Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 13:05

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 19 mar 2020, 22:46 
Świeżak
Offline
Od: 13.12.2019
Posty: 17
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Witam wszystkich!

Mam w sumie 3 krótkie pytania:

1. Czy ma ktoś może schemat zawieszenia (przód, l/p strona) Mazdy GY (FL), 2.3 Pb?

Chodzi mi dokładnie o potwierdzenie, że w amortyzatorach z przodu lewa i prawa strona są łożyska. Bo niestety mój "mechanik" podczas wymiany amortyzatorów, wymienił łożysko z lewej strony (było zniszczone), a z prawej nie wymienił bo twierdzi, że go w ogóle nie było. :lol:

2. Czy normalna jest różnica między lewą, a prawą sprężyną? Chodzi mi o długość; lewa sprężyna ma wymiar 379mm, a prawa 370mm.

3. Czy osłony amortyzatorów KYB 910107 Protection Kit, mogą nie pasować do amortyzatorów SACHS 313 855? Mój mechanik wymienił odboje bo pasowały ale zostawił stare osłony (podobno w dobrym stanie) bo nowych nie da rady założyć. Ogółem nie widzę jakiejś różnicy w budowie między amortyzatorem SACHS, a KYB...

Z góry dzięki za pomoc!!! Poniżej zdjęcia osłon i amorków.
Pozdro!
ObrazekObrazekObrazek

-- Dodano: 19 marca 2020, o 22:45 --

Edit. Znalazłem schemat (na 99% to od GY) z wyszczególnionym łożyskiem amortyzatora więc pytanie nr 1 załatwione bo oczywiście zakładam, że z obu stron jest tak samo. :geek:

Czy, ktoś może poradzić z pozostałymi?

Poniżej schemat, może się komuś przyda:
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 20 mar 2020, 04:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
2. Różnica nie jest normalna. Muszą być takie same, różnica może być między kombi - sedan bądź benzyna - diesel.
3. Musi to do siebie pasować nawet innych producentów. Kupując zamiennik musi być zbliżony do oryginału by pasował do reszty oryginalnych rzeczy więc dwa zamienniki muszą pasować do siebie.

Lepiej zmień mechanika ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2020, 15:04 
Świeżak
Offline
Od: 13.12.2019
Posty: 17
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Burman dzięki za odpowiedź!

2. Też mi się to dziwne wydawało, ale sprawdzając po VIN'ie w przypadku Sachs'a i kilku innych producentów właśnie takie sprężyny wyszukiwało, z tą samą różnicą 9mm między lewą i prawą (sam się nie znam więc zaufałem). Może ktoś inny się jeszcze wypowie? :?:

3. Tak podejrzewałem, ale nie widziałem jak to wygląda po rozebraniu... :|

Hah, właśnie szukam kogoś polecanego w innym poście, ale tam też ciężko o odpowiedź <suicide>

A tak przy okazji, z pytaniem 1. mam rację, tak?

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 22 mar 2020, 20:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Odnośnie schematu to tak, wygląda na prawidłowy schemat.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 18:57 
Świeżak
Offline
Od: 13.12.2019
Posty: 17
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Dzięki i to, że łożyska amortyzatorów są po obu stronach też...? :-P


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 20:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Voytan No tak, nie może być z jednej a z drugiej już nie podczas gdy budowa jest taka sama :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 kwi 2020, 22:55 
Świeżak
Offline
Od: 13.12.2019
Posty: 17
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Spoko, wolałem się upewnić. :) Może ktoś jeszcze kiedyś coś dołoży w temacie. :cool:

-- Dodano: 17 kwietnia 2020, o 23:55 --

EDIT:

Wszystko się wyjaśniło. :lol: Po dość dogłębnym researchu oraz kontakcie z ASO Mazdy, jestem w 99% (1% zostawiam bo mechanikiem nie jestem) pewien jak wygląda sytuacja:

Ad. 1 Schemat jest poprawny dla Mazdy I gen. wersja polift. W moim przypadku GY, 2006r, 2.3. Pb.

Ad. 2 Według ASO i informacji znalezionych w necie (po VIN'ie w obu przypadkach). Sprężyny są dedykowane na lewą i prawą stronę, nie wymiennie lewa/prawa i mają dwa różne oznaczenia, najpewniej stąd ta różnica.

Ad. 3 I tutaj jest najciekawiej, :hahahaha: otóż w GY są dwa rodzaje mocowań/poduszek amortyzatorów. Pierwszy produkowany do 2004 roku (najpewniej dla wersji przedlift), oraz drugi produkowany po 2004r. (dla facelift'a). Do tych dwóch wersji podchodzą również odpowiednie osłony/miechy. Dodatkowo, wersja "polift" ma łożyska amortyzatorów, a przedlift jest bez.
I jak się okazało u mnie z lewej był jeden rodzaj, a z prawej drugi. :mur: Było wymieniane i pewnie ktoś się pomylił lub kupił tańsze, bo co ciekawe to 1-sze można kupić na alledrogo za trochę ponad 30zł, a 2-gie to minimum 100zł. <slabo> Dlatego mechanik zgłupiał i tam nie założył bo się nie dało, a do tego nie wymienił osłony bo nie pasowała.

Tak jak pisałem to na 99%, jeżeli w czymś się mylę to może ktoś sprecyzuje... Poniżej zdjęcia: poduszka do 2004 i osłony, poduszka po 2004 (z łożyskiem) i osłony.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Może komuś się przyda, dzięki Burman za odp. i pozdro!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 lip 2023, 02:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.08.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: dolnośląski
Dzięki, bardzo pomogłeś, a nawet bardziej niż bardzo.
Na poduszce po 2004 roku jest otworek, jak on powinien być osadzony względem amortyzatora. Po wyciągnięciu u mnie starego amortyzatora ten otworek jest jakby w przypadkowym miejscu, może źle założony? Chciałbym się upewnić, co samochód to inny sposób centrowania poduszek.

-- Dodano: 9 lipca 2023, o 02:44 --

Dziwne, ale sprężyna lewa jest inna niż prawa, ma inne zwoje, górny koniec lewej jest spłaszczony, prawej okrągły, dodatkowo lewa ma wyraźną czerwoną kropkę namalowaną. Czyli sprężyny są jednak dedykowane na lewą i prawą. Chodzi o MZR-CD z 2006.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.