Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 17 lip 2017, 21:01 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 08.10.2016
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: dolnośląski
Mam taki problem, że przy włączeniu klimatyzacji blokuje się sprzęgło sprężarki, co za tym idzie silnik staje.
Mazda 6 2003 r. 2,0 benzyna
Czym może to być spowodowane?
Sprężarka się zatarła? W jaki sposób mogło do tego dojść? Miesiąc temu układ klimatyzacji był serwisowany. Nie wykazało żadnych problemów.
Pozostaje mi wymienić sprężarkę, czy jeszcze można coś uratować?

-- Dodano: Pn, 17 lip 2017, 22:01 --

Byłem dziś w serwisie klimatyzacji.
Ku mojemu zdziwieniu sprężarka działa (od czasu awarii nie włączałem, bo nie chciałem uszkodzić silnika, minęły 4 dni).

W serwisie wykonaliśmy czyszczenie układu, sprawdzenie szczelności, i wymianę czynnika i oleju.

Przy spuszczaniu zeszło 245 g czynnika, czyli nieco więcej jak połowa z tego co powinno być. Przez miesiąc gdzieś to uleciało, tylko gdzie?
Przeprowadzona próba szczelności nie wykazała żadnych błędów.

Jedyne czego nie potrafił wytłumaczyć mi serwisant to poziomy ciśnień.
LP było na poziomie nieco poniżej 2 barów (~1,8)
HP było za to wysoko (15-17).

Układ póki co działa, podjadę za 3 dni znów na diagnostykę.

Zastanawia mnie jednak skąd objaw opisany w 1 poście. Miał ktoś podobny przypadek? I te dziwne wartości ciśnień...

_________________
Pozdrawiam,
Kowal


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 31 lip 2017, 13:02 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 187
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Cześć,
udało się ustalić przyczynę opisaną na początku?

mam bardzo podobny objaw. Klima chodziła, ale w pewnym momencie stop i nawiewy wyrzucają gorące powietrze. Szybko się zatrzymałem i maska do góry.
Pierwsze spostrzerzenie - sprzęgło sprężarki chodziło jak by się zatarło, normalnie obraca się z dużą prędkością, a w tym momencie obracała się jak by 2 pełne obroty na minutę. Klimę wyłączyłem i jadę dalej.

Z ciekawości za 20km włączam klimę i działa. Krótki postój i okazuje się że chodzi niczym petarda. Udało mi się wywnioskować, że jadąc więcej jak 120~130km/h nie pracuje, dopiero jadąc maksymalnie ok. 110km/h klimatyzacja działa. Dzisiaj odstawiam auto do "speca od klimy" i zobaczymy co ustali - już wstępnie tj. telefonicznie wspomniał, że przy focusie Mk2 miał podobny przypadek gdzie winna była cewka sprężarki i nie pracowała w pewnych warunkach pracy silnika.
Mam nadzieję, że nie skończy się to poważną wymianą/naprawą - jak coś dam znać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 sie 2017, 20:51 
Świeżak
Offline
Od: 23.08.2015
Posty: 18
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Ja mam juz 5 tygodni auto u mechanika...
Najpierw było podejrzenie o przewod do klimy, kupiłem nowy wymienił. Okazało się, że parownik też do wymiany. Teraz mówi, że sprężarka, bo klima strasznie huczy. Dodam, że odkąd kupiłem auto - ponad 2 lata klimy nigdy nie było, teraz się wziąłem za kompleksową naprawę... I już mam dość...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2017, 06:35 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 187
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Cześć,
u mnie udało się ustalić co i jak się zadziało z klimą. Winę ponosiło sprzęgło sprzężarki klimatyzacji, mechanik wyciągnął i przetoczył sprzęgło oraz wymienił cewkę na sprzęgle. Działa bezproblemowo - nie huczała ale ciężko się załączała - ponoć huczenie miało być następnym objawem. Jeżeli długo nie działała to możliwe, że to właśnie to jest winne.
Proponuję poszukać kogoś kto tylko się klimą zajmuje, kompleksowo załatwił sprawę, nic nie musiałem załatwiać.
Rurki wymienił lub pospawał - auto stało 2 tygodnie ale wyjechało gotowe + poprawka sprzęgła klimy, robił jak auto stało więc moje jazdy wykryły koleją usterkę ale przyjął bez kolejki i zrobił w 3 dni. Koszt ogólny 900zł z nową chłodnicą klimatyzacji i nową cewką sprężarki (czy elektromagnesem) :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.