi też działać ustawianie zegarka oprócz wyboru trybu 24h. Ponadto w Factory Settings trzeba wybrać dostawcę modułu CAN i model pojazdu - powinno być ustawione już przez producenta radia. W tym wariancie nie można programować przycisków w aplikacji radia. Istnieje możliwość ustawienia przycisków na kierownicy w Factory Settings po wyborze dostawcy dekodera CAN - miałem taką możliwość w Nissanie Qashqai J11 2017 z dekoderem Raise i radiu z chipsetem PX5 Rockchip RK3368.

Wariant 2.
Gdy nie mamy dekodera CAN bus to podpinamy kabel 1N z pojazdu do Key 1 w radiu, a 1P z pojazdu należy spróbować podłączyć do Key 2 w radiu lub do masy lub jednocześnie do Key 2 i masy. Wówczas można zapropgramować funkcje przycisków w radiu, ale bez możliwości sterowania komputerem pojazdu.

Wariant 3.
Można też podłączyć tylko CAN L i H do dekodera a 1N do Key 1 w radiu, i 1P do Key 2 w radiu lub masy lub obu. Wówczas na wyświetlaczu informacyjnym w pojeździe będą wyświetlane informacje z radia, przyciski można zaprogramować w radiu i nie można sterować komputerem pokładowym.

Wariant 4.
Czwarty wariant to podłączenie 1N jednocześnie do dekodera i Key 1 w radiu. 1P do Key 2 w radiu lub do masy lub obu. Wówczas powinno działać sterowanie przez CAN bus jak i programowo z radia. Trzeba tylko uważać co zaprogramujemy, aby nie konfliktowało ze sterowaniem przez dekoder CAN bus.

Testowałem wszystkie warianty połączeń, bo dostałem radio ze złą wiązką kabli i zanim doczekałem się na właściwą z Chin to sam przeanalizowałem schematy połączeń i zrobiłem właściwą wiązkę.

Odsyłam również kilka postów wcześniej do mojego załącznika z opisem pinów we wtyczce Mazdy (CAN L i H, 1N i 1P) i dekoderze CAN bus.

Jednorazowe ustawienie komputera pokładowego
Jeżeli komuś nadal nie działa sterowanie komputerem pokładowym, to można zdemontować nawiewy nad radiem, odpiąć główną wtyczkę i podłączyć tymczasowo radio fabryczne. Po przekręceniu stacyjki do pozycji ON można wybrać, aby komputer wyświetlał pozostały dystans lub inny parametr który chcemy mieć ustawiony na stałe. Można przy okazji ustawić zegarek i włączyć tryb 24h. Na koniec podpinamy ponownie stację z Androidem. Ustawienia zostaną zapamiętane dopóki nie odłączymy akumulatora.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 07:14 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
U mnie key 2 jest nie podłączony. Według Twoich wskazówek podłączyłem go do masy, ale nic to nie dało. Ogólnie w wiązce tej od canbusa i przy radiu jest jakiś tragiczny miszmasz. Nie ogarniam tego i nie będę kombinował. Jednak każdy chińczyk inaczej robi wiązki i pomimo tego, że też ma Raise Tech to podłączenie jest inne. Co spalania to tak jak napisałeś już wcześniej podłączyłem stare radio i ustawiłem komputer w interesującej mnie pozycji. Dzięki za schematy i pomoc <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 08:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.01.2022
Posty: 8
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
piotrmocko Dziękuję bardzo.
Ponieważ nie myślałem o innej opcji, zdemontowałem i zainstalowałem stare radio, ustawiłem komputer pokładowy, aby pokazywał mi średni koszt (tak jak chciałem), a następnie zwróciłem androida. Jeśli chodzi o ustawienia Canbus, przetestowałem prawie każdą wersję Mazdy 6.
Obrazek

U mnie po wybraniu kodu 145 po lewej stronie wyświetla się dodatkowe menu, w którym mogę wybrać model (Mazda 3 lub Mazda 6). Po wybraniu Mazdy 6 i Save, a następnie Reboot. Gdy android uruchomi się z ikony informacji o samochodzie, godzinę mogę ustawić tylko na komputerze pokładowym.
Później dodam zdjęcie samej opcji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 08:35 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
glock
Gdzie masz podłączone piny 1P i 1N z głównej wtyczki Mazdy?

vladataGH
Zainstaluj aplikację Aida64 i prześlij zrzut ekranu z zakładek: System, CPU, Display, Android


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 10:05 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
1P podłączony do canbusa, 1N do masy.

-- 25 stycznia 2022, o 10:03 --

Sorry, pomyłka! 1N podłączony do canbusa, 1P do masy. Z tym, że tak jak wcześniej pisałem KEY 2 jest nie podłączony w jego miejscu w wiązce radia i canbusa jest masa połączona z instalacją samochodu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 15:27 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
glock Key 2 musi być podłączony do masy ale tylko ten po stronie wtyczki z pojazdu gdy używasz dekodera CAN bus. Także masz dobrze, czyli Key 2 po stronie radia pozostaje nieużywany.

Również Key 1 po stronie radia powinien być niepodłączony i wówczas sterowanie poprzez moduł CAN bus powinno działać dobrze. Ale to już musisz sobie przetestować jaki dokładnie rezultat da tobie :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 16:35 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
20220125_161804[1].jpg
piotrmocko Tylko,że u mnie nie ma kabla KEY1 w jego miejscu idzie kabel ( różowy z niebieską izolacją ) do gniazda w radiu zamiast do canbusa. Jedynie tylko wpięty jest KEY2 po masie do canbusa.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 19:49 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
glock
Różowy kabel o którym piszesz, musisz podłączyć do dekodera CAN zamiast do Radia, tak jak zaznaczyłem na załączonym twoim zdjęciu. Wówczas powinno działać sterowanie komputerem pokładowym


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 sty 2022, 10:05 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 109
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
piotrmocko ok. tak zrobię jak narysowałeś. Dzięki

-- 26 stycznia 2022, o 09:14 --

Niestety, ale te połączenie po odłączeniu różowego kabla z radia nie działa. Ponadto tracę sterowanie z kierownicy głośnością i wyciszaniem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.