Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 21 lip 2020, 08:33 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.05.2018
Posty: 152
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Pytanie techniczne, wyciszyłem drzwi jak na tym filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=fBNNMV3EeWA
Tzn butyl wewnątrz drzwi na to 9mm pianka i pianka na boczek plastikowy.
Natomiast na wielu filmach innych aut wyciszają butyl wewnatrz, pianka, pozniej skręcają bebechy boczka i jeszcze raz mate butylowa wyklejaja boczek i dopiero na to tapicerka. Myslicie że to robi jaką kolwiek różnice? Dźwiękoszczelne to nie bedzie więc w filmiku który podesłałem chyba panowie robią ekonomiczniej i dobrze. Pamieta ktoś jak to robił u siebie?


Tutaj znalazłem o co mi chodzi
https://www.youtube.com/watch?v=jsaHoxVVRsI
Tak nie lepiej?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 lip 2020, 09:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Profesjonalne firmy robią tak ze na blache dają maty i zamiast tej osłony oryginalnej tez maty, zaklejając wszystkie dziury. Potem pianka na boczek. Myśle ze jak nie zakładasz jakiegoś Extra sprzętu muzycznego wystarczy wersja ekonomiczna ;).

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 lip 2020, 07:23 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.05.2018
Posty: 152
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Ok dzięki, już widzę na czym polega ta zabawa, trochę jak gonienie króliczka, teraz słyszę jak uszczelki dostają po dupie przy 160km/h. Są jakieś lepsze zamienniki od ori ? Czy raczej uszczelka już nie wiele pomoże przy szybie

-- 22 lipca 2020, o 08:23 --

Mazdy mają szyby czołowe akustyczne? Ciekawe czy ktoś produkuje takie szyby ale boczne


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 wrz 2020, 17:11 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2500
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Witam
I mi się w końcu udało wygłuszyć drzwi z przodu <spoko> . Pare fotek :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bose gra o niebo lepiej, coś niesamowitego <spoko>

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 gru 2021, 17:54 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Od kilku lat zabierałem się za wygłuszanie Mazdy, ale nie miałem wystarczająco chęci aby rozbierać cały samochód. W tym roku w końcu się zdecydowałem i wygłuszyłem cały samochód.

Poniżej zamieszczam zdjęcia z wygłuszenia samych drzwi. Wykleiłem tapicerkę pianką 6 mm wsuwając ją pod oryginalne wyciszenie. Blachę wykleiłem matami butylowymi AB-25. Zrezygnowałem z wyklejania osłony pomiędzy drzwiami a tapicerką. Nie jestem audiofilem, a efekt wyciszenia jest bardzo dobry. Przejeżdżające obok samochody słychać przede wszystkim przez szyby.

Dla osób zastanawiających się nad wygłuszenie zdecydowanie polecam wygłuszyć drzwi, podszybie, nadkola przód i tył oraz słupki A, B, i C. Moim zdaniem podłoga i dach nie robią tak dużej różnicy.

Jako że mam sedana to zrezygnowałem z wygłuszenia bagażnika, a skupiłem się dodatkowo nad półką za kanapą, aby odizolować kabinę od bagażnika. Mogę zdecydowanie potwierdzić, że wygłuszanie bagażnika w sedanie nie ma najmniejszego sensu pod kątem komfortu jazdy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 cze 2023, 15:00 
Świeżak
Offline
Od: 20.03.2020
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
I ja również zabrałem się za wyciszanie.
Poziom dźwięku mierzyłem jakąś apk, także wartości niekoniecznie muszą być prawdziwe, ale skupiłem się na różnicy.
Przy 150kmh na tempomacie, wyłączone radio i wentylator pomiar w środku pokazywał 77/78db, średnia z 3km (pomiar na granicy, pewnie zależnie od wiatru).
Dla porównania napiszę, że cupra formentor przy tej samej prędkości miała 75/76db.

Zacząłem od drzwi, maski i nadkoli, bagażnik zostawiłem na przyszłość ze względu na to ile maty potrzeba.
Pomiary po wygłuszeniu, 76/77db. Na pewno mniej przednie koła słychać, ale nadal przeszkadzał mi szum wiatru koło ucha, jakby z narożnika drzwi.
Dalej w ruch poszły sznurki EPDM. O dziwo praktycznie nie czułem różnicy. Drzwi jeszcze się same zamykały, nie trzeba było walić jak stodołą :)

I tu sedno tego postu. Zakupiłem dodatkowe uszczelki, 25m za 77zł +2 uszczelki na rant drzwi za 12zł.
Tą dłuższą uszczelką zrobiłem dodatkową uszczelkę na aucie przód + tył oraz dodatkowo wzdłuż szyby na drzwiach z przodu.

I teraz niespodzianka, subiektywnie dużo lepiej przy wyższych prędkościach, nie słychać aż tak ruchu w mieście, np. ciężarówek na światłach.
Obiektywnie pomiar tak samo przy 150kmh 75db.
Także w moim przypadku najwięcej efektu dały uszczelki za 100zł.
1. tak, trzeba teraz troszkę mocniej zamykać drzwi.
2. nie wiem jak po czasie się zachowa wszystko pod wpływem wody itp, jedna trochę kształt całości trochę się zmienił, ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Poniżej zdjęcia jak to wygląda.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 cze 2023, 15:18 
Stały bywalec
Offline
Od: 21.08.2018
Posty: 519
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Dokładnie mam tak samo, szum z narożnika drzwi i też myślałem o tych uszczelkach. Miałem sznurki ale za grube i drzwi odstawały teraz wężyk i też szumi.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 mar 2024, 10:13 
Świeżak
Offline
Od: 20.03.2020
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Natknąłem się ostatnio na temat wyciszania Toyoty Camry i sprawdziłem to co tam sugerowali, a konkretnie, żeby przyjrzeć się lusterkom.
Efekt uchylonej szyby może powstawać na lusterku, a szum przy uchu po prostu przenosi się po szybie.
Ciekawe spostrzeżenie też mieli, że większość aut uważanych za ciche mają lusterka na drzwiach, a nie w "trójkącie szyby".
Zacząłem przeglądać nowe auta, cupra, VW, Lexus, Audi, Mazda 6 GJ, rzeczywiście w pewnym momencie zaczęli lusterka montować na drzwiach. Może nie z powodu hałasu, ale może to mieć bezpośrednio wpływ na opływ powietrza i uszczelnienie łączeń (chyba głównie to powoduje hałas)
Kupiłem sznur EPDM 2mm za paręnaście zł, poluzowałem lusterko (zdjąć głośniczek, poluzować 3 śruby) i wsadziłem w szczelinę sznur.
Jak na razie testuję, dopiero dwa razy jechałem po jakiejś szybszej Sce (dwa różne dni, trochę wiatru było), ale wydaje mi się, że to działa, aż sam jestem trochę w szoku.
Wcześniej przy 120 już było wyraźnie słychać szum za oknem, a teraz przy 140-150 dopiero zaczyna się pojawiać.
Polecam sprawdzić i np czasowo zakleić tą szczelinę taśmą, czy czegoś napchać.
A skoro już miałem sznur to wepchnąłem go jeszcze w pionową uszczelkę okna, od zewnętrznej strony, tak żeby docisnąć bardziej szybę do uszczelek (mają już 15 lat, także swoje zrobiły).

Zdjęcia przed i po (dzisiaj akurat pada), w rzeczywistości sznurek jest praktycznie niewidoczny, jeśli ktoś nie wie, że on tam jest:
Obrazek Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lewis i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.