Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:54

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 31 sie 2022, 09:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.04.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: małopolski
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moją mazdą. To już dość leciwe kombi ale zarówn silnikowo jak i karoseryjnie całkiem nieżle się trzyma - jak na swój wiek. Niestety strasznie siada mi tył widać to już jak zapakuję całą rodzinkę (2 os dorosłe + 2 nastolatki + jeden maluch).
Zdarza mi się często przeszorować podwoziem po jakiś nierównościach gdzie typowe osobówki smiało dają radę.
Co gorasza wykorzystuję (i chciałbym nadal używać) auta na różnorakie wycieczki. Wtedy dochodzi jeszcze bagażnik rowerowy
+ box dachowy. Wtedyrobi się już totalna masakra, auto siada bardzo niebezpiecznie a nawet nierówności na asfalcie powodują że koła zaczynają przycierać.
Nie wiem czy dałoby się coś z tym zrobić czy jest to efekt zużycia amortyzatorów/sprężyn czy poprostu ten model tak ma.
Rozumiem że butla z gazem też robi swoje ale to z moich kalkulacji dopiero jakieś 45 kg. Dodatkowo nie wożę koła zapasowego i wyrzuciłem subwoofer więc nie jest to aż tak duża różnica. Można dać jakieś wyższe sprężyny podkładki by nawet w doładowanym aucie nie siadało ono tak bardzo i nie było problemów z przycieraniem?

Pozdrawiam,

Robert


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 11 wrz 2022, 14:34 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Podstawowe pytanie w jakim stanie są sprężyny oraz amortyzatory. Do tego pytanie jaki jest rozmiar kół ?
Jak Sprężyny nie były wymieniane od lat to na pewno wymiana na nowe dużo da. No i pytanie o ten rozmiar kół. Może przycierają bo są za duże?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 mar 2023, 11:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.04.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: małopolski
Sprężyny poszły do wymiany do speca od mazd. Niestety jakiegoś oszałamiajacego efektu nie było widać. W zimie coś zaczęło strzelać przy wjeździe / zjeździe + skret - sytuacja częsta bo z prywatnej drogi mam trochę pod góre względem drogi gminnej. Teraz strzelać przestało al widzę że tył znowu jest bardzo nisko. Wcześniej tak nie było. Sprężyny nowe nominalne do tego auta. Amorów podobno sie w tym aucie nie wymienia. Troche w niego doinwestowałem wiec chciałbym jeszcze pare lat pojeździć.
Auta nie przeciążałem nigdy nie woziłem w aucie więcej niż 200 kg i to zwykle czesc trafiała pod fotel pasazera.
Spróbuje wrzucić jakieś fotki.

-- Dodano: 23 marca 2023, o 10:50 --

Rozmiar opon się nie zmienił mam 195/65R15 zima i 205/55R16 na oryginalnych felgach.

-- Dodano: 23 marca 2023, o 11:10 --



-- Dodano: 23 marca 2023, o 11:31 --

Powyższe zdjęcia są już po wymianie sprężyn (+ jakichś gum - nie pamietam już dokładnie) Podczas wyjazdu wakacyjnego 2022 to była tragedia jak był i boks dachowy + bagażnik rowerowy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.