Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:06

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 25 paź 2019, 23:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.10.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: łódzki
Witajcie,
Będąc w trasie, ok 200km od domu, zaczęła mi migać kontrolka DPF (tylko ta). Zdecydowałem się dojechać. Miałem możliwość utrzymywać stałe obroty ok. 2500 przez jakies 40min (autostrada). Kontrolka migać nie przestała. Już na miejscu, spod maski/spod auta jakby czuć było spalenizną/gorącym powietrzem (tzn. odczuwalnie dużo bardziej niż zwykle po dojechaniu do celu). Zacząłem czytać jak diagnozować problemy z autem samemu. Tyle udało mi się wyciągnąć FORScanem na Android (po 2 dniach postoju, jak dotarł kupiony ELM):

PM_GEN 2.31
PM_ACC 2.18
PM_ACC_DSD 1.6
Kod błędu P2459-FF (częstotliwość regeneracji filtra cz.st.)
Nie mam u siebie w FORScan PIDu REG_DIS, więc nie wiem kiedy ostatnio sam się dopalał.
Zauwazylem tez, ze PID od ostatniej zmiany oleju pokazuje >20tys km co jest nieprawdą, bo zmienialem olej u mechanika na początku roku jakies 8tys km temu. Na bagnecie poziom oleju podskoczył w kierunku X, ale wciąż daleko.

Ok. 1.5 roku temu kontrolka DPF też zaczęła migać, wtedy oddałem do serwisu. Zrobili dopalanie na postoju (to pewnie to co mozna uruchomic tez z FORScan).
Nie chce znów tego robić w ślepo, bo raz że dosc drogo skasowali, dwa że czytam o szkodliwości tego dopalania, trzy ze wolalbym trwalsze rozwiazanie, jesli takie jest.

Teraz moje pytania:
1. Czy mogę coś jeszcze sam odczytać ?
2. Dać sobie spokój i oddać do serwisu :) ?
3. Czy może oddać prosto do regeneracji DPF? (czyszczenie pod ciśnieniem, nie wypalanie - tak zasugerował jeden mechanik ale sam nie chcial sie podjac naprawy). Mam w mieście 2-3 zakłady które to robią.
4. Czy ktoś wie jak z tych 3 wartości PM_xxx określić poziom zapchania popiołem (np. procentowo)?

Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 paź 2019, 09:03 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
piona napisał(a) napisał(a):
Zauwazylem tez, ze PID od ostatniej zmiany oleju pokazuje >20tys km co jest nieprawdą, bo zmienialem olej u mechanika na początku roku jakies 8tys km temu.


Akurat to jest prawda. To,że mechanik wymienił olej nie świadczy o tym,że "skasował inspekcję olejową".
Błąd P2459 to potwierdza.
Wystarczy dokonać "resetu" jak po wymianie oleju przy pomocy Forscan-a.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 paź 2019, 21:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.10.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: łódzki
Cytuj:
Akurat to jest prawda. To,że mechanik wymienił olej nie świadczy o tym,że "skasował inspekcję olejową".
Błąd P2459 to potwierdza.
Wystarczy dokonać "resetu" jak po wymianie oleju przy pomocy Forscan-a.


Dzięki za odp tadziol.
Znalazłem takie coś, co również potwierdzałoby chyba o czym piszesz: https://euroesi.mazda.co.jp/esicont/eu_ ... 41800.html
Przyspieszę planowaną zmianę oleju i tym razem dopilnuję skasowania inspekcji. Później chciałbym poobserwować czy dpf się sam czyści. Nie jestem pewien tylko na co dokładnie patrzeć. Mam: PM_GEN, PM_ACC, PM_ACC_DSD, REG_MAN, REG_AUTO, DP_DPF. Innych pid-ów dot. dpf nie widać w moim Forscan-ie. Wydaje mi się, że z tych będę w stanie ocenić czy się czyści, ale jak często to już nie...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.