Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 27 lut 2018, 11:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.02.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: małopolski
Cześć,
W mojej Madzi ( sedan 2.3 2004r) borykam sie z problemem zimego powietrza które wlatuje na nogi pasażera. Tylko nie jest to problem ogrzewania bo gdy włącze cieple nawiewy to czuć w tych rejonach podmuch cieplego powietrza ale jednoczesnie pojawia sie chlodne gdzies z boku. To chłodne powietrze wystepuje niezależne od ustawień nawiewu na szybe. Znika tylko gdy włączę obieg zamknięty lecz tak ciężko jezdzic ma dłuższą metę. Ktos zna przyczynę i może pomóc ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 lut 2018, 20:15 
Amator
Offline
Od: 30.11.2017
Posty: 93
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Wydaje mi się, że jest to normalne zachowanie klimatronika... ja w swojej GH też często zauważam, że przy grzaniu ciepłego powietrza na nogi leci jednocześnie chłodne powietrze z nawiewów przednich, zimą jest to czasem denerwujące, ale chyba klimatronik tak steruje temperaturą i nic się z tym nie zrobi...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 kwi 2018, 19:02 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.12.2014
Posty: 147
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: śląski
Imo to NIE JEST normalne.

Tzn Sniko to o czym mówisz: w ciepłym klimacie powiedzmy, że jest sytuacja (tryb AUTO):

- nastaw 23*C na klimatyzacji - wieje tylko nawiew w dół ciepłym powietrzem
- nastaw 21*C na klimatyzacji - wieje tylko przód zimnym powietrzem w pasażerów (klima)

- nastaw 22*C w tym wypadku w Maździe tryb AUTO jest często tym o czym mówisz: zimny nawiew od przodu konsoli + ciepły nawiew w nogi pasażerów.


Jednak sytuacja zimnego nawiewu na nogi jest moim zdaniem nietypowa.
Nie wiem jak skonstruowany jest sam dolot powietrza z zewnątrz samochodu, ale jeśli jakimiś szparami "wpada" Ci zimne powietrze to na logikę biorąc - może jakaś "rura" tego dolotu jest nieszczelna/uszkodzona i ciśnienie rozrzuca powietrze po kątach?

PS. nadrabiam półroczne zaległości w forum będąc archeologiem - doszedłeś do przyczyny problemu?

_________________

│ :: dexterxx.pl ─ Kontakt ─ O mnie ─ Blog

───
Obrazek
───
dostałem warna za to, że linkowałem "dexterxx.pl", mimo, że nie zarabiam na reklamach ani seo.
Znowu linkowanie do motostat oblepionego reklamami jest całkowicie w porządku.... (-.-')


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lut 2021, 08:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.08.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: lubuski
mam taki sam problem w GH kombi z 2009 r
jest prawdopodobnie jakaś nieszczelność i wieje zarówno zimnym jak i ciepłym z dolnego nawiewu, nie wiem, może czegoś mi tam w obudowie pod schowkiem brakuje, bo mam tam taką szparę, że można pół dłoni wsunąć i czuję watę pod spodem, ale na obiegu zamkniętym problem znika.
Czy miał ktoś podobny problem i cy jest na to jakieś rozwiązanie?


Ostatnio edytowano Wt, 23 lut 2021, 08:21 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Prosimy kontynuować we właściwym wątku - masz GH, piszesz ww GG/GY - zapoznaj się proszę z forum.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.