Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 25 mar 2016, 18:29 
Nowicjusz
Offline
Od: 20.06.2015
Posty: 54
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Poł roku temu do swojej madzi założylem gaz. Podczas montażu jeden z gazowników powiedział mi że mam uszkodzoną pierwszą sonde lambda,ale on by jej nie wymieniał bo na gazie będzie chodził normalnie. Jednak od dłuższego czasu mam problem z obrotami. Niby niewiele ale często spadają do 500 obrotów (wtedy całe auto wpada w dziwne wibracje) a po przegazowaniu zaczynają pływać między 750 a 500. Przepustnica i przepływka czyszczona przeze mnie pół roku temu. Czy ta uszkodzona sonda może dawać takie objawy? jakie zadanie ma sonda lambda i która to pierwsza a która druga ,bo podejrzewam że są dwie.Jakie one mają zadania? Jeśli jest uszkodzona to jaką najlepiej kupić i ile to kosztuje? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam.

-- Dodano: Pt, 25 mar 2016, 18:29 --

Czy naprawdę nikt nigdy nie miał kłopotów z sondą lambda? Bardzo proszę o kilka wskazówek na wyżej opisany kłopot. Pozdrawiam!!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 mar 2016, 18:57 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
ja miałem kiedyś passata 1.8 turbo i takie same objawy były skaczące obroty - wymieniłem czujnik położenia wału i problem się skończył

nie wiem jak w mazdzie ale może tędy droga

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 mar 2016, 20:53 
Nowicjusz
Offline
Od: 20.06.2015
Posty: 54
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Dobra myśl z tym czujnikiem. będę musiał jechać jednak na diagnostykę bo chyba nie ma innego sposobu żeby to sprawdzić . Dzięki kolego!!!!!!!!!!!

-- Dodano: Śr, 30 mar 2016, 21:53 --

Chcę się tylko upewnić,czy wymieniałeś czujnik położenia wału korbowego czy czujnik położenia walka rozrządu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 mar 2016, 21:07 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
viewtopic.php?f=39&t=2916
Sondy podobne szerokopasmowe. Pojemnością silnika sie nie sugeruj.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 cze 2017, 20:28 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 03.06.2017
Posty: 26
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: małopolski
Witam.
Jest to mój pierwszy post więc na początek kilka słów o mnie. Mam na imię Darek, mieszkam w Małopolsce, swoją szóstkę kupiłem niecały miesiąc temu. Na pierwszy rzut oka wszystko OK, jednak w trakcie zakładania instalacji gazowej Panowie w firmie instalującej stwierdzili, że powinienem w najbliższym czasie wymienić sondę lambda. Trochę poczytałem i dowiedziałem się, że w samochodzie są dwie sondy. Miałem możliwość pożyczenia urządzenia do diagnostyki jednak nie wykazało to żadnego błędu związanego z sondami. Moja wiedza w tej dziedzinie jest niewielka więc proszę o pomoc. Poniżej kilka zrzutów z ekranu, które może ułatwią stwierdzenie o którą sondę chodzi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj miga wyłączone/włączone
Obrazek
Wydaje mi się, że uszkodzona sonda 1 (przed katalizatorem)
Dodam, że samochód nie daje oznak awarii, spalanie w normie, brak szarpania, spadków mocy itp.

-- Dodano: Pt, 23 cze 2017, 20:28 --

Na podstawie tych screenów jest mi ktoś w stanie pomóc czy potrzeba jakieś dodatkowe dane?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.