Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:07

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 6 gru 2016, 20:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.12.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Witam czy znacie,polecicie szpeca od webasto z Krakowa lub okolic?
Moje webasto chodziło ale zaniemogło,po diagnozie komputerowej wyskoczył komunikat ze urządzenie zablokowane,zostało odblokowane i znowu chodziło 3odpalenia auta...troche kopciło z pod maski i czuć było zapach parafiny.ktoś coś wie?pozdrawiam...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 gru 2016, 10:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.12.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Witam czy znacie i polecicie godny serwis webasta w Krakowie lub okolicach?

pozdrawiam Krzysiek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 gru 2016, 20:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.09.2015
Posty: 14
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Wstyd się przyznać, ale jeżdżę już jakiś czas Mazdą z 2003r i dopiero dziś dowiedziałem się że mam pod maską webasto... :oops:
To pozostawcie bez komentarza. :mur:
Powiedzcie mi proszę co muszę zrobić aby móc sterować piecykiem zdalnie na odległość i czy w ogóle jest to możliwe w modelu Thermo Top Z/C - D?

Mam już zamontowaną przy szybie antenę wraz z kablem który nie jest podłączony. Wygląda na to że jest wszystko co potrzeba oprócz sterownika.
Powiedzcie proszę czy wystarczy że dokupię takowy, podłączę antenę i będzie git?

Dzięki z apomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 sty 2017, 18:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.08.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Witajcie,

Dziś rano zauważyłem, że nie odpaliło mi się webasto - fabryczny dogrzewacz silnika, bo nie mam rozbudowanego o ogrzewanie postojowe kabiny. Zwykle już 5 minut po starcie spod bloku silnik osiągał optymalną temperaturę, dzisiaj nie zdążył aż do parkingu pod biurem. W drodze powrotnej - to samo. Po przyjeździe do domu odpiąłem klemę masy, trzymałem hamulec (chociaż nie zaświecił się, więc cały prąd "uleciał" :D) więc komputer zresetowany. Nie wiem jeszcze, czy to pomogło, bo silnik nadal ciepły, więc sprawdzę późnym wieczorem, albo jutro jak będę jechał do pracy.

Generalnie wcześniej było słychać w kabinie takie dość głośne buczenie, jakby wiatraka - gdzieś spod maski (na wyłączonym nawiewie również). Teraz - absolutnie nic nie słychać. Czy to buczenie to normalka? Webasto powinno być dość głośne, u mnie go w ogóle nie słychać.

Jakieś sugestie?

-- Dodano: Pn, 2 sty 2017, 18:27 --

Z góry przepraszam za post pod postem, ale odpięcie klemy na akumulatorze załatwiło sprawę. Webasto się włączyło, samochód nagrzał się błyskawicznie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 sty 2017, 17:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.01.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: lubuski
Witam ja jestem od niedawna posiadaczem mazdy 6 2.0 disel 143 ps z 2007 r i mam takie pytanko czym się różni podgrzewacz od webasto i jak nie mam sterownika w kabinie to moge do kupić z góry dziękuję i pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 lis 2017, 12:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.11.2017
Posty: 14
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witam wszystkich
Jestem nowy na forum M6 2,0 benzyna 140Km GG rok 2002 posiadam od 07/2017 a mam pytanie odnośnie Webasto szukam instrukcji obsługi po polsku do modelu :
Thermo Top Z/C-B
12V / 42W
5,2KW
Benzyna
2,5bar
s 292
pozdro deyna :cool: <brawo>

_________________
Pozdro. <pucu> Deyna


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2017, 20:48 
Amator
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 85
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Jeśli masz taki sterownik, to jeśli nie zapomnę, to mogę na jutro zeskanować. Daj znać, czy masz taki sterownik


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 gru 2017, 18:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.11.2017
Posty: 14
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
LPG: Tak
Region: mazowiecki
nie mam tylko pilota Telestart T80. :idea:

_________________
Pozdro. <pucu> Deyna


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 gru 2017, 20:39 
Amator
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 85
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
To niestety nie pomogę...

-- Dodano: 7 grudnia 2017, o 20:33 --

W linku masz instrukcję obsługi pilota Telestart T80 a w załącznikach instrukcję Webasto Thermo Top Z/C-B ...tylko, że w j. niemieckim
http://www.serwiswebasto.com/upload/ofe ... 88B_PL.pdf

I jeszcze w wersji angielskiej
http://www.suremarine.com/manuals/webas ... repair.pdf


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 sty 2018, 18:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.01.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Witam :) . Mam pytanko czy ktoś wie co to jest :idea: ? Domyślam się że to webasto tak też powiedział mi sprzedający.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 lut 2018, 21:54 
Amator
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 85
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Witam wszystkich, ostatnio zauważyłem specyficzne kłopoty z ogrzewaniem postojowym. Po ustawieniu ogrzewania na rano, okazywało się, że w samochodzie było zimno...tak jakby webasto się nie załączało. Sprawdzałem czas ustawienia, sprawność zegarka i niby wszystko było w najlepszym porządku. Okazało się, że przyczyną nie grzania o zaprogramowanej godzinie, było samoczynne przestawianie się zegara w centralce. Po dwóch-trzech dniach zegarek się przestawia o ponad 25 minut.Stąd grzanie następuje dużo przed czasem, co z kolei skutkuje wychłodzeniem auta, podczas jazdy.
Czy macie pomysł, dlaczego zegarek sam automatycznie się przestawia...?


