Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:39

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 2 cze 2017, 20:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.02.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: dolnośląski
Witam, mam pytanie odnośnie sprężarki klimatyzacji.
Słowami wstępu klimatyzacja chodzi b. dobrze, sprężarka załącza się, ale bardzo hałasuje wraz ze wzrostem obrotów silnika, tak jakby jakieś "łożysko" było zatarte. Dziwny dźwięk, który jak już wspomniałem wzrasta wraz z kręceniem obrotów. Jest to dosyć uciążliwe i denerwujące, że z pod maski wydobywa się taki przerażający dźwięk.
Co z tym zrobić? Miał ktoś taki problem? Nie wiem czy to moje przewrażliwienie, ale czuję spadek mocy wraz z tym wyciem sprężarki klimatyzacji (może ten dźwięk tak na mnie działa)
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 13:22 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 187
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Jeżeli dobrze kojarzę to zatarte łożysko sprawi że po zaświeceniu latarką będzie widać opiłki metalu. Wersja ciężko strawna.
To normalne dla silnika, przy załączeniu klimy czuć większe obciążenie ba, dodatkowo oba wentylatory jak włączą się to hałas generuje niesamowity. Czy dźwięk sprawdzany był przy jeździe czy na postoju samochodu? Chwila przy 90stopniach + wyczulone ucho. Jeżeli dobrze pamiętam sprężarka jest bliżej zderzaka a bliżej granicy komory silnika i kabiny jest alternator. Proponuję wsłuchać się czy to nie przypadkiem alternator i jego koło pasowe.
Dodatkowo - na wyłączonej klimie również to słychać? Czy cisza?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 15:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.02.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: dolnośląski
DarthRevan napisał(a):
Jeżeli dobrze kojarzę to zatarte łożysko sprawi że po zaświeceniu latarką będzie widać opiłki metalu. Wersja ciężko strawna.
To normalne dla silnika, przy załączeniu klimy czuć większe obciążenie ba, dodatkowo oba wentylatory jak włączą się to hałas generuje niesamowity. Czy dźwięk sprawdzany był przy jeździe czy na postoju samochodu? Chwila przy 90stopniach + wyczulone ucho. Jeżeli dobrze pamiętam sprężarka jest bliżej zderzaka a bliżej granicy komory silnika i kabiny jest alternator. Proponuję wsłuchać się czy to nie przypadkiem alternator i jego koło pasowe.
Dodatkowo - na wyłączonej klimie również to słychać? Czy cisza?


Ten dźwięk na 100 wydobywa się ze sprężarki klimatyzacji (dobry pomysł z tymi opiłkami, ale chyba nic nie było). Słyszalny jest on tylko w przypadku włączonej klimatyzacji. Nie wiem jak dokładnie scharakteryzować ten dźwięk. Coś takiego jak dźwięk przyśpieszania forumuły :P :zawrotglowy: Sama klimatyzacja chłodzi bez zarzutu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 21:26 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 187
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Próbowałeś zdjąć pasek wielokinowy i krecic kolem sprężarki? Może być problem właśnie tutaj, czym predzej zrobione tym mniej $ wydane na naprawe. Dźwięk tez może coś powiedzieć jeżeli wrzucisz nagranie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 cze 2019, 19:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.05.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: łódzki
Witam wszystkich.
U mnie klima też terkocze i nie wiem czy warto z tym jechać do mechanika.
Może ktoś coś podpowie?



 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 17 cze 2019, 20:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
mzebrows wydaje mi się, że to łożyska na sprężarce klimatyzacji. Jak łożyska się zatrą to sprężarka stanie i może spalić pasek.
Podjedź to serwisu od klimy niech to obsłuchają ;)

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.