Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 29 sie 2017, 23:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.08.2017
Posty: 1
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Witam.

Posiadam mazde 6 kombi 2002 rocznik i marzy mi się sportowe zawieszenie i chcę zapytać czy jest sens, gdzie szukać i ewentualnie które byłoby najlepsze. Dodam że jest to moje pierwsze auto i mieszkam na wsi więc jest gdzie pośmigać, a myślę że z czymś takim i dobrymi oponami mogę pokonywać zakręty jakieś 20-30km/h szybciej. Wiadomo że wyścigówki z tego nie zrobię i nie chcę, ale marzy mi się coś takiego i chce wiedzieć czy to nie będzie najzwyczajniej w świecie wywalanie siana w błoto. Dodam że pracuję i aktualnie jestem singlem, więc no powiedzmy że stać mnie na coś takiego. Szukam informacji tutaj, bo pomogliście mi z "Madzią" już kilkukrotnie i wiem że i teraz mi pomożecie :)

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 wrz 2017, 09:37 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 13.11.2014
Posty: 17
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Jeżeli chcesz obniżać auto to proponowałbym Ci kupić sprężyny obniżające i jakieś dobre amortyzatory w stylu np takich http://www.iparts.pl/czesc/amortyzator- ... 46507.html albo nawet o skróconym skoku. Jak chcesz się tylko pobawić tym autem to osobiście bym raczej nie ładował chociażby gwinta, chociaż na nim możesz sobie ustawić wysokość jaką chcesz :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 paź 2017, 22:28 
Amator
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 85
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Braj0n napisał(a):
a myślę że z czymś takim i dobrymi oponami mogę pokonywać zakręty jakieś 20-30km/h szybciej.

Skoro chcesz się zabić, to zrób to w taki sposób, aby nikt postronny nie ucierpiał. Drogi publiczne nie służą do takiego stylu jazdy.
Po drugie, auto to nie wszystko, do tego trzeba mieć umiejętności...wątpię, abyś takie miał. Więc zastanów się czy warto, bo może tak być, że to Twoje pierwsze i ostatnie auto...później będziesz pisać, że chcesz obniżyć wózek inwalidzki, bo też w zakręty chcesz szybciej wchodzić...zastanów się nad tym.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 1 lis 2017, 20:39 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Czy ktoś ma większą wiedzę/doświadczenie niż wcześniejsi Forumowicze z tego topic-u?
Jakieś konkretne oznaczenia sprężyn/amortyzatorów albo polecane zestawy ?

Na początek same sprężyny obniżające + OEM amortyzatory dadzą radę ?

Znalazłem sprężyny H&R:
-35mm https://hrsprings.pl/sprezyny-obnizajace-h&r-mazda-6-kombisw-gggygg1-29311-2-pi-1062.html
-50mm https://hrsprings.pl/sprezyny-obnizajace-h&r-mazda-6-kombisw-gggygg1-29307-2-pi-1069.html

Cena obu zestawów jest bardzo zbliżona, a -15mm to jednak różnica, co wybrać ? :idea:
Snuję plany na wiosnę 18" :lol:

-- Dodano: 1 listopada 2017, o 20:39 --

Ktoś może podpowiedzieć jak się jeździ na -35mm ?
Dużo traci się na komforcie ?

Mam na oku sprężyny Eibach -35mm, potrzebuję tylko opinii użytkowników.
Ktoś ? Coś ? <czekam>

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.