Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 16:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 7 sty 2020, 22:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.10.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Cześć,

przymierzam się do wymiany kilku elementów z przodu auta i mam kilka pytań. Ogólnie to co zostało zdiagnozowane to wymiana przednich wahaczy, dolnych - niestety nie pamiętam który więc polecą oba oraz tylna poduszka silnika. Do tego dokładam końcówki drążków i łączniki stabilizatora.

Pytanie mam następujące, zastanawiam się też nad wymianą amortyzatorów i sprężyn, nie pamiętam niestety wyników z ostatniego przeglądu, wycieków nie stwierdziłem, ale te elementy chyba nigdy nie były wymieniane (na pewno nie przez ostatnie 100 000km) i chciałbym skorzystać przy okazji, skoro juz zawieszenie będzie rozebrane. Myślicie że to dobre myslenie, czy nadgorliwość? :)

Drugie pytanie, jeśli już się zdecyduję, to co jeszcze warto wymienić w okolicy? jakieś łożyska/mocowania amortyzatora? osłony?

I jak już piszę to zadam trzecie pytanie, może ktoś ma doświadczenie z tą poduszka silnika, czy regułą jest, że jeśli tylna poduszka jest padnięta i dopuszcza luz, to boczne olejowe też będą do wymiany?

Pozdrawiam, Benek.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 8 sty 2020, 05:34 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Odnośnie poduszek to zależy jak bardzo telepie silnikiem, ile tak jeździsz i inne warunki. Bo wszystko zależy ile więcej teraz dostają. Co do amortyzatorów to na przeglądzie i tak nie jest w pełni oceniany ich stan tylko w ilu % tłumią drgania. Co do wymiany sprężyn i amorków to można to zrobić pytanie co kupisz bo jak masz wymienić na najtańsze to niech zostaną te co są jeśli jeszcze są ok bo najtańsze szybko padną i robota bez sensu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 sty 2020, 21:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.10.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Dzięki za odpowiedź, trochę tak jest z tymi poduszkami, wróżenie z fusów, więc na razie wymienię tyl i zobaczymy - bo te olejowe swoje kosztują. Co do amortyzatorów to upatrzyłem firmy KYB https://allegro.pl/oferta/amortyzatory- ... e=facebook

Sprężyny lampka

https://allegro.pl/oferta/sprezyny-zawieszenia-przod-mazda-6-1-8-2-0-station-7735153632

Czy przy wymianie należy również wymienić podążyli i łożyska amortyzatora?


Ostatnio edytowano Cz, 9 sty 2020, 14:44 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Poprawa linku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 sty 2020, 21:54 
Świeżak
Offline
Od: 20.11.2019
Posty: 18
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Niedawno zmieniałem na takie same amortyzatory. Polecam. Dodatkowo zmieniałem osłony z odbojami oraz poduszka amortyzatora 2szt.
Co do spręzyn to lepiej zostaw oryginały (jeżeli samochód na nich nie siedzi) bo te z linku raczej są słabe.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.