Ostatnio edytowano Cz, 1 lut 2018, 21:54 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 mar 2018, 22:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.06.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zachodniopomorski
Cześć, mam problem którego jeszcze nikt tu nie opisywał, mianowicie webasto radośnie działało aż do czasu kiedy postanowiło przestać. Reset przez odpięcie klemy pomógł, ale problem powrócił po kilku dogrzaniach. Ponowny reset pomaga ale na góra 3 dogrzewania i tak w kółko, reset i góra 3 dogrzania. Jakieś pomysły czy jechać na serwis?

EDIT//

Jeszcze drugie pytanko, czy błędy piecyka diagnozuje się przez główne złącze OBD czy piecyk ma swoje?

-- Dodano: 8 marca 2018, o 22:19 --

Problem się rozwiązał i chyba znalazłem kolejne rozwiązanie oprócz resetu. Mianowicie co każde odpalenie na zimnym silniku podpompowałem pompkę na filtrze paliwa, czynność powtórzyłem przez kilka odpaleń i problem ustąpił :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 mar 2018, 22:01 
Amator
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 85
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
1 lutego 2018, o 21:54 mariuszkam napisał(a):
Witam wszystkich, ostatnio zauważyłem specyficzne kłopoty z ogrzewaniem postojowym. Po ustawieniu ogrzewania na rano, okazywało się, że w samochodzie było zimno...tak jakby webasto się nie załączało. Sprawdzałem czas ustawienia, sprawność zegarka i niby wszystko było w najlepszym porządku. Okazało się, że przyczyną nie grzania o zaprogramowanej godzinie, było samoczynne przestawianie się zegara w centralce. Po dwóch-trzech dniach zegarek się przestawia o ponad 25 minut.Stąd grzanie następuje dużo przed czasem, co z kolei skutkuje wychłodzeniem auta, podczas jazdy.
Czy macie pomysł, dlaczego zegarek sam automatycznie się przestawia...?


Dla tych, co mają podobny problem, informuję, że pomogła wymiana kwarca w sterowniku


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 gru 2018, 12:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.03.2014
Posty: 14
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podlaski
Witam wszystkich,

Przyszła zima i zaczął się problem Webasto. W poprzednim roku wszystko działało tak jak należy, trochę czasami dymiło ale działało. Dziś chciałem włączyć przed odpaleniem silnika i kicha. Ręcznie zegar się zapala można wszystko ustawić, wentylator pracuje, Webasto chuczy, ale po 1min się wylacza, a zegar gaśnie. Przy silniku Webasto nie reaguje. Wcześniej było jeszcze charakterystyczne cykanie teraz tego nie ma.

robiłem twardy reset, ale nic nie dalo. Gdzie można szukać przyczyny ? Przy odpalonym silniku też nie czuć dogrzewania.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lut 2019, 16:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Witam was, jestem nowy, nazywam się michal, i tak po krótce bo pewnie pojawi się temat ode mnie po zatwierdzeniu przez moderatora a zależy mi na czasie żeby się dowiedzieć jak najszybciej co jest przyczyna uciekającego płyny od strony webasto/rozrządu/pompy itp, ogólnie rano wsiadłem odpaliłem pojechałem do pracy i spokój nic się nie działo, ze względu na swoje samopoczucie wyszedłem wcześniej i odpaliłem sobie auto, zapaliłem fajkę i wyszedłem żeby wypalić, no i ujrzałem od strony pasażera ze mi po pół osi leci ciurkiem płyn chłodniczy, tzn teraz moje pytanie do was czy ktoś się zna na tym i mi powie czy jest możliwość ze rozszczelniło się webasto? Czy raczej stawialibyscie na uszkodzony przewód? Ogólnie otworzyłem maskę by zobaczyć co się dzieje, węże z układu chłodzącego są różne jeden twardy, drugi miękki, trzeci w połowie jedno i drugie, i usłyszałem ze zasysa czy dmuch powietrze tak jakby był przewód uszkodzony, a nie widać żeby któryś z tych przewodów przy webasto był dziurawy mokry czy zaslimaczony. Po wejściu na silnik by mów cokolwiek tam zobaczyć zauważyłem ze webasto po prawej stronie(przodem do maski/od strony kierowcy) jest całe mokre i ze to stamtąd/po tym leci. Zaryzykowałem i wsiadłem do auta żeby dojechać do domu, na szczęście nie mam daleko dlatego od święta wziąłem samochód bo z przyczyn osobistych po prostu nie wyrobił bym się do pracy, ale wracając do mazdy, wracałem z pracy patrząc i kontrolując cały czas wskaźnik temperatury, po przejechaniu na zimnym silniku jakiegoś kilometra temperatura wzrosła do połowy, i tak zostało. Dojechałem pod dom, otworzyłem maskę, płyn ze zbiornika wyrównawczego cały czas na max, chłodnicy nie otwierałem, spojrzałem pod auto a znad pół osi tylko kapało, ale w dalszym ciągu było słychać jakby gdzieś ktoś w czymś z powietrzem zrobił dziurę, wg mnie przewód jakby strzelił to płyn by uciekł cały, albo bynajmniej było by widać skąd leci albo który z nich jest mokry a nie widać nic tym bardziej ze jest to w takim a nie innym miejscu.. stad moje pytanie czy webasto może się rozczelnic, wydawać dźwięki jak wyzej opisałem, i ogólnie gdzie wy byście szukali przyczyn?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 lis 2022, 17:09 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.11.2022
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: pomorski
Webasto jajko,nie włącza się wyświetlacz,samo Webasto słychać,co może być przyczyną?

Wysłane z mojego CPH2015 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowano Wt, 22 lis 2022, 17:09 przez Burman, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 22 lis 2022, 17:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Zasilanie dochodzi do niego? Oryginalnie zamontowane czy dokładane?

Może jakiś bezpiecznik padł ?

Webasto włącza się mimo nie ustawionego sterownika ? Czy tylko na dogrzewanie silnika się włącza ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.