Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 10 lut 2022, 09:12 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Na forum znajduje się już sporo fotorelacji z wygłuszania Mazdy, z których sam skorzystałem, natomiast nie dotyczyły one sedana.

Postanowiłem opisać swoją przygodę przede wszystkim z demontażem tapicerki z tyłu sedana.

  1. Odpinamy siedzisko kanapy poprzez pociągnięcie do góry przedniej części a następnie wysunięcie w kierunku przodu pojazdu (zaznaczone zielonym).
  2. Następnie odkręcamy oparcie kanapy. Przy każdym z trzech zawiasów znajduje się jedna śruba i jedna nakrętka (zaznaczone czerwonym).
  3. Opcjonalnie można odkręcić dwie pary zatrzasków do pasów bezpieczeństwa i odpiąć wtyczki od czujnika zapięcia (zaznaczone niebieskim).
  4. Odkręcamy mocowania skrajnych pasów bezpieczeństwa w okolicach brzegów siedziska kanapy (zaznaczone różowym).
  5. Odkręcamy boczki oparcia kanapy, po jednej śrubie u ich dołu, a następnie wyciągamy je do góry (zaznaczone pomarańczowym).
  6. Zdejmujemy progi drzwi wyciągając je do góry.
  7. Zdejmujemy uszczelki drzwi w części tylnej krawędzi.
  8. Zdejmujemy boczne plastiki, do których przylegały boczki oparcia kanapy. Zamocowane są na 3 spinkach (zaznaczone czerwonym).
  9. Zdejmujemy plastiki ze słupków C. Zamocowane są na 3 spinkach (zaznaczone czerwonym), z czego jedna jest metalowa i wypada podczas demontażu. Uwaga, aby jej nie zgubić. Pociągamy za plastik przy uszczelce oraz przy szybie ciągnąc w kierunku przeciwległego słupka i pochylając w kierunku półki za kanapą. Osłony słupków są również wsunięte w półkę oraz spinka najbliżej podsufitki zatrzymuje osłonę w przypadku wystrzelenia kurtyn bocznych, podobnie jak słupki A z przodu.
  10. Na koniec pozostaje zdemontować półkę. Wyciągamy ją najpierw do góry po stronie kanapy. Dla ułatwienia przy pomocy kombinerek można wypchnąć do góry 4 białe kołki widoczne w suficie bagażnika zaraz za oparciem kanapy (zaznaczone czerwonym). Gdy półka jest już uwolniona przy kanapie, to wysuwamy ją w kierunku przodu pojazdu

W kwestii wygłuszenia, to wykleiłem przestrzeń pod siedziskiem oraz nadkola w kabinie i bagażniku matami butylowymi AB-25. Pianką 9 mm wykleiłem słupki C, półkę, nadkola i boczne ściany. Nie wyklejałem pianki pod siedziskiem, które samo jest z pianki oraz nadkoli w bagażniku, ponieważ sam bagażnik został już wystarczająco dobrze odizolowany od kabiny. Ponadto pominąłem pas około 10 cm przy samej szybie na półce gdzie w plastiku jest włóknina do zapewnienia wentylacji bagażnika. Nie polecam wyklejania bagażnika w sedanie w celu wygłuszenia od hałasu otoczenia. Może to mieć jedynie jakiś sens jak ktoś ma głośnik w bagażniku.

-- 10 lutego 2022, o 10:12 --

Dodatkowe zdjęcie


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 mar 2022, 18:06 
Świeżak
Offline
Od: 01.01.2015
Posty: 24
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Piękna robota


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 mar 2022, 18:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Dzięki :) Jeszcze nie miałem okazji jechać na tylnej kanapie, aby zweryfikować wygłuszenie, ale dzieci się nie skarżą na hałas :D


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mistral i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.