Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:21

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 28 lis 2018, 05:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.01.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: świętokrzyski
Witam. Jest to mój pierwszy post w internetach, dlatego proszę o wyrozumienie jeżeli coś błędnie napiszę.
Przed paroma dniami zauważyłem że mam cały zapluty silnik płynem chłodniczym. Szukając powodu tego wymieniłem korek zbiorniczka wyrówawczego(tak pisali na innych forach na inne pytania), i zmieniłem wężyk powiędzy chłodnicą a zbiorniczkiem wyrównawczym. Niestety nic nie pomogło. Czasami mam tak że jak doleje na zimnym silniku płynu do min to po chwili jazdy płyn zniknie i w zbiorniczku ani śladu <niewiem> . Odpaliłem więc samochód i przegazowałem do 3 tys obrotów. Wtedy płyn zaczął w dużej ilości lecieć z chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego. Poleciało tak około 0,5 litra i potem nic więcej się nie działo. Nie wiem jak dokładnie sprawdzić drożność węży ale dotykając górnego węża tego grubego jest on ciepły, natomiast dolny, jak i chłodnica też-zimne. Co jeszcze zauważyłem to nie działa mi jeden z wiatraków(ten od strony kierowcy). Sprawdzałem nawet na krótko i też nie ruszył. Temperatura silnika nie rośnie powyżej połowy wskaźnika, wszystko pozostałe działa normalnie.
Stąd moje pytanie- miał ktoś kiedyś podobny problem lub wie ktoś co mógłbym jeszcze zrobić?

-- Dodano: 28 listopada 2018, o 05:55 --

Nikt nigdy nie miał podobnego przypadku? :sad:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 13:52 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Raczej nikt nie miał tajemniczego znikania płynu chłodzącego...
Ponieważ, jak nie ma wyciekow, to zawsze prawie kończy się na uszczelce głowicy bądź samej głowicy...
Nawet analiza płynu nie zawsze oznacza uszczelkę lub głowice...

Ciężko organoleptycznie stwierdzić dlaczego znika ci płyn...
Jeśli nawet znika, to i tak pozostawia po sobie ślad...
Bo wiesz, pieniądze nie znikają z konta jak małżonka ma do niego też dostęp.
Płyn podobnie, nie znika sam...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 lis 2018, 18:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.01.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: świętokrzyski
U mnie ,,na szczęście" wyciek jest. Zauważyłem że to że mam zapluty silnik to wynik tego że płyn po prostu podnosi się do tego poziomu w zbiorniku wyrównawczym, że aż po prostu wylatuje wężykiem tym przelewowym. Także pozostaje pytanie dlaczego chłodnica cofa część płynu do zbiornika, a przez noc zasysa go spowrotem ( bo zbiornik szczelny)....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 lis 2018, 19:26 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Pempik...
To nie jest normalne że płyn wypływa bo jest go za dużo, aby po nocy były braki. Zbiornik jest zasobnikiem płynu, ale polega to zbieraniu nadmiaru oraz układ sam pobiera płyn też z tego zbiornika. Wiadomo, w układzie panuje ciśnienie takie, jakie korek powinien utrzymać, chyba około 0.9 do 1.2 bara. Ilości płynu który podnosi się i opada w zbiorniku, jest zauważalna raptem w kilku centymetrach na ścianie zbiornika.
To tak prosto pisząc...

Koniec końców...
...Masz problem pdt. Wywala/wypluwa płyn chłodniczy....

Idąc dalej, jest to usterka polegająca na zapowietrzeniu układu gazami spalinowymi, skąd?..., tego chyba już tłumaczyć nie trzeba. Ale kończy się na słowach uszczelka/głowica....

Podjedz i sprawdź płyn pod kątem zanieczyszczeń spalinami, choć i taki test to loteria.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.