Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 15 gru 2017, 20:39 
Offline
Dwa problemy.

Piski przy przednim kole. Panowie, sytuacja taka, że jest delikatne popiskiwanie w przednim kole, słychać to tylko przy otwartym oknie i prędkościach 5-20km/h. Zawszę jak podjeżdżam do mechaników to piszczenia brak. Byłem na przeglądach zawieszenia, hamulców, w sumie u dwóch różnych mechaników i zostawiłem po 150zł za przegląd tego i niby że coś tam przeczyścili. W tym u mechanika który mi regenerował zaciski w samochodzie - co moim zdaniem powinien zrobić w celach reklamacji i nie brać kasy. Nikt nie zauważył tego piszczenia/. Dzisiaj ze znajomym ściągnęliśmy koło i okazało się że przy klockach brakuje "blaszek" generalnie średnio się znam na tym, od czego są te blaszki, ale czy to piszczenie może być wywołane brakiem tych blaszek? Dziwi mnie też że mechanicy tego nie zauważyli, szczególnie mechanik który robił mi regeneracje zacisków hamulcowych i sam wszystko ściągał zakładał. Miał ktoś styczność z brakiem tych blaszek w klockach?

W sumie drugie to będzie zapytanie tarcze hamulcowe, jaką minimalną grubość mają mieć tarcze hamulcowe tył/przód ?
Mazda 6 2006 2.3. Bo wydaję mi się że tył ma 8mm minimum, a ostatnio mechanik do mnie że mam tarcze z tyłu do wymiany, bo mają 9mm a wg. niego powinno być min. 10 mm.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 05:46 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 14.10.2017
Posty: 113
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Poszukałem i znalazłem
Przednie tarcze nominalnie 25, minimalne 23
Tylne tarcze nominalnie 10, minimalnie 8

_________________
マツダ
Najprostsze rozwiązania są najlepsze


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 10:48 
Offline
No to mechanik jak zmierzył tarcze tylne, sprawdził w internecie ich grubość, to złapał się z głowę, mówiąc że do wymiany tarcze bo mają 9mm. No i generalnie tak mi pół samochodu chciał wymienić.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 12:30 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 14.10.2017
Posty: 113
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Bo może to mechanik nominalny. Uznaje tylko wymiary nominalne... :lol:

_________________
マツダ
Najprostsze rozwiązania są najlepsze


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 20:17 
Offline
Możliwe że tak :D Co do piszczenia, udało mi się nagrać dźwięk, samochód w sumie toczy się na 1 biegu, jadąc szybciej jest szybsza częstotliwość tego dźwięku. Ale już przy wyższych prędkościach nie słychać. Tarcze jakoś specjalnie się nie grzeją...

https://www.youtube.com/watch?v=kfwdsLJvqaE


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 lut 2018, 17:27 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Też tak miałem w Maździe GG jednak nie zlokalizowałem problemu. Być może któryś z tłoczków sie przycina lub słabej jakości klocki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 sty 2022, 22:30 
Świeżak
Offline
Od: 12.04.2019
Posty: 23
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Mazda 6 GH, świeżo po wymianie tarcz i klocków (ATE) - około 900 km. Pojawił się pisk w prawy przednim kole. Podobnie jak pisałkurczeblade na razie przynajmniej, tylko przy niskich prędkościach za to robi się coraz głośniej i co ważne zarówno na rozgrzanych jak i zimnych.
Mechanik podczas wymiany zauważył, że poprzedni właściciel spiłował, zeszlifował końcówkę ośki, bardzo to dziwne, jak dla mnie.
Co może być istotne - wymiana tarcz była spowodowana tym, że właśnie prawa przednia tarcza była krzywa i piszczała. (Zimmermann) Obie tarcze nie były jeszcze tak zużyte ale źle hamowały.

Macie jakiś pomysł?
Jadę niedługo wymienić olej i będę chciał to zdiagnozować. Tylko że silnik po remoncie i wolałbym nie zostawić fortuny szukając dziury w całym.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.