Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:12

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 10 lis 2018, 10:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.04.2016
Posty: 2
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Cześć, miałem i mam taki problem. Zacznę od tego, że miałem błąd check;a stwierdzono kiedyś że to kwestia sondy, później doszło do tego że sonda jest "sprawna" tylko że grzałka od jednej jest nieaktywna uszkodzona. Nie było większego spalania oraz falowania obrotów i tak przejeździłem około 80000 km.
Teraz co następuje, pojawił się taki klekot, świst jakby z okolicy początku wydechu, przy obrotach powyżej 4500, jeździłem starając się nie gazować auto(sporo kilometrów przejechałem z takim stanem) aż w pewnym momencie samochód zaczął łapać falujące obroty a później gasnąć przy hamowaniu. Wymienione zostały świece bo i tak już były mega stare.
Co się okazało finalnie to przepalił się na wylot kolektor dolotowy(wymiony na sprawny) Zasugerował od razu kwestie sond lambda że powinny być wymienione bo błąd itd.
Po opuszczeniu warsztatu i wyjechaniu w trasę, wszystko niby ok, jednak wcześniej wspomniany klekot nadal był(pomyślałem że to może kwestia niedokręconego wydechu albo coś w tym stylu)Mechanik też wskazywał na wydech. Umówiłem się od razu ponownie do warsztatu. Jednak w drodze powrotnej z trasy samochód znów stracił płynność.
Okazało się że ponownie przepalił się kolektor, zwrócili mi uwagę na kwestie sond lambda, więc zdecydowałem się w końcu na ich wymianę. Jednak kwestia klekotu to zapchany katalizator. To już sporo rzeczy się nagromadziło. Niby wydaje się że są one ze sobą powiązane, na razie stanęło na tym że zamiast kata założą mi strumienice, tylko czy opłacało się w takim razie zakładać sondy, czy one będą poprawnie działać, czy te sondy faktycznie były uszkodzone, skoro katalizator był zapchany. Mętlik w głowie i góra hajsu do wydania przy odebraniu auta, no i jeden kolektor do śmieci.
PS. Tak przy okazji może jest ktoś z Was z Łodzi, gdzie naprawiacie swoje Mazdy, mój poprzedni mechanik zrobił sobie jakby urlop, dojazd do niego mam utrudniony i niestety właśnie poszukuję jakiegoś sprawdzonego warsztatu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.