Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 15:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 18 sie 2016, 22:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.01.2014
Posty: 10
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Witam

Mam problem.

Mianowicie jakiś czas temu podczas hamowania auto wpadało w dosyć poważne turbulencje i po oględzinach okazało się że tarcze z przodu i z tyłu nadają się do wymiany. Wymieniłem więc komplet tarcze + klocki firmy TRW na obu osiach. Dodatkowo konserwacja zacisków i wymiana tłoczka z tyłu bo się zapiekł. Po remoncie bajka. Wszystko ładnie hulało aż po przejechaniu ok 5 tys. km znowu zaczęło telepać przy hamowaniu przy prędkości >80km/h. Przy jeździe auto ładnie się prowadzi i nic nie trzęsie, jedynie w momencie hamowania czuć bicie. Oddałem więc auto do tego samego mechanika (zaprzyjaźniony, w miarę pewny), ten zmierzył na zegarze bicie tarcz i mówi mi że jest 0,04 mm. Stwierdza więc że winna jest opona bądź krzywa felga bo bicie jest w normie.

Zamienił też koła na osiach i twierdził że po zamianie przodu z tyłem mniej bije więc to raczej któreś z kół, które było z przodu. Ja osobiście nie odczuwam różnicy i uważam, że bije tak samo jak przed zamianą.

Co o tym sądzicie? Ja nie mam pojęcia co to może być, lecz jeżeli byłaby to opona lub felga to chyba nie potrzebowałaby hamowania żeby trząść autem. W szczególności po zamianie osi, bo o ile koła z przodu przy hamowaniu są mocno dociążane i mogą wykazywać jakieś inne właściwości, tak po przełożeniu na tył powinny ich nie wykazywać a tak nie jest. Mogę się mylić, lecz tak mi podpowiada rozsądek :)

Będę wdzięczny za wskazówki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 07:41 
Bywalec
Offline
Od: 17.05.2015
Posty: 301
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Mogą być opony ale nie muszą.
W momencie hamowania dużo mocniej są obciążone i jeżeli jest uszkodzony kord opony to tak będzie się to objawiało.

Sprawdź czy takie samo bicie jest na średnio ciepłych tarczach i na mocno rozgrzanych.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 5 maja 2019, 19:30 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Jestem po SWAP-ie hamulców tył i przód na te z wersji MPS.
Klocki EBC Brakes Ultimax, tarcze przód toczone. Tarcze tył nowe TEXTAR, zaciski regenerowane.

Problem odkryłem na autostradzie po rozgrzaniu hamulców. Powrót z majówki, po około 200km od startu przy hamowaniu ze 140/150 do 100/120 czułem drgania na kierownicy.
Zjechałem na stację benzynową, specjalnie dość mocne dohamowanie na zjeździe (nikt z tyłu nie jechał, upewniłem się w lusterku wstecznym). Drgania były mocniejsze, po zatrzymaniu wszystkie felgi chłodne.

Dzisiaj specjalnie hamowałem na zimnych hamulcach ze 100/120 do 80 i nic, kierownica ani drgnęła. Problem występuje tylko na rozgrzanych hamulcach, jaka może być przyczyna?

Tarcze? Klocki? Zawieszenie (ale czemu po rozgrzaniu)?

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 maja 2019, 20:28 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Kurde, konkretny mod zrobiłeś, a tu taki zonk
Ja bym zawieszenie odpuścił, bo na zimnych hamulcach też by były drgania. Elementy zawiechy raczej się jakoś nie nagrzewają tak żeby zmienić charakterystykę pracy...
O toczeniu tarcz różnie się mówi. Jedni odradzają, drudzy polecają. Ale jeśli tarcza jest przegrzana to toczenie tego stanu nie zmieni i może tak być, że pomimo krzywizny na zimno poniżej 0,05, po rozgrzaniu bicie wzrasta.
Najwięcej pewności dałoby sprawdzenie bicia po rozgrzaniu.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.