Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:07

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 27 lis 2019, 13:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.09.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Na badaniu technicznym przy próbie hamulca ręcznego wyszło mi, że lewy tylny zacisk nie łapie. Podobno linka działa, ale sam zacisk nie reaguje.
Mam kilka pytań zanim pojadę do mechanika:
1. Czy w opisanej sytuacji sam zacisk będzie do wymiany/regeneracji, czy też jest możliwość że sam zacisk jest dobry, ale coś innego się zepsuło co skutkuje problemem z zaciskiem?
2. Problem pojawił się podczas testu hamulca ręcznego, ale jeśli dobrze rozumiem, to jest tylko jeden zacisk używany zarówno w hamulcu ręcznym jak i hamulcu zasadniczym. Czy to znaczy, że zasadniczy też nie łapie? (niestety nie dopytałem gościa podczas badania stąd moja wątpliwość)
3. Zakładając, że to wyłącznie problem z zaciskiem, to czy jest sens regenerować, czy kupować nowy, macie jakieś doświadczenia?
4. Z tego co poczytałem w necie to z obu stron hamulce powinny łapać tak samo, czyli jeśli wymienię/zregeneruję ten lewy to mechanik będzie musiał też grzebać w prawym?
5. Czy powinienem na coś zwrócić uwagę mechanikowi podczas tej naprawy? Może klocki od razu wymienić jeśli już to rozbebeszy?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 27 lis 2019, 13:48 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
W tylnych zaciskach hamulcowych dźwigienka od hamulca postojowego jest na łożysku igiełkowym, które potrafi się zatrzeć i rozsypać. Ogólnie tylne zaciski w GG/GY są problematyczne.

1. Być może problem jest w zużytych tarczach i klockach, a hamulec postojowy nie da "rady" mocniej wypchnąć tłoczka. Trzeba to sprawdzić, być może sama regulacja linek pomoże.
2. Niekoniecznie, patrz pkt.1
3. Regenerować, najlepiej oba, aby mieć spokój.
4. Sprawdzić obie strony.
5. Pomierzyć grubość tarczy, zweryfikować zużycie klocków w razie potrzeby wymienić komplet.

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.